Arrascaeta Sezon Sonu İmzayı Atıyor! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Arrascaeta Sezon Sonu İmzayı Atıyor!

ben bu çocuğu haziran ayında 2 kez canlı izledim ,onteviro falan filan hepsi tırışka bunun yanında tam bir futbol aklı ,yumuşak bilekler ,teknik ... çok ama çok büyük oyuncu olacak ...(24 haziranda twitterdan utkucana ve uğur karakullukçuya önerimi yapmış :) belgeli delilli )

Sürec:

- Müthis yetenek, gelecegin süper stari. Mutlaka alinmali.

- Transfer ettik, ama hemen fazla birsey beklememek lazim. (Niye aldin o zaman?)

- Güclenmesi lazim, 2 sene sonra ciddi katki verir. (He he)

- Kim aldi bunu? Sizin vizyonunuza tüküreyim

- Rakip Real, Chelsea vs. olur, mal gibi kalirsin ortada

Chelsea Zoumayi aldi hemen aldigi kulube kiraladi genc oyunculardan 1 anda katki bekleyemezsin bunu ne zaman ogrenecegiz

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

genç oyuncu transferi bir politikadır ,uzun döneme devamı olarak yayılırsa ucuza kaliteli futbolcu ,satışda kazanılacak büyük paralar ve başarı gelir, bizim tek çaremiz genç oyuncu transferlerini takımın transfer politikası haline getirmemizdir aksi halde batarız..

Yabanci kisitlamasi olmaz, scout ekibini her yere yollarsin. Bulursun büyük bir yetenek, yatirim yaparsin.

Transfer edersin, baska bir kulübe kiralarsin, 1-2 sene üst düzeyde oynamasini saglarsin.

Bu zaman zarfinda hedeflerin dogrultusunda kadroyu kurarsin ve yarismaya devam edersin.

Bu genc oyuncular da senin seviyene ulastiklarinda da kadroya dahil edersin, oynatirsin.

Biz bu sistemde hangi gence yatirim yapacakmisiz beyler ya?

Ne dogru dürüst paran var, ne buna uygun kontenjan sistemin var, ne de sabrin var.

Bos isler bunlar ya. Abartmaya basliyoruz artik. Hata ediyoruz.

Oyuncu büyük yetenektir, birsey diyemem. Tanimiyorum, izlemedim. Yine de yanlis politika

Benim sevindigim tek konu

Batti denilen kulübün sezon bitmeden adam alması hemde genc bir oyuncu

Cok ovuyorlar is gercekten ciddi ise izlemek duser bize

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ben bu çocuğu haziran ayında 2 kez canlı izledim ,onteviro falan filan hepsi tırışka bunun yanında tam bir futbol aklı ,yumuşak bilekler ,teknik ... çok ama çok büyük oyuncu olacak ...(24 haziranda twitterdan utkucana ve uğur karakullukçuya önerimi yapmış :) belgeli delilli )

Yanlış hatirlamiyorsam orta sahanin ortasında n müthiş bir gol atmisti

Barselona alacak bunu diyorlardi

Yanlis hatirliyorda olabilirim

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eğer çok büyük ve genel itibariyle oynayacak takımın içinde düşünülüyorsa neye göre düşünülüyor ?

Düşünülmüyorsa neden alınıyor ?

Genc futbolculara karsi olanlar ne istiyorlar anlamiyorum, hep 32+ yasinda, futboldan cok emekli olunca ne yapacagini dusunen adamlari mi alalim, yoksa vasat futbolculari mi? Cunku 26-27 yasinda kariyerinin en ust duzeyinde yildiz futbolculari alacak parasi yok Galatasaray'in, var zannedenler hayal dunyasinda yasiyorlar.

Sampiyonlar Ligi'nde basari istiyorsunuz. Nasil mucadele edecegiz geliri bizim 3-4 katimiz olan, bizden cok daha pahali kadro kurabilen takimlarla, emekliligi yaklasmis, ya da vasat, orta ayar futbolcularla? Ama alirsin 19-20 yasinda yetenekli bir cocugu, tecrubesiz olsa bile bir seyler yapar hic degilse, ve de ac olur, gayretli olur, sampiyonluklara, kupalara doymamis olur, cabalar, savasir.

Bizim takimin cok buyuk problemleri var orta sahada, en basta da orta sahamizin direncsizligi, gucsuzlugu geliyor, Mancini'nin Ceyhun'u oynatmasi hep bundan, yoksa "prensini" cok sevdigi icin degil. Bu direncsizligin bir sebebi futbolcularin meziyetleri oyuncu olarak ama en onemli bir sebebi de yaslari. Sneijder 22-23 yasindayken nasil pres yapardi hatirlayan var mi? Hucumcu orta saha bile olsa 20-22 yasinda olanin defansa katkisi baska, 30 yasinda olanin baska. Bakin Chelsea'de Oscar hucumcu orta saha, seyredin nasil defansa yardim ediyor, nasil pres yapiyor, kac top kapiyor her mac. Bakin Hazard, takimin en buyuk hucum silahi nasil savunma yapiyor. 29-30 yasinda olsalar yapabilirler mi?

Bizim bizden fazla harcama gucu olan takimlarla rekabet edebilmemizin tek yolu, cok kosan, arzulu, direncli, genc bir takim kurmamiz. Genc futbolcular egitime daha acik olur, daha kolay ogrenir, taktik, teknik yonden daha kolay sekillendirilir. Bunun baska yolu yok, anlayin artik!

Kiralanır? Çok mu zor. Gidersin Hagi'yi alırsın dede getirdiler olur, genç yıldız adayı alırsın ne yapacağız bunu olur. Messi'yi de istedik ama seneye bakalım inşallah.

Bu saçma sınırlama varken ve takımın açıkları gözler önündeyken ayrıca takımın açıklarını eksiklerini kapatmak için zaten ciddi manada büyük bir bütçe gerekliyken genç ve yabancı oyuncuya para gömüp de kiralamak neyin nesi ?

Bu saçma sınırlama varken ve takımın açıkları gözler önündeyken ayrıca takımın açıklarını eksiklerini kapatmak için zaten ciddi manada büyük bir bütçe gerekliyken genç ve yabancı oyuncuya para gömüp de kiralamak neyin nesi ?

Kiralamakla sınırın ne alakası var? Bu oyuncu için demiyorum, saçma sapan yabancı alacağıma (Ched. ya da Dany gibi) yıldız adaylarına yatırım yaparım daha iyi..

Kiralamakla sınırın ne alakası var? Bu oyuncu için demiyorum, saçma sapan yabancı alacağıma (Ched. ya da Dany gibi) yıldız adaylarına yatırım yaparım daha iyi..

Kiralamakla tabi ki alakası yok ancak zaten çok ciddi eksiklerimiz var önce takımımızı bir tamamlasaydık , gençlere yatırım yapmayı herkes ister zaten ancak takımımızda ki eksiklikleri kapatmak için bile zaten büyük paralar çıkacak kasamızdan acaba birde böyle kalite ve potansiyeli yüksek bir oyuncuyu alıp sonra kiralamak ve bütçeden paranın eksilmesi ne kadar doğru olur ? Yani almışken yararlanmak gerek eksiğimiz var ancak sınırdan dolayı da tam yararlanamayacağız yani yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal.

Kiralamakla tabi ki alakası yok ancak zaten çok ciddi eksiklerimiz var önce takımımızı bir tamamlasaydık , gençlere yatırım yapmayı herkes ister zaten ancak takımımızda ki eksiklikleri kapatmak için bile zaten büyük paralar çıkacak kasamızdan acaba birde böyle kalite ve potansiyeli yüksek bir oyuncuyu alıp sonra kiralamak ve bütçeden paranın eksilmesi ne kadar doğru olur ? Yani almışken yararlanmak gerek eksiğimiz var ancak sınırdan dolayı da tam yararlanamayacağız yani yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal.

Takimda yaratici orta saha eksikligi var mi, var. Takimda orta sahada direnc eksikligi var mi, var. Genc, cok kosacak, hem de yaratici, pozisyon yaratan, adam eksilten, asist yapan bir oyuncu almak bu eksiklikleri kapatir mi, kapatir. Ama 19 yasinda diye, EPL'de 15 yil oynayip, pili tuketmedi, kariyerinin sonuna gelmedi diye istemeyen istemez. Tecrube tecrube diye diye illa ki emekli takimi yapacaklar ya.

Iki secenek var bizim butcemizle oyuncu almak icin, ya genc ve yetenekli ama tecrubesiz olacak, ya da tecrubeli ama isi bitmis, devri gecmis olacak. Genc alirsan, hem ilk sene tecrubesiz olsa bile 4-5 senelik kontratinin sonunda tecrubeli olur, en iyi donemlerini yasar, hem de satarken iyi paraya satilir. Yasli alirsan 2-3 senelik kontratla alirsin, her sene daha da duser, satilirken de bes para etmez, bedavaya gider.

Bu sartlar altinda hala yasli futbolcu isteyenlerin aklina sasiyorum.

Yilda 500m+ Euro geliri olan Barcelona 21 yasinda Neymar'i, 17 yasinda Halilovic'i aliyor, bizde olsa "Neymar kim, Avrupa'da oynamamis ne oldugu belli degil" diye istemeyecekler, "17 yasinda adam alinir mi!" diyecekler.

Takimda yaratici orta saha eksikligi var mi, var. Takimda orta sahada direnc eksikligi var mi, var. Genc, cok kosacak, hem de yaratici, pozisyon yaratan, adam eksilten, asist yapan bir oyuncu almak bu eksiklikleri kapatir mi, kapatir. Ama 19 yasinda diye, EPL'de 15 yil oynayip, pili tuketmedi, kariyerinin sonuna gelmedi diye istemeyen istemez. Tecrube tecrube diye diye illa ki emekli takimi yapacaklar ya.

Iki secenek var bizim butcemizle oyuncu almak icin, ya genc ve yetenekli ama tecrubesiz olacak, ya da tecrubeli ama isi bitmis, devri gecmis olacak. Genc alirsan, hem ilk sene tecrubesiz olsa bile 4-5 senelik kontratinin sonunda tecrubeli olur, en iyi donemlerini yasar, hem de satarken iyi paraya satilir. Yasli alirsan 2-3 senelik kontratla alirsin, her sene daha da duser, satilirken de bes para etmez, bedavaya gider.

Bu sartlar altinda hala yasli futbolcu isteyenlerin aklina sasiyorum.

Yaşlı futbolcu ile ne alakası var o kadar saçma bir yere bağladın ki anlatamam ; örneğin bence bu takımın stoper eksiği var mesela ve en çok istediğim isim daha 19'luk Doria , ben takımın gerekli pozisyonlarda ki eksiklerinden bahsediyorum , yaşlı yada tecrübeli oyunculardan falan değil.

Yaşlı futbolcu ile ne alakası var o kadar saçma bir yere bağladın ki anlatamam ; örneğin bence bu takımın stoper eksiği var mesela ve en çok istediğim isim daha 19'luk Doria , ben takımın gerekli pozisyonlarda ki eksiklerinden bahsediyorum , yaşlı yada tecrübeli oyunculardan falan değil.

O zaman tamam, stoper eksigi de var haklisin ama orta sahada da cok buyuk problemimiz var. Takimin birden fazla yerde eksigi var maalesef.

O zaman tamam, stoper eksigi de var haklisin ama orta sahada da cok buyuk problemimiz var. Takimin birden fazla yerde eksigi var maalesef.

Hah bundan bahsediyorum eksiklerimiz fazlayken , bütçemiz azken , yabancı sınırı denen bela başımızdayken , bu tür oyuncuları alıp yararlansan bir türlü , almasan bir türlü , alıp kiralasan bir türlü ...

Üst Alt