AL 18/19 I Grubu M:5 | Sarpsborg 2-3 Beşiktaş | MS | 29 Kasım | beIN Sports 1 - Sayfa 12 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

AL 18/19 I Grubu M:5 | Sarpsborg 2-3 Beşiktaş | MS | 29 Kasım | beIN Sports 1

Bir oyuncu havuzu yok ki GS'nin de diğer büyüklerin de.Menajer ve tanıdıklar aracılığıyla transfer yapılıyor sürekli.Bu kendimi bildim bileli böyle,yönetimlerüstü bir problem.Herkes bu problemden bahsetti dem vurdu ama pratikte çözmeye çalışan 1 tane yönetim çıkmadı.
Yok benim kast ettiğim kullanabileceğin oyuncu havuzu genişledi. Eskiden yabancı sınırı yüzünden Türk oyunculara mecbur idin ama artık bu hususta daha rahat bir durum olmasına rağmen bunu bile doğru kullanamıyoruz.

Yok benim kast ettiğim kullanabileceğin oyuncu havuzu genişledi. Eskiden yabancı sınırı yüzünden Türk oyunculara mecbur idin ama artık bu hususta daha rahat bir durum olmasına rağmen bunu bile doğru kullanamıyoruz.
marianolara fernandolara bir sürü para veriyoruz, verdigimiz paranin karsiliginda anca 1 sene oynuyor gelenler. 3 sene yatiyorlar

Velev ki iyi oyuncu geldi ne olacak ki? Kendi oyuncusunu geliştiremeyen sistem dışardan gelen oyuncuyu ileri taşır mı? Bilakis geri götürür. Emre Çolak ve Semih Kaya üzerine bir gram koyamadı. Bu adamların oyuncu gelişimleri, karakter gelişimleri hep bir şekilde olumsuza döndüyse bu sisteme geri dönüp dönüp bakmak lazım.

Velev ki iyi oyuncu geldi ne olacak ki? Kendi oyuncusunu geliştiremeyen sistem dışardan gelen oyuncuyu ileri taşır mı? Bilakis geri götürür. Emre Çolak ve Semih Kaya üzerine bir gram koyamadı. Bu adamların oyuncu gelişimleri, karakter gelişimleri hep bir şekilde olumsuza döndüyse bu sisteme geri dönüp dönüp bakmak lazım.
Onu yazdım sana dünden beri, komple değişmesi gerekiyor bu yapının. Sen mesela Türk hocalar ağırlıklı bakıyorsun konuya ama ben bugüne kadar farklı yaklaşan yabancı hoca hatırlamıyorum.

En yakın örnek elimizde olan kadro ve bu kadroya, yaşı kemale ermiş, içi geçmiş, düşüşte olan oyunculara, oradan oraya savrulan oyunculara harcanan paralar ve Murat'ın da dediği gibi, yarım sezon, bir sezon oynayıp kaç sezon yatan oyuncular.

Bir diğer örnek ise mesela Linnes. Adam geldiğinden beri ne zaman görev verildi ise görevini yaptı veya yapmaya çalıştı. İşinin gerekliliklerini yerine getirdiği de belli, çünkü adam fizik ve mental olarak her zaman iyi durumda.

Alt yapıdan çıkan oyuncu oyuna girerken yerine girdiği oyuncuya abi diyor. Belki küçük ve önemsiz görünen bir detay ama benim için benim ahbap çavuşu görüşümü destekleyen bir detay. Dışarıda ister abin olsun, ister amcan, bu işi yaparken meslektaşın olarak görmelisin ama işte öyle bir çalışma ortamı yok bizim ülke futbolunda.

Son düzenleme:
Sarpsborg bizim norvecin alt takimlardan, daha yeni ciktilar ust lige. Maas ortalamasi 150 bin euro olan bir takim. Norvec futbolu iskandinavyan ulkeleri arasinda en kotusu, o bizim elendigimiz ostersund ile hic kiyaslanamaz.yada daha iyi bir ornek olarak Tromsø ile hic kiyaslanamaz.

katılıyorum. başarı ve popularite lazım. devamlı sneijder ve drogba gibi adamlar olmalı ve başarılı olmalı ligdeki takımlar avrupada.

oranın algısı türkiye doğu avrupa. sen yunan ligini hırvat macar ligini nasıl görüyosan tr ligi de öyle. bu algı yıkılamaz. futbolun beşiği ingiltere varken kimse genç yaşta buraya gelmez. zaten türkiyeye 30dan sonra gelip emekliliğin ve paranın keyfini çıkaracağım, neden 30dan önce geleyim diyor. portekiz falan da öyle ama bi kaç gömlek daha üstün onlar. o yüzden de bu kalitesiz ligde oynayıp avrupada nasıl başarılı oluruz diye düşünüp scout ağı geliştirmişler. en alt liglerde yetenek avcılığı yapıyolar. 20-25 yaş arası parlak oyuncuları getiremiyosak 18-20 yaş arası parlak olmayan, dı sanı duyulmamış ama duyulma potansiyeli olanları buluyolar. onlarda çok küçünk takımlardan portoyaa benficaya ajaxa falan gidiyolar ki onlar için büyük bi takım gibi geliyor. daha sonra potansiyele ulaşınca porto vs gibi takımları basamak olarak görğyor. hem iyi transfer yapıyor kariyeri adına hem de kulübü memnun ediyor iyi bonservisle satılarak. win-win olayı.

iyi de devamlı sneijder ve drogba gibi adamlari almak için devamlı yüksek maas ödemen lazim. tr kulüplerin büyük bölümü maddi durumu bok gibi oldugu için bu uzun vadede iyi çözüm sayilmaz.

bazi anadolu kulüpler son yillarda iyi yabancilar buldular. mesela osmanlispor tiago pinto badou ndiaye gibileri bulabildi, bursaspor hayvandao ve cedric bakambuyu buldu, pasa trezegüe ve diagneyi buldu, vs. vs. kiçini kaldirmayan veteran isimlere yönelmek yerine büyük kulüpte oynamayan veya büyük kariyeri olmayan ancak yetenekli oldugu bariz olan yabancilara yönelirse hem basari gelir, hem imaj olarak yükseliriz. yoksa sadece isim alarak katargillerden farkli olmayiz

Üst Alt