# Ali Lukunku Maboula - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Ali Lukunku Maboula

O dönem futbolu şimdikinden de sıkı takip eden, bütün futbolcuların geliş-gidişini, performansını ayrıntısıyla değerlendirebilecek birikime de sahip biri olarak paylaşımda bulunuyorum burada...

Transfer her durumda riskli bir iştir, aksini kimse iddia edemez...

Ama yerine geldiği, eldeki 'Çöp' durumuna düşmüş adamları bile Milli Takımın değişmez oyuncusu yapabilmiş, adeta sinekten yağ çıkarırcasına mevcut imkanları en verimli şekilde kullanarak takımı şampiyon yapıp, CL de ilk kez gruptan çıkarmış bir futbol bilgesinden, fütursuzca 'Adamcağız da bir şeyler yapmış işte...'' diye bahsedebilen 'Gönüllerdeki Hoca' nın, şampiyon takımı, onca harcamaya rağmen 1.5 yıl sonunda hurdalık haline getirebilmesi, benim jenerasyonum için bundan yıllar sonra da unutulmayacak ibretlik bir icraattır...Bunca transfer edilen fubolcunun, neredeyse hiçbirinden katkı alınamadığı gibi, mevcut futbolcuların tamamının performansı düşüyorsa, tam yetkiyle görev yapan TD ün performansı sorgulanır ve bu durum ''Transfer risktir'' gibi bir ucuzculukla geçiştirilemez elbette...

Ben Terim in 96-00 dönemi ve sonrasını ayrı tutarım...Milli Takımlarda çalışmasının etkisiyle o futbolcu jenerasyonunu çok iyi tanıması sayesinde muazzam bir yerli kadro kurabilmiş ve Taffarel-Popescu-Hagi takviyesiyle kulübün en parlak dönemine imza atmıştır...İkinci gelişinde, üç üniversite bitirmiş, yedi dil bilen -Gerek insani, gerek futbol yönüyle- gerçek bir entelektüelin yerine (Haksızlık edilerek) gelmiş olması aleyhine olmuş, en net ifadeyle 'Hafif' kalmıştır; 'Olimpiyat stadı zulmü' ve '100. yılında BJK ın şampiyon olması zarureti?!' de yan faktörler olmuştur...Son dönemi gereğinden fazla konuştuk zaten...

Geyiğine mesajlar yazılan bir konuda birkaç forvet ismi geçti diye gereksiz bir hassasiyet göstererek 'Hakim değilim' dediğin bir döneme ait yalan yanlış bilgilerle ayrıntılı bilanço çıkarmaya kalkıştığın için müdahil oldum...'Aynı şeyi sürekli tartışmak saçmalık' demeye de hakkın yok, konuyu o noktaya kendin taşıdın...

Gereksiz değil gerekli bir hassasiyet gösterdiğimi düşünüyorum.

Dönemin içinde iken çok fazla mali işler ile kafa yormamış olabilirim. Ama 2005 senesinden beri geçmişten--bugüne bütün transferleri ve maliyetlerini de inceledim.

İkinci yanlışınız ise ilk boldladığım cümlede, Terim o takımın yerli kadrosunu kurmadı.

Suat Kaya
Bülent Korkmaz
Hakan Şükür
Arif Erdem
Okan Buruk
Tugay Kerimoğlu
Ergün Penbe
Hakan Ünsal

Zaten vardı. Ümit Davala'yı aldı, Emre'yi çıkardı ve yetiştirdi. Hasan Şaş'ı aldırdı.

Tolunay, Mehmet Bölükbaşı, Volkan Kilimci, Lut, Bruno gibi yanlış transferler de yaptırttı.

Fatih Terim transfer işinde vasattır, ve hatta kötüdür. Mancini'de öyle ve hatta daha da kötü, Prandelli'yi daha bilmiyoruz bu konuda ama sinyaller onda da olumlu değil.

GÜÇLÜ YÖNETİM OLMADAN DEĞİL TERİM MOURİNHO GELSE BAŞARI GARANTİSİ DE VEREMEZSİN.

HER ŞEY ORGANİZASYON VE PLANLAMA İŞİDİR FUTBOL DA.

Neyse daha fazla konuyu amacından çıkartmak derdinde de değilim, cevap hakkı doğduğu için yazdım.

İyi forumlar dilerim.

Gereksiz değil gerekli bir hassasiyet gösterdiğimi düşünüyorum.

Dönemin içinde iken çok fazla mali işler ile kafa yormamış olabilirim. Ama 2005 senesinden beri geçmişten--bugüne bütün transferleri ve maliyetlerini de inceledim.

İkinci yanlışınız ise ilk boldladığım cümlede, Terim o takımın yerli kadrosunu kurmadı.

Suat Kaya
Bülent Korkmaz
Hakan Şükür
Arif Erdem
Okan Buruk
Tugay Kerimoğlu
Ergün Penbe
Hakan Ünsal

Zaten vardı. Ümit Davala'yı aldı, Emre'yi çıkardı ve yetiştirdi. Hasan Şaş'ı aldırdı.

Tolunay, Mehmet Bölükbaşı, Volkan Kilimci, Lut, Bruno gibi yanlış transferler de yaptırttı.

Fatih Terim transfer işinde vasattır, ve hatta kötüdür. Mancini'de öyle ve hatta daha da kötü, Prandelli'yi daha bilmiyoruz bu konuda ama sinyaller onda da olumlu değil.

GÜÇLÜ YÖNETİM OLMADAN DEĞİL TERİM MOURİNHO GELSE BAŞARI GARANTİSİ DE VEREMEZSİN.

HER ŞEY ORGANİZASYON VE PLANLAMA İŞİDİR FUTBOL DA.

Neyse daha fazla konuyu amacından çıkartmak derdinde de değilim, cevap hakkı doğduğu için yazdım.

İyi forumlar dilerim.

Uzatmak niyetinde değilim de birkaç düzeltme yapmam gerekiyor;

Saydığın isimlerden Suat forvet-forvet arkası oyuncusu olarak kiralık dolaşmakta ve ilk 11 oynamasına ihtimal verilmezken, Terim kendisini fizik dezavantajına rağmen müthiş bir önliberoya dönüştürmüştü, çok isabetli bir transferden bile değerli bir icraattır...Ergün Pembe, Hakan Ünsal, Vedat İnceefe bizzat Terim in ısrarıyla (Milli Takımdaki görevi devam ederken) alınmıştır...

Reis topçuydu kıymetini bilemedik antep deplasmanindaki golü unutulmaz.

SM-A500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5922.jpg

Ne sevinirdi be koca reyiz.:nonchalance:

Serdar Ali Çelikler: "Tugay Kaan Numanoğlu'nun ismi Tugay Kerimoğlu'ndan geliyor. Türkiye'de böyle bir hakem var." (Vole)

@TNO1905 : Doğru ama eksik söylemiş Serdar Ali Çelikler. Cüneyt Çakır'ın ismi Cüneyt Tanman'dan, Arda Kardeşler Arda Turan'dan, Ali Palabıyık ve Ali Şansalan'ın ismi Ali Lukunku'dan geliyor geliyor.

nice hakemlere ismi verilmiş

Ali Lukunku transfer olduğu gün rahmetli Fenerbahçeli babam Serkan koş sizinkiler boks takımına adam almış demişti. Ev de bana Lukunku derdi. Ondan bu adama karşı hep bir sempatim olmuştur. Bacakları trafik kazasında kırılmadan önce Henry bu adamın yedeğiymiş diye haberler okumuştum. Üstünden kaç yıl geçti.

Gariban tipinden ezdiler adamı abartıldığı kadar kötü oynamadı, Göztepe'ye mi Altay'a mı 1 tane atınca açılmıştı zaten. Christian, Bratu vs. o dönem gelen diğer forvetler daha kötüydü bunun kadar reklamı olmadı ama.

Üst Alt