Ali Dürüst Hedefleri Sıraladı !! - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ali Dürüst Hedefleri Sıraladı !!

Cevap: Ali Dürüst Hedefleri Sıraladı !!

Kimse takımın baştan aşağı değişmesini beklemesin. Böyle bir şey kısa vadede mümkün değil.

bu lafı dediyse işimiz yaş seneye.istediğiniz oyuncuyu getirin takımdaki beceriksizleri,ruhsuzları göndermedikten sonra hiçbir işe yaramaz.

yahu hem yeni prıfesyonel yapılanmaya gidecez diyorlar hem de eski yöneticiler gibi transfere karışmaya çalışıyorlar. bırakın gelecek teknik direktöre o yapsın transfer siz ne anlarsınız

yahu hem yeni prıfesyonel yapılanmaya gidecez diyorlar hem de eski yöneticiler gibi transfere karışmaya çalışıyorlar. bırakın gelecek teknik direktöre o yapsın transfer siz ne anlarsınız

Terime kalsaydık Galatasaray-Arsenal finaline kalede Hayrettin veya Volkanla cıkıcaktık. Terimin istemedigi Taffarel o sezon ki kaderimizi cizdi. Transferini bizzat üstlenen Ali Dürüst. Luce daha ismini bilmeden Fransa'da yılın kalecisi secilmis iyi bir kaleci var deyip Mondragonu getirende Ali Dürüst. Biraz sabır, bu isler ekip isi.

Terime kalsaydık Galatasaray-Arsenal finaline kalede Hayrettin veya Volkanla cıkıcaktık. Terimin istemedigi Taffarel o sezon ki kaderimizi cizdi. Transferini bizzat üstlenen Ali Dürüst. Luce daha ismini bilmeden Fransa'da yılın kalecisi secilmis iyi bir kaleci var deyip Mondragonu getirende Ali Dürüst. Biraz sabır, bu isler ekip isi.

HO? Fatih Terim Tafo gelene kadar iki senede 10 kaleci falan kullanmistir. Hayrettin'in oynadigini bile hatirlamiyorum. Ali Durust'u ovecegim diye tarihi yeniden yazmayalim. Fatih Terim'in Taffarel'i istememe olasiligi senin her saat basi Konoplonyko yazmama olasiligindan bile daha dusuk.

Takımın baştan aşağı değişmesini belkeyen yok ama en azından takımın omurgası değişmeli, güçlü bir omurga oluşturulmalı. Gidecek oyuncular az çok belli. Barış, Aykut, Zapata, İnsua, Kewell, Neill, Zan, inşallah Sarp, belki Ufuk. Hakan ve Servet'in takımda kalacağını düşünüyorum. 1.yedek olarak düşünülmediği sürece Aydın gibi bir oyuncunun da takımda kalmasına sakınca yok. Ücreti düşük, sorun çıkarmaz vs. Culio, Stancu, Pino gibi oyuncular 10 kişilik yabancı kontenjanı içerisinde bulunabilecek oyuncular. Hele Stancu'ya 5 milyon euro vermişken 3-5 kuruşa elden çıkarmak doğru olmaz. Dediğim gibi 10-15 oyuncu gönderip bir o akdar da transfer etmek doğru olmaz ama yeni, güçlü bir omurga oluşturulmalı. Bu kadar hayal kırıklığının üstüne onun da yapılacağını düşünüyorum artık, en azından umuyorum.

HO? Fatih Terim Tafo gelene kadar iki senede 10 kaleci falan kullanmistir. Hayrettin'in oynadigini bile hatirlamiyorum. Ali Durust'u ovecegim diye tarihi yeniden yazmayalim. Fatih Terim'in Taffarel'i istememe olasiligi senin her saat basi Konoplonyko yazmama olasiligindan bile daha dusuk.

Ali Dürüst Tafi olayını kendi anlattı bir programda. Evvelinde kalede Hayro ve Kocaelispor'dan gelen Volkan vardı yanlıs hatırlamıyosam.

Ali Dürüst Tafi olayını kendi anlattı bir programda. Evvelinde kalede Hayro ve Kocaelispor'dan gelen Volkan vardı yanlıs hatırlamıyosam.

Neymis Tafi olayi tam olarak ben bilmiyorum cunku

Hayrettin yoktu onu net hatirliyorum. Volkan Kilimci vardi. Almanya'dan gelen 2-3 tane adam vardi, gelip gelip gidiyorlardi. Pierre Esser mi ne oyle bir herif vardi gercek adi Cengiz Dulgeroglu'ydu galiba. Abuk subuk zamanlardi

30 yaş üstülerden ilk 11e maximum 4 oyuncu koyulmalı

1 kaleci 1 defans 1 ortasaha ve 1 forvet

gibi dağınık şekilde

hepsi bulunduğu bölgenin lideri olabilir

ayrıca tecrübe demek 30 yaş demek değil

26-27 yaşlarında gayet tecrübeli oyuncular da var

kader keita quaresma gibi oyuncular buna örnek

yönetim bunu yaparken şunu düşünmüş olabilir

önce yazın, ünlü yıldızlarla taraftardan kredi kazanacak

( bkz:yeteeeer yıldırım demirören yeteeeeer diyen bjk taraftarının yıldız transferleriyle tavlanması)

sonra eğer istekli, adam gibi adam yıldızlar, buldularsa takım tüm gücüyle şampiyonluğa asılacak ve kazanacak

bu şampiyonluk takıma dünyanın parasını kazandıracak

(artık şampiyon malı götürüyo beyler ayrıca clye tek başına giden de )

sonra yavaş yavaş gençleştirme başlayacak taraftardan kazanılan kredi ve parayla

Genc yabancilar sadece Avrupa kupasi maclarina asiliyorlar. Hagi, Popescu, Guti, Taffarel, Van Hoojidonk gibi adamlara yonelsinler bence, genelde evli barkli oldklari icin gece hayatiyla alakalari olmuyor olsa bile Jo kadar abartmiyorlar. Ribery genc ve yetenekliydi ne yapti ilk firsatta kacti.

Yetenekli yerli gencler alsinlar Yekta gibi, bir de Hagi, Guti, Popescu gibi adamlari getirsinler.

Zaten bütün parlamaya hazır genç oyuncular seçmek için bizim takımı bekliyorlar kendilerini pazarlamak büyük takımlara gidebilmek için inanılmaz bir basamak olur Türkiye ligi Şampiyonlar Ligi olmadan .

hadi ordan takım ligden düşme potasından zor kurtuldu hala böyle komik mesajlarla etrafa saldırma , Galatasaray tarihinde hiç yaşanmamış rezalete imza atan takımı eleeştirmek hıncallıkmış , yok efendim öyle değil ama esas sizinkisi devekuşuluk oluyor..

Haksızsın bilader. Çok iyi biliyosan oku adam ol ve sen yönet klübü. Bu iş bilgisayar başında fm oynamaya benzemez.

Haksızsın bilader. Çok iyi biliyosan oku adam ol ve sen yönet klübü. Bu iş bilgisayar başında fm oynamaya benzemez.

benim öyle bir iddiam yok,klübü yönetmeye falan isteğimde bilgimde yok ama yönetmeye talip adamların gecmişi cok iyi bilirim, burada ukala ukala bana mesaj atanlar kısa donla geziyordu ben floryada ,samiyende yatıp kalkarken keza yaşım 40 oldu ,bu yöneticileride,tulunuda iyi biliyorum,zaman herşeyi gesterecek kim haksız kim haklı o zaman herkese lafını hatırlatırım..

bülent tulun futbolcu bakıyormuş ohh ne ala ,dürüst - tulun ikilisi işi götürüyor, hani bunlar futbolu tamamen profesyonellere bırakacalardı yoksa o profesyoneller tulun ve dürüstmü, yoksa gelen hoca belirlemeyecekmi transfer ihtiyaclarını, yoksa bütün eksiklerimiz muhteşem futbol bilgileri ile tulun ve dürüstün kararlar ilemi ortaya cıkacak ,vay halimize vay bu takımın haline ve vay bu hala uykudaki taraftarın haline..

ben aslında yabancı transferini önemsemiyorum

çünkü yabancı oyuncular genç yaşlı çoğu takımı için yeterince ter döküyo

şimdi bakalım Baros Neill Kewell gibi adamlar Türk oyuncularımıza oranla çok daha fazla mücadele ettiler

önemli olan yerli oyuncuların azimli ve karakteri düzgün tiplerden seçilmesi

çünkü biliyoruz ki yerlilerde çok fazla ruhsuz adam var

hakan balta gibi ruhsuzlar servet gibi sabotajcılar aydın gibi gamsızlar takımda barınmamalı ve transfer edilmemeli

sabri ve arda gibi takıma ekstra güç ekstra enerji katacak karakterde adamlar lazım

mesela hamit kesinlikle alınmalı

benim öyle bir iddiam yok,klübü yönetmeye falan isteğimde bilgimde yok ama yönetmeye talip adamların gecmişi cok iyi bilirim, burada ukala ukala bana mesaj atanlar kısa donla geziyordu ben floryada ,samiyende yatıp kalkarken keza yaşım 40 oldu ,bu yöneticileride,tulunuda iyi biliyorum,zaman herşeyi gesterecek kim haksız kim haklı o zaman herkese lafını hatırlatırım..

bülent tulun futbolcu bakıyormuş ohh ne ala ,dürüst - tulun ikilisi işi götürüyor, hani bunlar futbolu tamamen profesyonellere bırakacalardı yoksa o profesyoneller tulun ve dürüstmü, yoksa gelen hoca belirlemeyecekmi transfer ihtiyaclarını, yoksa bütün eksiklerimiz muhteşem futbol bilgileri ile tulun ve dürüstün kararlar ilemi ortaya cıkacak ,vay halimize vay bu takımın haline ve vay bu hala uykudaki taraftarın haline..

Zaten sorun bu tavrında. Sonunda ben haklı çıktım desen ne değişecek. Bizim için iyi olacak tek bir şey var ki o da yeni yönetimin bir an önce göreve gelmesi. Bundan kötü olabileceğini düşünüyo musun takımın. Sonuçta zamanında bu adamlar yönetimdeyken şampiyonluğa oynuyorduk son ana kadar. Ayrıca ben destekliyorum fikirlerini de. Türkiye liginde söz sahibi olmadan nasıl katılacaksın Avrupa kupalarına. Adamlar tabi ki kısa süreli hedefler koyacaklar ilk olarak şu bataklıktan çıkmak için. Siz merdiven çıkarken direk son basamağa mı atlıyorsunuz? Ya da atlayabiliyor musunuz? Bir ilk adımı atalım sonra gerisi gelir. Görelim bakalım ne olacak. Senin elinde daha iyisi yoksa buna da şükür diyeceksin. Benim düşüncem bu.

30 yaş üstülerden ilk 11e maximum 4 oyuncu koyulmalı

1 kaleci 1 defans 1 ortasaha ve 1 forvet

gibi dağınık şekilde

hepsi bulunduğu bölgenin lideri olabilir

ayrıca tecrübe demek 30 yaş demek değil

26-27 yaşlarında gayet tecrübeli oyuncular da var

kader keita quaresma gibi oyuncular buna örnek

yönetim bunu yaparken şunu düşünmüş olabilir

önce yazın, ünlü yıldızlarla taraftardan kredi kazanacak

( bkz:yeteeeer yıldırım demirören yeteeeeer diyen bjk taraftarının yıldız transferleriyle tavlanması)

sonra eğer istekli, adam gibi adam yıldızlar, buldularsa takım tüm gücüyle şampiyonluğa asılacak ve kazanacak

bu şampiyonluk takıma dünyanın parasını kazandıracak

(artık şampiyon malı götürüyo beyler ayrıca clye tek başına giden de )

sonra yavaş yavaş gençleştirme başlayacak taraftardan kazanılan kredi ve parayla

Gereken tek şey budur işte..

Zaten sorun bu tavrında. Sonunda ben haklı çıktım desen ne değişecek. Bizim için iyi olacak tek bir şey var ki o da yeni yönetimin bir an önce göreve gelmesi. Bundan kötü olabileceğini düşünüyo musun takımın. Sonuçta zamanında bu adamlar yönetimdeyken şampiyonluğa oynuyorduk son ana kadar. Ayrıca ben destekliyorum fikirlerini de. Türkiye liginde söz sahibi olmadan nasıl katılacaksın Avrupa kupalarına. Adamlar tabi ki kısa süreli hedefler koyacaklar ilk olarak şu bataklıktan çıkmak için. Siz merdiven çıkarken direk son basamağa mı atlıyorsunuz? Ya da atlayabiliyor musunuz? Bir ilk adımı atalım sonra gerisi gelir. Görelim bakalım ne olacak. Senin elinde daha iyisi yoksa buna da şükür diyeceksin. Benim düşüncem bu.

kısa vaadeli hedeflerle bu iş olmaz ,öyle bi kac tecrübeli yabancı ile hiç olmaz , secilecegini hiç zannettmiyorum ama öbür başkan adayımız Mehmet Helvacının bir yorumu varki zaten herşeyi özetliyor ,

"hagi gibi istisnalar bulmadığımız sürece, para ödeyerek aldığımız futbolcular 26 yaşından büyük olmayacak. zira daha yaşlı bir oyuncuya para ödediğiniz de, o futbolcuyu tekrar yüksek bir bedele satma şansınız olmuyor."

şimdi dürüst cıkmış direk katkı diyor, ama biz bu filmi 3 yıldan beri görüyoruz ,büyük paralara bu tip oyuncular alınıyoor sonra hayal kırıklığı, yok kardeşim ,yeniden genc diri,savaşan bir takım ortaya sıfırdan koymadan başarı yok , biz hemen başarı diye sıfırı tüketirken antep-kayseri gibi takımlar bile akılcı transfer politikası ile 3 kuruş harcayarak bizim kadroyu kolaylıkla harcayan genc takımlar ortaya cıkardılar ,işin özü scouting,genc oyuncuları bulup uzun süreli ve gercekden profesyonel yapılanma aksi halde tam bir batakki ben sayın ünsalın ekibinin şimdiye kadar acıklamalarından tamamen batacağımız izlenimini kolaylıkla ediniyorum...

Üst Alt