Arda Turan: "Ben Galatasaray’ı ve taraftarını çok seviyorum" - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Arda Turan: "Ben Galatasaray’ı ve taraftarını çok seviyorum"

Cevap: Arda Turan: Ben Galatasaray’ı ve taraftarını çok seviyorum

TFF'nin aylık dergisinde çıkmadı mı bu ropörtaj. Herhangi bi provakasyon söz konusu olamaz eğer öyleyse. Aylık çıkan dergiler genelde 1-2 ay öncesinden hazırlanan şeyleri yayınlıyorlar. Ayrıca inkar da etmemiş.

Bi de, bir ay önce yerden yere vur, bir ay sonra "çok seviyorum" de. Bu kadar kolay mı? 3 sene sonra gelir, ben Fenerbahçeliyim der. Galatasaraylı değil miydin diye soranlara da "o ropörtajlar 3-4 sene öncedendi" der, gider Fenerbahçe'ye o zaman.

Talha kardesim sanki FFF bize düsman degilmis gibi konusuyorsun,Onlar bize karsı her türlü pisligi yapmaktan cekinmeyeceklerdir her zaman.Belki acıkca yapmazlar ama bunun gibi seylerle caktırmadan birseyler yaparlar...

Talha kardesim sanki FFF bize düsman degilmis gibi konusuyorsun,Onlar bize karsı her türlü pisligi yapmaktan cekinmeyeceklerdir her zaman.Belki acıkca yapmazlar ama bunun gibi seylerle caktırmadan birseyler yaparlar...

Öyle tabi, TFF'nin bize karşı her zaman bi pislik içinde olduğunun bilincindeyim. Ama dergide ropörtajın henüz çıkmış olması gayet doğal birşey. Arda da herhangi bi şeyi inkar etmemiş. 1 ay önceydi demiş. Arda'ya küfür eden 15 yaşındaki çocuk kim bilir kaç ay önce küfür etti.

Arda liseli mantığından daha düşük bi mantıkla hareket ediyor. Bir ay önce taraftarı, yönetimi, Galatasaray Kulübü'nü yerden yere vursun, bir ay sonra "o bir ay önceydi" desin.. Bunun mantığı yok. En ufak bir mantığı yok. Ağzından çıkmış mı? Çıkmış.

TFF bu ropörtajı eninde sonunda yayınlayacaktı. Belli ki Arda "bu ropörtajı yayınlamayın" dememiş. Demiş olsaydı yayınlanmayabilirdi. TFF'de böyle bir talep olmadığından her ay olduğu gibi yapılan ropörtajları yayınladı. Ekim sayısı sanırım. Ekim'in başında çıkıyor doğal olarak. TFF'yi herhangi bi şekilde suçlayamayız bu mevzuda

Arda "o bir ay önceydi" demek yerine, o zaman sağlıklı düşünemediğini söylese kabullenirdim. Ama bir ay geçmesi hiçbirşey değiştirmez.

_

Arda'nın ne kadar mantıksız konuşma yaptığının bir örneği de, alakasız da olsa, şudur:

"Gelince ***** büyük kulüp diyor yabancılar. O kadar parayı alınca tabi büyük kulüp olur" diyor ya.. Kendisi ne demişti Atletico'ya gider gitmez? "Real Madrid'den teklif gelse yine de Atletico'ya giderdim. Taraftarın önüne çıkmak için sabırsızlanıyorum. Çok iyi bir taraftar kitlesi var".... Kendisiyle çelişen bir adam bu!

__

Bir ay önce demiş olursa olsun. Sonuçta ağzından çıkmış o kelimeler. 24 yaşında adam. Bir ay önce demiş, bugün demiş fark etmez.

Arda'dan nefret ettiğim anlaşılmasın lütfen. Gitmesini en çok destekleyenlerdendim. Gitmiş olmasını hala destekliyorum, bizi yarı yolda bırakmış olsa da. Sadece biraz daha erken gitseydi 1 ay kadar erken... Daha iyi olurdu. Ama yine de kararının arkasındayım, çünkü şikeyle iç içe bir ligde oynayarak kendisini geliştiremez, hedeflerine ulaşamazdı. Avrupa'da umarım büyük kulüplere hizmet eder, sonra tekrar yuvasına döner. Tek isteğim, biraz daha olgunlaşması. Ondan 6 yaş küçük biri olarak bunu söyleyemem belki ama, hiç olgun birisi değil Arda. Medya oyuncağı. Kendisinin de hoşuna gidiyor.

Renkdas benim burada asıl dikkatimi ceken sey Arda nın o lafları konusması ya da konusmaması degil,ki burada o lafları hakendenlere sölemis,tüm Galatasaray taraftarına degil,Neden simdi yayınlanıyor,Aradan 1 ay zaman gectikten sonra, neden simdi gündeme getiriliyor!Ardaya küfür eden cocuk kimbilir kac ay önce küfür etti demissin,Bunla o aynı sey degil Talha kardesim,Hani icini dökmek icin söleyebilirsin öle seyleri,bunda bir art niyet olamazki zaten ( Arda nın küfrü gündeme getrmesinin)Ama o röpörtajı simdi yayınlamakta bir artniyet olabilir.Eger röpörtajdan 1 hafta falan sonra cıksaydı birsey demiyecektim,En azından dergide yayınlanmadan önce hic bir haberinin cıkmaması ilginc tabi.

FFF nin zaten bu gibi seyleri yayınlamadan önce düsünmesi lazım sonuclarını.Muhtemelen atıyorum Tuncay bu gibi seyler sölesydi FB taraftarı hakkında,muhtemelen o röportaj yayınlanmıyacaktı.Bi de bu kısımdan bakmak lazım:)

Yalnız sana tek bir konuda hak veriyorum,bu kadar cok konusmaması lazım Arda nın,az önce FFF ye kızıyordum ya mesajımda,simdi aynı seyleri Arda ya da sölüyorum,senin bu gibi seylerin olacagını bilmen lazım dı Arda!

Renkdas benim burada asıl dikkatimi ceken sey Arda nın o lafları konusması ya da konusmaması degil,ki burada o lafları hakendenlere sölemis,tüm Galatasaray taraftarına degil,Neden simdi yayınlanıyor,Aradan 1 ay zaman gectikten sonra, neden simdi gündeme getiriliyor!Ardaya küfür eden cocuk kimbilir kac ay önce küfür etti demissin,Bunla o aynı sey degil Talha kardesim,Hani icini dökmek icin söleyebilirsin öle seyleri,bunda bir art niyet olamazki zaten ( Arda nın küfrü gündeme getrmesinin)Ama o röpörtajı simdi yayınlamakta bir artniyet olabilir.Eger röpörtajdan 1 hafta falan sonra cıksaydı birsey demiyecektim,En azından dergide yayınlanmadan önce hic bir haberinin cıkmaması ilginc tabi.

FFF nin zaten bu gibi seyleri yayınlamadan önce düsünmesi lazım sonuclarını.Muhtemelen atıyorum Tuncay bu gibi seyler sölesydi FB taraftarı hakkında,muhtemelen o röportaj yayınlanmıyacaktı.Bi de bu kısımdan bakmak lazım:)

Yalnız sana tek bir konuda hak veriyorum,bu kadar cok konusmaması lazım Arda nın,az önce FFF ye kızıyordum ya mesajımda,simdi aynı seyleri Arda ya da sölüyorum,senin bu gibi seylerin olacagını bilmen lazım dı Arda!

Ben de onu anlatmaya çalışıyorum ya. Bildiğim kadarıyla bu dergi aylık yayınlanıyor (öyle değilse düzeltin). Ekim sayısının Ekim ayının başında çıkıp, Eylül ayında toplanan bilgilerin, haberlerin, ropörtajların Ekim sayısında yayınlanması gayet normal. Art niyet yoktur kesinlikle demiyorum. Ama art niyet olsa da, hiçbir şeyin kasten yapıldığını söyleyemeyiz belirttiğim sebepten dolayı.

Dergide yayınlanmadan önce hiçbir haberin çıkmaması da gayet normal, çünkü ropörtaj TFF Dergisi için yapılmış, yayınlanma hakları oraya ait.

Dediğim gibi, umarım Arda'ya bu ders olur, konuşacağı zaman (ki konuşmaması en sağlıklısı) dikkatli olur. Ya da konuştuğunda sadece Atletico hakkında konuşsun, Milli Takım hakkında konuşsun, Galatasaray hakkında pozitif şeyler olmadıkça konuşmasın. Sonuçta bu adamın geri dönme ihtimali yüksek.

Kulübe tarihinin en büyük bonservis bedelini kazandıran Arda’yı ıslıklayanlara 4-4.5 milyon Euro’ya gelip, paraları peşin alıp yatacak adam lazım. Yabancı Avrupa’da 500 bin Euro alıyor, buraya getirmek için 4 milyon Euro veriyoruz. Şaka gibi ya. Sonra Türkiye’ye gelir gelmez, ‘G.Saray, F.Bahçe, Beşiktaş çok büyük takımlar’ diyorlar. O kadar parayı alınca derler tabii.

Olaya Arda'nın açıklaması gözüyle bakmayıp,biraz da cümlenin içeriğine bakmayı denesek?Doğru mu söyleniyor yalan mı diye?

Çocuk haklı.Sonuna kadar haklı.İbaresinde sadece bizi ifade etmiyor,diğer takımları da örnek gösteriyor.

Lig tv 3'de İngiltere'den alınma Premier Ligin reklamı dönüyor.Ekranda 3 isim,Rooney,Lampard,Gerard.Kendi vatandaşları..

Biz de 3 isim dönüyor,Quarasme,Alex,Baros.

Ülke ve milliyet farkına varırsanız gerçeği görürsünüz.

Lincoln olacaktı,ayaklarını sandalyeye uzatacaktı,maça çıkmıyorum diyecekti.Taraftar da buna rağmen bağıracaktı Lincoln Lincoln diye..

Arda olacaktı,sakat olacaktı,takım da o ara yerle bir olacaktı.Sahada olmadığı halde,Tü kaka Arda...

yabancı futbolcular sex partisi verir.taraftardan ses yok.Erkektir yapar cümleleri.Arda sevgilisiyle sinemaya gider.Arda bizi sinemaya götür.Bu mudur yani?

Arda çok doğru söylemiş.Yabancı topçulara verilen değerin onda biri Türk futbolculara verilmiyor demiş.Elinizi vicdanınıza koyun.Yalan mı?

Giderek en iyisini yaptı.Çünkü bizde kalanların değil,gidenlerin değeri sonradan anlaşılıyor.Tugay gibi..

Yabancı futbolculara verilen değerin, veya paranın yerlilerden daha çok olması normal. Çünkü, yanlış anlaşılmasın %100 böyle düşünmüyorum ama, yerliler büyük kulüplerimize, büyük kulüplerimiz de yabancılara muhtaç. Daha iyi açıklayabilirdim ama ne demeye çalıştığımı anladınız sanırım.

Yabancıya 2.5 Milyon Euro versen, Türkiye'de oynamaz, gider İngiltere'ye orda alır 2.5 Milyonunu. Ama 3.5 Milyon versen düşünür Türkiye'de oynamayı. Peki 3 büyükler neden bu oyunculara İngiltere'de alacağının fazlasını veriyorlar? Çünkü kaliteli yabancı olmadan Avrupa'da başarı zorlaştı. Yabancı da bize gelmek için daha çok para istiyor. Çünkü Türkiye Ligi ilk 4 ligden biri değil. E doğal olarak vereceksin parasını.

Ancak yerli futbolcuların hedefleri nedir? Avrupa. Avrupa'ya gitmek için hangi takımlarda oynaması gerekir? Milli Takım ve 3 büyükler. En önemlisi Milli Takım. Milli Takım'a çağırılan futbolcular da 3 Büyüklerden oluyor çoğunlukla. E durum böyle olunca, yerliler hedeflerine ulaşmak için 3 Büyüklere muhtaç durumda oluyorlar, bu da onlara verilen değerin biraz daha az olmasına sebebiyet veriyor.

Ben de onu anlatmaya çalışıyorum ya. Bildiğim kadarıyla bu dergi aylık yayınlanıyor (öyle değilse düzeltin). Ekim sayısının Ekim ayının başında çıkıp, Eylül ayında toplanan bilgilerin, haberlerin, ropörtajların Ekim sayısında yayınlanması gayet normal. Art niyet yoktur kesinlikle demiyorum. Ama art niyet olsa da, hiçbir şeyin kasten yapıldığını söyleyemeyiz belirttiğim sebepten dolayı.

Dergide yayınlanmadan önce hiçbir haberin çıkmaması da gayet normal, çünkü ropörtaj TFF Dergisi için yapılmış, yayınlanma hakları oraya ait.

Dediğim gibi, umarım Arda'ya bu ders olur, konuşacağı zaman (ki konuşmaması en sağlıklısı) dikkatli olur. Ya da konuştuğunda sadece Atletico hakkında konuşsun, Milli Takım hakkında konuşsun, Galatasaray hakkında pozitif şeyler olmadıkça konuşmasın. Sonuçta bu adamın geri dönme ihtimali yüksek.

Bu mesajı yazarken ben,bakalım Talha kardesim Ekim ayı mevzusunu görecek mi dedim,tam tahmin ettigim gibi cıktı:)

Ama anlastıgımız ortak bir nokta var ikimizde Arda yı seviyoruz öyle degil mi:)Zaten önceki mesajında da belirtmissin;)

Bu mesajı yazarken ben,bakalım Talha kardesim Ekim ayı mevzusunu görecek mi dedim,tam tahmin ettigim gibi cıktı:)

Ama anlastıgımız ortak bir nokta var ikimizde Arda yı seviyoruz öyle degil mi:)Zaten önceki mesajında da belirtmissin;)

Üst satırdakini anlamadım. :D

Evet, severim Arda'yı. Umarım başarılı olur. Sadece Galatasaray Kulübü ve taraftarını zedelemeyecek şekilde konuşsun. :)

Üst satırdakini anlamadım. :D

Evet, severim Arda'yı. Umarım başarılı olur. Sadece Galatasaray Kulübü ve taraftarını zedelemeyecek şekilde konuşsun. :)

Aradan 1 ay zaman gectikten sonra, neden simdi gündeme getiriliyor!

Bu kısmını kalın yazıyla göstermissin ya,Ben bu cümleyi yazarken senin Zaten dergi Ekimde cıkıyor diyecegini tahmin etmistim:D

Aradan 1 ay zaman gectikten sonra, neden simdi gündeme getiriliyor!

Bu kısmını kalın yazıyla göstermissin ya,Ben bu cümleyi yazarken senin Zaten dergi Ekimde cıkıyor diyecegini tahmin etmistim:D

Ha anladım. :D

_

Neyse, Arda kötü niyetle söylememiştir zaten (umarım).

Avrupa'da başarılı olup, tekrar yuvasına dönmesi dileğiyle. :)

Cevap: Arda Turan: "Ben Galatasaray’ı ve taraftarını çok seviyorum"

Güvenlik kamerası göre röportaj yapmaya hazırlanır.

Yeter

Üst Alt