Asgari Ücret 2825 Lira Oldu! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
TÜİK tarafından, asgari ücrette ağır iş kolu için 2.792,10 TL, orta iş kolu için 2.507,70 TL; hafif iş kolu için 2.339,10 TL olarak hesaplandı.

Maaşımız bir gecede asgari ücrete dönüşebilir :asd:

Şöyle ki İşe ilk başladım ve asgari ücret vermişlerdi. 770 TL idi sanırım. Üç ay sonra ufak bir artış yaptılar. Yılbaşı geldiğinde mevcut maaşımdan daha fazla oldu asgari ücret. Maaşım asgari ücrete mi dönüşecek artacak mı vs. ben bunu bayağı düşünmüştüm o dönem. Taa o zamandan kalma bir alışkanlık oldu asgari ücret toplantılarını takip etmek. Maaşım asgari ücrete dönüşmeyecektir ama merakla beklerim zam oranını. :D

Şöyle ki İşe ilk başladım ve asgari ücret vermişlerdi. 770 TL idi sanırım. Üç ay sonra ufak bir artış yaptılar. Yılbaşı geldiğinde mevcut maaşımdan daha fazla oldu asgari ücret. Maaşım asgari ücrete mi dönüşecek artacak mı vs. ben bunu bayağı düşünmüştüm o dönem. Taa o zamandan kalma bir alışkanlık oldu asgari ücret toplantılarını takip etmek. Maaşım asgari ücrete dönüşmeyecektir ama merakla beklerim zam oranını. :D

Yıllarca işveren olarak baktım artışlarına. Geçen seneki artışla bazı çalışanlarımın maaşı asgari ücrete yaklaştığı için zam vermiştim. Bu sene tam tersi çalışan olarak bakıyorum.. 2500 üzeri ülkede işverenlere çok büyük külfet getirir. Mevcudu ödeyemeyen bir sürü kişi var.

hiç olmadığı kadar ekonomi kötü yorumları arttı ülkede gaz alıp gaz çıkartmayı seven iktidarımız var 2800 olur

Yıllarca işveren olarak baktım artışlarına. Geçen seneki artışla bazı çalışanlarımın maaşı asgari ücrete yaklaştığı için zam vermiştim. Bu sene tam tersi çalışan olarak bakıyorum.. 2500 üzeri ülkede işverenlere çok büyük külfet getirir. Mevcudu ödeyemeyen bir sürü kişi var.

Bu ülkede kayıtdışı ekonomi çok. Neler gördüğümü bir bilseniz. Siz daha beterlerine şahit olmuş olabilirsiniz. Sigortalı personeline asgari ücret vermek zorunda olan işletmeler bankaya asgari ücret yatırıp o parayı personelden alan mı dersin, sigortalı göstermeden asgari ücretin altında bile çalıştıran mı, Agiyi kılıfına uydurup net maaşa ekleyenler mi!

Ahlaklı ve müslüman olduğunu dilinden düşürmeyen bu ülkede bunların olmasına şaşırıyorum!

Asgari ücret artarsa işveren ödeyemez işsizlik artar hikayesini geçelim.Zaten minimum personelle herkesin sırtına olduğundan fazla yük yükleyip çalıştırıyorlar.Daha azı ile üretebileceklerini bilseler onları da çoktan işten çıkartmış olurlardı.

Üst Alt