Aradığımız Yerli Solbek | Hasan Ali Kaldırım - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Aradığımız Yerli Solbek | Hasan Ali Kaldırım

Cevap: Aradığımız Yerli Solbek | Hasan Ali Kaldırım

En büyük artısı ayakların hakim bir oyuncu olması.Bindirmelerinde düzgün ortalar yaptı bugün.Performans olarak çok iyi olmasa da genç ve potansiyelli bir oyuncu olduğunu biliyoruz.tek problem Kayserispor'da oynuyor olması.

yekta gelmeden önce ve ilk geldigi günkü yorumlara bakin ve simdiki yorumlara.aynisini hasan alidede olur

Kayseri´de oynamak kolay.

Hata yaparsan,seni elestiren taraftar yok.Rakibler sana karsi 10 adamla defans yapmiyor,oyuncular sana cirkeflik yapmiyor vs..

Tek özelligi,aslinda özellikde denilmez buna,90 dakika önde durmasi,ondanda sanki sol kanadi otobana cevirmis gibi gözükiyor.

Bizde olsa her mac 1-2 Servetvari hata yapar.

Hem sizin o begendiginiz "alman egitimi" Hakan Balta´dada var.

Servet,Çağlar ve Aydını vereceksin alacaksın Amrabatla Hasan Aliyi...

Genelde dünya futbolunda sol bek mevkisinde bir sıkıntı olduğu için hatta çok büyük avrupanın dev klüplerinde bile öyle çok üst düzey kaliteli sol bekler bulamazsın..O yüzden o mevkiyi yabancı bir oyuncu alarak doldurma saçmalığına girilmemesi gerektiğine göre Hasan Ali ve Hakan Balta idare ederler...

Kayseri´de oynamak kolay.

Hata yaparsan,seni elestiren taraftar yok.Rakibler sana karsi 10 adamla defans yapmiyor,oyuncular sana cirkeflik yapmiyor vs..

Tek özelligi,aslinda özellikde denilmez buna,90 dakika önde durmasi,ondanda sanki sol kanadi otobana cevirmis gibi gözükiyor.

Bizde olsa her mac 1-2 Servetvari hata yapar.

Hem sizin o begendiginiz "alman egitimi" Hakan Balta´dada var.

Alman eğitimi falan faso,fiso..Barış özbekte alman eğitimli..Ama benim gördüğüm futbol bilgisi olarak en geri zekalı oyunculardan birisi..

Hasan Ali konusunda geldiğinde harikalar yaratır demiyoruz,fakat senin dediğin gibide her maç Servet vari hata yapmaz...ofansif amlamda ortalamanın üstünde olduğu kesin,tekniği falan iyi....Defansıf anlamda bizde sıkıntı yaratabilir dersen anlarım..Fakat özellikle defansif anlayışını görebilmek için çok iyi bir gözle izlemek ,takip etmek gerekir yorum yapabilmek için..

Ve sonuçta mevkisi itibariyle alıp denenebilecek bir oyuncu....

Gercekten bu konuya yazılan mesajları görünce H.Balta'ya üzülüyorum,

bugün ikisini de izledik canlı bicimde, Hasan Ali'nin H.Balta'dan + bir özelliğini söyleyebilirmisiniz bugün göze çarpan ?

Kayseri'de sol bek varmış , iyiymiş vs gibi duyumlarla bu adamı abarttıkta abarttık, ama görüyoruz ki ekstra hicbir özelliği olmayan ve beğenmediğimiz H.Balta kadar bile olmayan bir oyuncu.

Kötü mü ? Hayır. Kayseri icin fazlasıyla yeterli, ancak bize gelirse fazlasıyla sırıtır.

Elimizde H.Balta varken oraya yabancı getiremiyorsak başka da arayışlara girmemek lazım. Bu çok açık bicimde bugün de görülmüştür heralde artık.

bugün ikisini de izledik canlı bicimde, Hasan Ali'nin H.Balta'dan + bir özelliğini söyleyebilirmisiniz bugün göze çarpan ?

Kayseri'de sol bek varmış , iyiymiş vs gibi duyumlarla bu adamı abarttıkta abarttık, ama görüyoruz ki ekstra hicbir özelliği olmayan ve beğenmediğimiz H.Balta kadar bile olmayan bir oyuncu.

Kötü mü ? Hayır. Kayseri icin fazlasıyla yeterli, ancak bize gelirse fazlasıyla sırıtır.

Elimizde H.Balta varken oraya yabancı getiremiyorsak başka da arayışlara girmemek lazım. Bu çok açık bicimde bugün de görülmüştür heralde artık.

Şu yorumu sana hiç yakış tıramadım Mert hatta rahatsız oldum.

nokta

H.Balta'dan hafif biraz daha hızlı. Fakat fiyat vs. pasaport kıyası yaptıgınız emin olun gereksiz oldugunu farkedeceksiniz. Yerli oldugu icin bu kadar gözde bir oyuncu haline geldi.

soyadı güzel değil kaldırım diye soyad mı olur gelmesin bence

Sol bek alternatifin kim? Ağır ofansa katkısı sıfır,aldığı topların yüzde 90 nını şişiren ve şişirmeyipte attığı paralel topları rakibe atan Çağlar....Yahu kimse gelsin Hasan Ali Baltayı kessin demiyorki..Yahu düne kadar Baltaya küfür ediliyordu ne oldu şimdi iki maçta kiymete bindi..

Yorumlara bakıyorum sanki Hakan evrim geçirdi..Yok öyle birşey..takım kötü olunca kurban aranıyor..Kendiside çok ağır bir oyuncu olunca takımında kötü oluşuyla birlikte takımdaki her oyuncunun yaptığı kadar hata yapınca yetersiz oldu..Takım iyi olunca özellikle orta sahada ve stoper mevkisinde adam sırıtmıyor..Takım savunması iyi olunca rakip oyuncuyla birebirde yanlızda kalmıyor..Yani şu iyi denilen dönemde hiç adam kaçırmadımı arkasına..Kaçırdı fakat takım geçen senelerden biraz daha iyi olunca bunlar konuşulmuyor..

Sol bek alternatifin kim? Ağır ofansa katkısı sıfır,aldığı topların yüzde 90 nını şişiren ve şişirmeyipte attığı paralel topları rakibe atan Çağlar....Yahu kimse gelsin Hasan Ali Baltayı kessin demiyorki..Yahu düne kadar Baltaya küfür ediliyordu ne oldu şimdi iki maçta kiymete bindi..

Yorumlara bakıyorum sanki Hakan evrim geçirdi..Yok öyle birşey..takım kötü olunca kurban aranıyor..Kendiside çok ağır bir oyuncu olunca takımında kötü oluşuyla birlikte takımdaki her oyuncunun yaptığı kadar hata yapınca yetersiz oldu..Takım iyi olunca özellikle orta sahada ve stoper mevkisinde adam sırıtmıyor..Takım savunması iyi olunca rakip oyuncuyla birebirde yanlızda kalmıyor..Yani şu iyi denilen dönemde hiç adam kaçırmadımı arkasına..Kaçırdı fakat takım geçen senelerden biraz daha iyi olunca bunlar konuşulmuyor..

Üstte yazdığımda da söylemiştim, Balta'yı hicbir sekilde övmüyorum ben, performansı artar/azalır vs ama o da her şekilde Galatasaray'da sol bek mevkisi icin yetersizdir. Ancak Hasan Ali gelince sorun cözülücekmiş gibi de düşünülmesin, hatta Kayseri'ye tonla para dökülmesin diyorum boşu boşuna. Sen Hakan'la değişmeli oynarlar diyorsun, ben Hasan Ali gelmesin derken sol bek gelmesin demiyorum, sol bek gelicekse Hakan'dan da üstü gelmek zorunda diyorum, cünkü zaten Hakan gibi yetersiz bir adam var elimizde, birde kalkıp ondan iyi olmayan Hasan Ali'yi mi ekleyelim oraya ?

Kısacası bence de bu takıma sol bek gerekli, fakat bu isim Hasan Ali veya bir baska yerli oyuncu olamaz. Artık Gökhan Töre'yi mi Hamit'i alırsın bilemem ama bu tarz bir yerli oyuncu getirilip sol bek icin yabancı kontejyanı oluşturulması düşünülebilir. Yoksa gelecek her yerli oyuncu bize Balta'yı da aratır.

Dün Kayserispor'un en iyisiydi.3 tane net gollük ortası vardı.

Adam hızlı , atik , hücumda da etkili ve iyi orta kesiyor.Hem de 22 yaşında.Devre arası mutlaka alınmalı.

Savunmasını baya geliştirmesi lazım.9 Aralık 1989 doğumlu nerdeyse 90'lı diyebiliriz,gelişime çok açık.İsabetli transfer olur.

Üst Alt