Arjantin 1-0 Nijerya | 12 Haziran | Maç Sonucu - Sayfa 32 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Arjantin 1-0 Nijerya | 12 Haziran | Maç Sonucu

Cevap: Arjantin 1-0 Nijerya | 12 Haziran | Maç Sonucu | TRT 1

Adam haklı beyler..

nesi hakli sen topu 20 derecelik bir aciyla kaleye surersen ya inanilmaz bir arapasi vermen lazim yada sut cekmen lazim

arkadasin dedigi eger orta saha cizgisinden kaleye duz bir hatta gidersen olur

sen capraz bir sekilde kaleye gidersen kimse biyere acilamaz

ya kaleye dogru gitmeyip duz gideceksin yani o acilsin dedigin adam olacaksin yada amele gibi topu surmeyecek sol onundeki adam vereceksin

basketbolda genelde hucum faul olarakk karsiniza cikar bu amelelik

tartismam bile bunu her hucumun altin kuralidir

buradaki spikerler tabi futbol disinda sporlarida bildikleri icin direk nasil bir micis oldugunu soylediler

allahinizi seviyorsaniz futbol disinda sporlar izleyin

tenistede bachendine gelen topu forehandin guclu diye aldiginda eger vurusu ayni atagi rakbe yaparsan micmana az kaldi demektir

paralel vurman lazim

ha eger amacin hucum degilse zaten forehandine almazsin anlami yok backhand vur seni karsilamasi icin aciyi genisletme

ayni mantik aciyla kaleye yada rkibin ustne hucum prensibi

kendini rakip defansin yerine koy daha iyi anlarsin

nesi hakli sen topu 20 derecelik bir aciyla kaleye surersen ya inanilmaz bir arapasi vermen lazim yada sut cekmen lazim

ya kaleye dogru gitmeyip duz gideceksin yani o acilsin dedigin adam olacaksin yada amele gibi topu surmeyecek sol onundeki adam vereceksin

buradaki spikerler tabi futbol disinda sporlarida bildikleri icin direk nasil bir micis oldugunu soylediler

tenistede bachendine gelen topu forehandin guclu diye aldiginda eger vurusu ayni atagi rakbe yaparsan micmana az kaldi demektir

paralel vurman lazim

ha eger amacin hucum degilse zaten forehandine almazsin anlami yok backhand vur seni karsilamasi icin aciyi genisletme

Kesinlikle haklı.. Messi'nin yanındaki adam aşağı doğru katetseydi Messi'nin önü açılacaktı ve bu durumda kaleciyle karşı karşıya kalacaktı.. Diğer yandan soldaki adam çok fazla aşağı açılmasaydı Tevez topu ona atacaktı ve içeri doğru tek pasla gol olacaktı.. Ama ne Higuain ne de Di Maria idi sanırım diğer adam doğru koşuları yapmadılar.. Hadi diyelim topu Messi aldı ve aşağı doğru katetti bu kez de Higuain çapraza geçebilir ve topu alabilirdi.. Tevez o durumda kime atmalıydı sol çizgiye giden Di Maria'ya mı yoksa mal gibi ortada bekleyen Higuain'e mi ? En doğrusu Messi'ye atmaktı..

İnsanları Higuain'e laf yapıyor diye eleştiriyorsunuz ancak asıl siz Tevez'İ körü körüne eleştiriyorsunuz..İlk yarıda attığı mükemmel pası hiç görmeyip sürekli dikine oynama çabasını görmeyip, yok atılabilecek en kötü pası attı falan diyorsunuz.... Kusura bakmayın başkalarını eleştireceğinize önce kendi objektif yaklaşımınızı düşünün... Burada futboldan anlayan sadece siz değilsiniz onu geçtim insanların sizle eşdeğer düşünmesini de kimseden bekleyemezsiniz birisi gelip de adam haklı dedi diye ona ters bir yorum yapmak da saçmadır açıkçası.. Ben küçüğünüz de olsam yanlış gördüğüm bir davranış için sizi uyarıyorum dinlemek ya da dinlememek size kalmış ;)

paralel vurman lazim

Arkadaşım ne demek istediğini bir anlasak :)

Anladığım kısımlara cevap vereyim.

Asıl topu düz sürersen kendi oyuncularının koşu yollar olmaz,tek alternatifin orta açmak olur ki 4'e 2 pozisyonda orta açmak çok saçma olur.

Topu kaleye doğru belli bir açı ile sürekceksin ki takım arkadaşların ters açılara koşu yapsınlar.

Misal Tevez topu sürdü bu sayede Di Maria doğru yere ters koşu yaptı ama fazla gitti,fazla gitmese rakibin 1 stoperi o bölgeyi çok boş bırakamayacaktı, aynı şekilde Hiquain'de iki stoperin arasına sola doğru ( Di Maria'nın tarafına ) koşu yapsa diğer stoperde onu kontrol edecekti ve en yukarıdan gelen Messi boş kalacaktı.

Ama hem Di Maria,hemde Hiquain yanlış yaptılar.Di Maria fazla giderek rakip stoperin dikkatini çekemedi,Hiquain'de koşu yapmayarak diğer stoper'i yanıltmadı.

sen hakli dedin bende yok bence hali degil dedim anlattim

ama sen burada ne anlattin anlamadim

2 sayfa geriye bakarsan tevez iyi topcu degil demiyorum ama bu formasyonda bisey yapamaz diyorum

sen arapasindan bahsedersen bende sana kaptirdigi ezdigi en az 7 pozisyon gosteririm renkdas ona cevabin ne olur

1 iyi hareket kac kotuye bedel?

benim tevezle bi derdim oldunu nereden cikardinki

biraz onceki yorumum tamamen basit bi yorum, tek soyleyecegim derrick fisher in aldirdigi chargelari bi izlemen

o adam buraya gitmedi falan diyorsunda ben sana niye gitmediklerini anlatmisim zaten

o aciyla kaleye gidersen yapamazlar bunu

sana soyle bir kare cizeyim

tevez passs ve top di marianin topuguna carpiyor

4 e 2 pozisyonda messi sut cekerken 2 defans messinin onunu kapatmissa bu tamamen topu oraya kadar suren adamin hatasidir

her neyse uzamasin belkide dediginiz gibi sola saga acilmayan adamlarin sucudur

Tüm dünya Di Maria'nın ne kadar balon ve özelliksiz bir futbolcu olduğunu görecek bu turnuvada.Bu adam 40 ediyorsa Arda Turan 70-80 eder..

Arkadaşım ne demek istediğini bir anlasak :)

Anladığım kısımlara cevap vereyim.

Asıl topu düz sürersen kendi oyuncularının koşu yollar olmaz,tek alternatifin orta açmak olur ki 4'e 2 pozisyonda orta açmak çok saçma olur.

Topu kaleye doğru belli bir açı ile sürekceksin ki takım arkadaşların ters açılara koşu yapsınlar.

Misal Tevez topu sürdü bu sayede Di Maria doğru yere ters koşu yaptı ama fazla gitti,fazla gitmese rakibin 1 stoperi o bölgeyi çok boş bırakamayacaktı, aynı şekilde Hiquain'de iki stoperin arasına sola doğru ( Di Maria'nın tarafına ) koşu yapsa diğer stoperde onu kontrol edecekti ve en yukarıdan gelen Messi boş kalacaktı.

Ama hem Di Maria,hemde Hiquain yanlış yaptılar.Di Maria fazla giderek rakip stoperin dikkatini çekemedi,Hiquain'de koşu yapmayarak diğer stoper'i yanıltmadı.

bilgisayardan yazmiyorum bence oldukca basarili yazmisim:)

Oyuna genel olarak baktığımızda iki takımda çok iyi bir futbol ortaya koymadı. Şuda var ki, iki takımda birçok pozisyona girdi. Çok net fırsatları kaçırdılar. Sonuç olarak iki takımda ilersi için umut vermedi. Ne Nijerya süpriz takım olabilir nede Arjantin bu turnuvayı sürükleyebilir.

Higuain ve Tevez kaliteli futbolcular. Fakat günlerinde değillerdi. Özellikle Tevez çok kötü oynadı. 90 dakika oyunda kalması hataydı bana göre. Diğer maçlarda Agüero ve Milito'dan en az birinin ilk 11'de bulunması gerek. Messi-Milito-Agüero üçlüsü daha faydalı olacağı kanısındayım.

Tüm dünya Di Maria'nın ne kadar balon ve özelliksiz bir futbolcu olduğunu görecek bu turnuvada.Bu adam 40 ediyorsa Arda Turan 70-80 eder..

ama morinyo bu 5 para etmez denen adamlarla gene her kupayi kaldiracak

yanlis anlama oz elestri olarak gor bunu

O adamın özelliği zaten bu..Porto'dayken çok büyük yıldızlarla mı kazandı ŞL'yi..

Mourinho'yu Mourinho yapan şey zaten bu..

diyosunki copten altin yapio

yok artik

bu adamlarin kotu topcular oldunu sanmiyorum hic

bizimki sadece yildiz sevdasi

cok buyk farklar yok bu seviyedeki futbolcular arasinda

Tevez o topu nereye sürekcekti acaba ? :D

Adama b.k atmak için saçmalamayın lütfen.

Play Station'mu bu kardeşim 0'a inip orta açsın.

Pozisyon 4'e 2 yaa hepsi raskele bir tarafa koşsa 1 tanesi boş olurdu.

ortadaki kilit oyuncu Hiquain koşu yapmayınca pozisyonun içine sıçtı,Messi'nin önünü açamadı.

Di Maria desen biraz daha cabalasa avuta çıkacaktı :D

Ben Messi ve Agüero ikilisinin birlikte oynamasının yararlı olabileceğini düşünüyorum. Önlerine de Higuain ya da Milito yeterli. Tevez ve Di Maria'dan vazgeçmeyecek sanırım. Kağıt üzerinde maçtan önce Messi-Di Maria-Tevez-Higuain çok etkili görünüyordu. Ama Di Maria ve Tevez figuran gibilerdi. Her atak Messi'yle geldi. Agüero bu sorunu çözebilir.

diyosunki copten altin yapio

yok artik

bu adamlarin kotu topcular oldunu sanmiyorum hic

bizimki sadece yildiz sevdasi

cok buyk farklar yok bu seviyedeki futbolcular arasinda

Evet aynen öyle mesela Diego Milito'yu 2 sene önce Genoa'da oynarken o yaşından sonra ondaki ışığı keşfeden adam Mourinho'dur.Adamın ŞL'de yaptıkları ortada.

Ben kötü topçu demiyorum.Ama daha önce büyük takımda oynamamış adamları parlatabilen bir adam Mourinho..

Ama Di Maria'da ben herhangi bir ışık göremedim.Ama Mourinho bu adam için ölüp bitiyorsa vardır bir bildiği..

Tevez o topu nereye sürekcekti acaba ? :D

Adama b.k atmak için saçmalamayın lütfen.

Play Station'mu bu kardeşim 0'a inip orta açsın.

Pozisyon 4'e 2 yaa hepsi raskele bir tarafa koşsa 1 tanesi boş olurdu.

ortadaki kilit oyuncu Hiquain koşu yapmayınca pozisyonun içine sıçtı,Messi'nin önünü açamadı.

Di Maria desen biraz daha cabalasa avuta çıkacaktı :D

bi geri git bakalim 0 a insin diyen hayalet goreceksin

20 derece 0 a tekabul etmez:) oradan

yapmasi gereken ya topu onceden ayagindan cikarmasi yada kale yayina dogru gidecegine ceza sahasina sol onden girmek olurdu diyoruz

zavalli messide kaleden uzaklasmamk icin saga acilmadi teveze yaklasti ve tabiki onun kapattilar

ama bunu cizerek anlatmak lazim dedigim gibi:)

bundan sonra cvp vermiyorum manasi yok:)

teveze facayi senmi verdin borcunmu var:)

50 metre top sur sonra messiye ver onunde 2 defans varken

sonra yok o oraya kosmadi bu buraya kosmadi de:)

Ben Messi ve Agüero ikilisinin birlikte oynamasının yararlı olabileceğini düşünüyorum. Önlerine de Higuain ya da Milito yeterli. Tevez ve Di Maria'dan vazgeçmeyecek sanırım. Kağıt üzerinde maçtan önce Messi-Di Maria-Tevez-Higuain çok etkili görünüyordu. Ama Di Maria ve Tevez figuran gibilerdi. Her atak Messi'yle geldi. Agüero bu sorunu çözebilir.

aman soyleme tevez harikalar yaratmis higuainde guizaymis:)

Pff arkadaşın senin herşeyin faul :D tutturmuşsun kendine göre bir doğruyu,salla babam salla.

Hiquain öküz gibi ortada beklerse stoperler hiç bir yere gitmez tabi ki.

Tevez senin dediğin gibi topu sürse o stoperler başka yerde mi olacak tı ? :D Hiquain orda olduğu sürece stoperler orda olurdu.

Bende daha fazla yazmıyorum,ne desek boş.

Herkese senle tartışıyorsa sende bir sorun var demektir.

Öz eleştiride bulunmak lazım.

Veron ölmüş gitmiş. Öyle basit hatalar yaptı ki inanamadım valla. Cambiasso ' yu kadroya almaması büyük hata.

Messi iyiydi. Higuain kazmasının yerinde Agüero veya Milito olmalı. İkisi de daha iyi Higuain ' den

Pff arkadaşın senin herşeyin faul :D tutturmuşsun kendine göre bir doğruyu,salla babam salla.

Hiquain öküz gibi ortada beklerse stoperler hiç bir yere gitmez tabi ki.

Tevez senin dediğin gibi topu sürse o stoperler başka yerde mi olacak tı ? :D Hiquain orda olduğu sürece stoperler orda olurdu.

Bende daha fazla yazmıyorum,ne desek boş.

Herkese senle tartışıyorsa sende bir sorun var demektir.

Öz eleştiride bulunmak lazım.

1- benle ayni fikirde olan insan olmamasi benim yanlis oldugumu gostermez, hayatim boyu boyle korkak bir felsefeyle gelistirmedim kendimi

2- tevez topu dedigim gibi susrup ceza sahasina girse o stoperler messinin onunde olurdu diyorsan zaten yazik nacizane fikrim ceza sahasina giren adamin kaleye vurma ihtimali yuzunden messiyi birakabilirlerdi

3- bunlarada gerek yok 4 e 2 50 metre kendi top suren adami koruyor olman cok komik, hasan sas yapsa kafasina laptop atarsiniz

benden sana tavsiye sakin ha senle ayni fikirde olan adamlar az diye ezilme buzulme hayatta daha basarili olursun

agresif laflarina cevabim simdilik bu olsun

karpuz kesip tartisiyorduk halbuki

paralel vurman lazim

İnsanları aşağılamaman gerek. Emin ol basket de izliyoruz, tenis de izliyoruz. O pozisyonda asıl problem kaçanların koşu açısı idi. Tevez ya taa en baştan soldakine topu çıkaracaktı, ya da aynen şimdiki gibi topu yaşıyacaktı. Kendi tarzı top taşımak olduğundan onu tercih etti.

Üst Alt