Araba Tavsiyeleriniz ? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Araba Tavsiyeleriniz ?

Cevap: Araba Tavsiyeleriniz ?

Cenk ne tür bir araba istiyorsun ve fiyat aralığı nasıl olsun? LPG almanı tavsiye etmem, yakıt olayını da o kadar dert etmeyin. Haftada 5 gün 80-100 km gidiyorum, diğer günler de toplam 50 yapıyorumdur. 500 km'den haftalık benzin-dizel arası kar farkım 11,2 lira mı ne. Aradaki 5-6 milyarlık fiyat farkında değmez benim görüşüm bu.

Cenk ne tür bir araba istiyorsun ve fiyat aralığı nasıl olsun? LPG almanı tavsiye etmem, yakıt olayını da o kadar dert etmeyin. Haftada 5 gün 80-100 km gidiyorum, diğer günler de toplam 50 yapıyorumdur. 500 km'den haftalık benzin-dizel arası kar farkım 11,2 lira mı ne. Aradaki 5-6 milyarlık fiyat farkında değmez benim görüşüm bu.

Umut C segmenti, Jetta,Civic,Corolla tarzı bir şeyler var kafamda.Bir ihtimal Astra, ama sonra gelir.

Benzinli kesinlikle almam. LPG veya Dizel.

35.000-40.000 arası fiyat.

Otomatik vites.

Düşük kilometreli olmasını tercih ederim tabi ki.

Dizel olunca km çok yüksek oluyor o fiyat aralıklarında.Bende aldığım olumlu referanslar sonucu (Güvenlik vb.) LPG'yi düşünüyorum 1 haftadır. Araştırdım ve çok uygun, istediğim arabaları bulabiliyorum.

Ama LPG karşıtlarına da kulak verince kafam karışıyor.

Bilemiyorum yani.

peugeot_206xs_modi_siyah1_xx.jpg

bu ne kadardır ?

5 para etmez.
confused-smiley-17490.gif

Eğer ticari taksi kadar kilometre yapmıyorsanız LPG'yi kesinlikle tavsiye etmem. En önemli etken arabanın performansını düşürmesi ve ayrıca çok fazla kilometre yapmıyorsanız öyle fiyat olarak da uygun olmuyor zaten. Babam arabasına LPG taktırdıktan sonra ufak tefek arızalarından dolayı kaç kere servisine gittiğimi hatırlamıyorum ve gittiğim zamanlarda da servisi hiç boş görmedim. Her yıl bakım istiyor ve filtresiydi cartıydı curtuydu derken benzinden tasarruf ettiğin para cebinden çıkıyor zaten...

Eğer otomatik vites almayı düşünüyorsanız sıkıntı yaşamayacağınız araçlar Toyota ve Honda. Otomatik konusunda diğer markalar bunların yanına bile yaklaşamaz (Nissan da iyidir). 2. El düşünüyorsanız arabayı normal bir tamircinin haricinde otomatik şanzımandan anlayan birine de göstermekte fayda var. Geçenlerde tamircide yeni model bir Golf görmüştüm. Adam fiyatı uygun diye almış ama şanzımanı sorunluymuş ve yeni modellerde tamir imkanı da yokmuş. Yenisini takması gerekiyordu ve normal serviste işçilik hariç 3-4 milyardı fiyatı...

Eşşek bir arkadaşım var gitti gerizekalı herif benzinli Mazda 3 aldı 2012 model. Neden gerizekalı diyorum? 5.000TL fark için gitti benzinli aldı ve gitti 1600TL verip LPG taktırdı. Şimdi haftada 2 defa Mazda servise gide gele, kanka oldu adamlarla. Araba tamamen LPG'ye uyumsuz çıktı. Sürekli yolda kalıyor hemde Mazda gibi bir araçla. LPG gerçekten bilmiyorum neyse susayım.

LPG ile benzin arasında yaşadığım fark. LPG takılmadan önce 190 km. hız ile giderken bu hızda olduğumu ancak ibreye bakınca anlıyordum (arabada her hangi bir ses veya zorlanma yoktu), LPG takıldıktan sonra 140'ın üzerine çıkmıyor ve motor bağırıyor.

Eğer ticari taksi kadar kilometre yapmıyorsanız LPG'yi kesinlikle tavsiye etmem. En önemli etken arabanın performansını düşürmesi ve ayrıca çok fazla kilometre yapmıyorsanız öyle fiyat olarak da uygun olmuyor zaten. Babam arabasına LPG taktırdıktan sonra ufak tefek arızalarından dolayı kaç kere servisine gittiğimi hatırlamıyorum ve gittiğim zamanlarda da servisi hiç boş görmedim. Her yıl bakım istiyor ve filtresiydi cartıydı curtuydu derken benzinden tasarruf ettiğin para cebinden çıkıyor zaten...

Eğer otomatik vites almayı düşünüyorsanız sıkıntı yaşamayacağınız araçlar Toyota ve Honda. Otomatik konusunda diğer markalar bunların yanına bile yaklaşamaz (Nissan da iyidir). 2. El düşünüyorsanız arabayı normal bir tamircinin haricinde otomatik şanzımandan anlayan birine de göstermekte fayda var. Geçenlerde tamircide yeni model bir Golf görmüştüm. Adam fiyatı uygun diye almış ama şanzımanı sorunluymuş ve yeni modellerde tamir imkanı da yokmuş. Yenisini takması gerekiyordu ve normal serviste işçilik hariç 3-4 milyardı fiyatı...

hocam valla ben civic almayı düşünüyorum bana gelen yorumlar şöyle 98-05 arası honda alacaksan otomatiklerine bak diyorlar bu yazına takıldım doğrusu

Hocam o paylaştığın golf pahalidir peugeot ise apaciye kaçar sen gel Opel astra betone u araştır bak pişman olmazsın benden söylemesi...resim atmayı bilmiyorum ama git bir berrine u araştır

Böyle bir ülkede yasıyorsak ve 4,5 liraya benzin alıyorsak alaba alanın elini öpmek lazım ...alabilecek parası olması bile saygı duyulacak birsey bence ...millet 4000 pounda bertone a biniyor biz 20000 tlye biniyoruz...2 katı ulan! Hadi 1,7 katı olsun yine de oha

Üst Alt