Alanyaspor Maçı İlk 11'imiz Belli Oldu! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Alanyaspor Maçı İlk 11'imiz Belli Oldu!

Problem çıkardığı 11 ler değil zaten. Adam 75. dk olmuş leş gibi oynuyoruz hala oyuncu değiştirmiyor ve bu yüzden şimdiye kadar en az 6-9 puan kaybettik.

Üç yıldır takımın sağbek sorunu var koskoca Galatasaray altyapısında şu kadroya girecek kadar oynayan bir sağbek yoksa yazıklar olsun

Nexus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Vurduğun gol olsun Aslan..

1023707.jpg

D
İsim isim saymana gerek yok, takımın mevcut hali ortada. De Jong'un iyi olması takımı iyi yapmıyor, ki De Jong'u fena bi oyuncu değil.

Ve yazdığın şeyler benim söylediğim şeyi çürütmüyor, aksine bana yardımcı oluyorsun. Transferi yönetim yapıyorsa orada Riekerink'in ağırlığı yok demektir. Yıllık 700bin€ alan bi hocadan da lafını yönetime geçirebilmesini beklerim. Savunmaya yeltenmem, yeltenene de ilginç bakarım şahsen zira her şeyin kararını yönetim veriyorsa kulübede A lisansı olan çaycı bile oturabilir.

Taraftar ilk sıraya Riekerink'i koymuş olsaydı sezon başında "Riekerink bey diyeceksiniz" gibi biçok farklı şekilde kendisine olan desteğini her fırsatta göstermezdi. Bu sizin ürettiğiniz bişey. Tek rolü yönetimin aldığı oyuncuların başında bekçilik yapmak olan ve bunun için 700k alan bi adamın savunulması abes.

Bana göre bu kadrodan alınabilecek maksimum verimi alıyor. Aynı oyuncularla daha iyisini yapabilecek bir TD getirebileceğimizi zannetmiyorum. Yönetime de güvenmiyorum. O nedenle hazır yarıştan da kopmamışken kendisine güvenip en azından sezon sonuna kadar takımın başında kalmasının doğru olacağını düşünüyorum. Bunu da hak ediyor zaten. Sezon ortası değişikliklerinin öyle beklendiği kadar olumlu etkisi olmuyor genelde. Hocayı göndermeye çalışmak yerine yapılacak en doğru hamle bu günden itibaren 17. hafta maçına kadar takımı şampiyonluğa taşıyabilecek kalitede bir stoper, bir sağ bek ve bir forvet üçlüsünden en az ikisini kadroya katmak olacaktır.

Son düzenleme:
Evet, biliyorum. O yüzden de bu adamı savunma ihtiyacı hissetmiyorum, çünkü diğerlerinden pek farkı yok. Savunulmasını da açıkçası mantıksız buluyorum, bana mantığını açıklayacak olursan seve seve okurum.
s
Hangi konuda savunuluyor ona bakmak lazim. Hersey siyah beyaz degil dünyada.

Transfer konusunda elestirilecek en son isim TD. Bu da zaten sadece Türkiye'de olur iste.

Bir yönetici cikip Serdar icin ben kefilim diyor, TD cikip Cavanda'yi tanimiyordum diyor, böyle yönetim olmaz. Kadro'yu kuran net bir sekilde yönetim.

Farkli konularda kendisi elestirilir hakli sekilde, ama bu konuda haksiz elestiri olur.

Kulübeyi gördün mü hic?

Gecen mac Chedjou'yu soktu diye kiyamet kopardi millet burada, kimi soksun Josue denen gereksizi mi yoksa olmayan hücum oyuncularini mi?
Can yorumu ya okumadın ya da okuduğunu anlamıyorsun ben GEÇMİŞ maçlardaki değişikliklerden bahsediyorum. Misal bjk maçı. Anladın.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ben jor olsam yedekleri ancak oyunun son dakıkalarında soğutma amaçlı sahaya sürerdim. başka da halta yaramazlar zaten .
adam ne yapsın kımı surse sahaya rezalet çıkacak.

Tolga ne zaman nerede sakatlandi kulup hic aciklama yapmadi bu konuda kac hafta oldu

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben almıyorum.

Ama kuru kuru bu ne biçim 11 demek yerine bunu değiştirmeye yönelik önerdiğin ilk 11'i yaz da ondan sonra aaaa aynen abi haklısın maça böyle başlamalıydık diyelim?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
İşte onu hoca yapması lazım.Üst üste kötü oynuyorsak ya sistem değişir yada oyuncu değişir ama ikiside yok.Saldım cayıra mevlam kayıra

c73a90519cd1aef09ab8753de115c2e4.jpg

Merak edenler için 2. Yari Tel tel dökülürken yaptığı değişikler. Bu sadece bir maç için örnek. Hemde yedeklerden taptığınız linnes Sinan filan varken.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cemkirdigim yok benim. Ben sadece alinan hic bir oyuncunun Riekerink'in "emri" ile alindigini düsünmüyorum.
Sana özel demiyorum zaten, hatta önce "çemkiriyorsunuz" yazıp göndermeden önce değiştirdim.

Riekerink'in emri ile alınmama ihtimali hakkındaki yorumumu da yaptım. O almadıysa görevini yerine getiremiyordur.

Bana göre bu kadrodan alınabilecek maksimum verimi alıyor. Aynı oyuncularla daha iyisini yapabilecek bir TD getirebileceğimizi zannetmiyorum. Yönetime de güvenmiyorum. O nedenle hazır yarıştan da kopmamışken kendisine güvenip en azından sezon sonuna kadar takımın başında kalmasının doğru olacağını düşünüyorum. Bunu da hak ediyor zaten. Sezon ortası değişikliklerinin öyle beklendiği kadar olumlu etkisi olmuyor genelde. Hocayı göndermeye çalışmak yerine yapılacak en doğru hamle bu günden itibaren 17. hafta maçına kadar takımı şampiyonluğa taşıyabilecek kalitede bir stoper, bir sağ bek ve bir forvet üçlüsünden en az ikisini kadroya katmak olacaktır.

Bence kadrodan maksimum verimi alamıyor, o konuda görüşlerimiz farklılık gösterebilir gayet tabi ki. Daha iyisini getiremeyecek olduğumuza da kısmen katıldığımı söyleyebilirim.

Galatasaray'ın hocasını her daim desteklemek zorundayız zaten taraftarlar olarak. Ancak savunmak zorunda değiliz. Riekerink'in bana göre futbolumuza herhangi bi katkısı yok, bu konudaki görüş ayrılıklarına ise pek bişey diyemem, sonuçta herkesin düşüncesi farklı olabilir. Ama görevini hakkıyla yerine getirdiği konusunda tartışırım.

Bi teknik direktör sadece sahadan sorumlu değildir, dışından da sorumludur. Antrenman, oyuncu yönetimi, transferler vs. Antrenman taktikleri ve oyuncu yönetimini pek göremiyoruz, bu konuda yorum yapmak haksızlık olabilir. Oyuncu yönetimini eleştirebiliriz gerçi, zira oyundan aldığı bikaç oyuncunun kendisini iplemezce kulübenin yolunu tuttuğu anlara şahit olduk hep beraber.

Transfer konusuna gelince ise, bi teknik direktör liste belirler, bütçe ve diğer etkenleri göz önünde bulundurur, bu oyuncuları da almaları için yönetimle konuşur. Ben Riekerink'in bu görevini hakkıyla yerine getirebildiğini düşünmüyorum sizin "transferleri yönetim yapıyor" yorumlarınızı göz önünde bulundurarak. Eğer ki kendi istediği oyuncular alındıysa da transfer konusunda ne kadar başarısız olduğu ortada.

Her teknik direktör zamanı hak eder, ancak bu zamanın uzunluğunu verdiği umut belirler. Riekerink yarın kovulsa benim için sorun olmaz, zira şu ana kadar herhangi bi umut verici etkisi olmadı takıma.

s
Hangi konuda savunuluyor ona bakmak lazim. Hersey siyah beyaz degil dünyada.

Transfer konusunda elestirilecek en son isim TD. Bu da zaten sadece Türkiye'de olur iste.

Bir yönetici cikip Serdar icin ben kefilim diyor, TD cikip Cavanda'yi tanimiyordum diyor, böyle yönetim olmaz. Kadro'yu kuran net bir sekilde yönetim.

Farkli konularda kendisi elestirilir hakli sekilde, ama bu konuda haksiz elestiri olur.

Transferden yalnızca yönetim sorumlu değildir. Bi teknik direktörün uygun hedefleri belirleyip, yönetime bu oyuncuları aldırabilecek ağırlıkta olması gerekir. Hamza'nın aynı yönetime transfer yaptırabilmiş biri olduğunu da unutmayalım. Belki listenin en tepesindeki oyuncuyu alamadı ama kendi istediği oyuncuları aldırdı sonuç olarak. Yani transferde teknik direktör eleştirilir.

Evet, yöneticilerin bu açıklamaları da Riekerink'in savunulmayı hak etmediğini gözler önüne seriyor zaten. Demek ki bi teknik direktörde olması gereken kriterleri kendisinde barındırmıyor.

Üst Alt