Avcı: "En az dinlenen takım biziz" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Avcı: "En az dinlenen takım biziz"

images

Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı, UEFA Avrupa Ligi'nde Braga mağlubiyeti sonrası açıklamalarda bulundu.

Taraftarların istifa tepkisine yanıt veren Abdullah Avcı "İstifa etmeyi düşünmedim, mücadele devam edeceğim. Taraftar her zaman haklıdır. Forma alıyor, kombine alıyor, buraya geliyor. Taraftar her zaman haklıdır, ağızlarından kötü bir kelime de çıkmadı. Dünyanın her yerinde bu aynı. Burada desibel rekoru kırmış taraftar var. Takımı döndürebilecek güce sahipler, bizim için önemli ayaklardan biri taraftar." açıklamasını yaptı.

Karşılaşmayı değerlendiren Abdullah Avcı, "İkinci yarı oyun başlangıcında rakip daha iyiydi, sonra coşkulu şekilde oyuna girmeye ve etkili olmaya çalıştık.Beraberlik golünü bulduk, arkasından penaltı ve kaçırdık. Yarın yine aynısı olsa, yine Adem Ljajic'e attırırım. Sonrasında zihinsel yorgunluk ve geçiş takımına, geniş alanlar verdik ve kalemizde ikinci golü gördük. Ayağımızdan kaptırdığımız top ve uzaktan orta sonrası goller yedik. Beşiktaş forması değerlidir ama mevcut kadro ile bunu yapabildik. Oğuzhan'ın 60 dakika oynaması lazımdı. Necip'i bu kadar kullanabildik. Sol beki sağ bek yaptık. Necip'i belki yine hafta sonu sağ bek oynatacağız. Üzgünüz, iki sonra maça çıkacağız. Zaman zaman geldi zaman zaman gitti ama oyun cebimize kadar geldi, penaltıyı değerlendiremeyip kaybettik." dedi.

"EN AZ DİNLENEN TAKIM BİZİZ"

TFF'nin maç planlamasına gönderme yapan Abdullah Avcı "Avrupa Ligi'ni oynayan ve en az dinlenen biziz. Diğer takımları pazartesi oynayacak, rakibimiz ise Salı günü oynadı. Bir an evvel fiziksel olarak toparlanmalıyız. Taraftarımızın desteğini arkamıza alacağımıza maça sıfırdan hazırlanmamız gerekiyor." diye konuştu.

"DEFANS 4'LÜSÜNÜN 3'Ü İLK DEFA..."

Açıklamalarına devam eden Avcı, "Bugün yapabileceğimiz buydu. Oyundaki hamleler belliydi. Ya Oğuzhan'la ya Kartal'la başlayacaktık. İki maçı da düşünmek zorundaydık. Necip'i bugün kullanırsam hafta sonu başka bir şey kullanmalıydım, iki tane seçenek vardı cebime yani. Necip sağ bek oynadı. Roco ilk kez oynadı. Ben oyunun ilk bölgesinde oyun kurulumu istemedim. Defans dörtlümüzün üçü ilk defa oynadı. 3-4 haftadır bir esneklik var oyunda. Bugün saha parselasyonunda birtakım değişiklikler yaptık karşılarken ve planlarken. Bugün 4'lünün 3'ü ilk defa oynuyor. Ben oyun başında bir oyun kurulumu istemedim, 'İkinci bölgede bu oyuna hiçbir şekilde başlamayın' dedim. Rakibin bu alanını açabilmen için kenarlara gitmen lazım, merkeze giderken geçiş yiyebilirsin çünkü klasik bir geçiş takımı. Merkeze 30-40 metre pas atılmaz, o sana geçiş olarak döner, uyarım o konudaydı." ifadelerini kullandı.

"8 HAFTADA, 22 FARKLI İLK 11 "

Çok fazla sakatlık olduğunu ve ideal 11 ile çıkamadıklarını söyleyen Abdullah Avcı "8. haftada 22 tane farklı 11 ile başlamak, hiçbir hocanın başına gelmemiştir. Sakatlıklar, beklenmedik şeyler, performanslar... Ben hiçbir zaman ideal 11'im ile başlayamadım. Burak Yılmaz, Vitor Luiz, Atiba gibi ideal isimlerle başlayamadım." dedi.

Haber7

Nasıl yani en az dinlenen takım, bahanenin böylesini de ilk defa gördüm. Galatasaray-Başak-Trabzon'da aynı maçları yapıyor.

Bahane çağlayanını okuyamadım ama heriflerin 3 gün sonra bizle maça çıkarken bizim 5 gün dinlenmiş olacağımızı yeni idrak ettim. Hakikaten kafa olarak şu kadar bitik takımı, bu kadar sakatı varken ve bizden 2 gün de az dinlenmişken yenemezsek bir daha sittin sene derbi deplasmanı kazanamayız heralde. Zaten Başak da dahil en son ne zaman kazandık onu da hatırlamıyorum.

haliyle şlye giden takım ile al ye giden takım aynı hafta birbiriyle karşılaşacağı zaman alye giden takip eden hafta az dinlenmiş oluyor. ama tersten bakarsak durum eşit, eğerki geçen hafta derbiyi oynasaydık. derbiden 2 gün sonra biz real maçına çıkarken siz derbiden 4 gün sonra avrupa ligine çıkacaktınız. neden bu noktadan bakmıyor anlamıyorum. halbuki durumlar eşit

Bahane çağlayanını okuyamadım ama heriflerin 3 gün sonra bizle maça çıkarken bizim 5 gün dinlenmiş olacağımızı yeni idrak ettim. Hakikaten kafa olarak şu kadar bitik takımı, bu kadar sakatı varken ve bizden 2 gün de az dinlenmişken yenemezsek bir daha sittin sene derbi deplasmanı kazanamayız heralde. Zaten Başak da dahil en son ne zaman kazandık onu da hatırlamıyorum.

Futbol gol atıldıginda kazanilabilen bir oyun.

Bizse gol atamiyoruz!!

Maç pazar günü ne yapsın tff haftaya salımı oynatsın, rakibimiz salı oynadı diyor ulan şampiyonlar ligi programından bile bize algı kasma derdinde millet. Gerçi hazırlık maçında kırmızı gören oynamasın diyende bu değil miydi?

Futbol gol atıldıginda kazanilabilen bir oyun.

Bizse gol atamiyoruz!!

Orası öyle ama gol yeme konusunda da en az bizim kadar becerikli ve hevesli bir takımla oynayacağız. Bugün Braga kaleye gitmek istemeden 2 gol attı resmen. Doğru sistem, baskılı oyunla başlarsak çok rahat gol atarız bunlara. Tek forvet, 10 numara başlayıp mıyıl mıyıl topa kendi yarı sahamızda sahip olma oyunu oynarsak adamları yoktan maça ortak ederiz tabii. Hoş, Fener'e önde basıp maymun eden Alanya örneğinden sonra Jailson-Zanka tandemine basamayan, arkasına bir top yollamayı düşünmeyen taktisyenlikten Beşiktaş maçı için de özel bir maharet beklemek fazla hayalperestlik olur heralde.

Orası öyle ama gol yeme konusunda da en az bizim kadar becerikli ve hevesli bir takımla oynayacağız. Bugün Braga kaleye gitmek istemeden 2 gol attı resmen. Doğru sistem, baskılı oyunla başlarsak çok rahat gol atarız bunlara. Tek forvet, 10 numara başlayıp mıyıl mıyıl topa kendi yarı sahamızda sahip olma oyunu oynarsak adamları yoktan maça ortak ederiz tabii. Hoş, Fener'e önde basıp maymun eden Alanya örneğinden sonra Jailson-Zanka tandemine basamayan, arkasına bir top yollamayı düşünmeyen taktisyenlikten Beşiktaş maçı için de özel bir maharet beklemek fazla hayalperestlik olur heralde.

Teknik direktorumuz belhandayi futbolcu saniyor.

Hagiyi , Sneijderi calistiran adam icin belhanda yi calistirmak normal sartlarda çin işkencesi, intihar sebebidir. Ama o 2 superstar icin bile kulanmadığı "Anahtar oyuncum" lafini bu bedevi icin kullanacak kadar şuurunu yitirmiş durumda ne yazikki FT !

Bu vaziyetteki FT braganin yarisi kadar etkili olamayacaktir bjk karsisinda.

Üst Alt