Araba Tavsiyeleriniz ? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Araba Tavsiyeleriniz ?

Cevap: Araba Tavsiyeleriniz ?

eniştemde 2011 civic elegance var.0 aldı.çok yakıyor dedi lpg taktı.en iyisinden.sonra çekişten düştü,sürüş kalitemi etkiledi dedi.şimdi lpg olmasına ragmen benzinde kullanıyor.araba da 5 para etmez.vw gurubundan araç sürdüm hep şimdiye kadar.skoda,golf,seat gibi.şunu soyleyeyim honda kalite olarak bunların yanına yaklaşamaz.

LPG'li Jetta da buldum temiz, güzel. Fiyatı daha da uygun. 35.000 falan.

Onu tavsiye eder misiniz?

WV-Lpg konusunda bilgim yok ama kullanan birisine sormaktan ziyade servis'e sorulması taraftarıyım.

Kendimce nedenini açıklamak gerekirse; sattığı sıfır arabaya LPG takılması halinde motoru garantiden çıkaran galeri/servis arıza olasılığı yüksek olduğu için yanaşmıyordur. Honda çok uyumlu diyorlar ama motor garantiden çıktıktan sonra ne anladım ben 0 arabadan. Bir Wv satış ağına gidip 0 Jetta alıcakmış gibi konuşun, LPG taktırcam vs bilgi alın en azından içiniz rahat olur bence.Jettayı salt olarak sorarsan her ne kadar WV'den hazzetmesemde araçları genelde donanımlı,güzel ve fiyatıda uygun oluyor.Jettanın fiyatıda iyi gibi duruyor modeli düşük değilse?

Yahu Cenk para çıkarıyorsun az çok işte, git dizel al güzel kardeşim. Bulaşma LPG'ye. Dizel al keyfine bak.

Dizel Jetta'lar 35-40.000 arasında olanlar ortalama 150.000 km'de. Böyle bir arabayı almak mantıklı mı?

Dizel-otomatik 2009 civarı Opel Astra'lar var 60.000km civarı.Bazen de Corolla düşüyor 80.000km civarı. Ya onlardan alacağım, ya da LPG seçeneğine yöneleceğim.LPG olunca Jetta,Civic,Corolla'nın düşük km.'lisi gibi istediğim modellere çıkabiliyorum.

Hangisinin daha mantıklı olduğunu çözemedim, çünkü herkes farklı bir şey söylüyor.

eniştemde 2011 civic elegance var.0 aldı.çok yakıyor dedi lpg taktı.en iyisinden.sonra çekişten düştü,sürüş kalitemi etkiledi dedi.şimdi lpg olmasına ragmen benzinde kullanıyor.araba da 5 para etmez.vw gurubundan araç sürdüm hep şimdiye kadar.skoda,golf,seat gibi.şunu soyleyeyim honda kalite olarak bunların yanına yaklaşamaz.

Hondayı ziyan etmişler :( Bence o saydığın grubun araçları Hondanın yanını bırak arkasına yaklaşamaz normalde ama sizin araç LPG kurbanı olmuş bence.

Dizel Jetta'lar 35-40.000 arasında olanlar ortalama 150.000 km'de. Böyle bir arabayı almak mantıklı mı?

Dizel-otomatik 2009 civarı Opel Astra'lar var 60.000km civarı.Bazen de Corolla düşüyor 80.000km civarı. Ya onlardan alacağım, ya da LPG seçeneğine yöneleceğim.LPG olunca Jetta,Civic,Corolla'nın düşük km.'lisi gibi istediğim modellere çıkabiliyorum.

Hangisinin daha mantıklı olduğunu çözemedim, çünkü herkes farklı bir şey söylüyor.

200K bile olsa alınır. Bahsettiğin dizellerin motor ömrü 300bine kadar kapak açmadan yağ,filtre vs ilen giden motorlar. Oynanmamışsa 150bin çok değil dizel araç için. Asıl düşükse kmsi şüphelen, dizel alıp yıllık 10bin yapmak mantıksız.

Km takıntısı ve boya takıntısı olan başka ülke yoktur. Şuan piyasada gördüğünüz, dalga geçtiğiniz Doğan-Şahin'lerin çoğu 500.000'ini aşmış durumda. Hepsi de tıkır tıkır hala gidiyor. Sen Jetta'yı 150.000km'de fazla diyorsun. Bakımını yaptığın sürece o tarz arabalar 300.000'i çok rahat görür.

Hondayı ziyan etmişler :( Bence o saydığın grubun araçları Hondanın yanını bırak arkasına yaklaşamaz normalde ama sizin araç LPG kurbanı olmuş bence.

sürüş kalitesi 0.yanlardaki kalın direkler sayesinde virajlarda kafayı kareket ettirmen gerekiyor.otomatik vitesi leş.çekişi 125 beygir gibi degil.yola aktaramıyor.sesi çok yüksek motor sanki kucagında.kokpiti çok alçak,sanki atın sırtında gidiyor gibisin.araba daha 6.000 km de.yok abi yok.japon işi bana gore değil.

200K bile olsa alınır. Bahsettiğin dizellerin motor ömrü 300bine kadar kapak açmadan yağ,filtre vs ilen giden motorlar. Oynanmamışsa 150bin çok değil dizel araç için. Asıl düşükse kmsi şüphelen, dizel alıp yıllık 10bin yapmak mantıksız.

Km takıntısı ve boya takıntısı olan başka ülke yoktur. Şuan piyasada gördüğünüz, dalga geçtiğiniz Doğan-Şahin'lerin çoğu 500.000'ini aşmış durumda. Hepsi de tıkır tıkır hala gidiyor. Sen Jetta'yı 150.000km'de fazla diyorsun. Bakımını yaptığın sürece o tarz arabalar 300.000'i çok rahat görür.

Yok motordan dolayı değil de araba hışır oluyor çok kullanıldığı için.İç donanımı falan.

Çok kararsızım bu konuda işte.

Bizimkiler de yüksek km.'li araba alma falan deyince iyice kafam karıştı. :)

Bayramdan sonraya kadar karar vermek istiyorum.

Yok motordan dolayı değil de araba hışır oluyor çok kullanıldığı için.İç donanımı falan.

bende golf 4 vardı 200.000 km de sattım.arabada hiçbir sorun yoktu lakin satana kadar benimki bana yetti.hele bu km lerdeki dizel araçlardan uzak dur.bazı markalar mozotumuz kalitesiz diye türk pazarına dizel araçlarını sokmuyorlar.dizel araç al evet ama km si fazla alma.benden sana dost tavsiyesi.

2007 S40 alsana 1.6 dizel. 100.000km altı bulursun çok rahat 37-42.000TL arasına. Hiç değilse arabaya biniyorum dersin.

sürüş kalitesi 0.yanlardaki kalın direkler sayesinde virajlarda kafayı kareket ettirmen gerekiyor.otomatik vitesi leş.çekişi 125 beygir gibi degil.yola aktaramıyor.sesi çok yüksek motor sanki kucagında.kokpiti çok alçak,sanki atın sırtında gidiyor gibisin.araba daha 6.000 km de.yok abi yok.japon işi bana gore değil.

İllaki kişiden kişiye değişir ama Japon araçlarında bence Toyota hariç hepsi mükemmel mekanikte oluyor. Hele Honda'nın otm. vites sistemleri birçok yerde ödül bile almıştır. Ya sizin araçta sorun var ya da daha önce çok üst sınıf arabalar kullandığınız için Hondayı beğenmediniz.

bende golf 4 vardı 200.000 km de sattım.arabada hiçbir sorun yoktu lakin satana kadar benimki bana yetti.hele bu km lerdeki dizel araçlardan uzak dur.bazı markalar mozotumuz kalitesiz diye türk pazarına dizel araçlarını sokmuyorlar.dizel araç al evet ama km si fazla alma.benden sana dost tavsiyesi.

Heh işte, sorduğum kişilerin yüzde 90'ı böyle diyor.

Onun yerine adam gibi LPG'li al, düzenli yaptırırsın bakımlarını diyorlar.

Aklımda LPG yoktu zaten geçen haftaya kadar benim, dış mihraklar tarafından oluşturuldu. :)

Heh işte, sorduğum kişilerin yüzde 90'ı böyle diyor.

Onun yerine adam gibi LPG'li al, düzenli yaptırırsın bakımlarını diyorlar.

Aklımda LPG yoktu zaten geçen haftaya kadar benim, dış mihraklar tarafından oluşturuldu. :)

uzun mesafe kullanacaksan lpgli al.çünkü kış aylarında lpg ye aracın otomatik geçmesi baya zaman alıyor.ben bi sıkıntısını gormedim.ama araca uyum sağlaması çok onemli.benim golf lpg li idi 95 beygirdi yeminle lpg de daha iyi gidiyordu.hiç sorun vermedi 200.000 de olmasına rağmen.dizel araç dediğim gibi az kmlisine bak.çok kmlisi enjektörüydü masrafıydı derken cok pahalıya mal olur.

LPG konusunda Opellerde filan sıkıntı olmuyor pek.Stepne yerine 40L lik simit tüp taktırdım ne görüntüde ne performansta sıkıntı yaşamadım.Kapalı otoparklara da girip çıkabiliyorum.Dizel alabiliyosan tabiki dizel al ama LPG konusunda abartılar var..

Üst Alt