Ali Fatinoğlu: ''Mevcut yönetim Galatasaray'ı maalesef feda noktasına getirdi" - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ali Fatinoğlu: ''Mevcut yönetim Galatasaray'ı maalesef feda noktasına getirdi"

Valla locadan konusan hic kimseyi kaale almiyorum ben artik. Konusmak kolay, batirdilar demek kolay. Bi zahmet ellerini tasin altina koysunlar car car konusacaklarina.
Genel kurulda da cikip mis gibi muhalefet yapiyolar, dillerinin kemigi yok( ki olmasin zaten). Ama is secime gelince hepsi uzaktan izliyor, kimisi de aday olup secim gunu cekiliyor vs..

Elini tasin altina koymadan bin dogru soyleyenden gina geldi.

bir şey unutuluyor yalnız aysal döneminde 5+0+3 gibi sacma bir kural vardı o yüzden gereksiz yere yerli oyunculara paralar verildi bunun yerine elimizdeki kaliteli yabancıların yanına 1-2 yabancı oyuncu alınsaydı şuanki yabancı kuralı o zaman olsaydı çok farklı olurdu mesela amrabat sonradan girip iyi işler yapıyordu ve biz bu adamı kullanamadık yabancı kuralı yüzünden tarık'a 5 milyon euro verilmesinin nedenide bu yabancı kuralı

Sorma valla... Aysal kulubu aldiginda Adnan polat ligde 5. sampiyonlugunu almisti. takim Culio ve Stancuyla Sampiyonlar liginde Finale adini altin harflerle yazdirmisti. Voleybol ve Basketbolda Avrupa sampiyonu olmustuk. Borcumuz yoktu ve aylik gelirimiz 500 milyon euroydu. futbolcularin paralari evlerine yaldizli tepsilerle gonderiliyordu. Aysal geldi herseyi bozdu. Culio, Stancu, Zapata, pino gibi dunya yildizlarimizi teker teker kaybettik. avrupada dusus donemi basladi. Turkiye'de sampiyon falan olamamaya basladik. Ezeli rakiplerimizin Drogba, sneijder gibi transfer haberlerini okuyup yutkunmaya basladik..

Aysal düşmanlarını kanırtmış bu mesajla konunun kilitlenmesi uygun olurdu

Mevcut yönetim değil Ünal Aysal ve Duygun Yarsuvat zamanındaki anlaşmaların daha büyük payı var da Türkiye'de kulüpler toptan feda edecekler zaten. Bundan 10 sene önce FFP olmadığı için Feda etmiyorlardı sadece. Kulüpler gerçek gelirlerinin çok üstünde harcamaya çalışıyorlar.

Şimdi vizyoncular affetsin, hiç izlemedim ama Konyaspor 100bin euro bonservis karşılığı Sloven bi sağbek almış, adamın süper lig istatistiğine bakıyorum 17 maçta 1 gol 3 asist, Türkiye öncesi 22 maçta 2 gol 8 asist. Bu herif alsa alsa 300-500bin TL maaş alıyordur, bilemedin 1 milyon TL

Dönüp bize baktım, Sabri Sarıoğlu 27 maçta 5 asistle oynuyor, yıllık 4.7 milyon TL alıyor. Fener'deki Gökhan Gönül'e baktım o da 27 maçta 1 gol 1 asist. O da bikaç milyon alıyordur. Beşiktaş'a baktım 1.7 milyon bonservisle aldıkları Andreas Beck var, o da 32 maçta 1 asistle oynuyor.

Konya'nın 100bin euro bonservisle aldığı adam bunlar kadar iş yapmış, hatta belki daha iyi iş yapmış, tabi oturup Konya'nın maçlarını izlemiyorum defansif olarak nasıldır bilemem ama ligi 3. bitirdiklerine göre fena değil sanırım. Pahalı adam alıp çok maaş vermen gerekmiyor, Slovenyadan veya atıyorum Mersin veya alt yapıdan alacağın adam bile 1 sene eğitsen bunlar kadar iş yapabiliyor aslında.

Bu yüzden feda.

Bu arada Sporting Lisbon da Slimani'yi 300bin euroya almış, şimdi İngiliz kulüpleri izliyormuş, 20-25 milyon gibi rakamlar yazılıp çiziliyor.

Üst Alt