Arda Turan Domuz Gribine Yakalandı ! - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Arda Turan Domuz Gribine Yakalandı !

Cevap: Arda Turan Domuz Gribine Yakalandı !

ardanın devamlı gezmesi, çok özgür bırakılması, bir çok ayrıcalık tanınması benimde çok hoşuma gitmiyor ama bu düşüncem bu konuyla ilgili değil malum sebeplerden dolayı.

aslında asıl mesele gitmesi yada kalması değil düşün o gittiği ülkede onmilyonlarca insan yaşıyor oradaki gripli sayısıda buradan çok farklı değildir yada oradada her branştan toplam yüzlerce kulüp var ama hiçbirisinin oyuncusu domuz gribi oldu diye haberini görmedik.

çünkü adamlar bu kritik dönemde kendilerini herşeyden sakınıp koruyorlar belki bir çoğu bu kritik dönem atlatılana kadar doğru düzgün dışarı bile çıkmıyordur.

bence ardanın sorunu kendisine iyi bakmıyor dikkat etmiyor en basiti tanımadığı birisiyle tokalaştıktan hemen sonra ellerini yıkıyormu ?

bu kritik dönemde hijyene ne kadar özen gösteriyor acaba ? yada o gittiği yerde her hangi bir bayanla bir münasebeti olmuş olabilirmi ?

yani anlatmak istediğim nereye gittiğin nerelerde takıldığın değil kendini bulunduğun ortamdan nasıl sakındığın.

en basiti sen 24 saatini evde geçiren bir adam olsan hiç dışarı çıkmasanda bir gün domuz gribi olduğunu bilmeyen bir dostun gelse sana sarılsa sarmaş dolaş muhabbet etse gitiğinde sen ne olur ne olmaz diye önlemini almazsan o grip gelir senide bulur.

Bizim kulup olarak hedeflerimizden biri ne Dünya takımlarının isimleri okunurken bizimkide okunsun istiyoruz dimi? sorunun cevabı yukarıda

Peki bizim takımın en iyi oyuncusu olarak kim gösteriliyor? Kendisine en cok dikkat etmesi gereken kim? sorunun cevabı yine yukarda

Bizim asıl derdimiz bu işte yoksa roma'ya gitmiş paris'e gitmiş Kendisini korumasını bilicek sadece hastalık bakımından degil basın bakımındanda he eger bilmiyorsa beceremiyorsa o zamanda gitmicek bu kadar basit.

Bizim kulup olarak hedeflerimizden biri ne Dünya takımlarının isimleri okunurken bizimkide okunsun istiyoruz dimi? sorunun cevabı yukarıda

Peki bizim takımın en iyi oyuncusu olarak kim gösteriliyor? Kendisine en cok dikkat etmesi gereken kim? sorunun cevabı yine yukarda

Bizim asıl derdimiz bu işte yoksa roma'ya gitmiş paris'e gitmiş Kendisini korumasını bilicek sadece hastalık bakımından degil basın bakımındanda he eger bilmiyorsa beceremiyorsa o zamanda gitmicek bu kadar basit.

belkide bu tatsız olayda hayırlı bir şekilde neticelenir ve bundan sonra sağlığına ve yaşantısına çok daha özen gösterir.

bir musibet bin nasihatten iyidir demişler.

ardanın devamlı gezmesi, çok özgür bırakılması, bir çok ayrıcalık tanınması benimde çok hoşuma gitmiyor ama bu düşüncem bu konuyla ilgili değil malum sebeplerden dolayı.

aslında asıl mesele gitmesi yada kalması değil düşün o gittiği ülkede onmilyonlarca insan yaşıyor oradaki gripli sayısıda buradan çok farklı değildir yada oradada her branştan toplam yüzlerce kulüp var ama hiçbirisinin oyuncusu domuz gribi oldu diye haberini görmedik.çünkü adamlar bu kritik dönemde kendilerini herşeyden sakınıp koruyorlar belki bir çoğu bu kritik dönem atlatılana kadar doğru düzgün dışarı bile çıkmıyordur.

bence ardanın sorunu kendisine iyi bakmıyor dikkat etmiyor

en basiti tanımadığı birisiyle tokalaştıktan hemen sonra ellerini yıkıyormu ?

bu kritik dönemde hijyene ne kadar özen gösteriyor acaba ? yada o gittiği yerde her hangi bir bayanla bir münasebeti olmuş olabilirmi ?

yani anlatmak istediğim nereye gittiğin nerelerde takıldığın değil kendini bulunduğun ortamdan nasıl sakındığın.

en basiti sen 24 saatini evde geçiren bir adam olsan hiç dışarı çıkmasanda bir gün domuz gribi olduğunu bilmeyen bir dostun gelse sana sarılsa sarmaş dolaş muhabbet etse gitiğinde sen ne olur ne olmaz diye önlemini almazsan o grip gelir senide bulur.

İki dakikada araştırıp bulduklarım bunlar ...

Sporx.com ? Bayern Münih'te DOMUZ gribi! Karantinadalar! - 12 Kasim 2009 (Futbol)

A. Madrid'in hocası domuz gribi haberi FUTBOL haberleri - Spor Haberleri - Tümspor.com - Sporun net adresi, Haber, Spor, Futbol, Basketbol, Voleybol, Hentbol, Formula, motor, tenis, hentbol, atyarışı, euro2008, iddaa, beşiktaş, besiktas, galatasaray,

Sporcular da 'domuz gribi'nin pençesinde - Dünyadan Futbol- NTVSpor

Futbolda domuz gribi paniği! - www.fanatik.com.tr

Dünyaca ünlü futbolcu domuz gribine yakalandı! / Güncel Sağlık / Milliyet İnternet / İngiltere, Kıbrıs, Manchester City, Rum, Güney Kıbrıs, domuz gribi

Domuz Gribi Futbola Bulaştı

Micah Richards

London Donovan

Robert Harris

Carlos Vela

sadece birkaçı domuz gribi olanların. Kimse de düzgün yaşamıyor, olmaz dememiş. "Evden çıkmayacaktı bu grip atlatılana kadar" diye bir mantık olamaz. O zaman adama sorarlar "grip ne zaman atlatılacak?"

-diyelim mevsim sonu, e peki acaba bu grip evrim geçirip başka bir şekil alacak mı sonraki mevsim?

-Alırsa yine mi çıkmayacak evden?

-Grip sadece havadan bulaşabiliyor mu? Evetse cevap o zaman hiçbir insanla aynı havayı solumaması mı gerekir?

-Ya da atıyorum takım bir yere giderken uçağa binmesin mi?

-Binerse özel uçak mı olsun?

-Peki bu uçak o zaman havaalanından kalkmasın mı?

-Kalkarsa değişik bir güvenlik kordonundan mı geçsin?

-Peki uçağa binmeden onlardan önceki yolcuların soluduğu hava tamamen vakumlansın mı?

-Dünyada herhangi bir grip türü kalmayana kadar tatil yapmasın mı?

-Domuz ggirib geçince, Kaz gribinin çıkmayacağı kesin mi?

-Arda bunları yapmıyorsa ailesi ve Arda'ya yakın insanlar da mı alsın aynı önlemleri

-eğer Arda bu insanlarla görüşürse "dikkatli yaşamamış" mı sayılır?

Hepsinden önemlisi bir grip virüsüne karşı bir birey olarak ne kadar önlem alabilirsiniz?

Adam hasta oldu diye mi başlayacaz yine?

Micah Richards

London Donovan

Robert Harris

Carlos Vela

sadece birkaçı domuz gribi olanların. Kimse de düzgün yaşamıyor, olmaz dememiş. "Evden çıkmayacaktı bu grip atlatılana kadar" diye bir mantık olamaz. O zaman adama sorarlar "grip ne zaman atlatılacak?"

-diyelim mevsim sonu, e peki acaba bu grip evrim geçirip başka bir şekil alacak mı sonraki mevsim?

-Alırsa yine mi çıkmayacak evden?

-Grip sadece havadan bulaşabiliyor mu? Evetse cevap o zaman hiçbir insanla aynı havayı solumaması mı gerekir?

-Ya da atıyorum takım bir yere giderken uçağa binmesin mi?

-Binerse özel uçak mı olsun?

-Peki bu uçak o zaman havaalanından kalkmasın mı?

-Kalkarsa değişik bir güvenlik kordonundan mı geçsin?

-Peki uçağa binmeden onlardan önceki yolcuların soluduğu hava tamamen vakumlansın mı?

-Dünyada herhangi bir grip türü kalmayana kadar tatil yapmasın mı?

-Domuz ggirib geçince, Kaz gribinin çıkmayacağı kesin mi?

-Arda bunları yapmıyorsa ailesi ve Arda'ya yakın insanlar da mı alsın aynı önlemleri

-eğer Arda bu insanlarla görüşürse "dikkatli yaşamamış" mı sayılır?

Hepsinden önemlisi bir grip virüsüne karşı bir birey olarak ne kadar önlem alabilirsiniz?

Adam hasta oldu diye mi başlayacaz yine?

Kesinlikle tamamen önüne geçilebileceğini iddaa edemem belkide yüzyılın hastalığıyla karşı karşıyayız.

ama sende en az benim kadar eminsindirki bu bahsetiğim konulara herkez azami şekilde özen gösterse ve dikkat etse belkide şuan milyonları bulan domuz gibi vakası maximum onbinler düzeyinde kalırdı ve tüm dünyadaki ölüm oranları bu oranın belkide %10'unu geçmezdi haksızmıyım ?

bu demek değilki arda yakalanmayacak elbetdeki dediğin gibi havadanda bunu kapabilir ama sen alabileceğin tüm önlemlerini alacaksın ondan sonrası Allah kalmış.

en basit örneği uçakda bunu çok rahat kapar diyorsun ama bende sana diyorumki önlemini alan uçaktada kapmaz kardeşim

havaalanındaki görevliler nasıl aylardır yanlarından binlerce domuz gribi vakası geçtiği halde maske önleminden dolayı kapmıyorsa ardada uçak gibi risk düzeyi yüksek bir ortama girdiği zaman takar maskesini kapmaz bu kadar basit, aklın yolu birdir.

ondan sonra sen azami önlemleri aldığın halde yinede herhangi bir ortamda bunu yaşıyorsan yapabileceğin hiçbirşey yok zaten o durumda ben derim takdir-i ilahi sen dersin başka birşey.

Herşeyden öte bu durumu tartışmaya bile gerek yok çünkü domuz gribi olan birisi zaten geçiş sırasında tespit edilip uçağa alınmıyor.

Bu sadece arda için değil bence hem bizim toplumda hemde tüm toplumlarda aşırı bir duyarsızlık var olaylara karşı bunu sana bir fıkrayla anlatmaya çalışayım.

Kasabanın birinde kilisede pazar ayini sırasında kilisenin içinde olduğu kasabayı su basar. Sular kiliseye doğru ilerlemeye başlar.Herkes panik içinde koşuştururken Papaz ın yerinde durduğunu gören insanlar Papaz a gelmelerini söylerler.

Papaz onu Tanrı nın koruyacağını söyler.

O anda sular yükselmeye başlar.Sular kiliseye girer.Rahip canını kurtarmak için 2. kata çıkar.Bir yandan da Papaz a kaçmasını söyler.Papaz inadını devam ettirir.Sular 2. kata çıktığında pencerenin önünden bir kayık geçer.İçinde halktan bazı kişiler vardır.Papaz a gelmesini söylerler ama Papaz yine inadını sürdürür.

Tanrı beni korur der.Sular çatıya çıktığında yine bir kayık geçer ve yine halktan bazıları kayığın içindedir Papaz a gelmesini söylerler ama Papaz Tanrı beni korur demeye devam eder.Sular çatıyıda aşınca Papaz çatıdaki direğe tutunur.Bu sefer tepeden bir helikopter geçer. İçinde yine halktan bazı kişiler vardır.Papaz a gelmesini söylerler.Papaz yine

Tanrı beni korur. der. Ve ölür.

Tanrı ! nın huzuruna çıkar.Tanrıya Ben sana darıldım Tanrım. Ben senin huzurunda yıllarca çalıştım,sen beni öldürdün. der.

Tanrı da asıl sen kendini öldürdün.Senin için 2 kayık 1 helikopter gönderdim daha ne yapayım. der

Allah bize akıl fikir vermiş hepimizin bir savunma mekanizması var tv'de doktorlar neler yapılması gerektiği konusunda bas bas bağırırken bizler işte böyle Allah beni korur zihniyetiyle umursamaz tavırlar içerisinde kendi önlemlerimizi almazsak o verdiğiniz liste daha çooook uzar gider.

Sonuç olarak senin dediklerinin büyük bölümüne katılıyorum katılmadığımı nokta sen sanki bizim elimiz kolumuz bağlanmış sanki azrailini bekleyen kullar pozisyondaymışız ve bu konuda yapabilecek hiçbir şeyimiz yokmuş gibi bahsediyorsun.

Öyle birşey yok biz birey olarak önlemimizi alacağız ondan sonra yinede bu gribe yakalanıyorsak yapacak birşey yok benim anlatmak istediğim bu.

geçmiş olsun büyük kaptan bu çocukta göz var.birşeyler yapıp nazardan korunmalı

Umarım milli takıma giden oyuncularımız keita,daddy cool, elano hasta olmaz.Tatile gitmediler ama biri katar'da oyun oynamaya gitti sağlıksız koşullarda.

Allah bize akıl fikir vermiş hepimizin bir savunma mekanizması var tv'de doktorlar neler yapılması gerektiği konusunda bas bas bağırırken bizler işte böyle Allah beni korur zihniyetiyle umursamaz tavırlar içerisinde kendi önlemlerimizi almazsak o verdiğiniz liste daha çooook uzar gider.

Sonuç olarak senin dediklerinin büyük bölümüne katılıyorum katılmadığımı nokta sen sanki bizim elimiz kolumuz bağlanmış sanki azrailini bekleyen kullar pozisyondaymışız ve bu konuda yapabilecek hiçbir şeyimiz yokmuş gibi bahsediyorsun.

Öyle birşey yok biz birey olarak önlemimizi alacağız ondan sonra yinede bu gribe yakalanıyorsak yapacak birşey yok benim anlatmak istediğim bu.

Önlem alamayız değil mesajın amacı, mesajın içeriği "Arda dikkat etmiyor yaşantısına" gibi kalıplara karşı. Sadece domuz gribine yakalanması yaşamına dikkat etmediği anlamına gelemez. Dikte etmek gerekli olmamalı bunları.

Kesinlikle tamamen önüne geçilebileceğini iddaa edemem belkide yüzyılın hastalığıyla karşı karşıyayız.

ama sende en az benim kadar eminsindirki bu bahsetiğim konulara herkez azami şekilde özen gösterse ve dikkat etse belkide şuan milyonları bulan domuz gibi vakası maximum onbinler düzeyinde kalırdı ve tüm dünyadaki ölüm oranları bu oranın belkide %10'unu geçmezdi haksızmıyım ?

bu demek değilki arda yakalanmayacak elbetdeki dediğin gibi havadanda bunu kapabilir ama sen alabileceğin tüm önlemlerini alacaksın ondan sonrası Allah kalmış.

en basit örneği uçakda bunu çok rahat kapar diyorsun ama bende sana diyorumki önlemini alan uçaktada kapmaz kardeşim

havaalanındaki görevliler nasıl aylardır yanlarından binlerce domuz gribi vakası geçtiği halde maske önleminden dolayı kapmıyorsa ardada uçak gibi risk düzeyi yüksek bir ortama girdiği zaman takar maskesini kapmaz bu kadar basit, aklın yolu birdir.

ondan sonra sen azami önlemleri aldığın halde yinede herhangi bir ortamda bunu yaşıyorsan yapabileceğin hiçbirşey yok zaten o durumda ben derim takdir-i ilahi sen dersin başka birşey.

Herşeyden öte bu durumu tartışmaya bile gerek yok çünkü domuz gribi olan birisi zaten geçiş sırasında tespit edilip uçağa alınmıyor.

Bu sadece arda için değil bence hem bizim toplumda hemde tüm toplumlarda aşırı bir duyarsızlık var olaylara karşı bunu sana bir fıkrayla anlatmaya çalışayım.

Kasabanın birinde kilisede pazar ayini sırasında kilisenin içinde olduğu kasabayı su basar. Sular kiliseye doğru ilerlemeye başlar.Herkes panik içinde koşuştururken Papaz ın yerinde durduğunu gören insanlar Papaz a gelmelerini söylerler.

Papaz onu Tanrı nın koruyacağını söyler.

O anda sular yükselmeye başlar.Sular kiliseye girer.Rahip canını kurtarmak için 2. kata çıkar.Bir yandan da Papaz a kaçmasını söyler.Papaz inadını devam ettirir.Sular 2. kata çıktığında pencerenin önünden bir kayık geçer.İçinde halktan bazı kişiler vardır.Papaz a gelmesini söylerler ama Papaz yine inadını sürdürür.

Tanrı beni korur der.Sular çatıya çıktığında yine bir kayık geçer ve yine halktan bazıları kayığın içindedir Papaz a gelmesini söylerler ama Papaz Tanrı beni korur demeye devam eder.Sular çatıyıda aşınca Papaz çatıdaki direğe tutunur.Bu sefer tepeden bir helikopter geçer. İçinde yine halktan bazı kişiler vardır.Papaz a gelmesini söylerler.Papaz yine

Tanrı beni korur. der. Ve ölür.

Tanrı ! nın huzuruna çıkar.Tanrıya Ben sana darıldım Tanrım. Ben senin huzurunda yıllarca çalıştım,sen beni öldürdün. der.

Tanrı da asıl sen kendini öldürdün.Senin için 2 kayık 1 helikopter gönderdim daha ne yapayım. der

Domuz gribi hakkında gram bilgin olsaydı bunların hiçbirini yazmazdın..

Domuz gribi hakkında gram bilgin olsaydı bunların hiçbirini yazmazdın..

sen şimdi bunu yazınca açıkcası merak ettim.

dur bakalım bu arkadaş ne biliyomuş da bu konuda bana böyle bir mesaj atabiliyormuş diye.

Arkadaşlar büyütülecek bir şey değil bu domuz gribi. Bildiğin grip. Normal gripten Dünya'da yılda 500.000 civarı ölüm oluyor ama domuz gribinden ölen 50-60 kişiyi basın abartmayı çok seviyor. Domuz gribinin tek farkı normal gripten daha bulaştırıcı olmasıdır. 0-5 yaş arası çocuklarda ve yaşlı, bağışıklık durumu iyi olmayan, kronik rahatsızlığı olan kişiler eğer gribe yakalanırsa(domuz gribi veya normal grip farketmez) daha ağır geçirirler hatta bazen hastanın durumuna göre ölümcül olabilir. Geriye kalan kişiler risk grubunda değiller ve aşı da olmalarına gerek yok. Arda da zaten 22 yaşında ve hiç bir problemi olmayan bir oyuncu. Bu yüzden kısa sürede normale dönecektir. Geçmiş olsun kaptan...

daha en büyük risk grubunun 25-44 yaş arası olduğundan ve ölüm oranlarının büyük bölümünün bu grupdan olduğundan haberin yok birde bana bir bilgi sahibi olmadığımdan bahsetmişsin :)

bazılarınız sadece yazmak için yazıyorsunuz

önce araştırmanı yap ondan sonra görüşünü belirt.

ayrıca benim yazdığım konunun içeriği her bireyin öncelikle kendisinden sorumlu olduğu, kendi önlemlerini alması gerektiği ama insanların genel anlamda bu konuda çokda duyarlı olmadıkları yönünde bunun neresi anormal ?

sen daha bunu bile anlayamadıysan zaten hiç tartışmaya gerek yok.

bunu anlayıpta bu önlemleri gereksiz yada saçma buluyorsan durum dahada vahim demektir...

Galatasaray'ın alt yapısı çöktü

Galatasaray Kulübü, domuz gribi nedeniyle bu hafta altyapıda oynanacak 3 ayrı yaş grubu müsabakaları için Futbol Federasyonu'na başvurarak karşılaşmaların ertelenmesi talebinde bulundu.

Sarı kırmızılı kulübün altyapısında 30'un üstünde sporcuda Domuz gribi olarak adlandırılan H1N1 virüsü vakası tespit edildi. Sarı kırmızılı yetkililen bu gelişmeler üzerine Coca Cola Akademi liglerinde oynanacak olan Galatasaray-Pendik U14 - U15, Sakarya - Galatasaray U16, Galatasaray - Sarıyer U18 maçlarının ertelenmesi için Futbol Fedarasyonu'na resmi başvuru yaptılar.

Bu arada Galatasaray Metin Oktay altyapı tesislerinde kalan futbolcularda H1N1 virüsüne rastlanmadığı, aileleri ile kalan öğrenci sporcularda virüsün görüldüğü ve diğer sporcularada bu sporculardan bulaştığı öğrenildi.

Kaynak: Milliyet

Bir de bu cikti.

Üst Alt