Alper Potuk Bilmecesi ! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Alper Potuk Bilmecesi !

Cevap: Alper Potuk Fenerbahçe'de!

Demek ki küme düşmeyeceği garantilendi. Zaten düşürmeyeceklerdi de neyse. Geleceğini düşünen futbolcu Bank Asya'da oynamayı istemeyeceğine göre, garantiyi vermişler çocuğa da. Gerçi o istemese de köle gibi verecekler Fenerbahçe'ye.

Trabzon'a 6 milyon falan çekmişler en az.

Merak ediyorum yine transferin detaylarını, Sezer'deki gibi bir miktar para + kiralık + kiralık verdikleri oyuncunun başka kulübe gitmesi falan, böyle şeyler mi olacak.

Tam aksine. Elindeki yüksek ücretli ve yabancı (Bilica deniyor) oyuncuları çıkartıp, ucuz yerliler alıyorlar (maaşı ucuz, Alper ne kadar alabilir ki).

Çok açık bir hazırlık süreci.

Fener için gayet mantıklı bi hamle.Sezon sonu Emre'nin sözleşmesi bitiyo zaten Cristian'ı falan yollamak zorunda kalacaklar3 yabancı kuralından dolayı.Ne kadar çok türk oyuncu alabilirlerse düştükten sonra toparlanmaları o kdar çabuk olur.

Bank Asya için mi en az 6 7 milyon euroluk yerli oyuncu alıyorlar?

Bonservisine bakma, deli gibi nakit akışı sağlıyorlar borsada satışla.

Yıllık ücrete bak. Detaylar ortaya çıkınca daha net konuşuruz ama 3 oyuncu lafı geçiyor. Her biri 1.5-2 alsa 5-6 milyon euroluk bir rahatlama eder bu. Alper'e verilecek taş çatlasa 1'dir. Aradaki farkı da bonservis olarak verir sorun çıkartan 3 oyuncudan kurtulur.

Emre de gidecek büyük ihtimalle 3.5 milyon euro alıyor senelik. Baya rahatlayacak takım mali olarak. Emre'nin yerini doldurmak için son şanstı bu.

Yoksa bu gidişle oradan da çıkamayacaklar :D

Haber ne kadar güvenilir bilmiyorum ama Alper hiçte küçümsenecek bir oyuncu değildir. Çok maçını canlı izledim. Sezer'den çok daha faydalı ve iyi bir oyuncudur. İşin diğer boyutu, Halil Ünal onu 3 milyon € + bilica + 2 futbolcu karşılığında sattıysa, zaten başkandan nefret eden taraftar onun üzerine çöker. Alper en az 5 milyon € civarı nakit eder ama üstüne Bilica gibi çapulcular gerekmez. Bilica'yı, Sezer transferinde taraftar istemedi o dönem Bülent Uygun varken. Berk Elitez keza kendisi teşrif etmek istemedi paşam. O yüzden bunlar olayı karıştırıyor. Bunun dışında kulüpte kimse parasını alamıyor bu 1, başkan; en iyi oyuncunu 3 milyon € satıp yerine 3 tane yeni oyuncu + onların mali külfetinin alınmasına razı olmak en kibar tabirle iş bilmezliktir bu 2, Ersun Yanal; senin gelir gelmez en iyi oyuncunun satılmasına izin vermen zaten bu takımın ve taraftarın hedefleriyle çok ilgilenmediğinin bir göstergesidir bu 3. Ve Alper, canım kardeşim fenerbahçe'ye giden Sezer'in kaç maçta oynadığı ortada, senin geleceğin için oynaman gerektiğin ortada umarım doğru karar verirsin. Ya oynayabileceğin bir takıma git, Galatasaray, Trabzonspor gibi veya kal sene sonuna kadar, sonra düşün bu işleri. Bence ikincisi senin için en güzeli. Nolursa olsun yolun açık olsun Alper.

bakacaz göreces ama ben sanmıyorum ekişehir şu anda satmaz gibime geliyor. iyide gidiyorlar bunu bozmak istemezler.

Fenerbahçe oyuncu isteyecek ve Ersun Yanal, hayır benim için herşey Alper, kesinlikle kalmalı mı diyecek ?

Yerini doldururum der, geçer, oradan gelecek parayla transfer yapar akıllıysa.

Neyse bekleyelim detayları görelim daha sağlıklı yorum yaparız.

Haber doğru mu yanlış mı bilmem ama doğruysa hiç yapmadığım bir yorum yapacağım. Bu Alper ağır gerizekalıymış.

Üst Alt