Avrupa Basketbolunda İzlemiş Olduğunuz En İyi Oyun Kurucu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Avrupa Basketbolunda İzlemiş Olduğunuz En İyi Oyun Kurucu

Anket de eklenebilir ama üyelerin yaş aralığı fazla olduğundan çok aday olur.

Bence;

1)Dejan Bodiroga
2)Petar Naumoski
3)David Rivers
4)Carlos Arroyo
5)Dimitris Diamantidis

Deron Williams çok kısa süre kaldı o yüzden onu katmadım. Drazen Petroviç'e falan da yetişemedik.

Vassilis Spanoulis

hqdefault.jpg

Bodiroga oyun kuruyordu ama oyun kurucu değildi..Cevabım ise kesinlikle David Rivers.Hayatımda onun gibi komple oyuncu görmedim.İçeriden dışarıdan çok rahat sayı buluyordu ve içeri drive ederkenki eliyle topu saklamasına hastaydım..Geldiği yıl Rimac yerine Karnisovas alınsa ve Griffin faulleri atabilse final4 çok rahat gelirdi.

Bodiroga oyun kuruyordu ama oyun kurucu değildi..Cevabım ise kesinlikle David Rivers.Hayatımda onun gibi komple oyuncu görmedim.İçeriden dışarıdan çok rahat sayı buluyordu ve içeri drive ederkenki eliyle topu saklamasına hastaydım..Geldiği yıl Rimac yerine Karnisovas alınsa ve Griffin faulleri atabilse final4 çok rahat gelirdi.

Doğru forvetti ama 30 saniyenin 20sinde top hep onun elindeydi diye hatırlıyorum. Ama oyun kurucu olarak değerlendirmek biraz yanlış olmuş sanki, haklısın.

Diamantidis gibisi bir daha Avrupa'da oynamaz NBA'de oynar. Savunma, hücum, fizik ve saha görüşü avrupa basketbolunun üzerindeydi.

Özellikle Yunan,Sırp ve İspanyol kısaları değerlendirirken iyice düşünmek lazım..Bu ülkenin oyuncuları hakemler tarafından her zaman korunmuştur.Yugoslavyanın 1995 ve 2002 şampiyonlukları tek kelimeyle skandaldı.

Beyler oyun kurucu diye 2 numara saf şutör guardları yazıyorsunuz. Oyun kurucu olayını dikkate almazsak bile Dominic Wilkins'in Pao'da final four mvp'liği ve euroleauge şampiyonluğu var. Ayrıca Los Lakers'In efsane skoreri Bob McAdo'nun bile 2 tane Euroleauge şampiyonluğu var. Iverson'ler Deron Williams'lara gelene kadar çok adam var çok.

Üst Alt