Arjantin 1-0 Nijerya | 12 Haziran | Maç Sonucu - Sayfa 33 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Arjantin 1-0 Nijerya | 12 Haziran | Maç Sonucu

Cevap: Arjantin 1-0 Nijerya | 12 Haziran | Maç Sonucu | TRT 1

İnsanları aşağılamaman gerek. Emin ol basket de izliyoruz, tenis de izliyoruz. O pozisyonda asıl problem kaçanların koşu açısı idi. Tevez ya taa en baştan soldakine topu çıkaracaktı, ya da aynen şimdiki gibi topu yaşıyacaktı. Kendi tarzı top taşımak olduğundan onu tercih etti.

ben izleyin dedim sadece niye asagilama olarak gordunki

izliyorsan zaten sorun yok

cok bir agresif forum

herkes tevez hata yapmaz modunda

stili oyle diye hata degil pas vermesi diyorsun

aslinda benle ayni fikirdesin

ben ne dedim

50 metre 4 e 2 top suren sonra onu dolu adama pas vermekten baska caresi kalmayan adama nasil melek muamelesi yapiosunuz dedim o topu cok once ayagindan cikarmali dedim

sende ayni seyi soylemissin utku yanlis okumadiysam

yanliz tevezi savunman onun stili boyle digerini yapamaz olmus

ona da birsey demiyorum

yaklasik 15 dkk once sitiliyle pek hoslasmadigimi soylemistim zaten

senle aramizdaki tek fark zevk renk farki bu konuda

ama diger arkadaslarla buyuk bir prensip farkimiz var:)

ne yazikki 30 yasindayim 4 e 2 hucum eden bir takimda 50 metre top surup pozisyonu cope atan bir adam icin dogru yapti dendigini gormedim

messi milito aguero ile cikmasi lazim bence arjantinin di maria cok etkisiz kaliyor bu adama 30 milyon euro veren klup sapitmis olucak biraz, luka modric gelcegi goruyorum bu adamda ben parasinin karsligini veremiycek gibi

Evet aynen öyle mesela Diego Milito'yu 2 sene önce Genoa'da oynarken o yaşından sonra ondaki ışığı keşfeden adam Mourinho'dur.Adamın ŞL'de yaptıkları ortada.

Ben kötü topçu demiyorum.Ama daha önce büyük takımda oynamamış adamları parlatabilen bir adam Mourinho..

Ama Di Maria'da ben herhangi bir ışık göremedim.Ama Mourinho bu adam için ölüp bitiyorsa vardır bir bildiği..

ok de benim savasim bir mac izleyip bu adam bes para etmez diyen zihniyete karsi

bu kadar paralr edip ktu futbolcu olma ihtimali nedir

boyle fiaskolar bir elin parmaklarini gecmez

cok merakliyiz mok atmaya

hic bisey yapamadi demek farkli bu adam balon demek farkli

bu arada laf edioruz ok de bu messi bole oynarsa tek basina mac alabilir

bu mac ceyrege yariya falan denk gekirse de beles tur atlamis olur arjantin

onun icin kesip atmamak lazim hemen arjantini

ama sahsi fikrim bu orta sahayla cok sansli olmalari lazim gerektigi

ok de benim savasim bir mac izleyip bu adam bes para etmez diyen zihniyete karsi

bu kadar paralr edip ktu futbolcu olma ihtimali nedir

boyle fiaskolar bir elin parmaklarini gecmez

cok merakliyiz mok atmaya

hic bisey yapamadi demek farkli bu adam balon demek farkli

Di Maria'nın senin izlediğinin 10 katı maçını izlediğime eminim.Moku layık olana atarım ayrıca

Di Maria'nın senin izlediğinin 10 katı maçını izlediğime eminim.Moku layık olana atarım ayrıca

o zmn senin 10 macta gormedigini gormus morinyo

ben izledim demedim ki nedir bu gaz

ben iyi oynadi da demedim

sizin gibi adama balon demedim diyemi bu stresiniz

ok tamam adam balon morinyoda embesilin onde gideni

ne kadar komik oldugunun farkindamisin mert su son mesajinla

sana en caliskan en sevdigim uye demistim geri aliyorum bak:)

saka saka kavga etmeden tartisirsak mutlu olurum

kirdigim insanlardan ozur dilerim pesinen

amaaa sonuna kadar fikirlerimin arkasindayim:)))))))))

o zmn senin 10 macta gormedigini gormus morinyo

ben izledim demedim ki nedir bu gaz

ben iyi oynadi da demedim

sizin gibi adama balon demedim diyemi bu stresiniz

ok tamam adam balon morinyoda embesilin onde gideni

ne kadar komik oldugunun farkindamisin mert su son mesajinla

sana en caliskan en sevdigim uye demistim geri aliyorum bak:)

saka saka kavga etmeden tartisirsak mutlu olurum

kirdigim insanlardan ozur dilerim pesinen

amaaa sonuna kadar fikirlerimin arkasindayim:)))))))))

Tartışmak dünyanın en doğal şeylerinden biridir.Herkesin fikirleri farklıdır.Saygı duyarım.Ama benim de fikrim bu..Neyse senin de fikrim bu yapacak birşey yok :)

Tartışmak dünyanın en doğal şeylerinden biridir.Herkesin fikirleri farklıdır.Saygı duyarım.Ama benim de fikrim bu..Neyse senin de fikrim bu yapacak birşey yok :)

mertcim fikrim bile yokki

adam kotu oynadi ama balon olmayabilir diyorum:)

belki 20 mac seyretsem senle ayni fikirde olurdum ama bilemiyorum

koca koca adamlar kalkip balona cuvalla para verirmi diyorum

belki ozel bir pozisyonu dolduracak adam

elanonun brezilyada surekli 11 de oynamasinida ancak boyle aciklayabiliyorum:)

ben izleyin dedim sadece niye asagilama olarak gordunki

izliyorsan zaten sorun yok

cok bir agresif forum

herkes tevez hata yapmaz modunda

stili oyle diye hata degil pas vermesi diyorsun

aslinda benle ayni fikirdesin

ben ne dedim

50 metre 4 e 2 top suren sonra onu dolu adama pas vermekten baska caresi kalmayan adama nasil melek muamelesi yapiosunuz dedim o topu cok once ayagindan cikarmali dedim

sende ayni seyi soylemissin utku yanlis okumadiysam

yanliz tevezi savunman onun stili boyle digerini yapamaz olmus

ona da birsey demiyorum

yaklasik 15 dkk once sitiliyle pek hoslasmadigimi soylemistim zaten

senle aramizdaki tek fark zevk renk farki bu konuda

ama diger arkadaslarla buyuk bir prensip farkimiz var:)

ne yazikki 30 yasindayim 4 e 2 hucum eden bir takimda 50 metre top surup pozisyonu cope atan bir adam icin dogru yapti dendigini gormedim

Birincisi söylediğin aşağılama anlamına gelir çünkü insanlara üstü kapalı "siz başka spor izlemesiniz, izlemediğiniz için de anlamazsınız" demeye getirdin.

İkincisi aynı şeyi falan savunmuyoruz. Sen diyorsun topu sürmesi hatadır. Ben diyorum, topu sürmesi iki doğru tercihten biridir. Pas vermesi daha basit bir tercihtir ama yapmaması da hata değildir. Daha çıkarken pas verince de o atağın golle sonuçlanacağının en ufak bir garantisi yoktur. Teves stili gereği top sürmeye meyilli biri olduğundan sürmeyi tercih etmiştir. Messi de alsa sürerdi topu oradan, çünkü önü tamamen açıktı. Futbolda da 50 metre topu süremezsin diye bir kural yoktur. Önün açıkken gayet de sürersin istersen. Orada bence pozisyonun daha net olmamasının sebebi, diğer koşu yapanların koşularını doğru yapamayıp, Tevez veya en sağdan gelen Messi'den birinin önünü açamamasıdır.

Üçüncüsü Tevez'in bu anlamda stili Messi ile çok benzemektedir. Onun stilini beğenmiyorsan Messi'ninkini de beğenmiyor olman lazım. Yanlış anlama, bu kesinlikle "arada fark yok" anlamına gelmez. "Stilini beğenmiyorum" derken kastın daha başka şeyler ve farklı detaylarsa saygı duyarım, ama şu pozisyonda "top sürme" tercihine iten genel anlamda stilleri birbirine benzer.

Birincisi söylediğin aşağılama anlamına gelir çünkü insanlara üstü kapalı "siz başka spor izlemesiniz, izlemediğiniz için de anlamazsınız" demeye getirdin.

İkincisi aynı şeyi falan savunmuyoruz. Sen diyorsun topu sürmesi hatadır. Ben diyorum, topu sürmesi iki doğru tercihten biridir. Pas vermesi daha basit bir tercihtir ama yapmaması da hata değildir. Daha çıkarken pas verince de o atağın golle sonuçlanacağının en ufak bir garantisi yoktur. Teves stili gereği top sürmeye meyilli biri olduğundan sürmeyi tercih etmiştir. Messi de alsa sürerdi topu oradan, çünkü önü tamamen açıktı. Futbolda da 50 metre topu süremezsin diye bir kural yoktur. Önün açıkken gayet de sürersin istersen. Orada bence pozisyonun daha net olmamasının sebebi, diğer koşu yapanların koşularını doğru yapamayıp, Tevez veya en sağdan gelen Messi'den birinin önünü açamamasıdır.

Üçüncüsü Tevez'in bu anlamda stili Messi ile çok benzemektedir. Onun stilini beğenmiyorsan Messi'ninkini de beğenmiyor olman lazım. Yanlış anlama, bu kesinlikle "arada fark yok" anlamına gelmez. "Stilini beğenmiyorum" derken kastın daha başka şeyler ve farklı detaylarsa saygı duyarım, ama şu pozisyonda "top sürme" tercihine iten genel anlamda stilleri birbirine benzer.

messi surse laf etmem karsisina gelen ilk adami gorunce tavuk gibi yuzune bulastirdigini anlayip onu kapali adama vermez topu

calimini atar orda

ama tevezde bu ozellik olmadigi icin pas vermek zorunda kalir

daha once yazdigim gibi eger defansin ve kalenin ustune gidiyorsan ya calim atacaksin ya sut cekeceksin 2 metre yanindaki messiye verirsen seni kontrol eden kimse onuda kontrol eder

hala 50 metre koca poposuyla top surmesini dogru hareket olarak goruyorsan yapacak bisey yok

basiti ve dogruyu yapmamak eger sonunu getiremediysen hatadir

herneyse cok uzadi be utku birakalim tevezi bence

simdi burada barlarda ingilizler amerikalilarla birbirine girsin ne guzel olur ona bakalim, icten ice birbirlerinden nefret ediolar zaten:)

Aguera,Etuhe,Di Mario diye futbolcuların olmadığını Ömer Üründül'e öğretmesi lazım.Bir şeyi de doğru söyle be adam,vuvuzeladan daha çok can sıkan tek varlık vallahi.

Arjantin 1-0 Nigerja; Giriş, gelişme ve sonuç

argentina_nigeria.JPG

Mektupta 3 temel öge vardır. Giriş, gelişme ve sonuç. Giriş yaparken ne yazacağınız üzerine birkaç tüyo verirsiniz. Gelişme bölümünde mektup yazma amacınızdan bahsedersiniz. Sonuç ise güzel bir vedalaşma sahnesidir. Arjantin bugün giriş yaptı, gelişme bölümünü ne kadar iyi yapabildiğini iki veya üçüncü maçında göreceğiz. Ama yaptığımız bu benzetmede amaç mektup yazmak değil, Dünya Kupası!

Arjantin maçın başlarında golü bulacağının sinyallerini erken vermişti. Sahaya çok iyi yayılıyorlardı. Sağ ve sol bek sürekli ileri - geri koşular yapıyordu ve hücumda bol alanlar buldular. Bunu iyi değerlendirerek Heinze'nin kafa golüyle 1-0 öne geçmeyi başardılar. Nijerya bu bölümde az çok çıkmaya çalışıyor fakat atakları değerlendiremiyordu. Nijerya'nın Fizik gücünün çok iyi olması ve Arjantin'in bir türlü 2.golü bulamaması Nijerya'nın daha inançlı gelmesine sebep oldu. Beraberlik golünü de bulabilirlerdi ama olmadı. Maradona kenarda hem futbolcu, hem de teknik direktör gibi görünüyordu! Fakat oyuna hamlede geç kaldığını söyleyebiliriz. Higuain maç boyunca vasatın altında kaldı. Aguero ya da Milito'yu oyuna daha erken alarak takıma taze kan kazandırabilirdi.

argentina_nigeria2.JPG

Bunların dışında Arjantin'in orta saha sorunlarından bahsetmek gerek. Veron orta sahada çok top kaybı yaptı ve Maradona onu daha erken çıkarmalıydı. Veron'un yerine belki de Inter ile müthiş bir sezon geçiren Cambiasso kadroya çağırılmalıydı. Böylece Messi daha boş alan bularak oraları etkili kullanabilecekti. Messi'nin Barcelona'da daha etkili olmasının sebebi orta saha oyuncuların sürekli onun ayağına oynaması değil mi? O sihirli ayakların her attığı driplingte Barcelona etkili oluyor! Arjantin'in de bunu yapması gerek. Messi yine de elinden geleni verdi ve top ayağına geldiğinde ne kadar büyüleyici olduğunu birkez daha kanıtladı! Messi'yi izlemek gerçekten büyük keyif. Bu kupayı ne kadar istediği gözlerinin içinden okunabiliyor.

Arjantin'in özellikle son dakikalarda zorlanmasının önemli nedeni Nijerya'nın fizik gücüydü tabii. 2. gol için bastıralım derken Arjantin'in hücumda 4 adamla kaldığı bile oldu! Sağ bekte Gutierrez savunmada çok aksadı. Di Maria vasatı aşamadı. Maradona hatalarından ders çıkarır ve bu takımın oyuncularından biraz daha fazla verim alırsa yediğinin daha fazlasını atarak önemli yerlere gelebilir.

Arjantin'in genel görüntüsü vasattı. Yani Giriş bölümü pek iyi değildi. Bir sonraki maçlarda Gelişme bölümünün hangi safhaya ulaşacağını göreceğiz. Ona göre ise sonuç hakkında daha net birşeyler konuşabiliriz. Benim yine de bu kupada favorimin Brezilya olduğunu söylemeliyim.

BASİT OYNA: Arjantin 1-0 Nigerja; Giriş, gelişme ve sonuç

messi surse laf etmem karsisina gelen ilk adami gorunce tavuk gibi yuzune bulastirdigini anlayip onu kapali adama vermez topu

calimini atar orda

ama tevezde bu ozellik olmadigi icin pas vermek zorunda kalir

daha once yazdigim gibi eger defansin ve kalenin ustune gidiyorsan ya calim atacaksin ya sut cekeceksin 2 metre yanindaki messiye verirsen seni kontrol eden kimse onuda kontrol eder

hala 50 metre koca poposuyla top surmesini dogru hareket olarak goruyorsan yapacak bisey yok

basiti ve dogruyu yapmamak eger sonunu getiremediysen hatadir

herneyse cok uzadi be utku birakalim tevezi bence

simdi burada barlarda ingilizler amerikalilarla birbirine girsin ne guzel olur ona bakalim, icten ice birbirlerinden nefret ediolar zaten:)

Tamam da Tevez 2 metre yanındakine vermedi ki, taa en sağdan gelen adama verdi. Messi'yi kontrol eden de Tevez'in önünü kapatan değildi daha sağdaki oyuncuydu, yanlış hatırlamıyorsam. Higuan'i tutan adam kontrol etti Messi'yi. Kaçanlar doğru koşuları yapsa ve Messi'nin önünü açsa Tevez'e helal olsun top çok hızlı karşı tarafa taşıdı ve doğru pası verdi diye kutlayabilirdik. Bir de Tevez hiç çalım geçemeyen bir adam mı ki? Çalım da deneyebilirdi orada, deneyip kaptırsaydı o zaman topluca küfür yerdi o ayrı ama Messi'nin top sürmesi daha iyi çalım geçebiliyor diye doğru, Tevez o kadar iyi geemiyor diye (kim geçiyor ki zaten?) yanlış dersen abes olur bence.

Ayrıca şunu da söyleyeyim. Tevez'in orada dünyanın en saçma hatasını yaptığını varsaysam dahi kötü oynamadı bence, aman aman iyi değildi ama Arjantin'in ofansif anlamda iyilerindendi.

Dediğin gibi uzatmayalım tartışmayı maç başlıyor zaten, ne kadar yazarım foruma bilmiyorum maç sırasında ama yazarsam kesin tartışacak başka şeyler çıkar, o konuda decam ederiz :D

ilginç olan nijerya da oyuna sonradan giren oyuncular çıkanlardan çok daha süper oyunculardı baştan td niye böyle çıkarmadı takımı acaba yada arjentin n gardımı düştü onlar iyi göründü ?

Sacma sapan bir futbol oynadi Arjantin. Nijerya'da sadece 1 tane bile adam gibi orta saha olsa durum farkli olurdu.

Bir kere Jonas'i sag bek oynatmak kovulma sebebi olmali. Ayni sekilde Di Maria falan da hicbir sekilde oynatilmamasi gereken bir adam. Bize karsi da izlemistim, hicbir ozelligi yok. Onun disinda takimda bariz bir kopukluk ve sistemsizlik var. Herkes kafasina gore oynuyor. Takim 5 kisiyle hucum yapip 5 kisiyle defans yapiyor. Iki 5'li de farkli. 1-5-5 oynuyor takim. Arjantin'den hicbir sey olmaz.

Sacma sapan bir futbol oynadi Arjantin. Nijerya'da sadece 1 tane bile adam gibi orta saha olsa durum farkli olurdu.

Bir kere Jonas'i sag bek oynatmak kovulma sebebi olmali. Ayni sekilde Di Maria falan da hicbir sekilde oynatilmamasi gereken bir adam. Bize karsi da izlemistim, hicbir ozelligi yok. Onun disinda takimda bariz bir kopukluk ve sistemsizlik var. Herkes kafasina gore oynuyor. Takim 5 kisiyle hucum yapip 5 kisiyle defans yapiyor. Iki 5'li de farkli. 1-5-5 oynuyor takim. Arjantin'den hicbir sey olmaz.

Yazını arşivime koyuyorum, Final'in diğer adı Arjantin oldumu neler diyeceğini merak ediyorum:)

Üst Alt