Asgari Ücret 2825 Lira Oldu! - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bu ülkede kayıtdışı ekonomi çok. Neler gördüğümü bir bilseniz. Siz daha beterlerine şahit olmuş olabilirsiniz. Sigortalı personeline asgari ücret vermek zorunda olan işletmeler bankaya asgari ücret yatırıp o parayı personelden alan mı dersin, sigortalı göstermeden asgari ücretin altında bile çalıştıran mı, Agiyi kılıfına uydurup net maaşa ekleyenler mi!

Ahlaklı ve müslüman olduğunu dilinden düşürmeyen bu ülkede bunların olmasına şaşırıyorum!

Bu düzeni değiştirmek için iş kurmuştum. Milleti sömürmemek için. Öğretmenlerin durumu içler acısıydı. Ders saat ücretli çalışıp sigorta falan hak getire, ders saatine 5 tl veriyorlardı, o öğretmenleri alıp düzgün bir maaşla çalıştırdım. Asgari ücretin yarısına yakını işverene geri getiren gördüm bende. 1300 tl maaş aylık. Olmaz demem hiçbir şeye. Ama herşeyi kitabına göre yaparsanda batıyorsun, böyle de bir ikilem mevcut.

ücreti belirleyenleri marketlere,mağazalara bi götürün sonra belirlesinler

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun son toplantısının 28 Aralık Pazartesi günü yapılacağını bildirdi.

Üst Alt