Üye Görüşü - Altyapı Tesislerinde Okey veya 101 mi Oynuyorsunuz Kardeşim? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Üye Görüşü Altyapı Tesislerinde Okey veya 101 mi Oynuyorsunuz Kardeşim?

Yok bunlar dövmeyle falan adam olmaz, bunları skcksin. Ama kamuya açık bir alanda. Herkesin gözü önünde ki alayı aklına başına devşirsin.
Bu mactan sonra yine maç alacaktır

Bu Erman tor gibi itleride yanına katacaksin.

Konya maçında hakem omuz verdi diyen dallama bu maç için penaltıya mi kaldın. 2. Golü atacaksın diyor

tesisleşme, sahaların durumu, altyapı basındaki adamların maddi refahları, liyakat gibi bir sürü sorun var. ne ekersen onu biçersin. malesef biz bir şey yapmadan o alanın yeşermesini bekliyoruz. kırk yılda bir çıkıyor işte arda gibi topcular. ülke durumu bu haldeyken transferlere yapılacak 5-10m avro gibi rakamlara çağ atlatırsın o alanı. her genc a takımla maclara cıkmayı bekler gs'de. ama buna göre de hazırlanmalı. antrenmanların yeterli olduğunu düşünüp ekstra çalışmıyorlarsa sonuc ali turalp gibi oluyor. sadece alan doldurdu çocuk tüm maç boyunca. oysa böyle bir şans gelmişken bambaska oynamalıydı.mental olarak geliştirmek lazım çocukları ne istiyorlar bunun için ne yapmalılar. klasik antrenman metodlarıyla büyük topçular çıkmaz. bu çocukları her alanda zorlamak lazım. eğer gerçekten istiyorsak altyapıdan oyuncu.

Olaya farklı bir pencereden bakmak gerekiyor. Evet çocuklarımız çelimsiz, güçsüz, fiziksiz. Ama bu sadece çocuklarla ilgili ya da yönetimle ilgili değil. Garip bir kervan yürüyor.

Altyapı hocalarımıza bakalım. Çok detaya inmeye gerek yok ama.

Mesela Doğuç Can İncedere. Görevi Atletik Performans Antrenörü

Böyle bir statüden ne beklersiniz bilmiyorum. Ama bu arkadaş da Galatasaray'a altyapıdan girmiş kademe kademe yükselmiş 7 senelik kariyerinden sonra (nedendir bilinmez kimsenin günahına giremem) U21'de futbol kariyerine son noktayı koymuş. Arkadaşımız 1997 doğumlu yani 26-27 yaşında henüz. Kariyeri bittikten sonra da kulüpte görev almış. Hayırlı olsun, olsun da bu arkadaşın yetkinliği nedir?

Murat Erdemoğlu, U19 Yardımcı Antrenör

Linkedin'de iş arayan bir yardımcı antrenörümüz var. Diyeceklerim bu kadar.

Sertaç Özel, Atletik Performans Antrenörü

2010'dan beri kulüpte. UEFA'dan lisans vs de almış ama 14 yıldır şu kulüpten bi de azman çıkmadı. Garip.

Erdem Kınay, Atletik Performans Antrenörü

Şarkıcı olan değil, hayır. Google'a bunu yazınca yanına galatasaray yazmazsanız algılamıyor. 6 yılı geçkin bir süredir kulüpte.

Ahmet Metin Kınık, Atletik Performans Antrenörü
2008'te girmiş kulübe 2015'te çıkmış. Herhalde futbola ara vermek istemiş olacak ki 2015-2018 arası basket koçu olarak çalışmış. 2018'de ben geldim diyerek eve dönmüş. Halen kulüpte ne yaptığını bilmiyoruz.

Furkan Durmuş.

Bu işin eğitimin almış diyebileceğim tek insan. Emin konuşamıyorum çünkü 2018'den beri kulüpte ve sürekli çiroz çıkarıyor.

Canberk Yelce.

Beden Eğitimi Öğretmeni. İş arıyor. Stajını galatasarayda yapınca beğenilmiş olsa gerek 16 aydır çalışıyor.

-
-
-
-
-

Şimdi de 2 örnek vereceğim. Biri bayern'in fitness koçu.
Prof. Dr. Holger Broich

Uzun uzun yazmicam aşağıya linki bırakıyorum.

Paolo Gaudino, Manu

2 üniversite mezunu, doktora tezi "Elit futbolda antrenmanın izlenmesi: GPS'ten elde edilen tahmini metabolik güç verilerine dayanan yeni bir yaklaşım"
Torino'da Spor Bİlimlleri yüksek lisans ve Cum Laude (Onur Derecesi)

Olay çocukların antremanı, sporu değil. Olay kulübümüzün ve ülkenin vizyonu. 26 yaşında belki de hiç okumamış birini "antrenör" olarak getirmek mi yoksa böyle kariyerini bu spora vermiş insanları mı?
Karar sizin.

Sen de al? Çocuğu 13 yaşında alıp getirmişler sonuçta.
daha iyisini yapıyoruz daha çocukken alıp bizde yetiştirip satabiliyoruz ilk defa yapmaları bizden iyi
olduğunu göstermez bence(yetenek çıkartmak açısından yoksa hiç bir kulüp komple oyuncu çıkartamıyor)

ozan

1705091173128.png

emre

1705091272966.png

ve arda

1705091324495.png

sorun şu ki altyapıda hocalara para vermeyip antrenör hep gelir kuş kadar paraya çalışır kariyerine Galatasaray'da antrenörlük koyar ilk fırsatta gider bizde o sürede emeğini sömürürüz gibi bir mantıkla yönetildiği için liyakat ve hak ettiği para verilmediği için bu oyuncular iyi eğitim almıyorlar iyi bir spor bilimcisinin etrafında gelişimini ilerletemiyorlar ve bu oyunculara gelişimleri için yeterli protein verildiğini de düşünmüyorum.

sadece bizde değil bütün ülkenin alt yapısında böyle etin kilosu bu seviyedeyken belki de 300 de 1 çocuk tutacak ben niye bunlara bu parayı harcayayım diye düşünen yöneticilerin olduğunu düşünüyorum.

ben avrupanın fizik seviyesinde bir genç çıktığını hatırlamıyorum bizim buradan giden çocuklar sadece yetenekleriyle gidebliyorlar avrupa diyor ki bu adam eşsiz bir yetenek ben buna süre tanır vücudunu geliştiririm diyor ve öyle alıyorlar.

Olaya farklı bir pencereden bakmak gerekiyor. Evet çocuklarımız çelimsiz, güçsüz, fiziksiz. Ama bu sadece çocuklarla ilgili ya da yönetimle ilgili değil. Garip bir kervan yürüyor.

Böyle bir statüden ne beklersiniz bilmiyorum. Ama bu arkadaş da Galatasaray'a altyapıdan girmiş kademe kademe yükselmiş 7 senelik kariyerinden sonra (nedendir bilinmez kimsenin günahına giremem) U21'de futbol kariyerine son noktayı koymuş. Arkadaşımız 1997 doğumlu yani 26-27 yaşında henüz. Kariyeri bittikten sonra da kulüpte görev almış. Hayırlı olsun, olsun da bu arkadaşın yetkinliği nedir?

2010'dan beri kulüpte. UEFA'dan lisans vs de almış ama 14 yıldır şu kulüpten bi de azman çıkmadı. Garip.

Şarkıcı olan değil, hayır. Google'a bunu yazınca yanına galatasaray yazmazsanız algılamıyor. 6 yılı geçkin bir süredir kulüpte.

2008'te girmiş kulübe 2015'te çıkmış. Herhalde futbola ara vermek istemiş olacak ki 2015-2018 arası basket koçu olarak çalışmış. 2018'de ben geldim diyerek eve dönmüş. Halen kulüpte ne yaptığını bilmiyoruz.

Furkan Durmuş.

Bu işin eğitimin almış diyebileceğim tek insan. Emin konuşamıyorum çünkü 2018'den beri kulüpte ve sürekli çiroz çıkarıyor.

Canberk Yelce.

Beden Eğitimi Öğretmeni. İş arıyor. Stajını galatasarayda yapınca beğenilmiş olsa gerek 16 aydır çalışıyor.

-
-
-
-
-

Prof. Dr. Holger Broich

Paolo Gaudino, Manu

2 üniversite mezunu, doktora tezi "Elit futbolda antrenmanın izlenmesi: GPS'ten elde edilen tahmini metabolik güç verilerine dayanan yeni bir yaklaşım"

Olay çocukların antremanı, sporu değil. Olay kulübümüzün ve ülkenin vizyonu. 26 yaşında belki de hiç okumamış birini "antrenör" olarak getirmek mi yoksa böyle kariyerini bu spora vermiş insanları mı?
Karar sizin.

Sadece insanların eleştirerek sonuca varamayız. Bak demişsin iş arıyor diye. Belki de hakettikleri yatırım yapılmıyordur ? Bayern’in verdiği şartlar aynı olsun demiyorum ama ne kadar ekmek o kadar bilgi ve tecrübe, donanım.

Sadece insanların eleştirerek sonuca varamayız. Bak demişsin iş arıyor diye. Belki de hakettikleri yatırım yapılmıyordur ? Bayern’in verdiği şartlar aynı olsun demiyorum ama ne kadar ekmek o kadar bilgi ve tecrübe, donanım.
Benim eleştirdiğim kişiler değil, eleştirdiğim şey vizyon. Sen altyapındaki "geleceğimiz" diye nitelendirdiğin çocukları kimlere emanet ediyorsun rakiplerin kimlere emanet ediyor? Sorgulanması gereken şey bu. Basketbol koçu nasıl atletik performans bilmemnesi olabilir?
Birinin iş araması aramaması umrumda da değil ama düz mantık düşünecek olursak ben başka bir iş arıyorsam şu anki işime ne kadar önem verebilirim ki?
10 yıl üzeri çalışan insanlar var kulüpte, öyle ya da böyle ya aldıkları paradan memnunlar ya da üzerlerinde baskı olmadığı için rahatlar diye yorumlarım bunu.

Benim eleştirdiğim kişiler değil, eleştirdiğim şey vizyon. Sen altyapındaki "geleceğimiz" diye nitelendirdiğin çocukları kimlere emanet ediyorsun rakiplerin kimlere emanet ediyor? Sorgulanması gereken şey bu. Basketbol koçu nasıl atletik performans bilmemnesi olabilir?
Birinin iş araması aramaması umrumda da değil ama düz mantık düşünecek olursak ben başka bir iş arıyorsam şu anki işime ne kadar önem verebilirim ki?
10 yıl üzeri çalışan insanlar var kulüpte, öyle ya da böyle ya aldıkları paradan memnunlar ya da üzerlerinde baskı olmadığı için rahatlar diye yorumlarım bunu.

İşte o vizyonerleri sorgulamak lazım önce aslında aynı düzlemde ancak bir alt seviyede bakmaya çalıştım. Eminiz ki Bayern gibi Ajax gibi yatırım “kalitemiz” yoktur. Beden hocası varsa bu başında demek ki balık baştan kokuyordur. Beden hocası gelir çoraklanır zilyon tane adam var yan gelip yatacak ancak bir avuç insan zor buluruz işin tedrisatını bilen. Yöneticiler ne ki teknik isimler ne olsun di mi ? Hele ki göz önünde değillerse. Sen yazana kadar ben bu isimlerI bilmiyordum şahsen.

İşte o vizyonerleri sorgulamak lazım önce aslında aynı düzlemde ancak bir alt seviyede bakmaya çalıştım. Eminiz ki Bayern gibi Ajax gibi yatırım “kalitemiz” yoktur. Beden hocası varsa bu başında demek ki balık baştan kokuyordur. Beden hocası gelir çoraklanır zilyon tane adam var yan gelip yatacak ancak bir avuç insan zor buluruz işin tedrisatını bilen. Yöneticiler ne ki teknik isimler ne olsun di mi ? Hele ki göz önünde değillerse. Sen yazana kadar ben bu isimlerI bilmiyordum şahsen.
Yazımın sonuç kısmında o vizyon sahibi insanları sorgulamak istedim aslında. Son 10 yılda 15 yılda her gelen yönetim altyapı diyor avrupadan kulüp alıcaz diyor yatırım diyor elde var sıfır. Bunu açık açık konuşmak lazım. Bir genci fiziksel , mental ve kültürel açıdan yetiştirmek kolay bir şey değildir ve bu herkese emanet edilecek bir şey de değildir. Gerçekten şoka girdim 20 küsür yaşında profesyonel kariyeri olmayan birini belki de sırf akademide uzun yıllar oynadı diye antrenör ya-pa-ma-yız.
Bu işin eğitimi var, sertifikası var lisansı var abi. Dönüp bakınca koca bir hiçlikle karşılaıyoruz. Yönetime gelmek demek sadece flaş transfer yapmak, bazen sessiz kalıp bazen ahkam kesmek, icraate geçmeyen sözler vermek olmamalı.

Kiralık oyuncularımızın neden gittikleri takımlarda oynamadıkları ortada. En büyük Galatasaraylı olayım yine oynatmam. Sorun sadece bizim altyapımız değil, genel tüm altyapılar. %80-90'ı torpilli ve bu çocuklar birbirlerine karşı mücadele ederek kendilerini sınıyorlar. Sonra iki tabela yapınca beklenti içine giriyorlar. Hali ile ilgili taraftarlar da giriyor. Maalesef kökten değişim şart ama, yanlış anlaşılmasın küçümsemek için söylemiyorum bir market zincirine girerken bile torpil gerektiren bir durum var ortada. Bazı şeyler gerçekten zordan da öte.

Furkan Durmuş.

Canberk Yelce.

-
-
-
-
-

Prof. Dr. Holger Broich

Paolo Gaudino, Manu

Karar sizin.
Valla hocam yazdıklarını okuyunca çocukken Boluspor altyapısındaki götlü göbekli hocalar aklıma geldi, daraldım valla. Almanya 3.ligde bu kadar amatörlük yoktur.

Eskiden Türkiye'nin en iyi altyapısına sahibiz derdik, Ozan Kabak'tan sonra kimi çıkardık mesela altyapıdan? Ozan'ı da geçtim. Son 20 yılda Arda Turan haricinde kimi çıkardık Avrupa çapında bir oyuncu olarak?

Son dönemde Fenerbahçe altyapısından Arda Güler, Beşiktaş altyapısından Semih Kılıçsoy çıktı örneğin. Bizde kim var?
Bjkden serdar saatci de var. Portekiz'de düzenli oynuyor

Üst Alt