AS Gazetesi: "Arda Turan Atletico Madrid'deki en iyi yılları gibi oynuyor" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

AS Gazetesi: "Arda Turan Atletico Madrid'deki en iyi yılları gibi oynuyor"

5fe840fe7af50700e4f48a2b.jpg
Galatasaray'ın Trabzonspor'u 2-0 yendiği maçta takımının ilk golünü atıp üst üste iki maçta da ağları havalandıran Arda Turan, İspanyol basınının da da gündem oldu.
''ATLETICO'DAKİ EN İYİ YILLARI GİBİ''
İspanyol basını Arda Turan hakkında övgü dolu yorumlarda bulunurken AS gazetesi, ''Arda Turan, hiç şüphesiz Atletico Madrid'deki en iyi yılları gibi oynuyor. Performansı ile takımını zafere taşıdı. Süper Lig'deki en zor deplasmanlardan birinde attığı kritik gol 3 puanı getirdi. Galatasaray, bu galibiyetle birlikte ilk sıraya çıktı.'' sözlerini kullandı.​
'FATİH TERİM'İN CEZASI SONRASI ARDA...''
Gazetenin haberinde ayrıca ''Fatih Terim'in cezası sonrası Arda Turan, takımın lideri gibi davranıyor. Saha içini yöneten kaptan, son iki maçta iki gol atarak en iyilerden birisi oldu.'' dendi.​
''KAPTAN OLARAK ŞAMPİYON OLMA HAYALİ''
Arda Turan'ın sözleşmesinin 1+1 yıl olduğuna dikkat çeken AS, ''Eğer sezondaki maçların yarısından fazlasında oynarsa sözleşmesi otomatik yenilenecek. Arda, Galatasaray kaptanı olarak şampiyon olmanın hayalini yaşıyor.'' yorumu yapıldı.​

OXeNZmh.png

Bu yalan haber değilse sağlam saçmalamışlar. A.Madrid’de maçlarının çoğunu izledim. Oynadığı kaliteli ve zeki futbolla göğsümüzü kabarttı. Top saklamasını, top dağıtmasını vesaire geçtim bayağı koşuyordu maç içerisinde. Fiziksel olarak çok iyi noktadaydı. Hiç bir zaman GS’da olmadığı kadar...

Şu an ile karşılaştırmak gerçekten garip.

Bu kadar futboldan uzaklaşmış bir adamın oynamadığı sürede kendini oynayacakmış gibi hazırlaması (ki geleceği mechuldu yani futbol hayatı bitebilirdi) taktire şayan. 1 +1 uygulanır ondan sonra da sözleşme yenilenir.

Terim in takımda kalmasıyla da alakalı biraz. Arda duygusal adam. Eğer kendini ait hissediyorsa varını yoğunu veriyor. Başka biri gelir ve arda yi istemezse o zaman biter futbol hayatı. Ben en az 3 sene daha oynayacağını düşünüyorum.

GSCimbom Mobile App

O konuya açıklık getirmişti. Yönetim direkt irtibat kurmak istememiş, gazetecilere ağız yoklaması yaptırmışlar. Komik bir durum demiş buna. Ki haklı.
GALATASARAY'IN TEKLİFİ KOMİKTİ'

Barcelona'ya geldik, ben kulübe ve bu kadar yatırıma sadakat göstermek için kiralık gitmedim. Galatasaray kiralamak istedi. Orada yapılan teklif kötü ve komikti. Ama ne yapalım G.Saray kulübümüzü seviyoruz.”

Bu aciklamayi direkt senin soyledigin sekilde mi cevirmis. Ilginc.

Edt; senin bunu yemen daha da ilginç lan

GALATASARAY'IN TEKLİFİ KOMİKTİ'

Barcelona'ya geldik, ben kulübe ve bu kadar yatırıma sadakat göstermek için kiralık gitmedim. Galatasaray kiralamak istedi. Orada yapılan teklif kötü ve komikti. Ama ne yapalım G.Saray kulübümüzü seviyoruz.”

Bu aciklamayi direkt senin soyledigin sekilde mi cevirmis. Ilginc.

Gazetecilere Arda'yı istiyoruz demişler. Hepsi bu kadar, ortada teklif yok esasında. Galatasaray beni kiralamak istedi demek zorunda kaldım diyor adam. Çünkü Galatasaray beni istemedi demekten utandım diye ekliyor. Yoksa o 6 ay beklediği ifade ediyor.

Açıklama burada

Gazetecilere Arda'yı istiyoruz demişler. Hepsi bu kadar, ortada teklif yok esasında. Galatasaray beni kiralamak istedi demek zorunda kaldım diyor adam. Çünkü Galatasaray beni istemedi demekten utandım diye ekliyor. Yoksa o 6 ay beklediği ifade ediyor.

Açıklama burada

Bize yanladigi donemler iste olm ya. Camiasiz kaldigi donem. Gercekten inaniyor musun bu aciklamaya. Komikti demek yerine buradaki gibi aciklamak o gun aklina gelmemis mi karaktersiz yuzsuzun.

Bize yanladigi donemler iste olm ya. Camiasiz kaldigi donem. Gercekten inaniyor musun bu aciklamaya. Komikti demek yerine buradaki gibi aciklamak o gun aklina gelmemis mi karaktersiz yuzsuzun.

Yav herif Başak'ta 3 milyona filan oynarken 500 bin filan teklif etmişler. Ne şimdiki kadar patlağa çıkmıştı, ne de aldığı parayı karşılıyordu. Arda o parayı kazanırken 6'da 1'ini teklif etmek seni almak istemiyoruz da hocanın da gönlü kırılmasın demekle eşdeğer. He Arda'nın bize bugün, bu şartlarda gelmesi belki daha iyi oldu ama geçen yıl pandemi döneminde Muslera da sakatlanıp takım lidersiz kaldıktan sonra Arda gibi bir liderin varlığı, ligin net en iyi ve sistemli oynayan takımı Galatasaray'ı lig sonuna kadar yarış içinde tutabilirdi. Arda'ya 2-3 yılda vereceğimiz paranın 3 katını tek bir ŞL katılımıyla cebimize koyabilirdik. Ha, Arda gelseydi şampiyon olurduk da her şeye rağmen farazi, gelmemesi bizim için hayırlı oldu da. Ama şu transfer sürecine sadece Arda parayı seçti tarafından bakıp yönetimin işbilmezliğini aklamak Terim-Demirören olayına sadece Aysal populistliğiyle yaklaşmakla eşdeğerdir.

Üst Alt