AL 18/19 Son 32 M:1 | Galatasaray 1-2 Benfica | MS | 14 Şubat | beIN Sports - Sayfa 119 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

AL 18/19 Son 32 M:1 | Galatasaray 1-2 Benfica | MS | 14 Şubat | beIN Sports

Oyuncu tipleri değişmeli. Daha hızlı dinamik ve teknik 2 oyuncu lazım orta sahaya.

Kanat oyuncularımız da çok dağınık oynuyor top eziyor.

Yine penaltı yedirmişiz çok şukur

penaltı canavarı Kabak'ı yolladık diye sevindik bu penaltı yaptırma lanetinden bir türlü kurtulamadık.

hayır tek lanet bu da değil. kaleye gelen ilk topun ve her topun gol olma laneti de var. virüs gibi bir şey olmalı. kolay gol yeme hastalığına yakalandık pençesinden kurtulamıyoruz. Buna rağmen, bir türlü gol atamama hastalığı da var. kale çizgisine 40 cm mesafeden bile kol kaçırabiliriz.

05:32

Çok doğru ve güzel konuşmuş.
Herşeyi Stoperin saf yeteneğine bırakmazsın. Hem luyindama hem Marcao yu çokça 1e1 bıraktık ...

Her şey bitti. Ezildik. Avrupa da son 31 maçta sadece 2 galibiyet alabilen Galatasaray'ın Avrupa takımı refleksinin kalmadığı olmadığı ispatlanmış oldu. Benfica sahanın her yerinde ders verdi ve ezdi bizdi. Attıkları goller şans olabilir ama şans içinde futbolun doğruları yapacaksın ki o şans sana dönsün.

Lige de heves bırakmadılar ne desek boş. Bütün orta saha başlıkları uplanmalı ancak şunu da kabul etmek lazım ki bu iş sadece orta saha da değil uyumu yakalamak, belli bir oyun mantığı yaratmak. Savunma ve hücum da beraber hareket etmek, üst seviye yakın koşu ortalamaları tutturmak hepsi bir takımın oyun kalitesini belirliyor. Biz hepsinde iflas etmiş vaziyetteyiz. Kadroyu kuranlar(Cenk, Tudor), Fatih hoca herkese yazar buda.

Benfica'yı yenmenin yolu sert ve konsantre oyundan geçiyor demiştim bunun yerine Benfica'ya Ts muamelesi yaparak oynamaya çalışmamız da teknik ekibin hatası oldu. Hocaya katılıyorum ana sorun stoperlerden ziyade bu gece orta sahadaydı. Maçın büyük bölümünü 1.bölgede harcadık. 2.Bölgeye her geçişte top kaybı oldu. 3.bölgeye yerleştiğimiz zaman çok kısıtlı kaldı. O anlardan birinde de gol geldi zaten.

Ndiaye'nin bazı maçlardan uçmasının ne kadar aldatıcı olduğu da bugün ortaya çıkmıştır herhalde yine aynısı Onyekuru içinde geçerli. Bu adamların arada yükselen performansları tamamen rakibin zaafiyetiyle alakalı. Belhanda'yı da buna dahil edip Galatasaray'ın iyi bir set oyunu oynayamamasında bu adamların emeğinin büyük olduğunu tekrar vurgulayalım. Elin oğlu yedek oyuncularıyla böyle ezer geçer işte. Ndiaye, Belhanda'nın uyduruk presiyle yerlere yıkılmıyorlar ts oyuncuları gibi.

Son olarak o Kaplumbağa kılıklı 25 numarayı Allah'a havale ediyorum.

Bu geceden itibaren Scout ekibi, Galatasaray için orta saha arayışlarını hızlandırmalı.

Kanat oyuncularımız ve orta sahamız hiç defans arkasına forveti kaçırmaya çalışmıyor. Neden bilmiyorum. Sürekli kenarlara atıp duruyoruz.

benficaya attığımız gol mesela stoper hatası bence. hava toplarında güçlü olan luyindamayı 1.75lik sol bekleri tutuyordu yanılmıyorsam. sol bekin yakınındaki 2 adam ise stoperleri tekinin değeri 30milyon € civarı

acaba benfica taraftarları golü yiyince bizim taraftarlarımız gibi kendi oyuncularını bu kadar ağır eleştirmiş midir. şuan mervesu berkecan1905 tayfası instagramdan marcaoya sallıyor ve deli olmamak elde değil

beyler takimin 11 ine devre arasi 3 yeni adam aldik.bende yenmemizi isterdim fakat takim halinde kac mac yapti ki bizimkilerde hemen müthiş futbol bekliyoruz.kabul edelim kapasitemiz bu. hadi hakem hatasini cik mac yine 1-1. orda da yenilip elenirdik her türlü. ben bu skora kizmadim yapacak bisey yok.bundan sonra tamamen lige konsantre olup en kötü 2. olmaya bakmaliyiz.seneyede yine ayni 11 oynarsa ufak capli değişiklikler ile Cl de gruptan cikma/avrupa liginde ceyrek final görme ihtimalimiz olabilir.herkese iyi geceler

Maçta beğendiklerim:

Luyindama: Muazzam oynadı. Kimseyi geçirmedi. Tek golümüze de imza attı. Topu tereyağından kıl çeker gibi aldı 3-4 pozisyonda.
Ndiaye: Çok enerjikti. Epey mücadele etti. Resmen Fernando'nun yerine de oynadı. Bu adam her maç iki kişilik oynuyor Fernando sagolsun.
Diagne: Pozisyon olarak hep doğru yerdeydi ama 3-4 pozisyon onyekuru'nun bencilliğine kurban gitti. Garry Rodrigues olsa bu adam ligde 40i bulurdu.
Linnes: Tam görev adamı. O kadar maça çıkmasına rağmen yorgunluk belirtileri göstermedi. Ufak tefek pas hataları dışında bugün iyiydi.

Beğenmediklerim

Muslera: penaltı sağlık olsun ama bütün sezon çıkmamasi gereken yerlerde çıkıp geleni geçeni indiren adam o pozisyonda çıkabilirdi.

Onyekuru: Çok bencil oynadı, halbuki diagne 3-4 sefer doğru yerdeydi. Çıldırdık niye ona pas atmadı diye.

Fernando: Bütün toplari kaptırdi nerdeyse ve rakibin oyuncusu gibi oynadı.

Hayal kırıklığı:

Marcao: İlk büyük maç 1 hata bir penaltı (hakem vermedi) ikinci büyük maç gene 1 hata bir penaltı. Şahsen stoper olmak yerine orta saha oyuncusu olsaymis diye düşünmedim değil. Muazzam pas atıyor adam. Attığı paslarin kalitesi bütün orta sahalarimizdan daha iyi fakat yaptığı hatalar bize pahalıya patladı.

Feghouli: Resmen sahada yürüdü durdu. Pres görünce çok kolay siniyor. Aldığı maaşı düşününce tekmeye kafa atması gereken adam mücadele örneği göstermiyor.

Antu'da gerizakalinin biri de demis ki "

bu hafta bir kez daha gördük ki;
yabancı hakemler maç yönettiğinde biz kazanıyoruz 6s kaybediyor.
türk hakemleri maç yönettiğinde biz kaybediyoruz 6s kazanıyor. "

Harbi gerizakli bunlar, iyice olayi carpitiyorlar.

Oo helal şovunu yaptın şimdi uza.

Likelayanlar da biri fenerli biri beşiktaşlı.. kodumun ezoları sizi

Konya onlara bu hafta koyar sustururlar . Benfica şampiyonlar liginden etti onları sezon başı unutmuşlar . Küme düşme mücadelesi veren türkiyenin en vizyonsuz takımı

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Antu'da gerizakalinin biri de demis ki "

bu hafta bir kez daha gördük ki;
yabancı hakemler maç yönettiğinde biz kazanıyoruz 6s kaybediyor.
türk hakemleri maç yönettiğinde biz kaybediyoruz 6s kazanıyor. "

Harbi gerizakli bunlar, iyice olayi carpitiyorlar.
Gerizekaliya bak
O yüzden 10 senedir clye gidemiyorsunuz zaten elemelerde kac kere elendi bu denyolar

Üst Alt