alexis beka beka - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Gedson konusu büyük hata ama Bruma için katılmıyorum. Limitinin en üst düzeyinde bonservis ödeyerek genç oyuncu transfer etmek bizim çapımızda kulüplerin harcı değil, hedefi de olmamalı. Zamanında ''Elit'' seviyeye ulaşamayacağına dair görüş belirttim diye neler söylendi burada. Sonuç: Sözleşmesinin son sezonuna girmişken Leipzig gözü karartmasa s.çmıştık, sözleşme uzatmaya yanaşmıyordu dürzü; kariyer seyri de ortada...
Söyle söylim: sportingin bize verme nedeni chelseanin beles almak istemeseydi. Sporting mahkemeyi kazanmisti felan diye hatirliyorum

Söyle söylim: sportingin bize verme nedeni chelseanin beles almak istemeseydi. Sporting mahkemeyi kazanmisti felan diye hatirliyorum
Tamam işte; Chelsea 13 milyon vermeye değer bulsa, parayı basar alırdı da bizim transfer etmemiz söz konusu bile olamazdı. Ki o Chelsea, ne etmeyecek adamlara ne bonservisler ödemiş bir kulüptür. Emre Utkucan, transfer başarısı diye övünüp durdu; ortada bir başarı göremiyorum; katkısı mesela Garry kadar bile olmadı, maliyetini zar zor kurtardık...

Genç oyuncu transferinde noktayı vurduğumuz iki oyuncu vardır hatırladığım;

1. Adrian İlie: 3 milyona aldık, 7 milyona Valencia' ya satmak zorunda kaldık; serbest kalma bedeliyle almıştık zira. Öyle gelecek vaad eden oyuncuları kolay yedirmezler adama...

2. Tarihin en büyük transferi olabilecek Ribery: Bize transferini Fransız futbol otoriteleri şaşkınlıkla karşılamıştı, ''TR de ne işi var?'' diye. Satın alma opsiyonu olan 1.9 m USD ı ödemiş olmamıza rağmen, maaşı zamanında ödenmedi diye (?) bedavaya elimizden kaçırdık. O transferin başından sonuna dek içerdiği bilinmezlikler halen de açıklığa kavuşmuş değil...

Geleceğe yönelik genç oyuncu transfer edilmesini kim istemez? Ancak hayatın gerçeklerine uygun hareket etmek zorundasın. ''Wonderkid'' diye, bulabileceği tepe bonservis değerine yakın oyuncu almanın riskini her kulüp kaldıramaz. Biraz 'underrated' kalmış oyunculara yönelmek, bizim gibi kulüplerin uyması gereken başlıca ilke olmak zorunda...

Bizimle oynadığı 2 maç dışında takip eden var mı?Biz Berkan'lı Taylan'lı orta sahamızla moskovaya ezilmemiştik ki

Sevgili taraftarımızın abartısını kanalize ettiği başka bir oyuncu daha.gelse 2 maçta çöp ilan edilecek herife yanlamaya başlamışlar.
Keşke oyuncudan önce taraftar transfer etsek

Fiorentina'ya Pulgar'ı geri göndermeyi teklif etmişiz. Kabul ederlerse Tff'nin Rusya kuralını işleterek, Zenit'ten Wilmar Barrios'u isteyecekmişiz. O olmazsa Lokomotif'ten Beka Beka'yı almayı deneyecekmişiz.

Şahsi fikrim 15 milyon Euro ya alınmış 28 yaşındaki Wilmar'ı almaya çalışmak yerine daha genç, daha ucuz ve bence daha etkili olan Beka Beka'yı almalıyız.

Ne yapıp ne edip bu çıkan fırsatta Beka Beka'yı takımımıza kazandıralım.

Üst Alt