Arda Turan'da 'Mutlu Son'! - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Arda Turan'da 'Mutlu Son'!

Ne enteresan adamlarsınız yahu, resmen Arda da Galatasarayımız da başarısız olsun da hem hoca hem arda gitsin diye dua eden insanlar var. bir kaç kişi hariç kimse de gelsin bakalım zaten maç başı oynayacak belki kendini affettirmek istiyordur demiyor. işin kötü tarafı bu kişiler ne hikmetse takım başarılıyken ortalıkta olmayan bilinen kişiler. gider ardaya sabit ciddi bir maaş verirlerse hep birlikte eleştirelim ama maç başı alacağı paranın nasıl bir sakıncası var. takmışsınız karakterine, dünya görüşüne.

!Hocaya giydirmekte de sonuna kadar haklısınız zira bu adam değil takımın başında olduğu yılların çoğunda şampiyon olan. adam yıllardır şampiyon yapamıyor takımı hala onu savunuyorlar burada. üstelik ffp de yoktu, adamın her istediği adam alındı neredeyse. Tvlere çıkıp illa ki falcaoyu alın diye kavga bile çıkarttı!

Her yazınızda modern toplum dersiniz, ama 3. dünya ülkeleri gibi insanları yaptıklarıyla değil, dünya görüşleri ve karakterleri üzerinden aşağalıyor ve istemiyorsunuz. Eleştirdiğiniz insan tipinden ne farkınız kalıyor böyle. yerli sevici evlatçı dediğiniz adam yabancı sınırlamasının kalkmasını sağlayan adam ki hala da en güçlü savunucusu, bu kadar mı tutarsız, boş argümanlarla saldırılır birine. Evlatçı olmakla mecbur kaldığında evlatları oynatmayı ayırt edemiyorsunuz daha.

Sahada çok bir şey vermez büyük ihtimalle ama en azından saha dışıyla anılmaması gerektiğini anlamıştır diye tahmin ediyorum.

Son 2 senedir iyi bakmıyordum bu transfere ama şimdi makul bence. Elimizde Türk oyuncu diye bir şey kalmadı, Fener de aç gibi saldırıp fiyat artırıyor. Mecbur böyle bir hamle yapacaktık.

Takıma faydalı olabileceğine hiç inanmıyorum. Futbol sonrası kariyeri için bize dönmeye kesin ihtiyacı vardı. Bizimse ona kesinlikle ihtiyacımız yok.

Arenada 50 bin kişinin önünde imza töreni yapmazlarsa darılırım yönetime...
Belhanda gidiyor Selçuk futbolu bıraktı...

10 numara ve kaptanlık hayırlı olsun...

denemekten zarar gelmez, kendini affettirmek isteyen birini denemekten nası bir zarar çıkabilir ki? maç başı imzalanacak dendiğinde buna takılanlar oluyor yok 6m tl para yapıyormus fazlaymıs. adamın 6m kazanabilmesi için 30 maç oynaması lazım. 30 maç oynayan biri de sahadaki oyuna bir şeyler veriyor ki oynuyor diye düşünen de yok.

ardanın yerinde olsam maç başı falan da yaptırmam. eğer kısa vadede bir şeylerin kendi lehine gelişmesini istiyorsa sembolik bir rakama gelsin, en azından önce şampiyon olalım sonrasına bakarız şeklinde konuşursa destekçisi artar.
ben inanıyorum başarılı işler yapacağına. bir şeyler gelişip futboldan soğumazsa muhakkak yarar alacağız. sezonu da antrenmanla geçirdi, tatilde olmasına rağmen deli gibi antrenman yapıyor.

ya herseyi geçip ft in yüzünü kara çıkarmamak için varını yoğunu verir bunu hissetmek zor olmasa gerek. yönetimle olan mevzuları belli ft in, arda yüzünden geçen sene ayrılıyordu takımdan. sözüm var diyip devam etti. ki eski terim de yapmazdı bunu çeker giderdi.

insanlar değişiyor, zaman geçiyor. her şey güzel olsun insallahh, iki taraf içinde 🙏

bir kaç kişi hariç kimse de gelsin bakalım zaten maç başı oynayacak belki kendini affettirmek istiyordur demiyor. işin kötü tarafı bu kişiler ne hikmetse takım başarılıyken ortalıkta olmayan bilinen kişiler. gider ardaya sabit ciddi bir maaş verirlerse hep birlikte eleştirelim ama maç başı alacağı paranın nasıl bir sakıncası var. takmışsınız karakterine, dünya görüşüne.

öncelikle karakterine takınılması kadar normal birşey yoktur.. hastanede silah sıkan, milli takımı parçalayan, pavyonlarda evli kadınlara sarkıp vukaat çıkaran, 65 yaşındaki gazeteciyi döven ve normal bir vatandaş olsa yıllarca cezaevinde yatacakken sırf torpilli olduğu için bundan yırtan birini galatasaray'a layık görmemek son derece anlaşılabilir bir taraftarlık güdüsüdür..
tüm bunlar biryana, adam sahada muhteşem bir performans ortaya koyuyor olsaydı tüm bu kusurlarına rağmen tolare edilebilirdi belki. ama hem yıllardır yan gelip yatıyor hemde galatasaraya yakışmayan bir karakter ortaya koymasına rağmen transfer ediliyor. insanlar buna isyan ediyor..

arda galatasaray formasını tekrar giymeyi çok istiyorsa gider 1 yıllığına kasımpaşayla anlaşır çalışır çabalar öyle bir performans ortaya koyardı ki bu formayı tekrardan bileğinin hakkıyla giyerdi. ama şimdi bileğinin hakkıyla çalışıp çabalayarak değilde, yan gelip yatarak torpille giyecek..
galatasaray formasını torpille giyecek olan bir futbolcuyu gelip burada savunanlara yazık.. bu kadarmı ucuz formamızı giymek!!

Bazılarımız geçtiğimiz senelerde ortaya iyi bir performans koyamadığı için istemiyor, kabul ederim. Bazı arkadaşlarımız genç bir Galatasaray izlemenin derdine düşmüş, saygı duyarım.

Fakat bu işin içinde başla şeyler de var. Ve bunun sebebini herkes biliyor ama kimse net bir şekilde ifade etmiyor. Ben açık ve net olarak paylaşmak istedim. Arda Turan meselesi budur büyük bir çoğunluk için. Sözlükte Arda hakkında yazılan bir söz.EFBF16B9-5A4D-4590-83B6-F54E504BC4B8.png

Ben futbol ve siyaseti birbirinden ayırabilecek bir insanım. Ama bir çok taraftarımız böyle düşünmüyor. Ve bu sözlükte yazılan söz, Arda’nın en başarılı döneminde yazılmış bir yazı. Biz böyleyiz işte toplum olarak.

Üst Alt