Üye Görüşü - Altyapı Tesislerinde Okey veya 101 mi Oynuyorsunuz Kardeşim? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Üye Görüşü Altyapı Tesislerinde Okey veya 101 mi Oynuyorsunuz Kardeşim?

Bizim altyapı ne işe yarar? Kongre üyelerinin yeğenleri, akrabaları filan kendi kendilerine takılsınlar diye mi var?

Yurtdışında altyapısı iyi olan takımlara bakıyorsun 16-17 yaşında çocuklar her maç 11'de. Bizde ise 18-19 yaşına gelmişler, fiziken 10 yaşında gibiler.

Herkes gavi olsun demiyoruz da bir zahmet futbolun temel yeterliliklerini öğretin şu çocuklara.

İşte aradığım başlık. Araştırılıp soruşturulmalı altyapı altyapı diye ülkece deliriyoruz cocukları sucluyuruz ama bu hocaları kimse sorusturmuyor ne yapıyorsunuz abi siz ???

Eskiden Türkiye'nin en iyi altyapısına sahibiz derdik, Ozan Kabak'tan sonra kimi çıkardık mesela altyapıdan? Ozan'ı da geçtim. Son 20 yılda Arda Turan haricinde kimi çıkardık Avrupa çapında bir oyuncu olarak?

Son dönemde Fenerbahçe altyapısından Arda Güler, Beşiktaş altyapısından Semih Kılıçsoy çıktı örneğin. Bizde kim var?

Tekrar yaziyorum altyapimiz tam bir torpil yuvasi, biri cidden bu konuyu arastirsa allah bilir kac tane oyuncu torpili cikar, yetenek olmadi halde yilarca altyapida oynar sirf babasi amcasi dedesi taninmis biri oldugu icin. On yilda bir yetenek cikaran bir alt yapin varsa onu kapatacaksin.

Eskiden Türkiye'nin en iyi altyapısına sahibiz derdik, Ozan Kabak'tan sonra kimi çıkardık mesela altyapıdan? Ozan'ı da geçtim. Son 20 yılda Arda Turan haricinde kimi çıkardık Avrupa çapında bir oyuncu olarak?

Son dönemde Fenerbahçe altyapısından Arda Güler, Beşiktaş altyapısından Semih Kılıçsoy çıktı örneğin. Bizde kim var?
:unsure:

Yok para veren yönetici, yok sponsor yönetici istemiyor mu genel olarak. Yönetimler insan kaynağına değer vermeyen böyleleri ile dolunca sonuçta böyle olur. Şimdi neden şikayet ediyorsunuz ?

11111111.PNG

daha çok başka bir alt yapıdan aldılar gibi geliyor bana

1 aydır maç yapmayan ilk prof 90 dksını oynayan evladımız üzerinden açılan bu konuyu ve iştirak edenleri kınarım.

Yok yav o çocuk için açmadım, ki maçın tamamını izlemedim. Benim izlediğim kısımda da absürt bir hatasını bilmiyorum. Altyapı problemimiz mevcut ve üzerine düşülmüyor, torpil filan dönüyorsa komple yenilenmeli sistem. Eğitim veren hocalar kim mesela. Futbolcu eskisi mi, ahbap çavuş ilişkisi mi, yoksa ciddi eğitimler almış hocalar mı. Kısaca daha verimli kullanılmalı bence altyapı.

Mevcut altyapı takım olarak başarılı ama bireysel olarak zayıf görünüyor. Ozan, Emin ve Yunus dışında üst seviyeye çıkabilen biri olmadı son dönemde. Sürekli oynamaları için kısıtlı sürede bir pırıltı göstermeleri gerekiyor. Eyüp Aydın bunu gösterdi mesela. Turap ise bu seviyelere çok uzak olduğunu hissettirdi. Zamanla bu değişebilir ama o zamanı da veremeyecek kadar zor bir yarışın içine sokuluyoruz 2 sezondur organize kötülük tarafından. O yüzden yetenekli görünen oyuncuların kiraya gidip orada bir şey ispatlamaları gerekiyor.

Son düzenleme:
Ali turap denen arkadas sprint bile atmadan maci tamamladi her ikili mucadelede ezildi angelino nun turk genc versiyonu gibi bu adamlari birde oynatin diyorsunuz alin size altyapi oyuncusu ptt ligine kiralasan kovarlar

Üst Alt