Arda Turan: "Göztepe’de Konya’da yoksam Barcelona’da olmamın da bir anlamı yok çünkü ben tur rehberi değilim" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Arda Turan: "Göztepe’de Konya’da yoksam Barcelona’da olmamın da bir anlamı yok çünkü ben tur rehberi değilim"

Arda Turan: "Hep şöyle eleştiriler olurdu; Arda takımı yavaşlatıyor. Asla takımı yavaşlatmıyordum, topa sahip olup oyuna hükmetmemizi sağlıyordum. Hep böyleydi ama tabi sosyal medyada halk, karşı kaleye gidelim istiyordu."

Arda Turan: "Arkadaşlar oyun 90+ oynanıyor, bir oyuncunun ayağına iki dakika top değiyor. Yani geriye kalan 90 dakikada zaten topsuz oyun oynuyoruz. O yüzden inanın bana top o kadar kıymetli ki topu kaybetmemek, topa hakim olmak çok önemli."

Arda Turan: "Bugün açıkçası kendi takımımızın, Fenerbahçenin, Beşiktaşın da yaşadığı en büyük sorun topa sahip olmamak. Topa sahip olamazsanız rakip olur ve daha çok koşarsınız, koştukça da bu oyunu oynayamazsanız."

%200 doğru
Yeni hocamız ho

Arda Turan: “Spor dalındaki hocalarımız yargılıyor, evde annemiz yargılıyor, en büyüğü kendi kendimizi sürekli yargılıyoruz. Bir şeyler yapmak için cesaretimiz o kadar az kaldı ki. Sürekli korkuyoruz ve bizim için kaybetmek çok kötü bir şey gibi geliyor.” (DHA)

Arda Ömer Üründül Turan
doğru dio ama. ne güzel oyunu rakip sahaya yıkıp sabırlı bi şekilde top yapıoduk. bu sene dransferlerle 2 pas yaptıktan sonra 3.sünde abuk subuk hareketler yapıp topu kaptıran bi sürü adam doldu takıma. halbuki ligde champ olmak için akli dinginliğe ve tekniğe haiz sporcular gerekir trabzondaki bazı herifler gibi. adamları aldık sonra geçiş oyunu :sick: moderen futbol :sick: dikine oynamak :sick: fln filan ardanın dediği gibi her kaptırdığımızda basamıoz da 100 mt geriye depar. kamil futbolu onun adı

doğru dio ama. ne güzel oyunu rakip sahaya yıkıp sabırlı bi şekilde top yapıoduk. bu sene dransferlerle 2 pas yaptıktan sonra 3.sünde abuk subuk hareketler yapıp topu kaptıran bi sürü adam doldu takıma. halbuki ligde champ olmak için akli dinginliğe ve tekniğe haiz sporcular gerekir trabzondaki bazı herifler gibi. adamları aldık sonra geçiş oyunu :sick: moderen futbol :sick: dikine oynamak :sick: fln filan ardanın dediği gibi her kaptırdığımızda basamıoz da 100 mt geriye depar. kamil futbolu onun adı
iyide bir zahmet bunu doğru diyebilsin - adam barcelonada messili kadroya konulup oynatıldı.

pekte bilinmeyen görünmeyen durum değil.

Türkiyede orta saha şampiyon yapar - spesifik olarak 6 8 ve 10 . bunlar doğruysa fovetinde gol atar kimi koysan koy.

-Türk Futbolu nasıl kurtulur?

Arda Turan: "Türk futbolunda ilk değiştirmek istediğim şey kulüplerin % 10 gelirlerinin altyapıya gitmesi. G.Saray altyapısındaki çocuklar suni çim'de antrenman yapıyor. Maalesef alanımız yok. Bu çocukların 2 yıl içinde Türkiye'nin en önemli takımına gelip oynamasını bekliyoruz."

Arda Turan: "Suni çim'de 15 günde bir kramponlarınız yırtılır. Altyapı benim için çok önemli ama gerçek imkanları sağlamıyoruz. Önce kendimizi eleştiriyorum. Artık maddi kaynaklar yetişmiyor, altyapıya dönmeliyiz."

Arda Turan: "Hatta benim fikrim taraftarımıza, 'biz bu sene şampiyon olamayacağız ama bütçemizi düşüreceğiz, geleceği düşüneceğiz, altyapıdan oyuncular oynatacağız. Bize güvenin, 3-5 sene zaman verin' diye söyleyelim. Bence Galatasaray taraftarı bunu anlardı, buna inanıyorum."

Arda Turan: "Çünkü Galatasaray taraftarı, takımlarını şampiyonluktan daha fazla seviyorlar ama beceremiyoruz. İşin gerçeği çıkıp doğruları söylemek. Ben bir gün Galatasaray'ın teknik direktörü olursam bunu yapmayı çok isterim."

Cok kosuyor diye tahta ayakli oyunculari doldurduk. Hem pas atamiyor hem de pası her karsiladiginda topu en az 50 cm açiyorlar. City'i begenmiyorum ama daha pas karsilarken topu 5 cm dahi açan gormedim.
City'deki oyuncularin benzerini ya daha gencken ucuza bulacagiz ya da Sneijder gibi kaliteli oyunculari bulacagiz. Tabi mal gibi Gedson'u filan kacirmayacaktik.
Scout ekibi de acilen duzeltilmeli.

Ulan Arda Turan'ın triplerini çekecek kadar ne yaşadık biz? Fatih Terim'in son döneminde en nefret ettiğim olay buydu. Koskoca Galatasaray'ı evlatlarıyla doldurdu

Fatih Terim devam etse eminim bir sonraki teknik direktörümüz de Arda Turan olurdu...

ülkedeki durum kendisini üzüyormuş, düsünmekten geceleri uyuyamiyormuş!

hangi durum uzuyor seni ardacım?
haa şu başkanlik bende evet diyorum videolari mı?

hakikaten ülkedeki hangi konuya uzuluyorsun bir deyiver bizde seni buyuk kaptan diye baş taci yapalim. multeci sorunumu seni uzuyor ?
ekonomi yoksa hukuksuzluk mu?

Cok kosuyor diye tahta ayakli oyunculari doldurduk. Hem pas atamiyor hem de pası her karsiladiginda topu en az 50 cm açiyorlar. City'i begenmiyorum ama daha pas karsilarken topu 5 cm dahi açan gormedim.
City'deki oyuncularin benzerini ya daha gencken ucuza bulacagiz ya da Sneijder gibi kaliteli oyunculari bulacagiz. Tabi mal gibi Gedson'u filan kacirmayacaktik.
Scout ekibi de acilen duzeltilmeli.
Tamam topa sahip olalım pasla çıkalım diyoruz da ne Fatih Terim'in ne Torrent'in kullandığı oyuncu grubu buna uygun değil

Hani geriden pasla çıkarken takımı bir izliyorum baskı altındayken zaten beceremiyoruz bu işi Muslera,Taylan,Berkan hatta Boey ve Cicaldau bu işi yapabilecek oyuncular değil sadece Marcao ve PvA ikilisi yapabiliyor bu işi

Benim bu takımda en canımı sıkan şey de geride oyun kurarken o kadar yavaş paslaşıyor o kadar yavaş hareket ediyor ki takım herhangi bir rakibi bozmamız takımı ileri taşımamız eziyet haline geliyor. Mesela son dönemde bu işi ligde en iyi yapan Fenerbahçe gibi ligde. Crespo Zajc Mert Hakan filan sürekli hareket ediyor kenarda Ferdi & Osai takıma hız ve tempo katıyor ileride ince işleri yapabilecek İrfan Can ve Arda Güler var hani doğru bir baskı oyununda Serdar Dursun'dan bile faydalanabiliyorsun

Bizim takımda Marcao geriden topu çıkarmazsa, Kerem ileride tek başına rakip kaleye girmezse kaleci, stoper arasında dönüp duruyor top

adam kendi söylediklerinde bile çelişiyor.
göbekli haldeyken tabi ki eleştirilecektin, barcadan başakşehire düştüğünde tabi ki eleştirileceksin.
Afrika'dan çıkan topçular psikolojik eğitim mi alıyor sanki? Sen tut psikoloğunu.

Bir şey yazacaktım da neyse.

Sezon sonu defolup gittikten sonra bir daha hiç bir vasıfla bize geri dönüşün olmaz inşallah.

Üst Alt