Alkışlar Aleks Taşçıoğlu'na (!) - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Alkışlar Aleks Taşçıoğlu'na (!)

10 kisinin 9 u faul diyor , son donemde bize karsi yurutulen harekata en net karsi duran toroglu dahil herkes faul dedi

ben de faul diyorum , zaten o yuzden denayere kiziyorum , ya faul yapma kaderine razi ol , ya da erken yap , zaten adamin onundeyken geride kalmissin , bir de en kotu senaryo penaltiyi yapiyorsun

"o kadar itmeyle bir sey olmaz , o temasla oyuncu dusmez" laflarina da asla katilmiyorum , eger o itmeyle oyuncu etkilenmeyecekse o zaman itme , madem bir etkisi yok

ustelik burada karsilikli bir hareket yok , yanindan gecip giden adami kolunu acarak engelliyor , dengesini bozuyor

bu macta hakem , musleradan da denayerden de gomisten de terimden de sonra sira gelecek kisidir

zannımca mesele faul olması değil pozisyonun dışarıda başlaması

zannımca mesele faul olması değil pozisyonun dışarıda başlaması

Disarida baslayabilir , baska baslikta da yazdim , bu hareket celme gibi , yumruk gibi degil suresel ihlal denen ve zaman alan bir ihlal cinsi

bunda hareketin ne baslangici ne de bitisidir karar noktasi , ihlale maruz kalan oyuncunun ihlalden etkilenip pozisyonunu yitirdigi noktada karar verilmesi lazim

defalarca izledim net bir kanaat olusmadi , iceri de verene disari da verene soz soylenebilecek bir karar degil kanimca

Disarida baslayabilir , baska baslikta da yazdim , bu hareket celme gibi , yumruk gibi degil suresel ihlal denen ve zaman alan bir ihlal cinsi

bunda hareketin ne baslangici ne de bitisidir karar noktasi , ihlale maruz kalan oyuncunun ihlalden etkilenip pozisyonunu yitirdigi noktada karar verilmesi lazim

defalarca izledim net bir kanaat olusmadi , iceri de verene disari da verene soz soylenebilecek bir karar degil kanimca

ben maç esnasında izlerken penaltı vermeyince şaşırdım,sonra döndü verdi zaten.

tartışacak bir şey yok,böyle salak salak işler yapılmaz şampiyonluk yolunda

Adam benzer pozisyonda Yasinin lehine pozisyonun başladığı noktada foul çaldı.

ben maç esnasında izlerken penaltı vermeyince şaşırdım,sonra döndü verdi zaten.

tartışacak bir şey yok,böyle salak salak işler yapılmaz şampiyonluk yolunda

hatalar silsilesi , terimin selcuk ve serdar yerine kalibreleri bunlardan dusuk donk ve denayer i tercih etmesi

nagatomo ile baslayan muslera ile zirve yapan hatanin defansca tuy dikilerek yenen ilk gol

denayerin hem adama gecilmesi hem dogru yerse faul yapamayip , sonra da yapmamasi gereken yerde yapmasi

buna ek olarak yasin , gomis gibilerin beceriksizligi sinan in sanssizligi

- - - Flood Önleme Sistemine yakalandınız :) - - -

Adam benzer pozisyonda Yasinin lehine pozisyonun başladığı noktada foul çaldı.

Benim aydinus ya da yardimcisini koruma amacim yok , kurali anlatiyorum

dogru ya da yanlis uygulamislardir , bu hakemleri baglar

hatalar silsilesi , terimin selcuk ve serdar yerine kalibreleri bunlardan dusuk donk ve denayer i tercih etmesi

nagatomo ile baslayan muslera ile zirve yapan hatanin defansca tuy dikilerek yenen ilk gol

denayerin hem adama gecilmesi hem dogru yerse faul yapamayip , sonra da yapmamasi gereken yerde yapmasi

buna ek olarak yasin , gomis gibilerin beceriksizligi sinan in sanssizligi

- - - Flood Önleme Sistemine yakalandınız :) - - -

Benim aydinus ya da yardimcisini koruma amacim yok , kurali anlatiyorum

dogru ya da yanlis uygulamislardir , bu hakemleri baglar
Kuralı ben de net bilmiyorum, aklımda kalan foul olmasına sebep olan ilk temas nerede başladı ise karar o noktada verilir. Bunun örneğini Aydınus aynı maçın içinde Yasine yapılan foul için gösterdi. Yasin bir müdahelelere rağmen bir kaç metre ilerledi, ondan sonra foul çaldı ama ilk temasın olduğu noktayı gösterip serbest vuruşu oradan kullandırdı. Yani Hakeme içerde ve dışarda konusunda gayet tabii bir şey söylene bilir çünkü aynı maç içinde iki farklı karar olmaz.

Bir şeyden adım gibi eminim, düşen Yasin, iten Ziya olsaydı verdimeyeceti bu penaltıyı o iblis.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kuralı ben de net bilmiyorum, aklımda kalan foul olmasına sebep olan ilk temas nerede başladı ise karar o noktada verilir. Bunun örneğini Aydınus aynı maçın içinde Yasine yapılan foul için gösterdi. Yasin bir müdahelelere rağmen bir kaç metre ilerledi, ondan sonra foul çaldı ama ilk temasın olduğu noktayı gösterip serbest vuruşu oradan kullandırdı. Yani Hakeme içerde ve dışarda konusunda gayet tabii bir şey söylene bilir çünkü aynı maç içinde iki farklı karar olmaz.

Pozisyonu hatirladim . Kucuk bir fark var , anlatayim dilim dondugunce

yasine bir faul yapildi fakat yasin ayakta kaldi , sonra ise faul olsa da olmasa da ikinci bir hamlesinde topu kaybetti , o esnada da yaklasik 10 metre mesafe kaydetmisti ama faul 10 metre geriden kullandirildi

cunku faul zaten ilk pozisyondu , avantaji kaybolunca ta ilk faul olan ama vermedigi pozisyonu degerlendirdi

denayerin pozisyonunda ise boyle bir avantaj , iki baslilik , devam edip topu kaybetme gibi bir durum yok

itme ve cekme ihlalleri dogalari geregi mesafe ve sure alan ihlal cinsleri oldugu icin ihlallerin bas ya da sonunda degil rakibin etkilendigi noktaya gore karar verilen ihlal turleridir , ama bu da noktasal olarak ihlal sonlarina denk gelir

Buna tam benzemiyor ama cuneyt cakir az daha yonettigi bir macla bizim euro 2016 umutlarimizi bitirecekti

onda boyle bir pozisyon olmustu , k irlanda ile macaristan arasindaki macta , kuzey irlandali bir oyuncu topsuz alanda faul yapti sari kartlik

o hafizasinda iken macaristan ataga kalkti , ayni adam gitti bu kez bir sari kartlik hareket daha yapti

tabi ki cok sure gecmisti ve adam 2 sariyi oyun durunca pespese gordu ve atildi , neyse ki k irlanda son dk da golu buldu ve macaristan en iyi ucuncu sansini kaybetti

Pozisyonu hatirladim . Kucuk bir fark var , anlatayim dilim dondugunce

yasine bir faul yapildi fakat yasin ayakta kaldi , sonra ise faul olsa da olmasa da ikinci bir hamlesinde topu kaybetti , o esnada da yaklasik 10 metre mesafe kaydetmisti ama faul 10 metre geriden kullandirildi

cunku faul zaten ilk pozisyondu , avantaji kaybolunca ta ilk faul olan ama vermedigi pozisyonu degerlendirdi

denayerin pozisyonunda ise boyle bir avantaj , iki baslilik , devam edip topu kaybetme gibi bir durum yok

itme ve cekme ihlalleri dogalari geregi mesafe ve sure alan ihlal cinsleri oldugu icin ihlallerin bas ya da sonunda degil rakibin etkilendigi noktaya gore karar verilen ihlal turleridir , ama bu da noktasal olarak ihlal sonlarina denk gelir
Senin hatırına penaltı pozisyonunu tekrar izledim, foul çalına bilecek müdahele dışarıda. Denayer itme eylemini yaptığı an oyuncunun ayakları çizginin dışında.

Yine Yasinin pozisyonunu yanlış hatırlıyorsun. Yasin pozisyonun başından sonuna kadar müdaheleye maruz kalıyor, itme, engelleme ve bu tek oyuncu tarafından yapılmıyor. Yani öyle on metre rahat bir şekilde pozisyonu sürmüyor.

Bende şahsen suçun çoğunu Denayer'de görüyorum. Bir çok hamle şansı vardı beceremedi. Kayıp topa vurmadı üstüne adamı tutamayıp kaçırdı. Göbeğini kendin keseceksin. Hakemlerin seviyesi ortada, işi onlara bırakırsan böyle neticeyi kabul edeceksin. Şu defansları görünce aklıma Bülent Korkmaz- Popescu, Tomas-Song ikilileri geliyor. Ne hale düştük diyorum. Bence hakemlere gelene kadar çok daha başka şeyler konuşulmalı. Çünkü önümüzde daha 14 lig maçı var.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üst Alt