Arda - Özer - Serdar Özkan - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Arda - Özer - Serdar Özkan

Cevap: Arda - Özer - Serdar Özkan

renktaş altyapıya hollandalılar el atmazsa fazla ümitlenme bu gençlerle ilgili semih kaya demişken nasıl anlatayım sana derdimi gerets zamanında a takıma alınmışken çocuğu paf takımıyla habersiz rizeye götürüyorlar suni çimde sakatlanıyo 1 yıla yakın oynamıyo ardından hamburg maçı öncesi stoper kalmıyo elimizde bülent hoca semih kaya yı oynatmıyo hem zihin hem fizik olarak çocuğu mahvettik benden söylemesi

renktaş altyapıya hollandalılar el atmazsa fazla ümitlenme bu gençlerle ilgili semih kaya demişken nasıl anlatayım sana derdimi gerets zamanında a takıma alınmışken çocuğu paf takımıyla habersiz rizeye götürüyorlar suni çimde sakatlanıyo 1 yıla yakın oynamıyo ardından hamburg maçı öncesi stoper kalmıyo elimizde bülent hoca semih kaya yı oynatmıyo hem zihin hem fizik olarak çocuğu mahvettik benden söylemesi

Semih Kaya'yı Hamburg karşında oynatsaydı ve o maçta kötü oynasaydı oyuncusunun kariyeri bitmişti.Ferhatlar Uğurlar Fenerbahçe maçında oynadı ne oldu? 4-0 yenildik diye medya ikisine de şampiyonluğa rağmen sevinmeyi haram etti.Gitti, gidecekler, kiralandı,kovuluyorlarmı gibisinden.

Diğer genç oyuncuların Arda'nın kalibresine gelebilmek için katetmeleri gereken çok yol var.

Milli takım'ın ve Galatasaray'ın yükünün büyük bir bölümünü sırtlamış bir oyuncudan bahsediyoruz.

Yetenekleri, tekniği, fiziği falan sonra kıyaslanmalı, diğer oyuncular ilk başta Arda'nın altından kalktığı yükleri taşımaya layık görülmeliler önce, sonra bu yükleri kaldırabileceklerini kanıtlamalılar, sonra Arda'nın şimdi altından kalkmaya çalıştığı yükleri üstlenmeliler.

Kısacası bir karşılaştırmadan çok Arda'yı bir örnek olarak almalılar kendilerine. Arda'nın hatalarından ve doğrularından kendilerine dersler çıkarmalılar. Arda onlarla kıyaslanabilecek bir değer değil, onlar için örnek oluşturabilecek bir önderdir bu konuda.

özer den bisey olmaz

fener bu sezon sampiyon olamazsa ne özer kalir takimda nede azize

evet özer iyi kumas ama yildiz degil bizde özer gibi cok oyuncu var ve ondan cok daha genc

fenerde yildiz adayi saysan bi özer cikar onunda gelecegi belli degil

bizde ise serdar eylik, emre colak, berkin arslan, cem sultan, semih kaya, murat akca, cetin güngör say say bitmiyor bizde

özer altay gibi 2.lig takimina karsi sov yapti diye yildiz mi oldu hemen ama 3 gün önce trabzona karsi dökülüyordu sahada

bizim Arda italya milli takimi, brezilya milli takimi ve liverpool gibi takimlara karsi sov yaparken medyadan kimse yildiz demiyordu

hem daha o zamanlar 19 yasindaydi

ve bide özer yas olarak Arda dan büyük

Arda 22 yasinda

özer 23 yasinda

bosuna sisirmeyin bu cocuku ;)

:2_thumbs_up_-_anima 2 lig deki bi takıma karşı iyi oynadı diye bukadarda şişirilmezki,arda yıllardır süper oynuyor.Madem çok iyi futbolcu trabzon maçında nerdeydi ozaman?aldığı tüm topları kaybetti bitane olumlu hareketini hatırlamıyorum.

Semih Kaya'yı Hamburg karşında oynatsaydı ve o maçta kötü oynasaydı oyuncusunun kariyeri bitmişti.Ferhatlar Uğurlar Fenerbahçe maçında oynadı ne oldu? 4-0 yenildik diye medya ikisine de şampiyonluğa rağmen sevinmeyi haram etti.Gitti, gidecekler, kiralandı,kovuluyorlarmı gibisinden.

hamburg a elenseydik semih yüzünden hoca elimde stoper yoktu oynattım derdi kimsede eleştirmezdi uğur ferhat olayı farklı gerets bu oyuncuları lig maçında uzun süre oynatmayıp fener karşısında sahaya sürdü yedek kulübesinde alternatifleri vardı semih in yerine kewel oynadı tıpkı şampiyonlar liginde 3-2 yendiğimiz real maçının rövanşında lucescu nun sol bekte fatih akyel i oynatması gibi halbuki ahmet yıldırım yedek kulübesindeydi 3-0 yenildik takımda her şey mükemmelmiş gibi genç oyuncuların şans verilmeden harcanmasını anlamıyorum murat akça ankaraspor maçında oynadı neymiş de nigris murat ın adamıymış onun yüzünden kornerden gol yemişiz ya ben kendimi bildim bileli kornerden duran toptan gol yiyoruz ayrıyeten maçtan sonra özür diledi kafa vurdurduğu için niye özür diliyosun koçum biz yıllardır aynı oyuncuların hatalarından ne goller yiyoruz ne goller kaçırıyoruz onlar çıkıp özür diliyo mu sen benim gözümde daha değerlisin akça

söylediğin isimlere mehmet güven'i de eklemek lazım. gerets döneminde oynatılmıyor diye medya gerets'in üstüne çok gitmeye başlamıştı. o da tuttu mehmet güven'i beşiktaş maçında ilk 11 oynattı. 82. dk da mehmet ceza sahasında topa elle müdahale etti. ve o penaltıyla maçı 2-1 kaybettik. ricardinho atmıştı penaltıyı da.

Herkesin çok eleştirdiği(ben de dahil) Bosna-Türkiye maçında Arda neler yapmış bir bakın lütfen. Ve herkes eleştirdi. Beklentinin büyüklüğünü itiraf edemeseler de belli ediyor rakip taraftarlar da;

YouTube - arda vs bosnia

Hamburg maçında gerçek mevkisi stoper olan Semih dışında bir oyuncu yokken,o yoklukta bile oynatılmadı Semih.Gittik Kewell'ı devşirip stopere koyduk.Bu Semih'e yapılan büyük bir haksızlıktı.Hala o maçta Semih'in oynatılmamasını nasıl savunuyorsunuz anlamıyorum.Neden kariyeri bitsin ki?Bir maç kötü oynaması ki bu senin varsayımın kariyerinin bitmesine neden olabilir mi?Dünya'nın neresinde var bu saçmalık?

Araştırmacı yazılara bayılıyorum. Eline sağlık.
Arkadaşlar son günlerde bir tartışma önünü almış gidiyor.Hangisi daha iyi diye? Hergün Arda'yla birini kıyaslamaktan medya usanmadı.Şimdi olayın derinine inelim.Daha geçen seneye kadar Serdar Özkan Arda ile kıyaslanıyordu.Peki Serdar Özkan Arda ile kıyaslanırmı ?

Bu seneye dek Serdar Özkan ne yapmış ?

adszew.png

Arda Turan bu sezona dek ne yapmış ?

dddu.png

Geçmişte as oyuncu olarak Euro 2008'de Türk Milli Takımımızın beyni olmuş.Attığı kritik gollerle takımımızın önünü açmıştır.Bir çok ülke otoritesi tarafından yılın ilk 11'inde kendine yer bulmuş.Oynadığı takımın ezeli rakibi dahil olmak üzere birçok avrupa takımın transfer listesine girmiştir.Ancak Galatasaray kulübü, Arda'yı bırakmak istememiş.İstese dahi günümüz transfer koşullarında(bknz. Cristiano Ronaldo) Arda'ya yüksek maliyet biçmiştir.

Peki ya bu sezon içinde bu ikili neler yapmış?

Arda Turan bu sezon ligde Galatasaray'ın oynadığı 17 lig maçının 16'sında görev almış.4 gol atan Arda bunun yanında tam 9 asist yaparak asist krallığını ele geçirmiş.

sssg.png

Serdar Özkan ise Beşiktaş'ın oynadığı 17 maçın 7'sinde görev almış.Golü yok asisti de yok.

Peki ya bugün? Tüm gazeteleri açtığınızda Özer'den bahsediliyor.Bu çocuğu şimdi altın tepside sunuyorlar.Bugün ben bile otobüste bulduğum Fotomaç gazetesinde Özer için ayrı bir sayfa ayrıldığını gördüm.Alex'in aylar önce ''Özer, Arda'dan daha iyi'' açıklaması da aklıma gelince Özeri araştırdım.Özer kim?

Özer 1986 doğumlu yani Arda'dan 1 yaş daha büyük.2007'de Galatasaray ile Ankaraspor arasında yapılan anlaşma sonucu 2008 yılında Galatasaray kadrosuna katılması bekleniyordu.Ancak Ankaraspor'un yöneticilerinden biri yaptığı açıklamada ''Galatasaray ön ödeme olan 100.000 USD'ı yatırmadığı için Özer bizde kaldı.'' demişti ve o adam bu sene başında 4.2 Milyon Euro'ya Fenerbahçe'ye satıldı.100 bin dolar verip alsamıydık diye içimizden geçmiyor değil.Ancak şuan sonuçta Fenerbahçe'de.

Özer Hurmacı bugüne dek Ankaraspor'da 97 maçta görev alıp 8 gol atmış 19 asist yapmıştır.

Bu sene ise Fenerbahçe'de 7 maçta görev almıştır.Ancak bu maçların hiçbirinde tam oynamamış, özellikle Diyarbakırspor maçında 90+1'de oyuna girdiğindeki yüz ifadesiyle mutsuzluğunu dile getirmiştir.Şuana dek ligde ve avrupa'da golü veya asisti bulunmayan Özer Hurmacı, Altay ile yapılan Türkiye kupası maçında 2 gol atıp şuan tüm medyanın ''Türkiye'nin yıldızı'' diye titrediği biridir.

Genel olarak

Arda Turan

wwwd.png

Özer Hurmacı

wwwwv.png

Serdar Özkan

qqql.png

NOT : İstatistiklere takımlarının oynadığı avrupa maçları ve o maçlardaki gol ve asistler eklenmemiştir.

Şu istatistiklere baktığımızda dahi Arda farkını görmekteyiz.Arda şuan Türkiye'nin gözle görülen en yetenekli genç oyuncusudur.Uefa Kupası ve Super Kupa alan bir takımda banko oynamak bir genç oyuncu için ne kadar zor olursa olsun Arda o takımın kaptanlığına kadar yükselmiştir ve Milli takımımızın da as oyuncusu olmayı başarmıştır.Peki bu üçlünün rekbaetinden kim karlı çıkar? Tabii ki Türkiye ve Milli takımımız karlı çıkar.Allah izin verirse umarım bu üçlüyü birgün avrupa'da görme fırsatı buluruz.Ama gerçek olan birşey varki o da şuan Arda Turan ile diğerlerinin kıyaslanamayacağı.

Saçma bir kıyas yapıyor basın tabiiki Arda bunların hepsinden önde ama bizdeki nakit sıkıntısı önemli yetenekleri kaçırmamıza sebep oldu Özer'e "nasıl kaçtı bu çocuk yaa" demek istemiyorum umarım demem

Saçma bir kıyas yapıyor basın tabiiki Arda bunların hepsinden önde ama bizdeki nakit sıkıntısı önemli yetenekleri kaçırmamıza sebep oldu Özer'e "nasıl kaçtı bu çocuk yaa" demek istemiyorum umarım demem

renkdaş, Arda Turan GALATASARAY dan çıkmış ve Milli takıma kadar yükselmiş,Özer Ardadan 1 yaş büyük o ne yapmış????iyiki bi altay maçında iyi oynadı ya görürüz lille maçında,hem bizden daha çok Ardalar çıkar yeterki genç futbolculara yeteri kadar şans verelim.

Özer den iyi oyuncu olur. ama asla bir yildiz olmaz. onu diger oyunculardan ayiran ekstra bir özelligi yok. teknik, ara sira iyi isler yapiyor ama cok da hata yapiyor. trabzon macinda bir tane birebir de adam gecemedi, onlarca pas hatasi, top kaybi. 23 yasina gelmis. geciniz. teee ilk ciktigi zamanlarda söyledim bu cocugun abartildigi kadar iyi olmadigini. hala da söylediklerimin arkasindayim.

Herkes Arda olamaz ! Onun karakterinde, onun yaşında, o olgunlukta olamaz ! Önce bu kıyaslamaları yapmadan önce bunların görülmesi gerek.

Bu yaşta Galatasaray'da kaptanlığa kadar yükselmiş, 10 numarayı sırtına geçirmiş bu denli yetenekli bir adamın Özer ile kıyaslanması mantığa aykırı. Önce takımının ve milli formanın vazgeçilmezi olacaksın. Fedakarlık yapacaksın, nasıl bir futbol karakterinin olduğunu göstereceksin.

Ha Özer yeteneklidir, orası ayrı.

Birde şu kıyaslama senkronizesi beni hasta ediyor.

Hagi - Alex

Arda - Özer

Keita - Kazım

sonumuz hayrola!

Not: Bu kıyaslama isteği Galatasaray'ın büyüklüğünü gösterir.

Adamlar Arda`nın altında o kadar ezilmişki Özer`den zorla yıldız yaratmaya çalışıyorlar.

Tamam Özer iyi topçu ama Altay`a iki gol atmakla da Ronaldo olunmuyor.

Serdar Özkan`ın zaten futbolcu olduğundan bile şüpheliyim.

İkiside iyi oyuncular şahsen begendigim oyuncularda ama Arda ile kıyaslanamazlar.

Bence bizimde fazla konuşup bu konuyu uzatmamamız gerek

ardayla özer tabikide kıyaslanmaz ama özer konusundada çok yanlış yaptık resmen gidin siz alın biz istemiyoruz dedik.

özer in oynayacağı tek ve yegane yer forvet arkasıdır,fener de 1 2 maç sol kanat oynadı 40 dan sonra falan nefesi bitiyor adam kovalamayan bi oyuncu ümit milli takım da da izlemiştim asla bi arda olamaz çünkü yeteneği geçin,arda kadar koşup mücadele etmiyor çok para edeceğini sanmam tamam çok yetenekli ama avrupa kulüpleri koşup mücadele ettmeyen oyuncuları almıyor artık o devir bitti, arda ya 25 30 milyon euro verilcek zamanlar gelicek o zaman özer e kaç para vericekler bakalım o zaman kıyaslasın eziqler

Üst Alt