altınordu fk | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

altınordu fk

İzmirin 93 yıllık kulübü Altınordu Başkanı Mehmet Özkan ''Torbalı’daki tesisimizin adı 'Altınordu Metin Oktay Tesisleri' oldu.
Mehmet Özcan artık benim gözümde daha çok büyümüş oldu helal olsun kendine

Son düzenleme:
3603cf451924d775062a8b7117778902.jpg

12-13 yasindaki cocuklara 20-30 bin lira bonservis verebilen bir yapiya sahipler, 3 buyukler yapmiyor bu yatirimi.
R'daş pek çok genç oyuncusu avrupa devleri tarafından takip ediliyor

RB Leipzig,Barça,M.City vs takip ediyor

[FONT=roboto_condensedregular]Mustafa Kaya[/FONT].Gökberk Efe,Berke Özer, Mutlu Aksu Doğan,Egehan Gök bunları çok büyük kulüpler takip ediyor

Başkanları da söylemişti,altyapıları takip eden gözlemcilerde doğruluyor,yabancı kaynaklarda da haberleri çıktı bazılarının

Daha başka da vardır muhtemelen. 5 senede geldikleri nokta çok iyi. Süperlige gelince çok daha da ileriye taşırlar bu işi bence

Adamlar daha çok oyuncuyu izlemek için sürekli turnuva düzenliyorlar,sözde büyük kulüplerin yapmadığı her şeyi yapıyorlar valla :)

İnşallah başarıları çok daha somut bir hal alır. Ondan sonra diğer kulüpler feyz alırlar belki

Geçen sene çok bakardım u14 ten u 21 e kadar hepsi genelde ilk 3 e girmişlerdi
Hatta bizim u 15 jenerasyonu içinde çok güzel haberler vardı şimdi pek fazla takip edemiyorum ama altınordu gibi bir kulübün bukadar kısıtlı imkanlarla altyapıya verdiği önemi biz veremiyoruz ve devamı gelmiyor
Her gelen başkan böyle vaadlerde bulunmuş ancak söylemde öteye gitmemiştir

Helal olsun vallah.

Bizimkiler ve diger büyük takimlar konussun dursun ancak, bunlar ise sirf konusmakla kalmiyor gercekten birseyler deniyor ve yapiyorlar.

Umarim önümüzdeki senelerde Süperlige cikarlarsa türk futbolunun konjünktürüne yenilmeyip aynen bu yollarina devam ederler.

Super Lig takımlar ders alsın

bizim Tarık Çamdal gibi futbolcu bozuntulara milyonları harcayacağımızaya bunlar gibi altyapıya yatırım yapmamız lazım.

Geçen bahsetmiştim zihinsel antrenmanlardan. Hayatı yaşamayı profesyonelliği bilmeyen insanlardan oluşuyor bu ülke, empati, saygı, sevgi ve disiplin yok. Bu sorun çözülse fiziksel problemler de çözülür mental problemler de.

Sistem olmuyorsa sokarım sınırına da zartına da ne başarısı bekliyorsun. Barcelonada oynuyorum diye kendisini herkesten üstün gören zihniyetlerin cebini doldurarak gelişmez ülke futbolu hayır Allah akıl fikir vermiş aptallık yapıp buna ihanet etmeye gerek yok.

U15 salon futbolu.

DQDIGQjXcAEClY7.jpg

Bu arada geçen hafta U19 takımını Portekiz'e yolladılar. 3 tane hazırlık maçı oynasın diye. Benfica'yı 1-0, Estoril'i 5-4 yeip Sporting Lizbon ile 2-2 berabere kalıp döndüler. Skorlar önemli değil de adamların masraftan falan kaçmayıp, 1 haftalığına U19 takımını Portekiz'e yollaması, orada 2 tane baba takımla hazırlık maçı ayarlaması falan enteresan işler.

Sürekli alt yaş gruplarını yurt dışına çıkartıyorlar, hazırlık maçı ayarlıyorlar. Geçen Almanya’ya götürdüler sırayla hepsini. Bayern’le maç yaptılar. Öncesinde Portekiz. Sporting Lizbon’la falan oynadılar. Sadece hazırlık maçı yapmıyorlar diğer takımların maçlarını da izletiyorlar. U14 takımına da Bayern-Real U19 maçını izletmişler sanırım. Geçen gittiklerinde mi yoksa tekrar götürüp UEFA youth league maçı mı izlettiler bilmiyorum ama çocuğun gözlemlerine bakar mısınız? Çocuğun cümleleri kuruş biçiminden, konuşmasından da bunların kendisine söylenmediği o anda sadece kendi gözlemlerini kendi cümleleriyle anlattığı çok net bence. Helal olsun bu adamlara. Çok daha iyilerini yaparlar umarım. Futbol falan hikaye, yaptığı işi bilinçli yapmaya çalışan insanlar yetiştirmeye çalışmaları muazzam bir olay.

Altınordu FK sur Twitter : "1 dakika 32 saniyeniz varsa izleyin...… "

U17 takımını Almanya’ya götürmüşler yine. Greuther Fürth’ü 4-1, Ausburg’u 4-0, Bayern Münih’i de 3-2 yenmişler.

Üst Alt