Avrupa Ligi 3. Ön Eleme | Maccabi Netanya 1-4 Galatasaray | Maç Sonucu - Sayfa 54 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Avrupa Ligi 3. Ön Eleme | Maccabi Netanya 1-4 Galatasaray | Maç Sonucu

Cevap: Avrupa Ligi 3. Ön Eleme | Maccabi Netanya 1 - 4 Galatasaray | Maç Sonucu

Eee tabi gurbette GS Store olmayınca böyle gelmeleride normal.Dalga geçeceğinizine gurur duyun, oraya sırf destek için geldik, malesef sizin gibi formalarımız yok kusura bakmayın.

Erhan yani o fenerliyi zaten geçin gıcığın teki bu yüzden formayı giydi ama o da sonuna kadar destek verdi.

Orada sonuna kadar destekledik, bazılarımızın maç başlamadan sesi kısıldı.

Bununla gurur duyacağınıza dalga geçmek daha güzel geliyor, teşekkürler çok güzel destek oluyorsunuz gurbetçilere.

Onların hemen önünde olan başka bir gurbetçi taraftardan..

Ben de dalga geçmek amaçlı olduğuna inanmıyorum şahsen. Şaka yapmak ve takılmak istemiş. Sonuçta nostaljik bir forma o ve eski formaları gördüğümüzde geçmişe gidiyoruz, eskileri yad ediyoruz. Alıp buradan göndermek lazım derken aslında gurbetçilerin zorluk çekmesini ve orada storeların olmamasını da kastediyordur. Yoksa dalga geçmek hiçbir Galatasaraylı'nın yapacağı bir şey değil. Gurbette, o sıcakta takımımızı desteklemeniz çok önemli her Galatasaraylı için ve bunun için teşekkürler.

biz savunmaya adam almassak bu savunmayla çok gol yeriz:(maç iyi geçti fazla nem vardı buna rağmen iyi mücadele ettik...kutluyorum tüm takımı

Olaya benim yönümden bakan herkes alınabilir bu duruma bundan emin olabilirsiniz.

Genede yazdığınız mesajlar beni rahatlattı, teşekkür ederim.

Arda Turan varsa avrupada gol atamayacağımız takım yok.Nokta.:).

Arda süper oynadı.Leo Franco kalite olduğunu gösterdi ilk maçında.Elano'nu gelişiyle orta sahamız pas yapmayada başlıycak Arda'nın sorumluluğu azalınca verimliliği artar.Daha iyi olacak.

son yorumum...

"Bu takımda ışığı gördüm."

son yorumum...

"Bu takımda ışığı gördüm."

Asıl bu cümleni Orson Welles'in o kendina has şuh, davudi ve etkileyici sesiyle TV ekranlarında sık sık yansıtmak lazımdı. :)

Kesinlikle katılıyorum. Ben de bloga koyduğum yazıda başlığı bu çerçevede belirlemiştim.

herşey iyi güzelde

iki gol yedik riijkard geldiğinden beri, ikiside korner golü :D

bu gökhan zan'ı niye aldık onuda anlamadım ya neyse :D

güzel olacak herşey.. güzell..

herşey iyi güzelde

iki gol yedik riijkard geldiğinden beri, ikiside korner golü :D

bu gökhan zan'ı niye aldık onuda anlamadım ya neyse :D

güzel olacak herşey.. güzell..

Yan toplar yıllardır Türk futbolunun en büyük kanayan yarası. Örneğin milli takımımıza bakarsan yıllar yılı çekmemiştir yan toplardan çektiği kadar. Keza Avrupa'da oynayan takımlarımız da öyle. Yan top ve adam paylaşımı konusunda bir türlü tam anlamıyla panzehir üretebilmiş değiliz. Terim bile yıllardır bu hastalıkla uğraşıyor.

Geçen yıl da yan toplardan sürekli gol yiyorduk ve biraz çalışmayla asgariye indirilmeye çalışılmıştı bu sorun.

Bundan yıllar önce İngiltere'ye 8-0 kaybettiğimiz maçta yan toplara dair ilginç bir anekdot vardır. Semih mi Abdülkadir mi kim dedi bilmiyorum, adamların paso yan toptan gol atacağını biliyorduk. Günlerce yan topa çalışmıştık, adamların yan toplardan goller bulabileceğini biliyorduk ama bunları bilmemize rağmen hiç engel olamıyorduk. Adam yanımdan yükseliyor, çat diye kafayı vuruyordu diye kendileri ile dalga bile geçmişlerdir.

Yan top olayı gerçekten halletmemiz gereken bir sorun.

İyi bir maç oldu. Arda sabriye verdiği pasla nasıl kaliteli bir oyuncu olduğunu gösterdi. Avrupa liginde bu kadro ile çok umutluyum. Takım oturdukca çok daha iyi oynamaya başlayacağız. Yeni transferimizle 2000deki başarılar tekrar canlanabilir...

dün sabahtan beri bana "elano, elano" diye sayıklayan fenerli bir arkadaşım bile maçtan sonra arda'nın performansı hakkında "bu ne lan, elano'yu boşa almışsıznız!" diye bir yorum getirdi. :D,

arda-elano ikilisi orta sahada çok can yakacaklar bu sene! ;)

bu maçtan sonra arda hocam beni kanada alma nolur demiştir :)

ortada cok büyük bir gercek var bu arda normal bir futbolcu degil, kesin bunu mactan önce programını kuruyorlar o ne yetenek be arda helal olsun....

cok daha iyi olacagız buna inancım tam yeterki rijkaarda inanın ve sabredin.

Aslanlarımız harika oynadı.Özellikle Franco'yu çok beğendim...

https://gelgidersin.blogspot.com/ adresinde bu maçta Arda'nın nasıl oynadığına dair bir video izledim. Ciddi anlamda Arda'da çok önemli bir dönüşüm var. Orta sahada oynayamaz diyenlere aslında tokat gibi bir cevap var orada. Çünkü Arda'nın ortada falan oynadığı yok. Arda her yerde. Ortada, biraz ileride, sağ kanatta, sol kanatta, topun başında, korner köşesinde; kısacası sahanın her noktasında. Çünkü takımın serbest oyuncusu, lideri ve beyni. İnanılmaz bir maç çıkarmış. Neredeyse sıfır hata ile oynamış. Öte yandan pres yapan bir oyuncu olduğunu da gösteriyor. Geçmiş yıllarda belli bir süreden sonra oyundan düşen, genelde sol kanatta oynamasına rağmen yorulan Arda gitmiş, sahanın her yerinde olmasına rağmen sürekli koşan, hareketli olan, pasları toplayan, atağı başlatan ve yer yer pres yapan bir oyuncu kimliğine bürünüyor. Günümüz futbolu bu tür yetenekli, mücadeleci, iş bitirici oyunculara çok ihtiyaç duyuyor.

Şu belli oldu ki Rijkaard ve ekibi Arda'ya resmen titriyor, şekilliyor ve yepyeni bir Arda yaratıyor. Arda artık sadece sol tarafta becerilerini gösteren, daha çok adam geçen ve gol noktalarında genelde fazla istatistik yakalayamayan futbolcu tipinden uzaklaşarak sonuca giden bir beyin adamı şekline bürünüyor. Arda öğreticilerinin kıymetini bilmeli. Bu gidişle, Arda üstüne koymaya devam ederse 1-2 yıl sonra Arda'yı çok ama çok zor tutarız elimizde. Adım gibi eminim ki bu efor devam ederse, Rijkaard'ın dönüştürdüğü Arda Manu, Barca, Real, Liverpool gibi takımların ciddi anlamda isteyeceği bir adam olacak.

Son olarak Galatasaray'ın duran toplarda neden ışık gösterdiği ve son maçlarda neden başarıyı yakaladığı belli oluyor. Korner vuruşlarında özellikle dikkat ettim; hem Kewell hem de Arda korner vuruşunu kullanmadan önce el ve kollarıyla bazı işaretler yapıyorlar. Bu durum, aklıma direkt basketbol ve voleybolun olmazsa olmazlarından biri olan 'set'leri aklıma getiriyor. Basketbol ve voleybolda bir oyun kuracağınız ya da bir hamle yapacağınız zaman parmak işaretleriyle arkadaşlarınıza nasıl bir oyun uygulayacağınız gösterirsiniz. Bu birbirinden farklı çok sayıda setlerden biridir ve bu setleri önceden çalışmış olan takım, ona göre pozisyon almakta ve kaslarını, dikkatini bu sete göre hazırlamıştır. Netanya maçında bu görüntüleri sık sık görmüştük. Korner öncesi Arda ve Kewell arkadaşlarına hangi seti uygulayacaklarını gösteriyorlardı. Bu ilginç anekdotu bir Rijkaard ve Neeskens farklılığı olarak notlara eklemek lazım.

Üst Alt