Artık Hücum Futbolu İstiyoruz - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Artık Hücum Futbolu İstiyoruz

Cevap: Artık Hücum Futbolu İstiyoruz

Yükselen çıta çoktan aşağılara indi maalesef:( Hatırlamaz mıyım o sahada ki enerji çoşku maç kazanma hırsı şimdi çok uzaklarda!!!Şu anda Madridle oynasak ve 2-0 geride olsak inan bu skoru koruyalım daha fazla gol yemeyelim diye oynar haldeyiz.Tamam takım mücadele etsin güzel ama sadece mücadele etmekle birşey olmuyor,biryerlere gelinmiyor.Fark yaratabilecek sahada her an skoru değiştirebilecek futbolcu eksiğimiz kapatılamayacak gibi.Artık mücadeleye dayalı ve 1-0 olsun bizim olsun mantığıyla oynamaya bu futbolcu kalitesi ile maalesef devam edeceğiz.

Koray bizim jenerasyon çok maçlar,başarılar gördü.Ali Samiyen'deki Real Madrid maçının ikinci yarısını hatırlıyosundur. Real Madrid karşısında tek kale oynayan bir takım vardı. Yeni jenarasyonla fikir ayrılıklarımız var sen de farkediyosundur.Yeteneksiz oyuncuları yüceltmeler,kısır futbolla yetinmeler beni üzüyor.Böyle giderse yükselttiğimiz çıtayı kendi ellerimizle aşşağıya çekeceğiz.

Ben 94ten bu yana takip ederim, geçmişide hasbel kader videolardan seyrettik.. Size katılıyorum mentalite değişti, ama bunun sebebi dünyadaki futbol kültürü değişti. Anadolu klüpleri eski anadolu klüpleri değil. Takımlar eski takımlar değil. Şimdi Reali 2-0dan 3-2ye çevirmek, imkansızı başarmak gibi. Maalesef bu böyle, eskiden taktik manada pek birşey göremesekte göze mükemmel gelen futbol vardı. Şimdi satranca çevirdiler maçları. Bu yüzden kısır gibi görünen futbol bize sıkıcı geliyor.

istersen santraforsuz çık oyuncuların kaliteliyse keita gibi oyuncuların varsa senede 60 gol atarsın 4-4-2 falan hikaye 4-3-3 sistemi 4-4-2'den daha hücum ve savunma olarak daha güvenli bir sistemdir 4-4-2 ile beşlik olursun çift yönlü adamların olmazsa he 2 tane 90 dk koşan zenci bulursan çift yönlü 4-4-2 oynanabilir

1296144633978396.jpg

Bence bu kadro daha iyi hücum yapar.

Hatta biraz daha içten olayım, işte hayalimdeki diziliş ve oyuncu tercihleri. Ama nerde böyle kadroyu sahaya sürecek yürek!!!

1296145103977950.jpg

1) Yekta defansif orta saha değil.

2) Stancu sağ forvet değil.

3) Kadroda Servet var.

1-Yekta o bölgede Cana'ya göre çok daha iyi oynar

2-Stancu sağ forvet değil ne demek anlayamadım .Çünkü yorum yaptığın tabloda Stancu tek forvet.

3-Kadroda Servet var demişsin. Daha iyisi vardı da biz mi yazmadık adını.

Ben 94ten bu yana takip ederim, geçmişide hasbel kader videolardan seyrettik.. Size katılıyorum mentalite değişti, ama bunun sebebi dünyadaki futbol kültürü değişti. Anadolu klüpleri eski anadolu klüpleri değil. Takımlar eski takımlar değil. Şimdi Reali 2-0dan 3-2ye çevirmek, imkansızı başarmak gibi. Maalesef bu böyle, eskiden taktik manada pek birşey göremesekte göze mükemmel gelen futbol vardı. Şimdi satranca çevirdiler maçları. Bu yüzden kısır gibi görünen futbol bize sıkıcı geliyor.

Real e karsı 2-0 dan mac cevirmek o zaman da imkansızdı ınan...

Evet takımlar degisti, futbol degisti ama en onemlisi Galatasaray degisti. Milat Derwall ile baslıyorsa eger-ki benim icin oyle cunku ben o zamandan bu yana takip ediyorum- eger ondan sonra kac defa sene ortasında hoca gonderdi Galatasaray? Adnan Polat a kadar yani. Benim hatırladıgım M. Denizli, Kalli, Hollman, Souness, Fatih Hoca (1. donem) hepsi kontratlarını tamamladılar. Bir Sigi Held bir de Saftig vardı sanırım gonderilen. Held kendisinden bi halt olmayacagı anlasıldıgı ıcin, Saftig de futbolculara kurban gittigi icin gonderildi.

Madrid macını ceviren takım o futbolu o senenin basında oynamaya baslamadı, takım ıskeletinin bir alısmıslıgı vardı kı o da kolay kazanılmamıstı. Hep Fatih hocanın muhtesem 4 yılından bahsediyoruz ama ilk 2 sene oyle pek de muhtesem olmamıstı hatırlarsanız, en azından oynanan futbol olarak. Izmır Ataturk Stadında C.Dardanel macında 70 bin kısı yuhlamıstı Galatasaray ı. H. Sukur un gene gol krızıne girdigi bir donemde ve oynadıgımız futbol 5 para etmiyordu. fener den 4 u de o sene yedik galiba. Neyse ....sabır sabır sabır sabır. altyapı hocasını getir ona sabret de demiyoruz iste, getirdigin adam dunyaca tanınan, futbolu bildigi kabul gormus bi hoca, arkasında duracaksın, Turk u Turkiyeyi tanımamaktan olusan acıgını sen kapatacaksın, bu kadar...

Valla bana kalırsa uzerımızde Lucescu ve Gerets in ahı mı dersınız laneti mı dersınız bılmem artık, ondan var iste.. :))))

Ofansif futbol maalesef diziliş değil felsefeyle alakalı bi şey biz o şansı Rijkaard'ı gönderdiğimiz an kaybettik... Hangi dizilişle çıkarsak çıkalım "geride hazırlıksız yakalanmayalım" düşüncesi olduğu sürece hücum futbolu oynanamaz... Hagi bu felsefe ve düşüncede bir hoca... Çok nadir bir kaç maç belki hücum futbolu görürüz ama genelde futbol anlayışı fraklı takımın...

Hatta biraz daha içten olayım, işte hayalimdeki diziliş ve oyuncu tercihleri. Ama nerde böyle kadroyu sahaya sürecek yürek!!!

1296145103977950.jpg

kardeş kusura bakma ama bu kadroyla çıkana cesur değil deli denir, ne pino ne arda adam gibi beklere yardım eder, orta sahadaki oyuncular defansif anlamda yetersiz kalır, ileride basıcaz dersen neill servet gibi adamlarla zor, biz en iyisi 4-3-3 oynayıp sağlam orta saha ile devam edelim her maç kazanmak için 4 değil 1 gol atmamız yeterli olacaktır şimdi olduğu gibi

kardeş kusura bakma ama bu kadroyla çıkana cesur değil deli denir, ne pino ne arda adam gibi beklere yardım eder, orta sahadaki oyuncular defansif anlamda yetersiz kalır, ileride basıcaz dersen neill servet gibi adamlarla zor, biz en iyisi 4-3-3 oynayıp sağlam orta saha ile devam edelim her maç kazanmak için 4 değil 1 gol atmamız yeterli olacaktır şimdi olduğu gibi

Neden Arda ve Pino beklere yardım etmesin,edecekler.Başka işleri mi var? Yaşlı oyuncular mı bunlar,kondisyonları mı yetmez?

Oyuncular sisteme uyacak.Görevlerini yapacak. Bu kadro ve diziliş bence gayet makul.Beşiktaş 6 tane hücum oyuncusuyla oynuyor 5 atıyor. Artık biraz cesur olmak lazım.Maç kazanmak yetmez,ruhumuzu kazanmalıyız.

Neden Arda ve Pino beklere yardım etmesin,edecekler.Başka işleri mi var? Yaşlı oyuncular mı bunlar,kondisyonları mı yetmez?

Oyuncular sisteme uyacak.Görevlerini yapacak. Bu kadro ve diziliş bence gayet makul.Beşiktaş 6 tane hücum oyuncusuyla oynuyor 5 atıyor. Artık biraz cesur olmak lazım.Maç kazanmak yetmez,ruhumuzu kazanmalıyız.

Birkan ruhumuzu kaybettik malesef..Artık orta sıra takımı olduk..Takım kalitesi yeni transferlerle artacagına tam tersi eksiye dogru gitti.Ayaga kalkmamız için büyük değişim şart!

Böyle 3 pas üst üste yapamayan ortasahalarla barış,sarp,ayhan,culio ve yekta(yenileride yazdım çünkü oynadıkları maçlarda takımın pas trafiğinde en ufak bir değişiklik bile yok) hücum futbolu oynanmaz

Takım kalitesi çok düşük yönetim uyanıkça beklentileri düşürerek takımı küçülttü..Ve bu düşük beklentilerle Culio gibi M. sarp ın biraz teknikli hali takımımızın Maradonası oldu..Arda Kewell Baros takımın 3 gömlek üstündeki oyuncularımız sakat ve bu üç oyuncu olm adan Kasımpaşa ayarında bi takımız..Hagi ye hiç değinmiyorum bile BU kadar korkak bi hoca bizim takımın hocası olamaz..Sivas ta güç bela gol bulan takımımızda bir dakika geçmeden panikle M. sarp ı oyuna alıp skoru korumaya çalışan Bursaya 0.5 forvet ve 8 savunmacıyla oynayan bi hoca sadece kendi akıbetinden korkuyo ve sadece kendi akıbetini düşünüyodur..Takımı düşünse zaten korkmadan saldırır bu iddiasız galatasarayla...Kaç haftadır tek güzel atak tek güzel gol pozisyonu yokken tek izlenilmeye değer oyuncu yokken hala ne amaçlanıyo anlamış değilim..Hiçbir galatasaraylı bunu haketmiyor kişilksiz korkak bi takımı..Yönetim yine uyanıkça bizden daha fazla mağdur olmuşcasına Hagiyi getirdik ne dediyse aldık ne istiyosanız yapalım davranışında olacaklar sanki transfer fiyaskolarının Hoca çöplüğü olan takımımdaki durumun suçlusuda biz taraftarlarmışız gibi...Yeter artık kanmayalım...Yeter artık yönetim denilen şeyi her türlü rezilliğe rağmen koltukta oturmak sanan yöneticiler defolun...Siz ve Sizin taraftarı uyutmak için getirdiğiniz uyduruk hocalar oyuncuları da alarak gidin....

Hücum futbolunu Skibbe ile Rijkaard'la oynuyorduk.Yenildiğimiz zamanlar hatta fark yediğimiz maçlar bile oluyordu ama bu kadar bitik zevksiz maçlar izlemiyorduk

Rijkaard hücum futbolu oynatıyodu gibilerinden birseyler geveleniyor. Acaba Rijkaard'ın takımı topu bos bos rakip sahada geriye ve yana gezdirmekten baska ne ise yarıyodu? Keita veya Baros dinamit gibi patlayıp mac kazandırıyodu. Keita gidince neyin ne oldugu tamamiyle ortaya cıktı, koca bir balon. Bir istatistik cıkarsınlar; Hagi ve sonrası, Hagi ve öncesine göre esit oranlarda veya daha cok pozisyona girmemisse ben hic birseyden anlamıyorum. Hemde o zaman iyi kötü Baros ve Arda gibi, mevcut sartlarda hücumun en önemli iki oyuncusu oynar durumdaydı. Hagi ikisindende yararlanamadıgı gibi, üstün futbol vizyonu ile Pino'dan bir yıldız yarattı..

Şimdi Rijkaard'a hucüm futbolu oynatıyor dediğimiz için geveliyor mu oluyoruz. Biraz seviye lütfen...

Pino'dan yıldız mı yarattı? Burada bahsedilen manteliteydi kimin ney ne kadar başaramadığı değil

Rijkaard hucüm futbol felsefesini benimsemiş bir futbol adamı Hagi ise değil... Bunu oyun anlayışlarında sistemlerinde görmek mümkün

Bir de diziliş yazmak sistem değildir... Bir futbol sistemi bir çok dizilişte oynanır... Cruyff'un ve Rijkaard'ın Barcelonası farklı dizilişteydiler ama ikisi de hucüm futbol felsefesinin en güzel yorumu olan Total Futbolu oynatıyordu...

Pino'nun yıldız ilan edildiği bir yerde bunları niye söylüyosam :) Neyse

Hücum futbolu da defansif futbol ayırmıyorum,

FUTBOL istiyorum... Sahada futbola benzeyen birşey oynansın yeter.

Defansif diye küçümsemeyin. Kapanırsın ama öyle kontraya çıkarsın ki rakibin gardını düşürdüğü anda yumruğu suratına patlatıverirsin. Bizde o bile yok. Lucescu'ya korkak derlerdi iç saha maçlarının skorlarına bir bakıverin...

1 gram futbola benzer birşey oynasınlar ileriye 2 pası yapabilsinler yeter. Fazlasını istemiyorum...

Üst Alt