# Anthony Annan - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Anthony Annan

Cevap: # Anthony Annan

Emana'yi neye gore tercih ediyorsunuz?

Emana, defansif yetenegi Elano ile ayni seviyede bir oyuncu. Ayrica kendisi stil olarak Keita gibidir. Calimi dusunur, surdan top kapip, pas dagitimi yapmayi hedefleyen bir futbolcu degildir.

Emana'yi neye gore tercih ediyorsunuz?

Emana, defansif yetenegi Elano ile ayni seviyede bir oyuncu. Ayrica kendisi stil olarak Keita gibidir. Calimi dusunur, surdan top kapip, pas dagitimi yapmayi hedefleyen bir futbolcu degildir.

Aşkolsun!...Her kaslı ve sert bakışlı zencinin defansif yönü çok güçlüdür,zaten neredeyse bütün iyi defansif orta saha oyuncuları da zenci değil midir?!...Annan da zenci ama yeterince iri,kaslı ve sert bakışlı değildir!...

Bu adam gelirse Misimovic ile beraber orta sahamıza derman olabilir mi? Yada tam anlamıyla beklentileri karşılarmı bilemeyiz. Gelip oynamadan kimsenin arkasından atıp tutmayalım. Örneğin Neill geldiğinde ben çok önyargılı konuşmuştum. Sonra anladım neyin ne olduğunu.

Ben çok az maçını izledim. Koşan, basan, top kapmaya çalışan, aldığı topları garantili kullanan kısacası gösterişsiz basit oynayan bir adam. Top kendinde olmasa bile sürekli yer değiştiren kendine pas açısı yaratabilen bir oyuncu. Sarp, Barış, Mustafa orta sahası Cana, Annan, Misimovic orta sahasına döner inşallah. Daha ne isteriz. Tabi varsayımlar üzerine konuşuyoruz. Gelsinler oynasınlar hele.

Daha geniş bilgiler edinmek isteyen https://www.gscimbom.com/forum/gsc-scout/33759-_-anthony-annan.html başlığına bakabilir.

Aşkolsun!...Her kaslı ve sert bakışlı zencinin defansif yönü çok güçlüdür,zaten neredeyse bütün iyi defansif orta saha oyuncuları da zenci değil midir?!...Annan da zenci ama yeterince iri,kaslı ve sert bakışlı değildir!...

eahaeh valla iyi güldüm ya:DSert bakışlı:DKadir inanırı alalım o zaman ama o da zenci değil:d

Mete, birkaç fikrimi paylaşmak istiyorum. Oncelikle Tiote, Annan'dan daha kaliteli bir oyuncu. Yani ikisini birebir aynı kefeye sokmazdım. ozellikleri farklı farkındayım. Annan ilk Norveç ligine geldiginde Lillst'de hucuma donuk bile oynamış. Ama toplamda yine de yuksek bir potansiyel barındırdıgnı dusunmuyorum. Daha once de yazdıgım gibi en fazla G.Saray oyuncusu olur, Benfica O.Lyon sınıfında en iyi ihtimal rotasyon oyuncusu olursa iyidir.

Diger bir nokta, Norveç ligi her ne kadar İsveç ve Finlandiya liginin cok onunde olsa da ozellikle son yıllarda guc kaybettiği aşikar. Alanzinho'nun o ligin en degerli oyuncusunu seçildigini dusunursek, keza M.Sapara'yı da göz önüne alalım. Dk'daki perfomansı ile Rosenborg'taki performans farkının sebebi bence Norveç liginin durumu.

Sonuç itibarıyla hersey; fayda/maliyet oranı ile oyuncu stiliyle takımın ihtiyaçlarının ne kadar ortuştugune bağlı. Fiyat/performans/yaş kriterleri acısından makul duruyor (3.7m euro deniliyor) İleride pek kar edemesek de zarar etmeyecegimiz kesin. Peki 4-3-3 ya da 4-2-3-1'e ve Cana ile Misi'ye ne kadar uyar sorusu kalıyor. Skibbe donemi kadrosundan Ayhan-Barış yerine Cana-Annan olacaktır, kalite artışı var ama işlev olarak hemen hemen aynı geliyor bana. Annan TSL'de ne kadar sorumluluk alıp, oyun içinde agırlıgını hissettirebilir kuskularım var.

28 yaşına gelmiş ve ofansif oynamaya alışmış bir Emana da 4-2-3-1'de ve Misi'nin arkasına uyar mı supheli. Asıl 2006'da henuz dmc'den serbest oynamaya geçmeden once cimrilik etmeyip İnamoto yerine alsaydık (4m euro verdik 6m euro istemişlerdi) iki yonlu mc oynamaya razı edebilirdik. Keske becerikli olsaydık da Beşiktaş'tan once Aurelio + Emana'yı birlikte alsaydık.

Gelirse takıma, sisteme uyup uymayacağını zaman gösterir, keza Emana içinde aynı şeyleri düşünüyorum. Çünkü bana göre biri ön libero özellikleri baskın bir orta saha ve hücümda yapabileceği işler, alacabileceği sorumluluk tartışılıyor. Diğeri ise ofansif özellikleri ön plana çıkmış bir orta saha oyuncusu. Onun hakkında ise defansif kuşkular mevcut. İkiside aranan kan, nokta transfer olamaz benim gözümde. Ama birisini alıp bu riske gireceğimizi düşünüyorum. Gelecekleri tamamen varsayım olan bu iki şahsı kesinlikle Barış-Sarp-Ayhan üçlüsüne tercih ederiz heralde. Artık kadroları yazmaya az kaldı 3 gün daha sabrettikten sonra daha gerçekçi tartışabilirz heralde. :)

uzun vadede cana-annan-misimovic üçlüsü mükemmel sonuçlar verebilir

ama şunu da unutmayalım

bu oyuncuların birbirinden haberi yok farklı ülkelerden gelen farklı ülkelerin oyuncuları

ingiltereden gelen arnavut

norveçden gelen ganalı

almanyadan gelen boşnak

tabiyki futbolun dili ortaktır o ayrı mevzu

ama pat diye birbirlerine alışıp çok iyi organize olmalarını kimse beklemesin

en iyi ihtimal 6 ay gibi bir sürede maksimum verimi elde edebiliriz bu oyunculardan

Cana alan topcusu, Annan bir dinamo. Ayni mevkinin farkli oyunculari. Bence simdilik gereksiz, zaten iki yabanci on libero karsilayabilecek luksumuz de yok suan. Cana oyle boyle teklif gelmedik surece bire yere gitmez. Ligde 2.lik ve gelecek sezonun iskeletini kurmaya baslasak iyi olur. Yine diyorum hedef ligde 2.lik olmali.

Annan yada Fernandes

İkisi en çok alınmasını istediğim isimler. Özellikle Annan'ın yeri ayrı . Chelsea ve MANU kapışıyordu adam için bize nasıl gelecek akıl sır ermez

uzun vadede cana-annan-misimovic üçlüsü mükemmel sonuçlar verebilir

ama şunu da unutmayalım

bu oyuncuların birbirinden haberi yok farklı ülkelerden gelen farklı ülkelerin oyuncuları

ingiltereden gelen arnavut

norveçden gelen ganalı

almanyadan gelen boşnak

tabiyki futbolun dili ortaktır o ayrı mevzu

ama pat diye birbirlerine alışıp çok iyi organize olmalarını kimse beklemesin

en iyi ihtimal 6 ay gibi bir sürede maksimum verimi elde edebiliriz bu oyunculardan

Katılıyorum kardeşim.. O süre 6 aydan daa kısa sürebilir.. Cünkü takım suanda pek iyi bir durumda değil ve futbolcular işine kenetlenecektir.. Birlik ve beraberlik duygusu böyle zamanlarda dahada pekişir ve takım olma yolunda daha iyi adımlar atılır.. Gelirse eminimki 4-5 mac sonrasında takım dinamo gibi çalışır..

Cana alan topcusu, Annan bir dinamo. Ayni mevkinin farkli oyunculari. Bence simdilik gereksiz, zaten iki yabanci on libero karsilayabilecek luksumuz de yok suan. Cana oyle boyle teklif gelmedik surece bire yere gitmez. Ligde 2.lik ve gelecek sezonun iskeletini kurmaya baslasak iyi olur. Yine diyorum hedef ligde 2.lik olmali.

2.lik işimizi gormeye bilir, Soyle ki, eger Karpaty'e elenmeseydik, A.Liginde iyi kotu biraz toplar, seneye Ş.Ligi ön elemesinde seribaşı olabilirdik. Ama artık bu sansımız kalmadı (%5 tir ancak. Bircok ligde surprizlerin olması lazım.) Seri başı olmazsan da Anderlecht gib takım cekme olasılıgın oldukca dusuk.

Bu adama 2.5 milyon € yıllık mı verilir ya!

sanmıyorum 2.5 verileceğini

misi 2 milyon alacak diyorlar , annan maaş bakımından daha az maliyetli olur kanımca (dünya kupası sırasında biyerde okumuştum , ne kadar doğru garanti veremem ama annan norveçte yıllık 250bin euro'ya oynuyor diyordu)

Üst Alt