Ali Sami Yen Spor Kompleksi RAMS Park | 52.650 - Sayfa 28 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ali Sami Yen Spor Kompleksi RAMS Park | 52.650

DjYJag_X4AU9rjS.jpg

ne gunlerdi lan valla aslantepe.com.tr 'den insaatini izliyorduk hatta o zaman zibidi arkadaslarla burdan maclari felanda izleriz hayalarini kuruyorduk. artik ne heycan kaldi nede o zamanki galatasaray.

aslantepe.biz de ne takip ederdik çakılan çivi bile takip edilirdi beton prekastlar döşenmeye başladığında tribünlerin belli olması havaya sokmuştu baya bizi,hollandadan gelen çimlerin takibini yaptık tırların hangi ülkede olduğuna kadar takip edilmişti en hayal kırıklığı olanda koltuklar ve dış cepheydi öylede kaldı eren talu becerebilseydi kalite daha üst düzey olcaktı ..

aslantepe.biz de ne takip ederdik çakılan çivi bile takip edilirdi beton prekastlar döşenmeye başladığında tribünlerin belli olması havaya sokmuştu baya bizi,hollandadan gelen çimlerin takibini yaptık tırların hangi ülkede olduğuna kadar takip edilmişti en hayal kırıklığı olanda koltuklar ve dış cepheydi öylede kaldı eren talu becerebilseydi kalite daha üst düzey olcaktı ..
Üstat Eren Talu aşçıbaşı oldu...

İlk yapılması gereken koltukların yenilenip kapasite konusunda 62.500 civarına çıkarmamız lazım hem ekstra gelir hem de stada inşaat yapmadan +10 bin kapasite artabiliyor bu da çok önemli bir baskı demek umarım bu yönetim bu konularda adımlar atacağını düşünüyorum
Bu sene başında yapılmasını isterdim fakat bu sezon da yapılmadı umarım gelecek sezonlarda şu stadın kapasitesini 60.000 - 62.500 aralığına çıkarırlar hem rakip takımlara baskı açısından daha bütünsel olunur hem de ekonomik anlamda ortalama 2.000 TL'den hesaplarsak +20.000.000 TL eğer ki tek maç halinde satılacaksa +30.000.000 TL diyebiliriz.

Bu sene koltuklar yetişmiyor bari Şampiyonlar Ligindeyken locaların arasına LED reklam panoları yerleştirilsin de reklamlardan da belli bir gelir edelim en azından bu yapılsın

Bu tarz degisiklikler icin devletin onayi gerekiyor
Mustafa Cengiz bayadır hem stad hem arazi hem de diğer konularda koşturuyordu geçenlerde stada ulaşım konusunda adımlar attı umarım cephe ve yeniden iç dizayn için gerekli yetkileri alır çünkü stadın koltukları o kadar soldu ki artık yenisi olması lazım bu sene Bayern Münih'in yaptığı gibi logolu bir dizayn yapılabilir

DjwnPzKX0AI2N46.jpg

Umarim halledilir ama gundemin ilk siralarinda oldugunu dusunmuyorum

Bir de bu isler sadece koltuk eklemek kadar basit degil , stadyumun agirlik statik , gorus acisi gibi tum onemli kistaslari suanki kapasite ve koltuk sayisina gore hesaplanmis

Ben bu stadyumun kapasitesinin artacagini hic bir zaman dusunmuyorum ..

Umarim halledilir ama gundemin ilk siralarinda oldugunu dusunmuyorum

Bir de bu isler sadece koltuk eklemek kadar basit degil , stadyumun agirlik statik , gorus acisi gibi tum onemli kistaslari suanki kapasite ve koltuk sayisina gore hesaplanmis

Ben bu stadyumun kapasitesinin artacagini hic bir zaman dusunmuyorum ..

Bende stadın ön planda olduğunu sanmıyorum şu an için ulaşımı çözseler yeterli olacaktır

Kadıköy ve Vodafone park gibi stadlardaki gibi koltuk dizilimi ve merdiven boşluklarıyla rahatlıkla 60.000 ve yukarısını görüyoruz zamanında Ünal Aysal döneminde 45 bin kombine sattığımız da kapasite arttırım konusu gündeme gelmişti statik konusunda hiçbir sıkıntı olacağını sanmıyorum bir de benim hatırladığım kadarıyla da stad yapılırken Samiyen'deki ortalamalardan sonra o dönemde 50 bin kapasite bile çok görülmüştü acaba stad dolar mı deniyordu ondan dolayı koltuk aralıkları, merdiven boşlukları gibi konularda minimum olarak yapmamıştık daha serbest davranılmıştı.

Üst Alt