AL Play-Off | Galatasaray 2-2 K.Lviv | 19 Ağustos | Maç Sonucu - Sayfa 78 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

AL Play-Off | Galatasaray 2-2 K.Lviv | 19 Ağustos | Maç Sonucu

Cevap: AL Play-Off | Galatasaray 2-2 K.Lviv | 19 Ağustos | Maç Sonucu

İnter'in kadrosu ŞL deki rakipleri Real Madrid - BARÇA - MANU - Bayern M. - CHelsea - L.'pool un yanında cidden vasat kalıyordu. Bariz diğer ekipler güçlüydü.

Diğer ekiplerin güçlü olması İnter'in vasat olduuğunu göstermez.Hele ki Sneijder gibi bi oyuncun varsa.Bi de Liverpool'u at oradadan hakkatten :D

Cevap: AL Play-Off | Galatasaray - Karpaty Lviv | 19 Ağustos | 21.00 | F.Smart

iddianın bu maça 1,15 gibi bir oran vermesi saçmalık galatasaray'ın neyine güvenip vermişler bu oranı, hadi rakip lüxemburg temsilcisi falan olsa anlarım ama adamlar ukrayna liginde mücadele ediyor, yani sivasspordan daha kötü değiller diye tahmin ediyorum onun için bu maçta 0-2 çifte şans iyi para kazandırır...

dediğimiz gerçekleşti ama biz yattık yine de...

Dun sahada fizik-kondusyon olarak hazir bir Galatasaray takimi vardi.Ama futbolcular ya bu takimi cok kucumsedi a da cogu sezona konsantre olamamis.

Yedigimiz iki gol tamamen sorumsuzluk,laubalilikten.Evet ortasaha iyi basmadigi icin ilk yari cok rahat bir bicimde gectiler ama tum sucu ortasahaya yuklemek cok buyuk bir hata.

Dun Servet topsuz alanda ne kadar kotu bir defans oldugunu gosterdi.Fizigi sebebiyle yavas,ama bu fizigini topsuz alanda daha yakin olup oyuncunun hareket alanini daraltmak olarak kullanabilir.Dun yedigimiz ilk golde bir an oyuncuyu unuttu,oyuncunun kosmaya basladigi zamanda kademeye girmeye calisti ama arka taraftan.Top sol kanatta,oyuncu sol capraza dogru kosuyor ve sen onun arkasindasin.Kademe demek nedir acaba.2.golde Hakan Balta,ne yapıyorsun?Topu gogsu ile kontrol etmeye calisti,niye kafa vurmuyorsun ki ya da ayak sokmuyorsun.Tamamen iki golde sorumsuzluk.Ortasaha kotu derken bir de defans buyuk bir zaafiyet yasiyor su anda.Yazik.

Beklediğim şey takımın oyun anlamında düzelmesi ve kötü bir skor almamamızdı.2.yarı 2side gerçekleşti.Turu Ukrayna'da geçeriz.Ama oyuncuların artık ciddiyeti tüm maçlara yayması gerekiyor.

Hala bu bacin sokunu yasiyorum. Yahu ilk yari neydi öyle. Gol yedigimiz pozisyonlar baslarken gol olacagi o kadar belliydi ki "kosun anasini satayim" diye bagirdim Tv'nin basinda. Adamlar adeta bireseyi protesto edercesine, "ben neden kosayim" dercesine geri dönüslerde yürüyerek geliyorlardi. Yahu madem topu kullanamiyorsun, gol pozisyonu üretemiyorsun, hic degilse defansini saglam yap, kos mucadele et yaa. Var mi böyle birsey. Haftaya avrupaya elvede dersek bu ilk yari yüzünden elenmis olacagiz, rezildiler rezil. Aglamamak icin gülüp durdum yemin ederim. Tam tromso olayini seneye atlatiyoruz, puan olarak cok iyi yerlere dogru ilerliyoruz, hem takim olarak, hem Ülke olarak ve simdi elenirsek kafayi yerim. Hic degilse gruplara kalsak gecen sene gibi 10'nun üzerinde puan toplasak , cok sey mi istiyorum.

Arda dün yoklari oynadi. Hic beklemiyordum Arda dan bu kadar kötü performans. Ama adama kizamiyorumda, her mac o mu kurtaracak bizi.

Serdar varya Serdar, cok umutluydum bu adamdan. Besiktastayken cok etkili oynadigi maclari izlemistim. son vuruslari, son paslari hatali oluyordu genelde ama etkili oynardi. Calim atardi, hayvan gibi kosardi, sorumluluk alirdi ama dün adeta saklandi, top ayagina gelene kadar hic birsey yapmadi, top ayaina geldigi zamanda birsey yapamadi. Galiba bu adamdan birsey olmaz, belki yedek olarak birseye yarayabilir.

Pino ilesirse kolay kolay ilk 11'e giremez bu cocuk. Büyük hayal kirikligi benim icin, cünkü bu cocuk bizde adam olur diyordum.

Batdal hakkinda birsey demicam, ilk önce millet topu nasil kontrol ediyor baksin, birseyler ögrensin.

Ayhan iyi yada kötü, dün tek basina kosan, mücadele eden adam Ayhandi. Ayhanin kosmaktan dili disardaydi, yahu Sarp nerde, Sarpi neden geriye yardim ederken göremiyorum diyip durdum kendime.

Aykut = kötü bir saka.

Kewell-Baros = söze gerek var mi ki. Hele Kewell ne oynadi öyle, 2. gol öncesi yaptigi hareketler ve asisti, harikaydi. Arti 90 dk oynadi, hep böyle oynasa kimse kesemez kewelli.

Barosun 2 gol atmasi cok iyi oldu, bu gollere ihtiaci vardi adamin, bizim.

Barisi ortada, Ayhanin yaninda gercekten cok begendim. Sarpa göre konusmak gerekirse.

Adam sarpa göre cok daha mucadeleci, rakibini kolay kolay brakmiyor, gerekirse faul da yapiyor ama Sarp gibi izlemiyor.

Baris topu ayaginda cok tutmuyor, pasi hemen bos adam arayip veriyor. (bunlar ortada, ön libero olarak oynarken gecerli)

Baris kanat oynarken cok komik isler yapiyor ama ön libero olarak oynarken taa 2 sene önce demistim, baya faydali oluyor bu cocuk.

Yanilmiyorsam hertha berline karsida ön libero oynamisti, ve o mactada cok begenmistim.

Ali turan, bu adama hep destek vericam dedim, hep arkasinda duracam dedim ama sag bek oynatilacaksa bu adam, ben sözümü tutamam. Inanilmaz kötü oyniyor sag bekte yaa. Ben aciyorum adama, cünkü sag bekte oynadigi bu maclar adami bitiririyor. Ilk 11 sansi zor bulur. oysa bir ortada, Neil yaninda görmek isterdim Aliyi.

Serkan kurtulus az oynadi ama ben cok iyi buldum bu cocugu. Pas tercihleri, ortalari, hemde sol bekte oyniyor olmasina ragmen baya etkiliydi. Birde sag bekte, asil oynadigi mevkide görsek bu cocugu. Cocuk gecen senelere göre gelistirmis kendini, bu belli.

Hakan ballta, no comment.

İnter'in kadrosu vasatmış bunuda öğrendik.

Julio Cesar - Kimilerine göre dünyanın en iyi kalecisi.

Zanetti - Artık çok yaşlandı. Ancak hala inanılmaz formda ve Cafu ile beraber bir dönemin efsanesi.

Lucio - Dünyanın en iyi 10 stoperinden birisi.

İvan Cordoba - Yaşlanmasına rağmen süratini kaybetmeyen bir adam. Çok iyi bir top tekniği var. Kanat bile oynayabilecek düzeyde.

Walter Samuel - Taş gibi bir stoper. Tam anlamıyla hemde.

Chivu - Böyle bir sol bek için neler yapılmaz ki. Adam o kadar zeki ve teknik ki, forvet arkasında bile oynayabilir. Üstelik savunma gücü çok yüksek.

Cambiasso - Dünyanın en iyi defansif orta sahalarından birisi. İlk 5'te hatta.

Stankovic - Tartışılmaz.

Sneijder - Xavi seviyesinde olmasa bile Fabregas seviyesinde bir oyuncu.

Diego Milito - Milan Baros & Jardel karışımı bir adam.

Eto'o - Dünyanın en iyi 5 santraforundan birisi.

Ve bu takımın en yetersiz oyuncuları Quaresma ve Muntari gibi iki isim.

Çok vasatlar çoook.

Barca-Madrid-Chelsea-Manchester gibi takımlara göre daha kötü kadroları. Yine de çok iyi tabii.

Barca-Madrid-Chelsea-Manchester gibi takımlara göre daha kötü kadroları. Yine de çok iyi tabii.

Barça ve Chelsea için bir şey diyemem. Madrid içinse derim. Orta saha ve savunma hattı İnter'in kesinlikle daha iyi.

Manchester'e gelince. Ferdinand, Carrick, Paul S., Giggs ve Rooney dışında İnter'de ilk 11 oynayacak adam yok.

Manchester derken City demek istedin herhalde :eek:. United'ın kadrosu gerçekten eskisi gibi, özellikle Ronaldo'nun gidişinden sonra, üst düzey değil artık. Ama mükemmel bir uyumları var, takım oyununu çok iyi oynuyorlar. Ama Chelsea, Barcelona ve Real'in kadroları Inter'e karşı ağır basar.

rewlofweno' Alıntı:
bazen bir bakışın her şeyi anlatması gibi tek bir maç galatasaray'ın bütün sorunlarını anlatmaya yetti.

galatasaray'ın sorunlarını şekil çizerek gösteren takım, galatasaray değildi. oyunun gidişatını ve skoru belirleyen takım karpaty oldu. karpaty'nin yaptığı seçimler galatasaray'a ayna tuttu.

günümüz futbolunda bir takımın ilk hedefi mesafeyi daraltmaktır. en gerideki adam ile en ilerideki adam arasındaki mesafe, takımın başarısında ya da başarısızlığında belirleyici yol oynar. barcelona örneğinde yola çıkarsan barcelona hücum ediyorken puyol orta sahaya kadar çıkıyor, barcelona top çıkarırken messi orta sahaya geliyor. takım bir bütün olarak hareket ediyor. galatasaray geçen sezon başında bunu denedi, olmadı. defans oyuncuları kendilerine güvenmediği için orta sahaya çıkmayı göze alamadılar. kaptırılan topa yapılan presin aşama aşama yapılması gerekirken önde basanların arkası gelmeyince galatasaray zaman içinde iyi takımlara karşı ikiye bölündü. barcelona'ya geri dönelim; messi topu kaptırınca hemen basıyor, sağlam basmıyor ama basıyor, arkasından xavi basıyor rakip takım burayı geçerken pique, alves, puyol gibi defans elemanları da geriye çekilmek yerine prese iştirak edince top barcelona'da kalıyor. galatasaray'ın defans oyuncuları bu işlemi yapamadığı için bundan zaman içinde vazgeçtik, vazgeçmek zorunda kaldık. o zaman iş ön liberolara kalıyor. takım hücum yaptığı zaman kaptırılan topları, ikinci topları toplayıp tekrar atağo tazeleyecek kadar pas verme yeteneği olan ön liberolar.

burada maça geri dönelim. ilk yarı boyunca karpaty; bir gol atarsam tur için çok rahatlarım şeklinde hareket etti ve orta sahayı bırakmadı. hücum eden galatasaray takımında dönen topları alacak orta saha oyuncusu olmadığı için burayı çabuk bir şekilde geçen karpaty takımı doğrudan galatasaray defansı ile karşı karşıya kaldı ve goller geldi. bu noktadaki galatasaray oyuncuları tam da kaleci aykut erçetin gibi davranıyor. çıkayım mı? kalayım mı? diye düşünürken ne çıkıyor ne kalıyor arada kalıyor. ne galatasaray atağını basarak tazeleyebiliyor ne rakip orta saha oyuncularını engelleyebiliyor. bu yüzden galatasaray orta sahası çok çabuk geçiliyor.

bu noktada barcelona yerine kayseri'ye gidelim. kayseri erciyesspor'un küme düştüğü sezonu hatırlayın. erciyes, bülent korkmaz yönetiminde iyi maçlar çıkarmasına, atak oynamasına rağmen geriden yaptığı atağı nihayetlendirip kümede kalamadı. atak oynayan erciyes'in en büyük sorunu, ikinci topları alıp rakibe amansız bir baskı kuramamasıydı. bu ikinci topları alamadığı için daha fazla efor sarfediyor ve zamanla yorulup skoru yapamıyordu. peki o erciyes'in göbekte oynayan ikilisinden biri kimdi? mustafa sarp.

mustafa sarp bunu daha önce de yapamıyordu, şimdi de yapamıyor. yanındaki saz arkadaşları ayhan ve barış da bu kıvamda oyuncular olduğu için galatasaray'ın hücum oyuncuları ne kadar yetenekli olurlarsa olsunlar galatasaray rakibinin üstüne çökemiyor.

karpaty tam da burada bize bir güzellik daha yaptı. iki tane attık yeter yav, koruyalım şu skoru muhabbeti yaptılar ve galatasaray'a orta sahayı bıraktılar. ikinci yarı boyunca karpaty defans yapmayı seçtiği için bütün ikinci toplar hemen hemen ister istemez galatasaraylı oyuncuların ayaklarında kaldı ve galatasaray iki golün yanı sıra net pozisyonlar buldu.

galatasaray orta sahada üç tane aykut kafasında oyuncuyla oynadığı sürece böyle devam eder. cana-elano ve bir transfer sorunu çözebilir. o vakit tekrar başa dönüp defanstaki sorunları gözden geçirme fırsatımız olur.
.

Barça ve Chelsea için bir şey diyemem. Madrid içinse derim. Orta saha ve savunma hattı İnter'in kesinlikle daha iyi.

Manchester'e gelince. Ferdinand, Carrick, Paul S., Giggs ve Rooney dışında İnter'de ilk 11 oynayacak adam yok.

İnter'in en önemli oyuncuları Sneijder, Cambiasso ve Walter Madrid'den beğenilmeyip gönderildiler:) Motta ve Eto'o da Barca'dan geldi. Gerçi onlar beğenilmedikleri için gönderilmemişti ama neyse. Kötü oyuncular oldukları için söylemiyorum ama Mourinho onları bir arada çok iyi kullandı ve başarı da bunun sayesinde geldi.

Manchester kısmında haklı olabilirsin.

Yazının bir kısmına katılmadım.GS Taraftarı desteğini hiçbir zaman askıya almamalıdır bence.Kızarız,tepki koyarız tamam ama forma almayın,Bonus kart almayın,GSMobile üyeliği almayın demek bence yanlış.

Dogru.Cunku stadda yonetime istifa cagrisi yapmak,kufur etmek uygun degil.Ayrica hic bir ise yaramaz.Ancak bu sekilde olursa ve bunu bir cok insan yaparsa yonetim destegin kesildigini ciddi anlamda hisseder.

Kalbimizin ortasina hanceri yapistirdilar. Gurur duysunlar eserleriyle KOCA takim ne hallere dusuruldu! Sadece yaziklar olsun diyorum!

Üst Alt