Haber - Ali Koç: "Herkes hükümeti desteklemek zorunda değildir. Her maç stadı, sahayı mı kapatacaksınız?" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haber Ali Koç: "Herkes hükümeti desteklemek zorunda değildir. Her maç stadı, sahayı mı kapatacaksınız?"

1677856896977.png

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Ali Koç:

"Bize bir bilgi tebliğ etmemişlerdi ama Kayserispor'a 1 gece evvel bilgi gitmişti. Sonraki gün 18.00 gibi açıklama yaptılar. Bildiğimizi, duyduğumuzu anlatacağım. Hepsini anlatmanın yeri değil ama anlatacağım.

Süreçte birileri yalan söylüyor. Bir nebze biliyorum. Her şeyi açıklayacağım, belki hepsini bugün değil. Siyasetinden, yerel idarelere kadar... Bildiklerimi anlatacağım.

Açıklamayı Kayserispor mu yazdı bilmiyorum. Her şeye rağmen hukukta hakkımızı aradı. Kayseri'de başvurduk, mahkeme hemen karar aldı.

Bir gün savunma verdi davalıya, davalı da iki savunma yaptı. Davalı da Kayseri Valiliği. Kararı alan Kayseri Valiliği, savunmayı da onlar yaptı. Kayseri Valiliği'nin savunması sonucu, mahkeme ilk kararın aksine başvurumuzu reddetti. Bu hukuki bir karar değil.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak, bu karardan utanıyorum. Bir Valilik nasıl böyle bir savunma yapabilir? Nasıl böyle bir savunma yapan avukat tutabilir? Akıllara ziyan.

4 Şubat Cumartesi günü Yüksek Divan Kurulu Toplantısı'nda 'Neden hep bize oluyor?' dedim. Bir kulüp 8 senede, 3 kere son maçta şampiyonluk kaybediyor. Bu olabilir mi? Olamaz!

En ağır ihlaller, en yoğun hakem hataları, neden hep bizim en iddialı olduğumuz dönemlerde başımıza geliyor? Bu, bardağı taşıran damla noktasına gelmiş bir durumdur. Hükümet, devlet gibi kavramlar da hepsi birbirine karıştı, onlar için düşüncelerimi de anlatacağım.

Maçta bazı protestolar oldu. Biz saldırıya uğradık, devlete karşıymışız. Beşiktaş maçında aynı şeyler oldu. Sosyal medyadan mesajlar paylaşıldı. Bu tip mesajların infial yaratacağını çocuklar bile biliyor. İş sakat yere gidiyor. Bu iş kardeşi kardeşe kırdırır.

Hassas dengede en makul açıklamayı yapmak bizim işimiz. Bazı kulüpler kendisi açıklama yaptı, son derece siyasi açıklamalar. Biz Fenerbahçe olarak siyasi bir şey yapmıyoruz.

Statta bir bölüm protesto yaptı. Kulüpler Birliği'nde kültür vardı, ortak açıklamayı herkes yayınlar. Biz de yayınladık, iki büyük kulüp saatler sonra yayınlayınca, biz kötü olduk.

Bu kulübün DNA'sının ne olduğu açıkça ortada. Bir açıklamadan dolayı, bizim 5 senedir yaptıklarımız, duruşumuz sorgulanamaz. En çok kırıldığım nokta bu oldu.

Salı günü dedikodular geldi kulağımıza. Hemen Kayserispor Başkanı Ali Çamlı'yı aradım. Anlatacağım olaylar, Berna Gözbaşı olsa, yaşanmazdı. Başkana bu iddiaları sordum. Bu kararın yanlış olduğunu söyledi ve 'Dün gece bize bilgi geldi' dedi.

Bu karar ortak alınmalıdır. Başkan ile konuştuktan sonra 'Bu yanlıştan dönülmesi için gereken kişilere ulaşalım' dedik. Çıkan tek şey 'Böyle bağırıyorsanız, biz de sizi cezalandırıyoruz' demek.

Ne yapacaksınız? Her maç stadı, sahayı mı kapatacaksınız. Ne yapmaya çalışıyorsunuz? Kime ne ders vermeye çalışıyorsunuz?

TFF'yi aradık, onlar da yanlıştan dönülmesi için uğraştı. TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi aradı ve Kayserispor'un açıklamasını söyledi. 'Olamaz, başkan ile bir saat önce konuştum ve tam tersi şeyler söyledi' dedim.

İnternete girdim ve baktım, daha yayına girmemişti. Tekrar Ali Çamlı'yı aradım. 'Sorma' dedi, anlatamıyor adamcağız. Belli ki bir şey var. İstihbaratları sordum, 'Sorma, anla' diyor ve dostluğumuzdan bahsediyor.

İnsanlar aranıyor ve 'Alakamız yok, Kayserispor'un başvurusu' deniyor. Kayserispor'un neler söylediğini söylemiyorum, başkan belli ki zor durumda. Kayserispor ile hiçbir sıkıntımız yok ama adını koyamıyorsun.

Baktım ki, başkan da bir şey diyemiyor, 'Bilgi nereden geldi?' diyorsun, ona da cevap yok. Kem küm...

Hemen yürütmeyi durdurmak için başvurduk, mahkeme de çabuk hareket etti. Savunmalar geldi. Türkçesi, Türkçe değil. Hukuku, hukuk değil. Ne virgülü, ne noktası var. Acele yazılmış.

Fenerbahçe'yi cezalandırmak mı, kutuplaştırmayı arttırmak mı? Fenerbahçe'yi rekabetten etmek mi? Ben ne suç işledim de oraya seyircisiz gidiyorum?

Çıkan mahkeme kararı, tepeden gelen kararla alınmış bir yanlışın, bir an önce kılıfına uydurulma çabası.

Adam diyor ki, 'Maçlar şifresiz, evden izleyin.' O kadar spor zihniyetinden uzak. Kayseri'de birçok Fenerbahçeli'nin senede bir kere takımını izlemenin keyfini bilmiyorlar.

Bunun hukuken geçerli olmayacağını düşündük. Yüce Türk mahkemelerinin doğru kararı vereceğini düşündük. Anladık ki baskı, balata. Savunmaya 110 tane tweet koyuşlar. Kaos olacakmış, belgesi buymuş. o kadar özensiz ki, 6222 yasasını, 6232 yapmış! O kadar özensiz.

Kayseri gibi bir ilimizin Valisi'nin inanmadığı konuda savunma ancak böyle olur. Aklı ziyan diyorum tekrar.

O zaman şifresiz maçlarda istediğiniz kulübün taraftarlarını almayın! Nasıl olsa evde izleyebilirsiniz! Sanki stada giden taraftarların evinde Digitürk yok! İnanan bir insan, böyle savunma yapmaz!

Utanmadan bir de diyor ki, Beşiktaş - Ankaragücü maçı kararı örnek gösteriliyor. Bu insanların spor yakın olsa, ilk yarı Ankara'daki maçta tatsız şeyler oldu. Sonrasında iki kulüp deplasmana taraftar götürmeme kararı aldı.

Bizim kararla alakası yok. İki kulüp bu kararı aldı, Valilik bunu savunmaya yazıyor. Nasıl bir anlayıştır bu?

110 tweet'i tek tek inceledik. 110 tweet'in sadece 6 tanesi yasak kararı öncesinde paylaşılmış. Geri kalan hepsi yasak sonrası paylaşılmış. Bunu da istihbarat gibi anlatıyor. O 6 tweet de, hiçbir güvenlik riski oluşturacak içerik değil.

Kalan tweetlerin hepsi deplasman yasağı sonrası. 23 tweet sahibi Fenerbahçeli. Hepsi gerçek kişi, troll koymamışlar. Bu tweet'lerin zaten Fenerbahçe ile alakası yok.

Kayserispor Başkanı konuşamıyor, Vali başka şey söylüyor. İhale Kayserispor'a mı kaldı? Yoksa Kayserispor mu istedi, bize doğruları söylemiyor?

Bence Kayserispor zor durumda bırakıldı, böyle bir şey isteyeceklerini düşünmüyorum. İstediyse de kendi ayıbı! Başkana çek başvuruyu diyoruz...

Ankara'ya bir üst mahkemeye gideceğiz ama cumartesiye yetişmeyecek.

Biz potansiyel suçlu olarak muamele görüyoruz. Ayrıca bu 110 kişinin maça geleceği ne malum?

Bizim bu akşam maçımız var, ne olacak? Polisiye tedbirlerle halkın iradesinin önüne kimse geçemez. 6222'den bizim ve Beşiktaş taraftarlarına işlem yapılmış.

Fenerbahçe olarak kızgınız, sinirliyiz. En büyük kızgınlığımızı da bu iş bilerek ve isteyerek, çıkmaza götürülüyor. Troller, belli başlı köşe yazarları bizi vatan haini gibi suçluyor. Fenerbahçe'nin söz konusu devletiyse, neler yaptığı ortadadır.

Fenerbahçe'yi tekrar hedef alıp, kaosun içine sokmaya çalışıyorsunuz? Biz bunun hesabını soracağız. Ben bunu kimin yaptırdığını biliyorum!

Bu belki de Cumhurbaşkanımıza yapılan kötülüktür. Bunun spor ve hukuk anlamında hiçbir açıklaması yoktu. Taraftarın ağzına fermuar mı takacağız? İki sene önce de birinin stada gelmemesi için bana baskı yapıldı; 'Şöyle, böyle olacak' denildi. Aynı şey oluyor.

Taraftarımdan özür diliyorum. Hukuğa inandık ama bu maça verilen deplasman yasağını önleyemedik. Kimse Fenerbahçe taraftarını, taraftarımı devlete karşı gibi gösteremez.

Belki bilerek ve isteyerek bizi bir noktaya itmeye çalışıyorlar. Bu kadar kafa kafaya giden ligde son derece zor deplasmanda bizleri desteksiz bırakmanın ne anlama geldiğini anlamayanların aldığı bir karar. Adana'da neler oldu gördünüz, Sivas'ta rakibimizin maçında ne oldu gördünüz.

İşin rekabet tarafı benim şu anda en son üstünde durmak istediğim konu. Bizim çizgimiz bellidir. Bizim vazgeçilmez, değişmez ilkemiz, silinmez Atatürk çizgimizdir. Ülkemizin, devletimizin menfaatleri ve bunun için kayıtsız şartsız her şeyi yapmaktır.

Geldiğimiz nokta itibariyle bir üst mahkemeye gidecek konu. Bu da yarınki maça yetişemeyecek. Taraftarlarımızdan bu yüzden tekrar özür diliyorum.

Herkes hükümeti desteklemek zorunda değildir. Hükümet ile devlet kavramlarını ayıralım artık. Size öğretmediler mi yurttaşlık derslerinde, hükümet ve devlet nedir diye? Kalıcı olan devlettir!

Dört bakan şampiyonluk maçında selfie yaptığında siyaset olmuyor mu? Siz sokuyorsunuz spora siyaseti!

Yönetim istifa ile Hükümet istifa diye bağırmak arasında bana göre fark yok.

Her şeyi bilen ve gören Allah var. Bu işin buraya gelişinde müdahalesi olan herkesi, Allah'ın takdirine havale diyorum. Ne demek istediğimi benden daha iyi bilirsiniz. Hesap gününde de, hakkımızı helal etmiyoruz.”

koç,uzun süredir bodoslama şekilde hükümete sallıyor yalnız hesap edemedigi birşey var rte ya tekrar secilirse ozaman ne yapacak ,360 derece dönmek kurtarırmı acaba

babası filan hicmi akıl vermıyor acaba buna

Dedikler dogru yali cocugun
Aynen canım dedikleri doğru,
DMxK9uLWsAAVzzG

Fb Fetö ile mücadele ederken.
Son tabi yine CB'mizi birileri yanlış bilgilendirdi ona kötülük etti. Sonra Vedat Muriqi transferinde CB'nin kardeşini işin içine katanda bizdik zaten. tabi doğru doğru dedikleri.

Ali Koc: Kulüpler Birliği'nde kültür vardı, ortak açıklamayı herkes yayınlar. Biz de yayınladık, iki büyük kulüp saatler sonra yayınlayınca, biz kötü olduk.

Bu degil herkes birini destekleme e mecbur degil kismi dogru
O zaman dedikleri doğru demezsin akıntı yapar bu dediği doğru dersen daha net anlaşılır. Dedikleri doğru dersen Sivas maçı ve üstteki konular ile ilgili dediklerini de dedi çünkü bu gün. Ali Koç ve Fb camiası nereyi güçlü görür oraya yanlar. Ali Koç- Fb camiası sadece Rabbena hep bana der kısaca.

O zaman dedikleri doğru demezsin akıntı yapar bu dediği doğru dersen daha net anlaşılır. Dedikleri doğru dersen Sivas maçı ve üstteki konular ile ilgili dediklerini de dedi çünkü bu gün. Ali Koç ve Fb camiası nereyi güçlü görür oraya yanlar. Ali Koç- Fb camiası sadece Rabbena hep bana der kısaca.
ben yanlis ifade ettim de, dogru derken de bu kadar yazi yoktu ama

Üst Alt