apandisit | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

apandisit

Forumda bu illeti deneyimleyen var mı?
Dün sabahtan beri göbek deliğimin sağ tarafında böyle gaz sancısı gibi ince sızı mevcut.Açıkçası apandisitten şüphrlendim .Hastaneye gidip tetkik yaptırmak en mantıklısı da.Gidip direk yatırmalarından korkuyorum.ameliyat işine hiç hazır değilim

Forumda bu illeti deneyimleyen var mı?
Dün sabahtan beri göbek deliğimin sağ tarafında böyle gaz sancısı gibi ince sızı mevcut.Açıkçası apandisitten şüphrlendim .Hastaneye gidip tetkik yaptırmak en mantıklısı da.Gidip direk yatırmalarından korkuyorum.ameliyat işine hiç hazır değilim

36 saati bulmuş 8 saat daha dayan patlayıp yoğun bakımlık olmazsan apandisit olmadığın anlaşılmış olur.

•Quod erat demonstrandum•

3 gün patlak gezme sonucunda baygın şekilde hastaneye gittim. Sağ altta yanma, ağrı ve kasılma varsa muhtemel odur. Geçiştirmemeni öneririm.

SM-A325F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kardeşim sadece şüphe ettim.kendi başıma anlamam mümkün değil.intteki yorumlarda çok şiddetli ağrıların yanı sıra benimki gibi hafif ağrılarda da apandisit teşhisi konulduğunu okudum
Bende reflü gastrit var bazen senin gibi aynı bolgede ağrı oluyor. Aile hekimi bana uzanıp sag bacağıni kendine doğru cekip serbest bırakınca anlık sancı hissedersen doktora basvur demişti. Ayrıca bir arkadaşım 3 gün süren işal ile hastaneye başvurmuştu. Apandisit ameliyatına aldılar. Sen ihmal etme acil filan bi git derim. Geçmiş olsun.

İştahında azalma var mı, yani mesela en sevdigin pastayı versem yer misin yemez misin şeklinde, az yemek gibi değil. 5 6 saat karında yaygın bir hassasiyet varken sonra sağ alt tarafında mı hissettin, yoksa direk sağ altta ağrı mı başladı. Ağrı olan yere bastırıp bir anda çekince zıplatıyor mı?

Apandisit şüphesiyle gelenlerde gaz veya çeşitli sebeplerle ağrı sık oluyor. Üstte dediklerim varsa apandisit olasılıgı cok yüksek, yoksa yine de olma ihtimali var ama düşük. Yoksa basit bir gaz da olabilir.

sakina sakin sicak iyi gelir falan rahatlarim diye sicak su torbasi yada sicak kompres yapma, eger apandisit se direk patlatirsin

Üst Alt