Alex'in Türk vatandaşlığı başvurusu kabul edildi!


O artık Türk! Adı da....

Fenerbahçeli Alex'in Türk vatandaşlığı başvurusu kabul edildi!2004'ten beri sarı lacivertli formayı giyen ve Türk futbol tarihinin en iyi yabancıları arasına adını yazdıran Alex de Souza'nın, Türk vatandaşlığına geçmek için yaptığı başvuru kabul edildi.O ARTIK: ALEKS DE SOUZA

Bu arada kamuoyunda tartışma konusu olan Alex'in Türk vatandaşlığına geçince alacağı isim de belli oldu. Alex de Souza, Türkiye'de kullanılan isimlerden biri olan ve kendi adıyla sadece yazılışı farklı olan "ALEKS" ismini seçti. Aleks, soyadını ise tıpkı Mehmet Aurelio gibi değiştirmedi.

Ligtv.com.tr - Haber - O artık Türk! Adı da....
 
Cevap: Alex'in Türk vatandaşlığı başvurusu kabul edildi!Yabancı kontenjanından +1 kazandı fener çok iyi yaptılar biz yapmaya kalksak birini reddederlerdi canayı acil yapmamız lazım
 
Cevap: Alex'in Türk vatandaşlığı başvurusu kabul edildi!Vatandaşlığa geçiyor ama Türk statüsünde oynayamıyor olması lazım. Türk statüsü için milli takımda oynaması gerekli. O zaman Trabzonspor'da Yattara'yı çok rahat Türk statüsüne geçirir.
 
Cevap: Alex'in Türk vatandaşlığı başvurusu kabul edildi!Alex gibi yillardir Turkiye'de yasayan ve Turkce bilmeyen birinin Aleks ismi almasi kadar normal bir sey yok
 
Cevap: Alex'in Türk vatandaşlığı başvurusu kabul edildi!Hayırlı olsun, Türk statüsünde de oynarsa Gökhan Gönül'ün olası yurtdışına transferinin getireceği handikap ortadan kalkmış olur.

Alex gibi yillardir Turkiye'de yasayan ve Turkce bilmeyen birinin Aleks ismi almasi kadar normal bir sey yokTükçe bilmediğini kim söyledi?
 
Cevap: Alex'in Türk vatandaşlığı başvurusu kabul edildi!6-7 senedir Türkiye´de Alex. Böyle bir hak varsa, Fenerbahce´nin bunu kullanmak istemesi cok dogal. Büyük avantaj olur. Bizim icin kötü olur, milli takim icin de kötü olur.
 
Cevap: Alex'in Türk vatandaşlığı başvurusu kabul edildi!Bize Alex'in Türkçe konuştuğu sadece 1-2 tane ropörtaj göster o zaman. :)
 
Cevap: Alex'in Türk vatandaşlığı başvurusu kabul edildi!Türk vatandaşı olduysa herşekilde oynar ligde Türk gibi diye biliyorum bende.Bizde de daha evvel Song Mondi gibi isimlerin sırf bu yüzden vatandaşlığa geçmesi konuşulmuştu ancak o dönemki yönetim yeni yabancı transferi yapmaya para harcamaya korktukalrı için üstünü kapamışlardı.
 
Cevap: Alex'in Türk vatandaşlığı başvurusu kabul edildi!Vatandaşlığa geçiyor ama Türk statüsünde oynayamıyor olması lazım. Türk statüsü için milli takımda oynaması gerekli. O zaman Trabzonspor'da Yattara'yı çok rahat Türk statüsüne geçirir.Gecti zaten Yattara. Türk statüsünde oynuyor. Milli takimla alakasi yok, Mesut Özil gelse o da Türk statüsünde oynar.
 

ip kamera canlı yayın | Tv Hosting | Trabzon Haber | Barkodlu Satış Programı | Samsun Haber | İsviçre Haber

Üst Alt