Ana Braga'nın Kıyafeti Olay Oldu! - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ana Braga'nın Kıyafeti Olay Oldu!

Irkçılık bir zıçmıktır :D Bir grup insanın bir grup insanı tehlikeli görmesidir bence :)

edit: düşünmelidir tabii ki çünkü kendi elinde tuttuğu nesnesi ile bunun reklamını yapıyor. Dolayısıyla bu yaptığı yanlış diyemem fakat kendisine gelen sıçarım tarzı eleştirilerini de göze almalıdır.

Iste burada devreye Hamzaizm giriyor.

Mesela diyelim ki ben Hamzaistim. Hamzaizm, laik cumhuriyetimizde Islam'dan daha az mesru mudur? Bu soruyu cevapla once.

Hayir degildir. (Evetse yazarsin neden daha az mesru oldugunu.) Diyelim ki Hamzaizm'de insanlarin parfum sikmalari cok yanlis bir sey, dinin temel metni nasil kokuyorsan oyle kok gibi bir ibare iceriyor.

Insanlar sokaga cikarken Hamzaist Hamza'nin dini hassasiyetlerini dusunup parfum sikmamalidir mi diyorsun o zaman? Soyledigin buna cikar cunku.

Irkcilik gibi, dini hassasiyetlere kamusal alanda saygi gosterilmesini beklemek de zicmiktir. Bu kadin zaten elestirilmeyi goze aliyor. Fakat bu elestiriler yanlistir.

Bağımsız olma ihtimali yok, kadın o niyetle yapmasa bile alacağı karşılığın bu olduğunu biliyor olması lazım. Bunu bile bile yapıyorsa da seks objesi demekten geri durmam. Sonuç olarak görünür olması demek birilerine göstermek demek, eh bu da tek kişilik bir eylem değil dolayısıyla kadının düşüncesi ile sınırlı tutulamaz.

Yuksek ihtimalle oyledir diyebiliriz ama tabii ki oyledir diyemeyiz neticede.

Daha da onemlisi, istiyorsa bunu yapabilir.

Yuksek ihtimalle oyledir diyebiliriz ama tabii ki oyledir diyemeyiz neticede.

Daha da onemlisi, istiyorsa bunu yapabilir.

isterse yapar canim, ona lafim yok isterse ciplak gezer kendi tercihi olur.

Yalniz katilirmisin bilmem ama, bazen o ''high-class'' kizlari gordummu mesela gobek acik kiyafeti dapa daracik pantalon (anlarsin) erkekler bana baksin diye mi oyle giyiniryorlar yada kendileri istedikleri icinmi ben 1inci diyorum

isterse yapar canim, ona lafim yok isterse ciplak gezer kendi tercihi olur.

Yalniz katilirmisin bilmem ama, bazen o ''high-class'' kizlari gordummu mesela gobek acik kiyafeti dapa daracik pantalon (anlarsin) erkekler bana baksin diye mi oyle giyiniryorlar yada kendileri istedikleri icinmi ben 1inci diyorum

Tabii tahmin etmek zorunda olsam ben de birincisi derim ama ikincisi de eminim vardir iclerinde

Bu arada kamusal alanda ciplakliga karsiyim

Iste burada devreye Hamzaizm giriyor.

Mesela diyelim ki ben Hamzaistim. Hamzaizm, laik cumhuriyetimizde Islam'dan daha az mesru mudur? Bu soruyu cevapla once.

Hayir degildir. (Evetse yazarsin neden daha az mesru oldugunu.) Diyelim ki Hamzaizm'de insanlarin parfum sikmalari cok yanlis bir sey, dinin temel metni nasil kokuyorsan oyle kok gibi bir ibare iceriyor.

Insanlar sokaga cikarken Hamzaist Hamza'nin dini hassasiyetlerini dusunup parfum sikmamalidir mi diyorsun o zaman? Soyledigin buna cikar cunku.

Irkcilik gibi, dini hassasiyetlere kamusal alanda saygi gosterilmesini beklemek de zicmiktir. Bu kadin zaten elestirilmeyi goze aliyor. Fakat bu elestiriler yanlistir.

Sıkmamalıdır demiyorum. Eğer sen bir Hamzaist olarak parfüm sıkarak gezdiğinde , bir basın mensubu senin fotoğrafını çekip ; Hamzaist Hamzanın parfümü olay oldu diye bir haber yaparsa ve bu habere karşılık insanlar bu parfümü beğenmedim derse bunda yanlış birşey olmamalıdır. Sen de bir Hamzaist olarak o parfümü basın mensuplarına göstererek sıkıyorsan bilmelisin ki bu parfümü beğenmeyip seni ayıplayan insanlar olabilir. Sen eğer Hamzaist olarak bence bu parfümü daha çok insan sıkmalı diyorsan, bu parfümü sıkmayı eleştirenleri tehlikeli olarak görmemelisin. :)

Sıkmamalıdır demiyorum. Eğer sen bir Hamzaist olarak parfüm sıkarak gezdiğinde , bir basın mensubu senin fotoğrafını çekip ; Hamzaist Hamzanın parfümü olay oldu diye bir haber yaparsa ve bu habere karşılık insanlar bu parfümü beğenmedim derse bunda yanlış birşey olmamalıdır. Sen de bir Hamzaist olarak o parfümü basın mensuplarına göstererek sıkıyorsan bilmelisin ki bu parfümü beğenmeyip seni ayıplayan insanlar olabilir. Sen eğer Hamzaist olarak bence bu parfümü daha çok insan sıkmalı diyorsan, bu parfümü sıkmayı eleştirenleri tehlikeli olarak görmemelisin. :)

Renktas Hamzaizm'de parfum haram. Bir daha oku. Bir hamzaist neden parfum siksin? Dinine aykiri.

Hamzaistleri parfüm sevdalısı zannettim. O zaman benim düşündüğüm mantıkla okuyup yorumlayabilirsin.

Hayir bir daha oku, dogru anla oyle yaz. Sabahtan beri okudugunu anlamadan uzun uzun yaziyorsun. Cunku belirli bir sekilde dusundugumu saniyorsun ama oyle dusunmuyorum. Bak ben her yazdigini okuyup madde madde cevapliyorum. Bir suru soru soruyorum cevaplamiyorsun. Beni yorma, lutfen oku. Anlamadigin bir sey varsa sor. Vallahi yoruldum. Bir uzlasiya varacagiz ama okuman lazim.

Hayir bir daha oku, dogru anla oyle yaz. Sabahtan beri okudugunu anlamadan uzun uzun yaziyorsun. Cunku belirli bir sekilde dusundugumu saniyorsun ama oyle dusunmuyorum. Bak ben her yazdigini okuyup madde madde cevapliyorum. Bir suru soru soruyorum cevaplamiyorsun. Beni yorma, lutfen oku. Anlamadigin bir sey varsa sor. Vallahi yoruldum. Bir uzlasiya varacagiz ama okuman lazim.

Diyorum ki senin çağdaşlık diyerek savunduğun şey o değil. Çağdaşlık dediğim şey bu kadına sıçarım böyle diyene ben de sana sıçarım diyerek cevap vermek değildir. Bu kadar basit aslında dediğin gibi.

Üst Alt