⚽ AL 21/22 E Grubu M:1 | Galatasaray 1-0 Lazio | MS | 16 Eylül - Sayfa 136 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

⚽ AL 21/22 E Grubu M:1 | Galatasaray 1-0 Lazio | MS | 16 Eylül

Harika bir maç çıkardık. Maçtan önce özellikle yazmıştım burada, tempoyu yükseltmemeliyiz diye. Hem bir sürü maç oynayacağız fizik olarak yorgun düşeriz (ayrıca sakatlık oluşması durumları) hemde rakibe daha çok kontra fırsatı verip daha tehlikeli pozisyonlar görebilirdik kalemizde.
-Gerçekten büyük takım oyunumuzu oynadık.

Bu maçta kazandığımız özgüven ve alınabilecek çok ders olmasının yanında iyi mesajlar içeren bir maçtı.

-Öncelikle bir kesim taraftarımız (sayıları her geçen gün artan) en azından bir süre susar bizde rahat ederiz herkes de rahat eder. Her maçtan önce olumsuz olumsuz konuşur, fark yeriz vs. Maçtan sonra ise birçok futbolcumuz ÇÖP ilan edilir. Artık bir süre susarlar umarım.

-Önde basan takımlara karşı defansta ki ayağa paslı oyun ile ileri çıkışlarımız gelecek için umut vermiştir. Defansın ŞEFİ Marcao'dur.
Lazio hep önde bastı, bir süre sonra basmayı 'mecburen' kesti. Bir kere psikolojik olarak " ya biz önde pres yaparak bunlardan top felan kapamayız" düşüncesi oluştu tabi yoruldular birde. Kabullendirdik oyunumuzu..

-Defanstan paslaşarak çıkmak pas futbolumuzun temelini oluşturduğundan her geçen zaman iyi futbol oynayabileceğimizin sinyallerini verdik.

- Birçok kişide Fatih Terim taktik açıdan yetersiz düşüncesi mevcuttu belki haklı nedenleri vardı ama Elalemin Sarri'si, Mourinho'su ve daha bir sürü 'teknik adam' her defasında hocamızı övüyor. Bu maçta neden övdüklerini, SAYGI gösterdiklerini ispat etmiştir hocamız. Eleştireceğimiz noktalar olacaktır, olmalıdır ama hakarete varan söylemleri bırakalım.
-Bu konuda diyebileceğim sadece Mostafa Mohamed daha erken girebilirdi. Hem kendisi daha fazla süre alabilirdi hem de Halil'i daha fazla dinlendirebilirdik. Program yoğun, Alanya,Kayseri,Marsilya..... vs vs. Neyse.

- Aslında her futbolcumuz için ayrı ayrı paragraf yazılır değerlendirme yaparken fakat genel olarak Halil Dervişoğlu, Berkan, Morutan, Cicaldau, Taylan, Marcao ve Nelsson (ayrıca defans ikilisinn uyumu) çok iyiler.Geriye kalan futbolcularımızda kötü değillerdi kesinlikle.

- Kerem için ayrı yazalım. İlk yarıda mest eden oyunumuzu izlerken Keremin top kayıpları dikkatimi çekti ve ben maçı izleyip "Kerem"i izlemeye başladım. Güzel güzel paslaşarak atağa çıkıyoruz Kereme geliyor atağa çıkarken kontra atak yiyoruz. 1....2...3.. saymaya başladım artık bu top kayıplarını can sıkmaya başlıyordu.Neyse İlk yarı bitti. İkinci yarıda biraz toparlanmış gibiydi. Allah'tan toplarladı aksi bir sonuçta günah keçisi ilan edilirdi ve bu onun için iyi olmayabilirdi. Elbette kendisi yanlışları konusunda uyarılıyodur, öğretiliyordur. Zamanla eksiklerini hatalarını düzelttiğinde seviye atlayacaktır, düzeltmediği takdirde düşüşe geçebilir, aman dikkat.

-Morutan hakkında diyeceğim şu mükkemmel tek kelimeyle. Daha henüz heycanını atamamış, attığında çok daha iyi işler yapacağından eminim. Transfer sezonunda yerine adı geçen 'Ghezzal' tamamen rakiple alakalı, fiyat yükseltme vs. Tüm Galatasaraylılara soralım Morutan mı Ghezzal mı diye. Gerçek Galatasaraylılar %100 Morutan diyecektir. 3,5 milyon € bedavadan biraz pahalı.

- Sonuç itibariyle hedeflenen 3 yılllık plan ile Galatasaryın gençleşme/yeteneklileşme operasyonu başarılı mesajlar vermiştir. Arada kazalar olabilir ama lütfen ama lütfen destek olun köstek olmayın. Biz bugün bu saygı uyandıran oyunu oynayabiliyorsak hedeflenen noktaya geldiğimizde neler olabileceğini hep birlikte göreceğiz.

Emeği geçen herkese bir Galatasaray taraftarı olarak teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Bu arada ligte Marcao'nun cezası bitene kadar Nelson'u sağ stoperde oynatıp sol stoperde ligte Işık Kaan'a şans vermek lazım hazırlık maçlarında iyi sinyal vermişti. Hem Türk hem de ben Nelson ile daha iyi bir ikili olacağını düşünüyorum Marcao dönene kadar Nelseon- Işık Kaan'a şans verilmeli.
Luyindama ya maç yüzü göstermemiş oluruz her ne kadar defansa bir yerli atmayı istesemde. Boss futbolu unıtur ne satabilirsin nede o kadar maç eksiğinden sonra o cüsseyi forma sokabilirsin.

Birde böyle bir takım olsaydı ???

Boey___________________________PvA
________ Gedson________Gustavo
Moruţan________Cicaldau_______Emre K.
________________ Halil
Güzel kadro olurdu. Kerem'in yerine Emre K. daha mantıklı. Daha akıllı, sakin, en az Kerem kadar hareketli. Kerem'in olması için daha zamanı var bence. Takım öne geçtikten sonra Kerem'i alsa daha iyi olur. Hem o zaman Kerem'de daha rahat oynar, baskı olmaz üzerinde.

Bu organizasonda en kritik pası Cicaldau atıyor. orta sahamız için kilit oyuncu, tabi defans için Marcao olmazsa olmaz.
Gerçekten soğukkanlı herkes, kim nereye atacağını top gelmeden düşünmüş. Sadece Kerem'de sıkıntı var. Yine topu ayağında geveledi ve ortaya rastgele pas attı. Halil değişik bir hareketle topu oradan çıkarıp vurabiliyor. Haili'in becerisi var orada. Kerem'İn çooook çalışması lazım çok

2 isabetli sutumuz varmista issbetsiz giden toplarin coguda daglara taslara gitmemiski.Morutanin sutu direkten dondu 3.Kerem vurdu cok az farkla disari cikti.4.Cica vurdu cok az farkla disari cikti 5.ben bunlarada isabetli sut gozuyle bakarim

Yalnız İtalya takımı maçına Sloven hakem vermek!!!

Bu maça Azeri hakem vermek gibi bir şey adeta. Az kalsın sıçacaktı maçın içine.
Uzun zamandır ilk yarıdaki gibi hakem sıçışı görmedim.

Üst Alt