Haber - Ali Koç: “Süper Kupa maçının Arabistan’da oynanmasını biz kabul ettik ama Galatasaray karşı çıktı” - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haber Ali Koç: “Süper Kupa maçının Arabistan’da oynanmasını biz kabul ettik ama Galatasaray karşı çıktı”

Konuşmada kendisi kendisini yalanlıyor. Çıktığı kanal kullandığı uslub filan bi ayar yediğinin kanıtı. Ayrıca RTE en başından olayı kimlerin bu hale getirdiğini biliyordur. Olay an be an aktarılmıştır.
Şu Atatürkçü çok büyük Cumhuriyetçi Uğur Dündar ne diyor acaba ali Atatürkü filan silmiş maçı ne pahasına olursa olsun oynamak istemiş. Ama Galatasaray karşı çıkmış.

Yayını izledim şimdi.

Baştan beri 100. Yıl hassasiyeti yurtiçinde oynayalım diyen Galatasaray, Bu işi yurt dışı diye direten kendisi.

En çok gürültü koparılan hatta diğer kulüplerin paylaşımlarına bile konu olan “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” pankartından hemen vazgeçilmiş zaten.

Federasyon 4’te gelin diyene kadar olaydan haberleri yok. Muhtemelen kriz bizim tarafta patlak veriyor ya da anlatmadığı farklı bir kısım var. Zira anlattıklarından anladığım, baştan Atatürk tişörtüne de hayır dense kabul edip maça çıkacaklarmış gibi görünüyor. Zaten Suud yetkililerin hassasiyeti vs diyor. Maça çıkmama kararı biraz “İş boka sarıyor, stadda zorluk yaşarız” noktasında olmuş.

Ben hayal kırıklığına uğradım, bayağı Atatürk’ün kabul edilmemesi vs zorlarına gitmemiş, Federasyona gıcık olduklarından ve bir noktada iş çıkmaza girdiğinden Fenerbahçe tarafının bu noktaya geldiği anlaşılıyor.

İşin özeti; baştan düzgün planlansaydı ve bunlar konuşulsaydı Fenerbahçe tüm süreci kabul edecekti gibi görünüyor, en azından Ali Koç’un anlattıkları o yola çıkıyor.

Hele hele Fenerbahçeli futbolcular Atatürk paylaşımları kessin diye talimat vermesi ayrı bir rezillik.

Sonuç olarak Fenerbahçe, Federasyonun günlerce bu işi görmezden gelmesine, bir şekilde hallederiz demesine sinirlenmiş. İş büyüyünce de vazgeçilmeyecek noktaya gelmiş. Staddan tedirginlik yaratıcı haberler de gelince iptal olmuş.

Ali Koç’a kalsa yaşasın Suudiler ve İktidar, kahrolsun TFF ve Muhalefet. Bu maçın oynanmamasının ve sonrasındaki sürecin tek suçlusu bunlar.

Yersen Cumhuriyetin Kalesi Fenerbahçe, Yersen Atatürk’ün kulübü…
Güray şurada ciddi misin ya.
Mac fenerbahçe işte girdiği kabın şeklini alan bir yönetim.
Hiç bir zaman amaçları duruş vs olmadı ki hangi olayda kendimize nasıl avantaj sağlarız kulüp yaşam prensipleri.

Muhalefet kazanacak diye seçimden önce feto vs diye hükümete sallıyordu. Seçim bitti Cumhurbaşkanının yanından ayrılmayan herif oldu.
Ülke yasalarında bir hakem ile bir spor yöneticisinin iletişim kurması halinde 1 seneye kadar cezası var adamlar yöneticisinin üniversite personeli hakemlerin başına geçiyor.
Bütün illegal işleri yapıp aradan sıvışmaya çalışıyorlar bu bir del iki değil sürekli böyleler.
Muz sallıyorlar midem, polis arabası devirip yakıyorlar içimizdeki ajanlar.
Yaramaz çocuk gibi de sürekli ödüllendiriliyorlar.

GS yönetimi ve tüm camia sürecin başından sonuna dek çok doğru, tutarlı ve net bir tavır sergilemiştir; FB ise yalpaladı da yalpaladı aynı süreçte. iki camia arasındaki bariz kalite farkının bir kez daha tescillenmesinden dolayı gurur duydum. Sayın başkanımız başta olmak üzere, kulübümüz adına karar merciinde bulunan herkesi gıyaben tebrik ediyorum. Şurada şöyle yapılsa daha iyiydi diyebileceğim tek bir nokta yok. Maçın Arabistan' da oynanması fikrine kesin olarak karşı olduğumuzu ama TFF nin kararına uyacağmızı söylemek kilit noktayı teşkil etmiştir. ''Bana ne, ben oynamıyorum!'' gibi bir tavrın pek çok handikapının söz konusu olması bir tarafa, bu seviyede bir kulübe yakışmazdı da...

Bunca hengame içinde, böylesine de sıkışmışken, ağız ishaline tutulduğu bir konuşmada GS' a tek bir olumsuz laf edememesi durumu özetliyor. Ufacık bir açık yakalasa oradan yürüyüp ihaleyi bize bırakacağını Dünya-Alem bilir ama bulamadı; yok çünkü...

Bu milletin ne cumhuriyetle ne de Gazi Mustafa Kemal'le bir sorunu vardır. Bu kavramların arkasına saklanarak siyaset yapmak, hassasiyet emaresi asla değildir. Riyad'dan size ekmek çıkmaz. Tişörtleri farklı renkte boyamak size kazandırmaz. Samimiyseniz, dürüstseniz bunu ülke genelinde milli ve yerli olarak ifade edin.

ne diyor acaba malum siyasetçi

Mehmet Büyükekşi: "Arabistan'da oynanacak olan Süper Kupa maçına bir hafta kala Ali Koç, Spor Bakanımız Osman Aşkın beyin de bulunduğu ortamda, ‘Bu maça yabancı hakem atamazsanız, U19’la çıkarım’ dedi. ‘Düşünelim’ dedik. Ali Koç zaten Riyad’a U19 takımını tam kadro getirdi!"

Üst Alt