Alexander Sörloth: "Türkiye'de taktik yok, sadece 'gol at' diyorlar" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Alexander Sörloth: "Türkiye'de taktik yok, sadece 'gol at' diyorlar"

sorloth_108.jpg

Trabzonspor ile yollarını ayırarak Leipzig'e imza atan Alexander Sörloth, "Türkiye'de herhangi bir taktiksel bilgi almadan sahaya çıkıyordum" dedi.

Trabzonspor'da attığı gollerle gol kralı olan Norveçli forvet Sörloth, sezon başında Bundesliga ekibi Leipzig'e transfer olmuştu.

Alman basınına bir röportaj veren 25 yaşındaki oyuncu, Türk futbolunu eleştirdi.

Sörloth şu ifadeleri kullandı:

"TÜRKİYE'DE TAKTİK YOK"
"Bundesliga'ya transferim benim kariyerimde önemli bir değişiklik oldu. Türkiye'de farklı bir futbol anlayışı var çünkü. Türkiye'de çok fazla taktik yok. Herhangi bir taktiksel bilgi almadan sahaya çıkıyordum. Tek taktiksel mesaj 'gol at'. Bundan fazlası yoktu. Farklı bir futbol anlayışı vardı yani. Hücum oyuncuları yaratıcı olmak zorunda. Şu anda Bundesliga'ya adapte olduğumu söyleyebilirim."

4 GOL 3 ASİST
Sörloth bu sezon Leipzig formasıyla tüm kulvarlarda oynadığı 29 maçta 4 gol attı ve 3 asist yaptı.

Norveçli oyuncunun kulübüyle 2025'e kadar sözleşmesi bulunuyor.

sorloth_108.jpg

Trabzonspor ile yollarını ayırarak Leipzig'e imza atan Alexander Sörloth, "Türkiye'de herhangi bir taktiksel bilgi almadan sahaya çıkıyordum" dedi.

Trabzonspor'da attığı gollerle gol kralı olan Norveçli forvet Sörloth, sezon başında Bundesliga ekibi Leipzig'e transfer olmuştu.

Alman basınına bir röportaj veren 25 yaşındaki oyuncu, Türk futbolunu eleştirdi.

Sörloth şu ifadeleri kullandı:

"TÜRKİYE'DE TAKTİK YOK"
"Bundesliga'ya transferim benim kariyerimde önemli bir değişiklik oldu. Türkiye'de farklı bir futbol anlayışı var çünkü. Türkiye'de çok fazla taktik yok. Herhangi bir taktiksel bilgi almadan sahaya çıkıyordum. Tek taktiksel mesaj 'gol at'. Bundan fazlası yoktu. Farklı bir futbol anlayışı vardı yani. Hücum oyuncuları yaratıcı olmak zorunda. Şu anda Bundesliga'ya adapte olduğumu söyleyebilirim."

4 GOL 3 ASİST
Sörloth bu sezon Leipzig formasıyla tüm kulvarlarda oynadığı 29 maçta 4 gol attı ve 3 asist yaptı.

Norveçli oyuncunun kulübüyle 2025'e kadar sözleşmesi bulunuyor.
Su tip futbolculardan nefret ediyorum Aynisini Bizim Fernando yapiyor.P.wqnkin Adapte olmus hali 29 macta 4 golsa hic Adapte olamamissindir demek .o zaman soyle bisey cikiyor shortlh Bey sen tarkitk olmayn ligin oyuncusun Boyle ligler sana buyuk yerini bil.

doğru demiş. hücum taktiğini geçtim savunma ezberi bile yok ki sergen larin'i sırf arka direkte bekleterek yüzyılın en kazma herifine 15 tane gol attırdı.

Su tip futbolculardan nefret ediyorum Aynisini Bizim Fernando yapiyor.P.wqnkin Adapte olmus hali 29 macta 4 golsa hic Adapte olamamissindir demek .o zaman soyle bisey cikiyor shortlh Bey sen tarkitk olmayn ligin oyuncusun Boyle ligler sana buyuk yerini bil.
O ligler ona büyük gelebilir doğrudur da söylediği cümle doğru.

Ülke de futbol namına bisey göremiyoruz, yurt dışına çıkınca anamızın ligine postalıyolar bizi

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1616327672767.png

ulan o kdr gol atmanın tek sebebi yeteneğin mi
balta herif
palaceta da izledim malın teki
burda sırf fiziğiyle iş yaptı
herife alda at diyolardı çoğu zmn
biraz beklesen üstteki lacoste reis sana güzel taktikler verir maç başına anca 1 tane pas alıp onla bişey yapmağa çalışırdın

Üst Alt