Almanya'nın Güçlü Olmasının Sebepleri - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Almanya'nın Güçlü Olmasının Sebepleri

İster gül ister gülme.
Ben geçen yaz geldim 3 dayım var.
3üde perşembe saat 12 de evdeler.
İkisi iş veren birisi albay.
Soruyorum dayı ne o iş yokmu?
Birisi diyor serbest meslek öteki diyor benimki ondan bile serbest.
Albay olan diyor ki yiğenim en son 15 temmuzda işe gittim.

Öğlen sonu iş yerine gittik beraber. Getir oğlum mangalı herşey hazır sanki her gün mangal yapılıyor.
Saat 6ya kadar mangal keyfi sonra bahçede güzel bir uyku.
Akşam uyanıyor çok yoruldum ben eve gidiyorum diyor.

Hayata bak arkadaş.
Ben işverenim burada günde 10 saat full çalışıyorum.
Bazen evde bile çalışıyorum.

Gscimbom mobil
Hocam muhakkak böyle örnekler var yalnız gerçekten eşek gibi çalışmak zorunda olanlar daha fazla. O rehavet bence çok aldatmasın seni. Istisnai durumlar onlar.

SM-N935F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

İster gül ister gülme.
Ben geçen yaz geldim 3 dayım var.
3üde perşembe saat 12 de evdeler.
İkisi iş veren birisi albay.
Soruyorum dayı ne o iş yokmu?
Birisi diyor serbest meslek öteki diyor benimki ondan bile serbest.
Albay olan diyor ki yiğenim en son 15 temmuzda işe gittim.

Öğlen sonu iş yerine gittik beraber. Getir oğlum mangalı herşey hazır sanki her gün mangal yapılıyor.
Saat 6ya kadar mangal keyfi sonra bahçede güzel bir uyku.
Akşam uyanıyor çok yoruldum ben eve gidiyorum diyor.

Hayata bak arkadaş.
Ben işverenim burada günde 10 saat full çalışıyorum.
Bazen evde bile çalışıyorum.

Gscimbom mobil
Ornegini rahati yerinde olan dayilarin ustunden vermen sahane bir fikir olmus :) ! Ben de kendi rahatim yerinde diye kendi ustumden vereyim zaten Turk halkinin geneli benim gibi yasiyor ! İnsanlarin kazandigi paranin yoksulluk sinirinin cok altinda aclik sinirinda olan bir ulke icin harika mantikli ornekler . Evet aclik sinirinda yasayan insanlarimiz gercekten her gun mangal her gun keyif yapiyor . Hamak mangal cigara ucgeninde geciyor zaten Turk insaninin hayati :D.

Tam olarak nesine gülüyorsun anlamis degilim. Bu konuda haksiz degil. Evet calisma sartlari, asgari ücretin düsüklügü vs. bunlar sikinti ama bizim insanimiz rahat bir insan.

Esimin dayisi, adamin evinin altinda marangoz dükkani var idi, adam sabah on gibi kalkiyor, genis genis kahvaltisini yapiyor sonra da dükkana iniyordu. Bir iki saat calistiktan sonra cay molasi, sonra öglen yemegi gelen gecen ile lak lak derken günü tamamliyordu. Üstelik öyle yapmasi gereken is de az degildi ama gecistiriyordu. Sonunda ne oldu tabiki batti simdi isci olarak calisiyor. Rahatlik konusunda daha bir cok örnek sayabilirim Türkiye´de yasayan es, dost, akraba ve arkadaslar ile ilgili.

Ben calistigim sirketin hem Almanya bürosunda calisiyorum hem de senenin bir kismini Istanbul bürosunda. Arada mentalite olarak daglar kadar fark var. Yanlis olan bir baska algi ise Almanya´da calisan herkesin muhtesem paralar kazandigi. Bir cok insan ay sonunu ucu ucuna getiriyor cünkü Almanya´da hayat o kadar da ucuz degil. Ben oturdugum yerde 5000 lira kira veriyorum ve buna daha elektrik ve su dahil degil. Oturdugum yer ise öyle ahim sahim yer olmayi gectim sehrin en berbat yerlerinden biri. Sirf kendi enistelerim ikiser cocuklari var ay sonunu ucu ucuna getiriyorlar. Bindikleri arabalara bakiyorum, sonra Türkiye´de devamli sikayet edenlerin bindikleri arabalara bakiyorum bu iste bir yanlis var diyorum.
Arkadas resmi aclik sinirinda yasiyor insanlarin cogu siz gidip ense yapan insanlardan ornekler veriyorsunuz . Benim gidip Fransa'da Almanya'da calismayip sosyal yardimlarla hayat suren insani ulkenin geneli boylemis gibi ornek vermeme benziyor bu . Birazcik mantikli olun . Ne alakasi var isin keyfi yerinde olan yahut batan dayilarinizla . Almanya'daki ortalama yasam sartlari alim gucu gibi kavramlarla Turkiye'deki bir mi ya . Cidden Boyle dusynuyorsaniz gelin madem Turkiye'de yasayin ama Almanya'da biriktirdiginiz parayla Turkiye'de rahat bir yasam surmenizden bahsetmiyorum . İki yerde de asgari ucretle hayatta kalmaya calisin bakalim hangisinde daha zorlanacaksiniz hangisinde yasam sartlariniz daha boktan olacak .

Arkadas resmi aclik sinirinda yasiyor insanlarin cogu siz gidip ense yapan insanlardan ornekler veriyorsunuz . Benim gidip Fransa'da Almanya'da calismayip sosyal yardimlarla hayat suren insani ulkenin geneli boylemis gibi ornek vermeme benziyor bu . Birazcik mantikli olun . Ne alakasi var isin keyfi yerinde olan yahut batan dayilarinizla . Almanya'daki ortalama yasam sartlari alim gucu gibi kavramlarla Turkiye'deki bir mi ya . Cidden Boyle dusynuyorsaniz gelin madem Turkiye'de yasayin ama Almanya'da biriktirdiginiz parayla Turkiye'de rahat bir yasam surmenizden bahsetmiyorum . İki yerde de asgari ucretle hayatta kalmaya calisin bakalim hangisinde daha zorlanacaksiniz hangisinde yasam sartlariniz daha boktan olacak .
Keyfi yerinde mi? Bahsettiğim adamların hepsi borç içinde yüzüyor ve asgari ücrete tabi çalışıyorlar ama yine de adamlar sorumluluk duygusundan yola çıktığımız zaman benden daha rahatlar.

Yaşamadığın bir ülke hakkında yorumlar yapıyorsun madem, bari mantık ve benzeri şeylerden bahsetme. Ben Almanya'da bir sürü insan tanıyorum zar zor geçinen. Borç ile izne gelip Türkiye'de hava atanlar gözünüzü boyuyor.

Ben her iki ülkenin de güçlüklerinden bahsediyorum ve tabiki de biliyorum Türkiye'de durumun daha zor olduğunu. Buna rağmen fikrim gayet açık, bizim insanımız daha rahat. Bu yüzden Türkiye'den Almanya'ya hangi yollardan olursa olsun gelip çalışanlar Almanya'daki mentaliteye ayak uydurmakta zorlanıyorlar.

Bu hayatta her şey genetiktir arkadaşlar.
Aynaya baktığınızda gördüğünüz kişi, anne-babanızın genleriyle oluşmuştur.
Binlerce yıllık süre boyunca birbirleriyle kız alıp vere vere o aynı genler, aynı fiziksel ve zihinsel özelliklerle bir ırk oluşturur.

Almanlar da IQ olarak üç haneli bir toplum.
Bilim-sanat-edebiyat vs haricinde nezih bir toplum olmasının sebebi de bu toplum genetiği/evrimsel biyoloji ile alakalı bir durum.

Türkiye ise kendi kaliteli genlerini ülkeden kaçırtmaya, yerlerine ise afgan suriyeli vs getirtmekle meşgul.

genetik bilimine ne kadar haizsiniz bilmiyorum ancak tek basina bisey ifade etmez insani yasantilari cevresi etkiler. dunyanin en zeki adami ve kadininin cocugunu çinçinde yetistirin baskilayin her sartta en gereksiz adami yaratabilirsiniz. yasanti,deneyim, deger yargilari,guven ortami bireyin icinde bulundugu durumla alakalidir. ogrenme semalari carpik olan genetik olarak mukemmel olmaz. ayrica almanlar yuksek iq oranina sahip degildir sizin bildiginiz anlamda. ustbilis ozellikleri ogrenme ile gerceklesir. vaktin firsatin emegin gudulenmenin olmadigi ortamlarda hicbiseyi icsellestiremezsinizzz.

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bilime öncelik veriliyor olabilir veya dönerin yanında pommes patata verdikleri için.

Envoyé de mon iPhone XR en utilisant Tapatalk

Keyfi yerinde mi? Bahsettiğim adamların hepsi borç içinde yüzüyor ve asgari ücrete tabi çalışıyorlar ama yine de adamlar sorumluluk duygusundan yola çıktığımız zaman benden daha rahatlar.

Yaşamadığın bir ülke hakkında yorumlar yapıyorsun madem, bari mantık ve benzeri şeylerden bahsetme. Ben Almanya'da bir sürü insan tanıyorum zar zor geçinen. Borç ile izne gelip Türkiye'de hava atanlar gözünüzü boyuyor.

Ben her iki ülkenin de güçlüklerinden bahsediyorum ve tabiki de biliyorum Türkiye'de durumun daha zor olduğunu. Buna rağmen fikrim gayet açık, bizim insanımız daha rahat. Bu yüzden Türkiye'den Almanya'ya hangi yollardan olursa olsun gelip çalışanlar Almanya'daki mentaliteye ayak uydurmakta zorlanıyorlar.
Komedi . Siz yasamayi rahatligi umursamazlik saniyorsunuz . Konfor rahatlik hayat kalitesi bunlar bi adamin

Yaşamak rahat olmak konfor hayat kalitesi gibi kavramlarla sorumsuz borc icinde bok gibi hayat yasayip degistirmek icin de bir halt yapmamayi birbirine karistiriyorsunuz siz . Turkcede bunlar farkli seyler Almancada da farklidir diye tahmin ediyorum anlamakta neden bu kadar zorlandiniz ki ?

Anayasa Mahkemesi’nin o kararı Almanya’nın gündeminde

Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) gazeteci Deniz Yücel kararı Alman medyasına geniş yer tuttu. Yorumlarda, kararın önemli olduğu, umut verdiği ancak Türkiye'nin henüz demokrasiden uzak olduğu değerlendirmeleri öne çıktı.

Alman yayın kuruluşu Deutsche Welle‘nin Türkçe servisi medyada çıkan yorumları derledi.

Straubinger Tagblatt gazetesi Die Welt gazetesi eski Türkiye muhabiri Deniz Yücel’e yönelik AYM kararına yer verdi.

Gazetenin yorumu özetle şöyle:

“Yücel’in lehine çıkan AYM kararı umut veriyor. Cumhurbaşkanının gücünün bir sonu olduğunu gösteriyor. Ama en nihayetinde Türkiye’nin gelecekte nasıl olacağına bir tek güç karar verebilir: Türklerin bizzat kendisi.”

Rhein-Zeitung gazetesi de Yücel kararının olumlu olduğunu ancak Türkiye’nin demokrasiden hala çok uzak olduğu yorumunu yaptı:

“Bu, Türk-Alman gazeteci için iyi bir haber. Ne var ki karar yine de şunun görülmesini engelleyemez: Türkiye gerçek demokrasiye, Ren ve Mozel Nehri’nin Boğaz’a uzak olduğu kadar uzak. Ülke hala en büyük gazeteci hapishanesi. Kararla Türkiye bir an için hukuk devletine geri döndü. Bu muhtemelen taktiksel sebeplerden dolayı oldu. Çünkü Deniz Yücel vakasının Türkiye-Almanya ilişkilerinde çok yüksek tahrip gücü vardı. Türkiye basın ve düşünce özgürlüğü konusunda ciddiyse, tüm gazetecileri serbest bırakmak zorunda olmalı. Ancak yine de düşünce özgürlüğü vurgusu yapan hakimin kararının etkisi olabilir. Karar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri sonrası Erdoğan için ikinci acı ve sembolik yenilgi. Erdoğan halkını artık geçmişe dönmeye zorlayabilir mi?”

Mannheimer Morgen gazetesinin yorumu ise şöyle:

“Mahkemenin basın özgürlüğünü vurgulaması ve bununla en azından istisnasız Erdoğan’ın talimatlarına uymadığını göstermesi anlamlı. Yücel’in kararı esas alınarak Türkiye’deki birçok tutuklu gazeteci serbest bırakılmak zorunda. Bu sadece yoğun baskı ile mümkün. Özellikle de az da olsa gücü biraz elinden alınan Erdoğan üzerinde…”

Almanya’da Yabancı İstihdamını Kolaylaştırıyor

Nüfustaki yaşlanma dolayısıyla nitelikli iş gücü ihtiyacı her yıl daha da büyüyen Almanya’da çalışmak isteyen AB dışından ülkelerden nitelikli elemanlar, herhangi bir iş sözleşmesi olmadan da çalışmak veya iş aramak için Almanya’ya gidebilecek

Geçen hafta Federal Meclis‘ten geçen yeni göç yasası, Cuma günü de Eyalet Temsilciler Meclisi‘nde onaylandı ve böylece yasalaştı. Sadece bir saat süren müzakereler sonucu, konuyla ilgili neredeyse 30 yıldır süren tartışmalar sona erdi ve Almanya’nın göç ülkesi olduğu tasdiklendi.

1974 yılından bu yana sadece Avrupa Birliği ülkeleri vatandaşlarını yabancı işçi olarak kabul eden Almanya, kapılarını yeniden Avrupa Birliği dışındaki, örneğin Türkiye gibi ülkelerden kalifiye elemanlara açma kararı aldı.
1 Ocak 2020'den itibaren uygulamaya girecek yeni göç yasası her branşta iş gücü göçünün önünü açıyor. Daha önce Almanya ve AB üyesi ülkelerdeki çalışanların aynı işi üstlenmeleri durumunda üçüncü ülkelerden iş gücü göçüne izin verilmiyordu.
Kabul edilen yeni yasayla artık aynı işi Almanya'da veya AB üyesi ülkelerde birinin yapıp yapmayacağına bakılmaksızın yurt dışından kalifiye elamanın istihdam edilmesinin yolu açıldı. Bugüne kadar söz konusu ülkelerden kalifiye elemanlar ve akademisyenler ancak Federal Çalışma Ajansı’nın açık tespit ettiği mesleklerde çalışabiliyordu. Bu kısıtlama da artık olmayacak.
Mesleki eğitim ya da üniversite diplomasına sahip olan ve Almanya’ya gitmeden önce bir iş sözleşmesi imzalayan vasıflı eleman gelip hemen çalışabilecek.

Nüfustaki yaşlanma dolayısıyla nitelikli iş gücü ihtiyacı her yıl daha da büyüyen Almanya’da çalışmak isteyen AB dışından ülkelerden nitelikli elemanlar, herhangi bir iş sözleşmesi olmadan da çalışmak veya iş aramak için Almanya’ya gidebilecek.
Buna göre, meslek diplomalarını Almanya’nın diplomatik temsilciliklerinde denkleştiren ve mesleği yapabilecek derecede Almanca konuşabildiğini kanıtlayan vasıflı elemanlar ve söz konusu branşlarda eğitimli akademisyenler somut bir iş teklifi olmadan, iş aramak için Almanya’ya gidip geçici oturum izniyle 6 aya kadar kalabilecek.

Ancak iş aramak için gidenler, AB vatandaşlarına kıyasla sosyal yardım alamayacak. Türkiye’den Almanya’ya iş aramak amaçlı gidecek nitelikli elemanların iş aradığı sürece kendi geçimini ya da varsa beraberindeki aile üyelerinin geçimini sağlayacağını Almanya’ya gitmeden önce belgelemesi gerekecek.
Almanya'ya gitmek isteyen ve şartları yerine getirenlere 6 aylık vizeyi büyükelçilikler verecek. Almanya'nın yıllık ortalama 350 bin kalifiye elamana ihtiyacı olduğu tahmin ediliyor.

bmw-m3-m4_5588.jpg

bmw-m3-m4_1176.jpg

Büyük böbrek ızgara tasarımlarıyla dikkat çeken M3 Sedan ve M4 Coupe, Almanya'da üretim bandına girdi.

Mekanik olarak aynı altyapıyı taşıyan performanslı ikili, buna rağmen farklı tesislerde imal edilecek. Dört kapılı M3, normal 3 Serisi Sedan ve 3 Serisi Touring ile birlikte Münih'te üretilecek.

Yeni M4 ise 4 Serisi Cabrio ve plug-in hibrit 530e Touring ile birlikte Dingolfing fabrikasından çıkacak.

MART 2021'DE YOLLARDA
Yeni BMW M3 ve M4'ün piyasaya sürülme tarihi Mart 2021 olarak açıklanırken, ileri aşamada aileye M4 Cabrio ve ilk M3 Touring'in katılacağı bilgisi paylaşıldı.

Oz elestiri yapamadigimiz surece bizden hic bisey olmaz. her seyi biz biliyoruz herseyi biz yapariz.Sadece karsimizdaki bireyleri elestirirz id bize gelince hep biz akliyiz.Empati mambati hic yok. Kisacasi Ulkece bir birimizden nefret ediyoruz. Once su sorunlari icimizde bi haleedebilsek caliskanlik tembellik konularina gelebiliriz.

İlaç üreticileri, üretimlerinde büyük bir artış bekliyor

Almanya'nın önde gelen ekonomik düşünce kuruluşlarından Ekonomi Araştırma Enstitüsü de (Ifo) Alman sanayicilerinin, gelecek 3 ay için üretim tahminlerinde bozulma yaşandığını bildirdi.

Açıklamada, ekimde 16,3 puan olan Ifo Sanayi Üretimi Beklenti Endeksi'nin kasımda 5,5 puana gerilediği belirtilerek, ilaç üreticilerinin üretimlerinde büyük bir artış bekledikleri kaydedildi.

Ifo Anketler Merkezi Müdürü Klaus Wohlrabe konuya ilişkin değerlendirmesinde, "İlaç sanayisi bir yükseliş yaşarken özellikle tüketici odaklı sektörler nefes almakta zorlanıyor." ifadesini kullandı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, AB liderler zirvesinden sonra yaptığı konuşmada Türkiye konusunda varılan uzlaşmadan memnun olduğunu, dengeli bir karara vardıklarını söyledi.

Bu ikili de hakikaten bir şey var

58404e4a67b0a919741cb755.jpg

Yunan medyası şu an topa tutuyo Almanya'yı, Fransa ve Avusturya Yunanistanın yanında yer alarak Türkiye'ye ağır kararlar aldırmak istiyorlardı, AB kurucusu Almanya buna karşı çıktı

Almanya Başbakanı Angela Merkel, AB liderler zirvesinden sonra yaptığı konuşmada Türkiye konusunda varılan uzlaşmadan memnun olduğunu, dengeli bir karara vardıklarını söyledi.

Bu ikili de hakikaten bir şey var

58404e4a67b0a919741cb755.jpg

Yunan medyası şu an topa tutuyo Almanya'yı, Fransa ve Avusturya Yunanistanın yanında yer alarak Türkiye'ye ağır kararlar aldırmak istiyorlardı, AB kurucusu Almanya buna karşı çıktı
Seslerini kessinler yunanlar. Bütün paralarini Almanlara borclular

Üst Alt