Haber - Ali Koç: “Süper Kupa maçının Arabistan’da oynanmasını biz kabul ettik ama Galatasaray karşı çıktı” | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haber Ali Koç: “Süper Kupa maçının Arabistan’da oynanmasını biz kabul ettik ama Galatasaray karşı çıktı”

1704488655313.png

Ali Koç: "Bizimle TFF arasında sözleşme yok. TFF ile Riyad Season firması arasında sözleşme var. Bu sözleşmeyi biz görmedik. İddia ediliyor ya, 'Sözleşme var, kulüpler imza attı, son dakika bu sözleşme dışında şartlar dayattılar' deniyor."

Ali Koç: "Bütün olayın Fenerbahçe ve şahsımın etrafından döndürülmesi, iftiralar, yalanlar... Belli bir merkezden düğmeye basılarak yapılan müthiş bir iletişim operasyonuna başladılar."

Ali Koç: "Bizim son dakika bir dayatmamız söz konusu değil. Maç haftası varsa bir pankart ya da tişört sahaya çıkacağınız bu yazılır ve bir cevap gelir. Maç günü bile olabilir. Maçtan önce Çarşamba günü sabah 9.30'da yazı yazdık. Isınmaya çıkacağımız tişört ve pankartı söyledik. Cevap alamadık."

Ali Koç: "Kabul edilen protokol, verilen vekalet, kabul edilen sözleşme, bunların hiçbiri yok. Gerçekle hiçbir alakası yok. TFF'de bir protokol var, biz bunu istedik. Gizlidir veremeyiz, gelin gösterelim dediler."

Ali Koç: "Fenerbahçe ve Galatasaray olarak baskı olmasına rağmen projeye devam ettik. Galatasaray Kulübü, TFF'ye bir yazı yolluyor 'oynanmasın' diye. TFF Başkanı bizleri çağırdı, 'Ne düşünüyorsunuz?' dendi. Biz aynı noktada durduk."

Ali Koç: "Biz niye yabancı hakem istedik? Fenerbahçe'nin hakkı son 10 yılda o kadar çok yeniyor ki, bari bu tek maçta yabancı elit hakem olsun istedik. Bu yüzden Suudi Arabistan'da ısrar ettik ama bunların başımıza geleceğini bilmiyorduk."

Ali Koç: "Almanya olmayınca Suudi Arabistan doğru olur dedik"

Ali Koç: "1 maç için yabancı hakem istedik ama Galatasaray karşı çıktı"

Ali Koç: "Süper Kupa finaline atanan hakemin hangi takıma ne kadar yakın olduğu, geçmişi bilinen bir şey."

Ali Koç: "Parla marşı iptal edilince, İstiklal Marşımız iptal edilmiş gibi anlaşıldı."

Ali Koç: "Stadyumdan bir haber daha geldi. 'Buraya gelindiği takdirde sahaya çıkarken futbolcuların üstünü arayacağız!' diye."

Ali Koç: "Devletimize ve hükümetimize söylendiği gibi; Fenerbahçe ve Galatasaray her şeyi biliyordu. Sözleşme var, imza attılar, her şey normal seyrindeyken sözleşme dışında taleplerle geldiler gibi bir olayın yakından uzaktan gerçekle alakası yok."

Ali Koç: "Fenerbahçe'nin 10 yıldır şampiyon olamamamızı sadece sportif olarak mı açıklıyorsunuz? Ben iddaa ediyorum. Ali Koç’un başında olduğu Fenerbahçe hiçbir zaman şampiyon olamaz!"

Ali Koç: "Benim Fenerbahçe başkanlığımın, Fenerbahçe'ye belli noktalarda zarar verdiği noktasına geldik. TFF, Galatasaray ve Fenerbahçe ortak bir karar alıyor, bunun tek suçlusu Ali Koç oluyor."

Ali Koç: "Bu yaşananlar bizim rekabetteki durumumuzu da etkileyecek. Görsün Fenerbahçeliler. Maçlar başlasın izleyin."

- "Geldikten sonra Dursun Özbek ile istişare ettiniz mi?" sorusuna Ali Koç:

"Geldikten sonra konuşmadık. Hayır Sayın Dursun Özbek'e ne diyeceğim, sayın Başkan geldik bana yükleniyorlar, siz de ordaydınız çıkın iki laf edin mi diyeceğim. Adamcağız ne diyecek, ne yapması gerekir ki?"

- "Cumhurbaşkanı ile temas kurdunuz mu bu konuda?" sorusuna Ali Koç:

"Bir mektup yazdım kendisine. Olan bitenleri bir de bizden nasıl göründüğünü görmesi için paylaşmak istedik."

Ali Koç: "Muhalefetin bu olay üzerinden siyaset yapması, iki kulübün oradaki duruşuna zarar verdi."

Ali Koç: "Zavallı Ali Koç tek başına ne kadar güçlüymüş ki her şeyi o yapıyor. Taraftarı kızdırmamak için Fenerbahçe demiyorlar. Ali Koç diyorlar."

Ali Koç: "Aday olmayı düşünmüyorum, sezon sonu bırakacağım."

"Federasyon Başkanı'nın istifa etmesini istiyor musunuz?" sorusuna Ali Koç:

"Yaşanan son olaydan sonra Mehmet Büyükekşi'nin istifa etmesi gerektiğini düşünüyorum. Ki ben kendisini en çok destekleyenlerden biriydim."

Ali Koç: "Bizim 'Yurtta sulh, cihanda sulh' pankartını FETÖ'ye bağlıyorlar. Ulan sen kimsin! Salya sümük FETÖ için ağlamışsın! Sen kimsin Fenerbahçe'yi ve Ali Koç'u FETÖ'yle bağdaştıracaksın!"

Ali Koç: "Kızım programa çıkmamı hiç istemedi. Baban sana hakkını her zaman savunmayı öğretti dedim. Baban şimdi hakkını savunmaya gidiyor dedim."

Ali Koç: "Maçın Suudi Arabistan'da oynanmasını Ali Koç istedi diyorlar. Külliyen yalan."

Ali Koç:

"Önce muhalafet eliyle, sonra da iktidara yakın medya tarafından bu iş siyasete getirildi. Benim üzerime yıkıldı her şey. Tamamen orada olan gelişen şeyler neticesinde olan bir durum bu. Bu süreçte en az suçlu da Suudileri görüyorum. Belli konularda anlaşıp, sonra değiştirselerdi başka olurdu ama şurada en az hatalı olan Suudiler."

"Talihsiz bir olay. Burada, bu defteri kapatalım."

"Irkçı her şeyi rahatsız edici buluyorum. Arap - Türk işi falan değil bu. Bunun buraya gelmesi beni kahrediyor."

"Suudi Arabistan tercihi benim kişisel tercihim değil. TFF seçip getirmiştir kulüplerin önüne. Bunu TFF kendisi de açıklamıştır.

"2012'deki Limassol maçını bir kaç ay önce Larnaka maçında yapılmış gibi gösteren bu insanlar bu ülkeye zarar veren insanlardır. Yunan'a boyun eğdiler de Arap'lara dikleniyorlar demeye getiriyorlar."

"Kasım ayından beri Türk futbolunda yaşananların sadece bir tanesi Dünya'nın başka bir yerinde yaşansa yer yerinden oynardı oralarda."

TRANSFERLER

Ali Koç:

"Krunic bizim yazın başında çok istediğimiz bir isimdi. Yazdan kalma bir konu. Hocamızın çok istediği bir isim. Anormal para istediler yazın. Şimdi ilk devre çok forma giymedi. Hala Fenerbahçe'ye gelmek istiyor. Biz hem oyuncuya, hem de kulübüne yazın söylediğimiz rakamları çıkaracak durumda değiliz. Görüşmelerimiz devam ediyor."

"Savic, bonservissiz ama maaşı çok yüksek."

"Bizim minimum bir 6, bir 8 almamız gerekiyor. Gerisi gidecek oyuncuların açacağı yerlere bağlı"

Ali Koç: "Biz niye yabancı hakem istedik? Fenerbahçe'nin hakkı son 10 yılda o kadar çok yeniyor ki, bari bu tek maçta yabancı elit hakem olsun istedik. Bu yüzden Suudi Arabistan'da ısrar ettik ama bunların başımıza geleceğini bilmiyorduk."

Ali Koç: "Bize maçtan önce 'Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun!' pankartıyla çıkacağımız söylenmişti. Maç günü gelince '100. Yılımız Kutlu Olsun!' pankartıyla çıkacağımız söylendi."

Almanya'da nasıl oynanacaktı adamlar hazırlık maçını bırak buraya kampa bile gelmeyin diye yasa çıkardı

2201117SG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ali Koç: "Süper Kupa finaline atanan hakemin hangi takıma ne kadar yakın olduğu, geçmişi bilinen bir şey. Galatasaraylılar da onu seviyor. "

Üst Alt