Haber - Ali Koç: "Herkes hükümeti desteklemek zorunda değildir. Her maç stadı, sahayı mı kapatacaksınız?" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haber Ali Koç: "Herkes hükümeti desteklemek zorunda değildir. Her maç stadı, sahayı mı kapatacaksınız?"

Ali Koç:

Adam diyor ki, 'Maçlar şifresiz, evden izleyin.' O kadar spor zihniyetinden uzak. Kayseri'de birçok Fenerbahçeli'nin senede bir kere takımını izlemenin keyfini bilmiyorlar. O zaman şifresiz maçlarda istediğiniz kulübün taraftarlarını almayın! Nasıl olsa evde izleyebilirsiniz! Sanki stada giden taraftarların evinde Digitürk yok! İnanan bir insan, böyle savunma yapmaz!

Ali Koç:

En ağır ihlaller, en yoğun hakem hataları, neden hep bizim en iddialı olduğumuz dönemlerde başımıza geliyor? Bu, bardağı taşıran damla noktasına gelmiş bir durumdur. Hükümet, devlet gibi kavramlar da hepsi birbirine karıştı, onlar için düşüncelerimi de anlatacağım.

Ali Koç:

"Fenerbahçe'yi tekrar hedef alıp, kaosun içine sokmaya çalışıyorsunuz? Biz bunun hesabını soracağız. Ben bunu kimin yaptırdığını biliyorum!

Her şeyi bilen ve gören Allah var. Allah'tan korkmuyor musunuz?"

Dediklerinin büyük kısmı doğru olsa da olayın üç tarafı var: KS-FB-tümüyle hükümet güdümünde olan yargı. Diğer kulüplerin yapabileceği pek bir şey yok...

Ayıbın büyüğü, durumdan vazife çıkaran Kayserispora aittir. FB-KS arasında mesela BJK-AG arasındakine benzer bir husumet yokken, böyle bir başvuruda bulunmanın hiç gereği yoktu. İki sezon önce haksızca ligde bırakılmalarının diyetini ödüyorlar akılları sıra. Hükümet ve Yargı malum zaten...

Galatasaray Sözlük’teki @4staredgala rumuzlu yazarın Ali Koç başlığındaki yazısını paylaşıyorum kendisi o kadar güzel ifade etmiş ki hissiyatımı daha üstüne ne desem bilemedim.

--- alıntı ---

tüm kulüplere sesleniyorum. siz de konuşun. yarın sizin de başınıza gelir.

--- alıntı ---

mesela ne gelir basimiza? bir macimizin son dakikasinda aleyhimizde 6 saniye kurali mi uydurulur? siyasetciler eliyle transfer etmek istedigimiz oyuncu elimizden alinip rakibimize mi verilir? sampiyonluk yolundaki rakibimizin sag beki 80 mac sari kart sinirinda gezip ceza mi almaz? hocamiz agzini acsa 8 mac ceza mi alir? 5 dakika arayla itmeden golumuz iptal edilip, ayni itmeden penaltimiz mi verilmez? ayni sezonda ust uste 10 hafta takimimiz mi dogranir? lig seyircisiz oynanirken sampiyonluk rakiplerimiz saglik calisani yalani ile tribune holiganlar mi doldurur? kufurden 42 blok kapatma cezasi mi yeriz?

oyle olacaksa hemen konusalim da basimiza tum bunlar gelmesin.”

Keyfi deplasman yasağı haricinde söylediği hiçbir lafa iştirak etmem mümkün değil. Yine sahada kaybettiği şampiyonlukları başkalarına ihale ediyor. Bu yüzden burnunuz boktan kurtulmuyor haberiniz yok.

Üst Alt