AS Gazetesi: "Arda Turan Atletico Madrid'deki en iyi yılları gibi oynuyor" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

AS Gazetesi: "Arda Turan Atletico Madrid'deki en iyi yılları gibi oynuyor"

Bize yanladigi donemler iste olm ya. Camiasiz kaldigi donem. Gercekten inaniyor musun bu aciklamaya. Komikti demek yerine buradaki gibi aciklamak o gun aklina gelmemis mi karaktersiz yuzsuzun.

Allah allah ya, o şekilde açıklasaydım Galatasaray Başkanını yalancı çıkaracaktım diyor ya zaten. Herifin camiasız kalmasının sebebi bizim istememiş olmamız, mesele bu.

Yav herif Başak'ta 3 milyona filan oynarken 500 bin filan teklif etmişler. Ne şimdiki kadar patlağa çıkmıştı, ne de aldığı parayı karşılıyordu. Arda o parayı kazanırken 6'da 1'ini teklif etmek seni almak istemiyoruz da hocanın da gönlü kırılmasın demekle eşdeğer. He Arda'nın bize bugün, bu şartlarda gelmesi belki daha iyi oldu ama geçen yıl pandemi döneminde Muslera da sakatlanıp takım lidersiz kaldıktan sonra Arda gibi bir liderin varlığı, ligin net en iyi ve sistemli oynayan takımı Galatasaray'ı lig sonuna kadar yarış içinde tutabilirdi. Arda'ya 2-3 yılda vereceğimiz paranın 3 katını tek bir ŞL katılımıyla cebimize koyabilirdik. Ha, Arda gelseydi şampiyon olurduk da her şeye rağmen farazi, gelmemesi bizim için hayırlı oldu da. Ama şu transfer sürecine sadece Arda parayı seçti tarafından bakıp yönetimin işbilmezliğini aklamak Terim-Demirören olayına sadece Aysal populistliğiyle yaklaşmakla eşdeğerdir.

500 bin meselesi gibi bir durum olduğunu sanmıyorum. Hiçbir yerde de rastlamadım. Açık açık hiç teklif gelmedi, hiç istemediler diyor.

1-2 maç skor katkısı verdi sadece abartmamak lazım o kadarınıda versin bi zahmet

çok yavaş oynuyo bide bunuda millet topa basıyo,oyunu soğutuyo,oyunu tutuyo diye yiyo,selçukta ilk 1-2 senesi hariç yana geriye pas yapıyodu sürekli millet yine bak artık pas futbolu oynuyoruz lazım bu paslar diye yiyoduda sonradan dank etti

500 bin meselesi gibi bir durum olduğunu sanmıyorum. Hiçbir yerde de rastlamadım. Açık açık hiç teklif gelmedi, hiç istemediler diyor.

Ben okumuştum o zaman. O gün için sponsorluk ücretleriyle 4 milyona yakın kazanan herife 10'da 1'i gibi bir para teklif etmişler ya da en azından Galatasaray'ın verebileceği (!) parayı gazetecilerle iletmişler. Arda da haklı olarak komik teklif demiş. Çünkü şu teklifi iletmek seni istemiyoruz demekle aynı anlama çıkar. Ne olursa olsun o günkü yönetimin iyiniyetinden şüphe ederim, bu yıllık 4 milyon liraya getiren yönetimin bile iyiniyetinden şüphe ederim. Terim hiç yoktan 3 yılda 2 şampiyonluk hediye etti, adamın katkı garantisi verdiği herifi boştayken bile anca ite kaka getirdiler. Terim olmasa büyük ihtimal yolu istemeye istemeye Beşiktaş-Fener'den geçerdi.

Arda Turanin katkı sağlaması güzel başarılı olmasını da isteriz zira onun başarılı olması demek takımın başarılı olması demek. Lakin saha dışında her pisliği yapıp insanlardan Arda transferine olumlu bakmalarını istemek biraz tuhaf.

Milli takimdayken o malum donemde f.terime gosterdigi saygisizligi ve daha sonraki berkay ve gazeteciyle yaşadığı ergence tartışmaları da unutmuş değiliz. Bu konuyla ilgili fatih hocanın daha sonra ardayla birden barışması da hocaya yakıştıramadım pek

Şu an iyi gidiyor ve katkı sağlamasını isteriz ama yasananlar kolay kolay unutulamaz. Inş şampiyon olmamızda katkı sağlayıp bizi bu olayları unutturur lakin

Yav herif Başak'ta 3 milyona filan oynarken 500 bin filan teklif etmişler. Ne şimdiki kadar patlağa çıkmıştı, ne de aldığı parayı karşılıyordu. Arda o parayı kazanırken 6'da 1'ini teklif etmek seni almak istemiyoruz da hocanın da gönlü kırılmasın demekle eşdeğer. He Arda'nın bize bugün, bu şartlarda gelmesi belki daha iyi oldu ama geçen yıl pandemi döneminde Muslera da sakatlanıp takım lidersiz kaldıktan sonra Arda gibi bir liderin varlığı, ligin net en iyi ve sistemli oynayan takımı Galatasaray'ı lig sonuna kadar yarış içinde tutabilirdi. Arda'ya 2-3 yılda vereceğimiz paranın 3 katını tek bir ŞL katılımıyla cebimize koyabilirdik. Ha, Arda gelseydi şampiyon olurduk da her şeye rağmen farazi, gelmemesi bizim için hayırlı oldu da. Ama şu transfer sürecine sadece Arda parayı seçti tarafından bakıp yönetimin işbilmezliğini aklamak Terim-Demirören olayına sadece Aysal populistliğiyle yaklaşmakla eşdeğerdir.
Valla aysal terim demiroren hicbiri pek umurumda dgl. Babami savundugum gibi savunmam hicbirini de. Gordugum yanlisi soylerim sadece. Ardanin cenk ergun donemi gelmesini istemistim bi ara. Sonra gorduk ki iyiki gelmemis. Verecek biseyi kalmamisti. Bu donem de de birileri araya girmese ilk geldiginde adam yerine koyup hakkinda sorulan soruya bile cvp vermeyen terim istemezdi gelmesini. Birileri araya girdi hatir gonul mevzulari döndü. El opme sahneside uA sürüsünü susturmaya yetti malum biat. Ve arda geldi. Surec bu. Hocanin kendi istegiyle bu adami aldigina da kimse inandiramaz beni.

Galatasarayliligina falan hicbir sey soylemiyorum lakin kaptanlik bandini takmasi beni rahatsiz ediyor. Eminim benim gibi bir cok kisiyi de rahatsiz ediyordur. Sinmiyor icime. Gecmisye yaptigi aciklamalari da cevirmeye calismasin bos yere yaw. Arkasinda dursun laflarinin. Soyledim.o gun komik bi teklif vardi desin mesela. En azindan basi gotu oynamadi deriz.

Valla aysal terim demiroren hicbiri pek umurumda dgl. Babami savundugum gibi savunmam hicbirini de. Gordugum yanlisi soylerim sadece. Ardanin cenk ergun donemi gelmesini istemistim bi ara. Sonra gorduk ki iyiki gelmemis. Verecek biseyi kalmamisti. Bu donem de de birileri araya girmese ilk geldiginde adam yerine koyup hakkinda sorulan soruya bile cvp vermeyen terim istemezdi gelmesini. Birileri araya girdi hatir gonul mevzulari döndü. El opme sahneside uA sürüsünü susturmaya yetti malum biat. Ve arda geldi. Surec bu. Hocanin kendi istegiyle bu adami aldigina da kimse inandiramaz beni.

Galatasarayliligina falan hicbir sey soylemiyorum lakin kaptanlik bandini takmasi beni rahatsiz ediyor. Eminim benim gibi bir cok kisiyi de rahatsiz ediyordur. Sinmiyor icime. Gecmisye yaptigi aciklamalari da cevirmeye calismasin bos yere yaw. Arkasinda dursun laflarinin. Soyledim.o gun komik bi teklif vardi desin mesela. En azindan basi gotu oynamadi deriz.

Hoca duygusal bir herif, ben gidip elini öpsem bana bile ekmek verebilir yani. Böyle kavga mavga edip geri affettiğini ilk adam değil ki Arda hakikaten evladı gibi gördüğü bir tiptir. Arda camiasız kaldığı için elini öptü, kendine ekmek çıkardıyı anlarım da hocanın baskıyla filan Arda'yı getirmek istediğini düşünmüyorum. 2 transfer dönemi boyunca oğlanı çok istedi, bir transfer dönemine 700 bin euro bütçe ayıran yönetim çıtır çerez parasına güç bela getirebildi.

Tek dert geçmişte yaptığı açıklamaysa çok abartıldığını düşünüyorum. Galatasaray tarihinin benim gördüğüm en temiz adamlarından Muslera da zamanı gelince Malatya deplasmanında Tudor'u yemeye çalışıyordu, ne yapalım ona da mı sırt çevirelim. Arda futbol dışı işleriyle daha çok yargılanabilecek bir adam ama Türk spor tarihinin en büyük figürünün top oynadığı dönemlerdeki gazete manşetleri de Arda'nın 2 yıl önceki halinden çok farklı değilmiş. İnsan bu şaşar beşer ama Arda'nın bugün kendine çizdiği rotada çok daha düzgün bir insan olma gayesinde olduğu da su götürmez. Komik teklif dediğinin de paradan ziyade tutumla ilgili olduğunu söylemiş herif zaten, götünün başının oynadığı yok. 4 milyon kazanan herife 10'da 1'i teklif götürene kadar boşa çıkmasını bekleyip hiç ilgilenme daha tutumlu bir davranış olur.

mümkünse bir daha da açılmasın böyle komik başlıklar.
Fenerli heriflerin ekibimize sovdugu aciklamalarin bile basliklari rahatca acilabiliyorken gercek disi da olsa as gazetesinde cikan, futbolcumuzu oven boyle bir baslik bence acilmayi hakediyordur ama burada gereksiz bir gerilim yaratiyor bence huzurun daim olmasi maksadiyla boyle munakasalardan uzak durulmali.

İnsan olarak nefret edebilirsiniz yalnız Galatasaraylı olarak Arda'ya kurulmanın bir manası yok. Alt yapıdan çıkmış, çıktığı gibi takımın en iyi topçusu olmuş bir adam. O dönemlerdeki skor ve oyun katkısını şu an bir kanadımızdan alabilsek ne derece fark edeceği belli olurdu. Hücum anlamında lincoln, kewell, keita baros gibi üst düzey adamlarla oynadıysa da bizdeyken oynadığı kadrolar genellikle zayıftı. Özellikle defans ve orta sahalar patatesti. Dolayısıyla başarısız dönemlerin faturası direkt kendisine kesildi top oynayan 2-3 adamdan birisi olmasına rağmen. Hatta son sezonu öncesi yine yoğun eleştiriler alırken(beste falan yapılmıştı kız arkadaşıyle ilgili), Arda olmazsa o kadronun küme düşmemeye oynayacağını söylemiştim ki ertesi sezon benzer senaryoyu yaşadık. Sonra kulüp tarihinin transfer rekorunu kırarak, ciddi para kazandırarak gitti. Gittiği her yerde de Galatasaraylı olarak kaldı.

Gsc futbol ulemaları tarafından oyunu yavaşlatan bir el freni, asla üst seviyede oynayamayacak bir topçu olarak tanımlanırken, ispanya ligi, barca topçusu olduğunu ilk sezonlarından itibaren bu forumda yazmış birisi olarak bu gelişinde katkı vereceğine pek inancım yoktu. Kalite, oyun zekası açısından ligin her zaman üstünde ancak en iyi zamanlarında dahi fiziksel dezavantajları olan bir adamdı Arda dolayısıyla yaş+oynamama eklenince pek bir iş çıkacağını düşünmedim. Ancak ciddi gayretle oynuyor. Yine de Arda 90 dakilalık topçu olacak fizik olarak toparlanınca diye bekleyen varsa bu sevdadan vazgeçsin derim. 30-40 dakika üst düzey oynasın yeterli ilk 11 için daha iyisi lazım bize. Arda her zaman tehdit olmalı.

Üst Alt