Atatürk ve Galatasaray - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Atatürk ve Galatasaray

Bu arada adamlara neden ceza verdinizki. Hakaret etmemişler. Ben canımdan çok severim ancak kimsede kimseyi sevmek zorunda değil.

C1RGTnGXcAAVYdL.jpg

C1RD8HTXcAARz0D.jpg

[FONT=&quot]10 Kasım 1988

''Atatürk böyle anılır''

Avrupa'da G.Saray'ın ayak sesleri bu maçla duyulmaya başlandı. Bir daha da hiç susmadı.

[/FONT]
DH64tuQWsAEX4Q2.jpg
[FONT=&quot]

[/FONT]

Kaç yılının haberi bu? Hakikaten 7 kupona otomobil mi vermişler :asd22:
1988 senesinin haberi kardeşim. Bu duruma şaşmamak lazım zira Günaydın gazetesi o yıllarda ortalama 1.000.000 gibi yüksek bir tiraja sahipti. :) Rahmetli dedem kendimi bildim bileli bu gazeteyi alırdı. Satılan gazetenin yanında reklam gelirlerini de düşünürsek, emin ol onlar kaç otomobil parasını cebe indirmişlerdir; aynı günümüzde Magnum'un Porshe, Nestle'nin BMW ya da Ülker'in Mercedes vermesi gibi.. Gerçi konu başlığıyla alakasız bir yazı oldu ama yardımcı olmak istedim.. :)

Bu vesileyle Cumhuriyet'imizin kurucusu, büyük lider Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 79. yılında; sevgi, saygı, özlem ve de rahmet ile anıyorum.

Atat_rk_Anma_1_O_Kas_m_Sade.png

[FONT=&quot]Türk futbol tarihinde ilk ve tek Atatürk Kupası galibiyet mükafatı olan Atatürk Büstü Galatasaray müzesinde yer alır.

[/FONT]
BzMAtHgIAAAb37G.jpg

[FONT=&quot]Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 2 Aralık 1930'da Galatasaray Lisesi'ni ziyaret etmişti.

[/FONT]
DQCLLuVVQAAJLmo.jpg

Mustafa Kemal Atatürk'ün izlediği ilk futbol müsabakası, 6 Nisan 1914'te Selimiye Kışlası'nda oynanan ve Galatasaray'ın Romanya karmasını 4-2 yendiği maçtır. Mustafa Kemal Binbaşı rütbesiyle maçı izlemiştir

Kaynak : Atatürk'ün Futbol Merakı - Adnan Işık

DfRu7oTXUAEMpX0.jpg

Mustafa Kemal Atatürk'ün izlediği ilk futbol müsabakası, 6 Nisan 1914'te Selimiye Kışlası'nda oynanan ve Galatasaray'ın Romanya karmasını 4-2 yendiği maçtır. Mustafa Kemal Binbaşı rütbesiyle maçı izlemiştir

Kaynak : Atatürk'ün Futbol Merakı - Adnan Işık

DfRu7oTXUAEMpX0.jpg
Melih Şabanoğlu bu paylaşımın gerçek dışı olduğunu savunmakta.

Fanatikliğimize Mustafa Kemal'i dahil etmeden devam edersek daha hoş olmaz mı? Atatürk renkler üstü bir şahsiyettir, bırakalım da bari bu konuda rahat uyusun.

Üst Alt