Ali Koç: "Galatasaray'la ilişkimiz istediğim düzeyde değil" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
1572548437100.png

Ali Koç: "Seçildiğimizden sonra böyle bir senaryo çiz deseydiniz çizemezdik. Tahmin ettiğimizden daha kötü bir senaryoyla karşılaştık. Kriz yönetmekten reform süreci yavaşladı. Yaptığımız güzel işler de var."

Ali Koç: "Futbolda yaşadığımız sıkıntılar bizi üzdü. Sadece futbol değil, basketbolda da. Hem şans, hem üstümüzdeki kara bulutlar... Zor bir seneydi. Orta ve uzun vadede hedeflerimiz vardı. Bunların hiçbiri değişmedi."

Ali Koç: "Yola çıkıyorsun, trafiğe rastlıyorsun, güzargahını değiştirip gideceğin adresine farklı şekilde gidiyorsun. Biz hedefimizi kesinlikle değiştirmedik."

Ali Koç: "Bugün geldiğimiz noktada Türk futbolunun mali durumu ortada. Sadece biz değil. Bizim aldığımız yük diğer kulüplere gire biraz fazla. Bizim ilk senelerdeki amacımız nefes almak, yükü ağırlaştırmamak. Orta vadede gemiyi yüzdürebilmek."

Ali Koç: "Bunu iyi yaptığımızı düşünüyorum. İyi iş çıkardık ilk sene için. Ağır finansal yük hala devam ediyor. 120-130 milyon kadar girdimiz oldu. Bizim sıkıntılarımızdan biri, yarattığımız geliri kullanamıyoruz."

Ali Koç: "Paramız direkt finans kuruluşlarına gidiyor. Bütün operasyonu çevirebilmemiz için her sene 1.2 milyar lira nakite ihtiyacımız var. Ne kadar nakit yaratıyorsunuz derseniz, Fenerbahçe'nin yarattığı nakit 800 milyon lirayla 1 milyar lira arasında değişiyor."

Ali Koç: "Fenerbahçe olarak yeniden yapılandırmaya imza atamadık, atmadık değil. Atamadık. Mümkünse kulübün ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir modele gitmek zorundayız."

Ali Koç: "Bütün kulüplerin farklı dinamikleri ve farklı sorunları var. Tek model herkese uymuyor. Abramovich diyelim Fenerbahçe'ye başkan oldu, çeki yazdı, tüm borçları kapattı. Yine belli bir müddet FFP nedeniyle elimiz kolumuz bağlı."

Ali Koç: "Taraftarımızdan rica ediyorum, destek olmaya devam etsinler. Fener Ol'la 150 milyon liralık bir imkan sağladık, 200 milyon liraydı hedef. Ama o para geldiği gibi gitti açıklarımız dolayısıyla. Camiamıza teşekkür etmek istiyorum."

Ali Koç: "Sayın Cumhurbaşkanımızın bize bir ziyareti oldu, kendisine teşekkür ediyorum. Bizi kırmadı, geldi, şereflendirdi. Fenerbahçe en son kayrılan takımdır, bunu size söyleyeyim."

Ali Koç: "Biz 3 okul yapıp MEB'e devrettik. 6 yıldır eğitim veriyor bu okullar. Totalinde Fenerbahçe bu araziyi alabilmek için 3 okul yaptı. Biz başka kulüpler gibi malımız olmayan bir araziyi karşılıksız almadık. Biz hakkımızı aldık."

Ali Koç: "2012 yılında Ülker Sports Arena'yı inşa ettik. İmar ve iskan izni alınmamıştı, 6 sene sonra ilgili arkadaşların özverili çalışmasıyla Fenerbahçe buranın iskanını çıkardı."

Ali Koç: "Stadyumu taşımamız söz konusu değil. Fenerbahçe kurulduğundan beri maçlarını orada yapmaktadır, belli bir süre dışında. Fenerbahçe ekonomik dönemin iyi olmadığı, faizlerin çok olduğu bir dönemde 0 devlet katkısıyla sezonundan ayrılmayarak tamamladı."

Ali Koç: "Sayın Aziz Yıldırım ve yönetimi tabiri caizse kelle koltukta bu stadı yaptı. Bu alın teri, bu stadyum, Türkiye'nin stadyumlaşma alanının öncesidir. Bizim stadımız farklı."

Ali Koç: "Biz 85 milyon dolar yatırdığımız stada her stada 1 milyon dolar kira ödemek zorunda kalıyorduk, bu sabitlendi 4 milyon liraya. Anadolu kulüplerinin kira için verdiği rakamlar komik rakamlar. Kısa vadede ufak tefek dokunuşlar haricinde major bir şey yapma imkanımız yok."

Ali Koç: "Gidecek daha çok yolumuz var. 6 seneye ihtiyacımız var dedik. Mali açıdan genele baktığımızda batak durumdayız. Avrupa'nın en yaşlı liglerinden biriyiz, en az altyapıya yatırım yapan ülkeyiz yaş avantajı olmasına rağmen."

Ali Koç: "En az gençlere süre veren ligiz, en yavaş liglerden biriyiz. Neresinden bakarsanız bakın gerideyiz. Saydığım unsurlar çerçevesinde tek bir kulüp örnek al deseniz Benfica'yı alırım."

Ali Koç: "Yapı olarak Fenerbahçe'ye çok benziyor. Çok kısa süre önce borca batak durumdaydı ama bugüne geldiğimiz zaman sürekli işleyen ve sportif başarı sağlayan, inanılmaz bir akademisi olan, sattığı oyunculardan borçlarını ödemiş bir kulüp.

Ali Koç: "Fenerbahçe'nin gerçek sahibi milyonlarca taraftarıdır. Benim düşüncem Fenerbahçe, cumhuriyete mal olmuş, birçok branşta faaliyet gösteren Fenerbahçe kimsenin malı olamaz. Bu yapıda da olması mümkün değildir."

Ali Koç: "Dernek yapısında da sahip yapısında da sistem işliyor ancak ne yazık ki bizde kulüpler iyi yönetilmiyor. Dernek yapısındaki en önemli problem süreler. Derneği yöneten yöneticiler ve başkanın neredeyse hiçbir finansal sorumluluğu yok. Bıraktığınız zaman biri onu devralıyor."

Ali Koç: "FFP'den dolayı UEFA'ya çok gittik geldik. Onlara göre finansal sorunun en önemli nedeni dernek modeli. Uzun vadeli yapısal reformlar yapılamıyor süre nedeniyle. Burada doğal olarak kamuoyu baskısı ve taraftar baskısı var. Bana sorarsanız süre 4-6 yıl arası olmalı."

Ali Koç: "Yeni tüzük çalışmamızdaki maddelerimizden biri bu. 3 dönem sınırı ve en az 4-5 sene olmalı. 4 sene bir değişim yaratmak için doğru bir süredir."

Ali Koç: "Aziz Başkan ile 3 Haziran sabahı oylama sürecinde sabah el sıkışmıştık. Devir teslim törenine başkanımız katılmadı. Sonrasında 2 kere kendisine ulaşamadım. Biri Can Bartu'nun cenaze törenindeydi, Can abi başkanımız için çok önemliydi. Gelsin konuşsun çok istedim."

Ali Koç: "Son kongremizde de gelmesini istedim, Cumhurbaşkanımızın 25 yılının 20 yılında Başkanımız vardı. Ulaşmaya çalışsam da asistanı çeşitli sebeplerle katılamayacağını söyledi."

Ali Koç: "Allah her kulübe böyle bir taraftar kitlesi nasip etmez. Bu kulübün gerçek sahipleri taraftarlardır. Geçen sene çok çok kötü bir dönem geçirdik, bir dakika bizi yalnız bırakmadılar. Çok üzüldüler ama bizi asla yalnız bırakmadılar."

Ali Koç: "Mahçubuz, mahcubiyeti gidermek adına var gücümüzle çalışıyoruz. Ben de taraftar gibi düşünen bir insanım. Taraftar ruhum beni buraya getirdi. Onların ruhunu ve hassasiyetini anlayabiliyorum. İnşallah onlara hak ettikleri başarıları getirebiliriz."

Ali Koç: "Spor medyası benim için sıkıntılı. Türkiye'de futbolun bulunduğu durumda spor medyası olumsuz şeylerden biri. Yapıcı mıdır, yıkıcı mıdır? Bunu iyi analiz etmek lazım. Spor medyasının yapıcı değil yıkıcı olduğunu görüyorum."

Ali Koç: "Her türlü insan hatasına açığız ama bazen niyetten dolayı hatalar oluyor. Hakemlik zor bir meslek ama hakemler sabahtan akşama kadar baskı ve operasyon altındalar."

Ali Koç: "Yöneticiler bazında konuşalım. Adam çıkıp 'hırsız' diyebiliyor. Benim yaşam kalitem, ciddi anlamda düştü. Ben her hafta çocuklarımın bir aktivitesine giden, seyahat yapan bir insandım. Yöneticiler de büyük fedakarlıklar da yapıyorlar, maddi manevi."

Ali Koç: "Bizi en çok eleştiren FB TV olmuştur. FB TV'yi asla sansürlemedim. Ben sansüre karşı bir insanım. Türkiye'de belli başlı insanlar var, bu insanlar istediklerini parlatıyorlar. Türkiye'de spor medyası daraldı, NTV Spor, Habertürk kapandı."

Ali Koç: "Biz bir sistemden bahsediyoruz. Bunları benim dile getirmem lazım. Bu konuda benim taraftarlarımın haberdar, bilgi sahibi olması lazım. Spor medyasını da Türk sporuna katkı sağlayacak bir noktaya çekmemiz lazım."

Ali Koç: "Biz kulüpler olarak bir masanın etrafında buluşup, sorunları giderip, ligi daha cazip hale getirmek adına, ortak çalışmak zorundayız. Sahada kora kor mücadele edip saha dışında da birlikte mücadele etmek zorundayız."

Ali Koç: "Taraftara, gençlere, çocuklara karşı bir sorumluluğumuz bu. Bu ancak samimi ilişkilerle gerçekleşebilir. Avrupa Kulüpler Birliği'nde görüyorum, saha içinde çarpışıyorlar ama saha dışında neler neler konuşuyorlar... Biz de kendi ülkemizde bu konuma gelebilmeliyiz."

Ali Koç: "Tribüne oynarsak, sosyal medyada yazılan çizilene ayak uydurmaya çalışırsak fayda sağlayamayız. Anadolu'ya indiğimizde çok iyi karşılanıyoruz. Rakip taraftarlardan tepki görmüyoruz, Trabzon da buna dahil. Çok iyi ağırlandık."

Ali Koç: "Galatasaray dışındaki kulüplerle ilişkimiz çok iyi. Galatasaray'la ilişkimiz istediğim düzeyde değil. Ezeli rakip, ebedi dost ama ebedi dost kavramı 3 Temmuz sürecinde büyük darbe yedi. Bir nebze yeni sayfa açmak için bardağı yarı dolu görmek için hala yaklaşımımız var"

Ali Koç: "Türkiye'nin 2 en büyük kulübünün gerginlik içinde olmaması, toplumu ayrıştırmaması lazım. Hep beraber pastayı büyüteceksek, hep beraber sorunları çözeceksek bu iki kulübün bilhassa aynı masa etrafında oturabilmesi lazım."

Ali Koç: "Ben hiçbir kulübe saygısızlık yapmadım. Dikkat edin, benim neyi söylediğime bakılmalı. İşler hep başka şeylere çekiliyor, üstünden formasını atamayan medya mensupları sayesinde."

Ali Koç: "Avrupa'yla finansal açıdan ara açılmadı. Her anlamda açıldı. Böyle giderse direkt Şampiyonlar Ligi'ne katılamamaktan bahsediyoruz. 6-11 arasında kimler var. Rusya geçti ekonomik açıdan. Portekiz, Hollanda, Belçika... Müthiş gençler keşfettiler."

Ali Koç: "Tekerleği yeniden icat etmeye gerek yok. Son 2 maçta milli takım kadrosunun 13 oyuncusu yurt dışında iyi kulüplerde oynuyorlar. Onlar gelip burada keşfediyorlar bu oyuncuları. Baştan aşağı her şeyi değiştirmemiz lazım, bu ancak birlikte olur."

Ali Galatasaray'ın Koç Grubu'nun catering şirketi ile sözleşmesini feshetmesiyle ile ilgili Koç: "Fesih mi edilmiş? Fenerbahçe Spor Kulübü başkanı olarak buradayım, Galatasaray'ın catering şirketi ile ilişkisi, Fenerbahçe'yi ilgilendirmez. O benim ilgilendiğim bir iş değil."

Ali Koç: "TFF çok yeni. Daha yarım sezonu bile doldurmadı. Artık son duraktayız. Federasyonlarımız futbola yapması gereken yatırımları sağlayamadı bugüne dek. Bugünkü TFF'nin çok başarılı olması gerektiğine inanıyorum. Biz bir kişiyi dahi ne TFF'ye, ne de kurula önerdik."

Ali Koç: "Lobi de yapmadık. Biz bu felsefeye karşıyız. Hem Nihat bey hem de ekibinin performansını çok artırmasını istiyorum, çünkü son dönemeçteyiz. Gidip öyle haber çıkarmalar, troll çıkarmalar... Öyle işlerde biz yokuz. Sadece TFF değil, hiçbir işte."

Ali Koç: "Alanyaspor maçının kararına katılmıyorum ama saygı duyuyorum. Ne kadar tartışıldı yönetim kurulunda? Bu iş oldu bittiye geldi. Daha başvuru yapmadan, IFAB raporu gelmeden MHK başkanı görüş belirtmemeliydi."

Ali Koç: "IFAB'dan gelen bir rapor yok deniyor ama rapor var. Rapora göre bizim için bir kural hatası olduğu yazılıyor."

Ali Koç: "Futbol takımımızdan memnunuz. 100 metre koşmuyoruz, bu bir maraton. Geçen sezonu 6. bitirdik, en kötü sıralamamız değil ama yaşadıklarımız çok üzücüydü. Biz mütevazı bir kulübüz. Kalite anlamında söylemiyorum, kişiler, karakterler... Biz çok fazla konuşmuyoruz."

Ali Koç: "Transfer yaparken bas bas bağırmıyoruz. Luiz Gustavo kalitesinde bir futbolcu o bölgeye az gelmiştir Türkiye'de. Sessiz sedasız getirdik imzaladık."

Ali Koç: "En memnun olduğum konulardan bir tanesi Ersun hocamla Comolli'nin geliştirdiği sinerji. İnanıyoruz, inançlıyız. Umutluyuz. Hiçbir zaman da büyük konuşmayız şampiyon olacağız diye, inşallah olacağız."

Ali Koç: "İki senede 94'ten 71'e indirdik takımın maliyetini. Ayakta kalabilmek için 50'ye indirmemiz gerekiyor. Bizim 12 oyuncumuzun kontratı bitti, onların yerine oyuncu almamız lazım. Bu Fenerbahçe için çok olumlu bir tablo, 94'ten 71'e gelmek."

Ali Koç: "İlk 11'de oynayan ve sonradan oyuna giren oyuncuların ortalamasını yaptığımızda dördüncüyüz. Geldiğimizde Avrupa'nın en yaşlı kulüplerinden biriydik. Hocam bana bir tablo yolladı. Son 7 sezonun en genç takımıyla oynuyoruz."

Ali Koç: "9 hafta itibarıyla toplam 14 oyuncu süre aldı, 8 oyuncumuz yerli. En çok Türk oyuncu oynatan takımız. Bu sıralama 2'ye kadar gidiyor."

Ali Koç: "Geçen sene aradığımız takım ruhu en çok aradığımız şeydi. Emre'yi getirme sebebimiz buydu. Beğenmediğimiz Slimani, Monaco'da harikalar yaratıyor. Olmadı, yapamadık geçen sene."

Ali Koç: "Luiz Gustavo gibi bir lideri getirdik. Rodrigues gibi Türkiye'yi bilen bir oyuncuyu getirdik. Muriqi başka takıma gitti derken aldık. Yazık olacaktı başka yere gitse. Küçüklüğünden beri kalbinde Fenerbahçe. Altay'ı her hatasından sonra arıyorum, iyi ki hata yaptın diyorum, tecrübeleniyor."

Ali Koç: "Gustavo ile ilk tanıştığımda o bana soru soruyordu, ben ona değil. Şampiyonluk kazanmak istediğini söylüyordu."

Ali Koç: "İnşallah hak ettiğimiz şampiyonluğa ulaşacağız. Emre başkomutan olarak müthiş. Bir takım şampiyon oluyor, kesin olacak diye bir şey yok. Taraftar inanmış vaziyette. İnşallah mayıs sonunda şampiyonluğa ulaşmış oluruz."

Ali Koç: "Trabzonspor'a da bravo demek lazım. Hem genç, hem de ekonomik açıdan çok düşük maliyetli bir kadro kurdular."

Ali Koç: "Rakiplerimiz hakkında yorum yapmam doğru olmaz, haddim de değil. Galatasaray da Beşiktaş da şampiyonluğu son ana kadar kovalayacak takımlardan olacaktır. Puanlar birbirine çok yakın. 2 maçta her şey değişebilir."

Ali Koç: "Volkan Demirel, Fenerbahçe'nin büyük bir değeridir. İyi günleri de olmuştur, kötü günleri de olmuştur. Neresinden bakarsan bak Fenerbahçe'nin büyük bir değeridir. Kariyer gelişimi için de her türlü desteği vermeye hazırız."

Ali Koç: "Alex ile son dönemde çok görüştük. Alex'in Fenerbahçe'nin içinde olması gerekiyor. Çok iyi teknik direktör de olacak. İleride Fenerbahçe'ye teknik direktör mü olur, sportif direktör mü olur bilemiyorum. Benim hayalimde hem Alex'e hem de Volkan'a jübile yapmak var."

Ali Koç: "Emre, ileride Fenerbahçe'ye sportif direktör olmaya çok müsait. Emre, ne yapmak istediğini biliyor. Emre bu sene çok daha sakin. Çok daha örnek bir futbolcu. Sadece 3 tane isim değil, Fenerbahçe'nin dışarıda elçileri olmalılar. Anelka, Carlos..."

Ali Koç: "Merih'i niye kaçırdığımızı incelettik. Şampiyon olan U21 kadrosundaydı. A takıma yolladık beğenmedik dedi o dönemki antrenör. Burada sıkıntılı bir şey var. Burnumuzun dibindeki oyuncuları kaçırdık."

Ali Koç: "3 Temmuz sürecindeki manevi kayıplarımızı hiçbir zaman tahsis edemeyeceğiz. Yapayalnızdık. Bu alçak örgüt devletin bütün imkanlarıyla bize saldırdı. Boyun eğmedik. Başkanımızın önderliğinde. Dimdik durdu. Taraftar herkesten dik durdu. Boyun eğmedik."

Ali Koç: "Başbakan ve Cumhurbaşkanını hedef alan bu örgüte ilk tepkiyi Fenerbahçe koydu. Saldırı olduğunda 5/5 yapmış, hem sportif hem de mali açıdan rakiplerimizden fersah fersah ötedeydik. 2012'de finansal durumumuz bütün bunlara rağmen kötü değildi."

Ali Koç: "Zaman ilerledi, Fenerbahçe'nin haklılığı ortaya çıktı. Objektif olan ve vicdanlı bakan kimse Fenerbahçe'nin hakkı yenmedi diyemez. Bugün bu örgüte karşı tam tersi konuşanlar bize yapılanları öve öve bitiremiyorlardı."

Ali Koç: "Hukuğa ve adalete güveniyoruz. Er ya da geç hakkımızı alacağız. Fenerbahçe'yi temsilen ocak ayındaki davada konuşmayı düşünüyorum."

Ali Koç: "Fenerbahçe her zaman devletin arkasındadır. Devlet söz konusuysa Fenerbahçe'nin boynu kıldan incedir, o yüzden tazminat değil helalleşme diyorum."

Ali Koç: "Fenerbahçeli taraftarlarımıza ve konuyla ilgililenen Fenerbahçeli olmayanlara YouTube kanalımızdaki 9 dakikalık videoyu izlemelerini öneriyorum. 28 şampiyonlukla ilgili ciddi argümanlar var. 1923'ten beri TFF nezdindeki tüm Türkiye şampiyonlukları sayılmalı diyoruz."

Ali Koç: "Somut örnekler var yurt dışında. Bunu kabul etmeyen, ona karşı tez geliştiren kulüplerin başkanlarının o dönemki şampiyonluklarla ilgili resmi yazılar var. İşin boyutunu çok mantıklı çerçevede incelediğiniz zaman tarafsız bakan herkesin hakkımızı vereceğini düşünüyorum"

Ali Koç: "Şu an kısık ateşte gidiyor bu iş ama gaza da basacağız. Er ya da geç bu konuda da hakkımızı alacağız."

Ali Koç: "Yeni vergi düzeninde futbolcuların maliyeti kulüplere net olarak %66.7 artıyor. Artan vergiyi yine kulüp ödüyor, oyuncu beyan verecek ve vergi ödenecek. Bu yeni kontratlarda düzenlenmeli."

Ali Koç: "Yeni tasarıda %17.6'lık amatör teşvik geri ödemesi yapılmıyor. €30M bütçemizde €12-13M gelir var, €17M açığı var. Bu amatör teşviğin büyük katkısı vardı futbol dışı da faaliyet gösteren kulüplere. Sadece futbolda faaliyet gösterenlere avantaj sağlayacak bu."

Ali Koç: "Olimpiyatlara en çok sporcu veren takımız. Voleybol ve basketbolda önemli başarılarımız var Avrupa'da. Futbola zor gelir bulup maçları zor yaparken diğer branşlardaki başarılar sekteye uğrayacak. Kulüpler birliği olarak devlete derdimizi anlatmamız gerekiyor."

Ali Koç: "3 büyük kulübümüze cumhuriyet kurulduğunda Ulu Önder vazife vermiş. Sporu yaymanız gerek demiş. Yeni vergi düzeninde bu çok ciddi sekteye uğrayacak."

Ali Koç: "Size(beIN) teşekkür ediyorum. Ben buraya gelirken Galatasaray su topu takımının haberini yaptınız, bizim branşlarımızdan sporcuları ağırlamıştınız. Çok önemli diğer sporlara yer vermeniz, spor olarak sadece futbola bakılmamalı ülkemizde."

Ali Koç: "Sorunun ne olduğunu ben de merak ediyorum ama Obradovic varken ne de olsa üstesinden gelir diye düşünüyorum. Kötü başladık, bir sıkıntımız var ama hocamızın deyimiyle söylüyorum, şampiyon olduğumuz sezon da dahil şu anki kadromuz hocamızın elindeki en iyi kadromuz."

Ali Koç: "Fikstür dezavantajı oldu, 5 maçın 4'ünü dışarıda oynadık ama bu bize yakışmıyor, bunu aşacağız. Şampiyon olduğumuz sezon Euroleague'i 5. bitirmiştik. Mali olarak 3. sıradaydık, şimdi mali olarak 6. sıradayız. Tüm Fenerbahçeliler takıma destek olacağız yarından itibaren"

Ali Koç: "10-15 sayı gerideyken bile nasıl olsa kazanırız ruhunu bize aşılayan bu ekibe destek olmak için herkesi salona bekliyoruz. Yarından itibaren desteğimize devam etmeliyiz."

Ali Koç: "Basketbolda önceki yönetim dönemindeki düzeni ve bütçeyi devam ettireceğimizi söyledik. Basketbolda tüm transferleri hocamız yapıyor, her şeye o karar veriyor, futbolda daha karmaşık yapı var. Eski büyük sponsorun olmaması bizi ciddi anlamda etkiliyor."

Ali Koç: "Amatörlerle ilgili teşvik durumu çok önemli. Efes'in durumu biraz daha rahat, yaptığı yatırımları vergiden düşebiliyor."

"Kulüpler Birliği başkanlığına aday olur musunuz?" sorusu üzerine Ali Koç: "Hayır."

'Elinizde bir sihirli değnek olsa neyi değiştirirsiniz' sorusuna Koç: "Bugün içinde bulunduğumuz ayrıştırıcı, nefret söylemlerinin olduğu ortamı değiştirmek isterdim. Atatürk'ün sözünden de yola çıkarak, vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır."

Ali Koç: "Sanki Zanka'ya zorla tişört giydirdik, Kruse'ye milli marş söylettik. Milli takımın ceza alacağını düşünmüyorum, anca kuralları değiştirirler onu yaparsak ceza alırız. Bu bizim milli davamızdır, hepimizin sahiplendiği bir olaydır."

Ali Koç: "Geçmişte benzer durumlarda bu asker selamına ceza verilmişliği yok. Kurallar değişmediği takdirde buna ceza getirilmesi gibi bir durum yok."

Ali Koç: "Biz bu işten ceza falan almayacağız. Kuralları değiştirirler, sonrasında yaparsak ceza alırız. Esas UEFA'nın siyasi olmaması gerekir. Avrupa'daki siyasi ortamın bakış açısı UEFA'nın bize olan tavrını etkilemektedir. Bir an önce kapanması UEFA'nın yararına olur."

Ali Koç: "Benim Beşiktaş'a karşı büyük bir sempatim vardır. Babam son derece demokrat bir insandır. Bu işe girmemi hiç desteklemedi ama girdikten sonra destekliyor. Beşiktaş maçları hariç arar, sorar, sevinir. Onun desteğini hissetmek önemli. Aramızda yapıcı bir rekabet var."

Ali Koç: "Biz beIN Sports ile işbirliği yapmak adına Fenerbahçe olarak hazırız, Kulüpler Birliği olarak da bu ortamı sağlamalıyız ama lütfen sezon sonunda yeni bir indirim için bize gelmeyin."

Ali Koç'un programdaki son mesajı: "Yaşa Fenerbahçe, canım feda sana, omuz omuza şampiyonluğa."

(beIN Sports)

Ali Koç: "3 Temmuz sürecindeki manevi kayıplarımızı hiçbir zaman tahsis edemeyeceğiz. Yapayalnızdık. Bu alçak örgüt devletin bütün imkanlarıyla bize saldırdı. Boyun eğmedik. Başkanımızın önderliğinde. Dimdik durdu. Taraftar herkesten dik durdu. Boyun eğmedik."

:rolleyes:

Ali Koç: "Başbakan ve Cumhurbaşkanını hedef alan bu örgüte ilk tepkiyi Fenerbahçe koydu. Saldırı olduğunda 5/5 yapmış, hem sportif hem de mali açıdan rakiplerimizden fersah fersah ötedeydik"

Üst Alt