Avrupa Ligi 3. Ön Eleme | Maccabi Netanya 1-4 Galatasaray | Maç Sonucu - Sayfa 53 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Avrupa Ligi 3. Ön Eleme | Maccabi Netanya 1-4 Galatasaray | Maç Sonucu

Cevap: Avrupa Ligi 3. Ön Eleme | Maccabi Netanya 1 - 4 Galatasaray | Maç Sonucu

bugün çok gzeül bir gün bizim için...yaptığımız bomba transfer, transfer dönemine damgayı vurdu ve herkese haddini bildirdi...fenerli arkdaşlarım bile 'olum hayvan mısınız nasıl aldınız lan elano yu diye mesajlarla hayranlıklarını belli ettiler..rijkaard ın oyun anlayışına çok uygun bir isim Elano...tepkiler çok olumlu inşallah bekleneni de verir...maça ve takıma genel bi bakarsak keita ve arda kanatlardan baroşu besler ve içeri bindirmeler yaparsa ana hücum mantalitemiz oturur...kewell in yedek kalmasına gönlüm hiç razıdeğil ama bu keitadan formayı kapabilmesi zor...60 lardan spnra girip takıma hız kazandırır ve kendini de çok yormaz benim paşam:) orta ya döndüğümüzde çok alternatifli ve güzel bir göbek oluşturduk..elano form tuttuğunda 433 ün kilit noktasını oynayacaktır...defansif orta sahalardan ayhan ve topal ı yanına koyarsak muhteşem olur bence...en büyük sorunumuz olan defans hattına bakarsak gökhan zan ve servet in güzel bi ikili olacağı kanaatindeyim...miili takımda bu görevi başarıyla yerine getirdiler..emre güngör ve emre aşık da gerektiği zaman yerlerini alacaklar...sağ a sabriyi bırakırsak yıl içersinde yine sa. baş yolabiliriz:eek: bu bölgeye takviye şart.sol tarafta bence takımın en bankosu olan kişi Hakan balta var...içim o konuda çok rahat..bi insan bu kadar mı işini ii yapar ya:007: kaleye dönersek de sanctis gittiğinde 2 gün şükür etmiştim yerine kimin geleceğini çok düşünmüyordum...daha kötüsü olamazdı çünkü:mad: bugünkü maçta da leo çok umut vericiydi....çok güzel günler bekliyo bizi...bu takımı çok seviyorum...bu takıma gönül veriyor olmak bile büyük bir ayrıcalık:) herkes değerini bilsin...düşünün şu an angut comda özer hurmacıyı ardayla karşılaştırıyo elanoyu hiç duymadığınızı idda ediyo olabilir veya forza bjk de yönetime küfür ediyo büyük olmaya çalışma ezikliğini yaşıyo olabilirdiniz...GALATASARAYLI OLMAK BİR AYRICALIKTIR...:cool:

Haldun Üstünel döner artık Türkiye'ye :)

her işide ona bırakıyorlar buradaki yöneticileriimizde biraz çalışsa bu sene açıkçası adnan sezgin den yurt içinde ümitliydim ama sanki yetkileri kısıtlanmış gibi gökhan zan ı bile haldun üstünel almıştı enteresan :)

Bu arada rakip taraftarlar arasında Fenerli vardı da bizim yanımızda yok muydu? :)

fft15_mf331196.Jpeg

Gökhan Zan'ın yaptıgı ilk hamlelerde ki başarısızlıklar ve Sabri'nin rakip zenci futbolcuyu 2-3 defa kaçırması hariç bireysel olarak savunmada zaaf göstermedik,asıl sorun takım savunmasında...

Hakan ve Servet'e Meira'dan mı bulaşmış bilmem ama kademeyi düşünerek geri geri savunma yapmak hasıl ne zamandır...halbuki direk adama ve topa bassalar rakip atakları daha başlamadan bitirecekler...buna benzer yanlış mustafa sarp'ta da var rakip atağa kalktıgında ortasaha civarındaysa topa gitmek yerine TOPUN GERİSİNE GELEYİM anlayışı hakim (geçen seneye bakınca bordo ve hamburg macında yedigimiz goller sırf şu yanlış anlayışın yüzünden)...

Barış'ı bu yönden çok takdir ediyorum ve rijkaardın formayı mustafadan alıp Barış'a vermesi gerektigini düşünüyorum...top nerde barış orda,hemen adama basıyor,ayhan ile de ikili sıkıştırmalar da çok başarılılar,rakibi hataya zorluyorlar...

Savunmada ki oyuncularımızın kumaşını biliyoruz,bireysel hatalar elbette ki olacaktır ama takım savunmasını doğru şekilde yaparsak bu bireysel hatalarında bir anlamda önüne geçebiliriz...

bu maçta ve ne zamandır takımda gördüğüm eksiklik budur..

Leo Franco = Sağlam 3 kurtarışı var,topu hızlı oyuna sokmakta doğru adamı buluyor,bana güven verdi,yediği golde hatası yoktu..

Sabri = adam kacırdıgı bir kaç pozisyonun dışında beğendim Sabri'yi,çizgiden top çıkardı,golünü attı,şutunu çekti,orta yapmaya çalıştı,oldukça iyiydi..

Balta = Klasik hakan performanslarından biriydi,kaldıgı yerden devam ediyor,kişisel özellikleri ve oyunuyla tıpkı ergün,ah bir de onun kadar hücuma destek olup ortalar açabilse:)

Gökhan Zan =marke ettigi adamın ilk topu almasına izin vermemesi gerekir,buna izin verirse başımıza çok iş çıkarır...zaten agır adamsın,ilk topa müdahele etmeyerek adama seni ekarte etmek için davetiye çıkartıyosun...emre aşık gibi tek hamlede işi bitirmesi lazım,ya faul,ya top bizde.

Servet=İşini iyi taptı.

Mustafa Sarf =Bizim takımın oyuncusu oldugunu düşünmüyorum ve acil Barışın ayhanın yanında ki yerini alması gerektigini düşünüyorum.

Ayhan = her zaman ki gibi çok çalıştı,kovaladı,bastı,geriden top çıkarttı..Onsuz bir orta saha düşünemiyorum..

Arda = Maestro,klasını yaptıgı asistler ve rakamlara yansımayan hareketleri ile kanıtladı.

Aydın =Yani bir Serdar'ı gördükten sonra Aydın'a nasıl iyi diyebilirim ki .top ayağına geldi mi oynuyor,yetenekli ama kendini geliştiremiyor,çok dengesiz,bir çalım atıyor top 3 metre ileri gidiyor,günümüz futbolunda bu kalmadı artık dar alanda neler yapabildiklerin önemli,dar alanda Aydın bir hiç...Serdar geçen hafta resital yapmış,Keita yedek soyunuyor,Elano transfer edilmiş,Kewell-Arda bile o bölgede oynayabilirler sen böyle bir ortamda forma şansı buluyorsun ve ekstra hiçbirşey yapamıyorsun,olmaz...rotasyonda bile bulunmaması lazım,satılmalı..

Kewell = Durusu yeter sahada ki,oynadıgı bir saat boyunca ders verdi,oyundan çıkarken agresif keltoş netanyalı futbolcuya çektigi hareket süperdi:)

Baroş=Nazar değmesin...

Nonda=Oyuna girdikten sonra iyi niyetle birşeyler yapmaya çalıştı,hissettirdi kendini..

Barış=yeterince görüş bildirdim.

Keita = Maç eksiği oldugu çok açık,haftaya umarım maçın başında oynarda daha sağlam yorumlar yapabiliriz hakkında.

O dediğiniz, skor 1-3 olduktan sonra (yanılmıyorsam 70. dakika civarıydı) Maccabi Netanya taraftarlarının arasında Telsim reklamlı, çubuklu eski Fenerbahçe forması giymiş bir herifti.
Bu arada rakip taraftarlar arasında Fenerli vardı da bizim yanımızda yok muydu? :)

fft15_mf331196.Jpeg

Yalniz o arkadasa bir forma lazim, Gsstore'dan almali. Marshall boya'da ne :D kac yil önceki forma :D

Yahu bu forma varken o çocuk varmıydı :ka25: Babasından kalmadır :happy0025:

Sahalarda görmek istediğimiz türden hareketler bunlar..

Gerçekten ilginç bir maç oldu bazı anlamlarda. Öncelikle Netanya rakibimiz olacak bir takım olmamasına rağmen geçen yıla göre ne gibi değişiklikler var ve önümüzdeki zamanlarda neler bekleyebiliriz gibi sorulara bazı cevaplar bulabiliriz. Oyunun ilk yarı ve ikinci yarı diye ikiye ayrıldığını da kabul etmeliyiz.

İlk yarıda özellikle ilk 20 dakika pek oturaklı olamasak da pozisyonlar da bulduk. Defans kurgumuzdaki sıkıntılar devam ediyor şimdilik. Daha büyük takımlara karşı bazı sorunlarla karşılaşabiliriz ama takımın birbirine uyum göstermesi, takım savunmasını tam anlamıyla oturtması ve defansın birbirine alışmasıyla bu sorunları minimuma indirebiliriz. Öte yandan şu ana kadar hem Tobol hem de Netanya'nın görece zayıf ekipler olsa bile diri ekipler olduğu gerçeğini kabul etmeliyiz. Bu takımlar bir Honved değildi. Honved'den daha iyi ve daha diri bir takımdılar. Dirilikten nereye gelmek istiyorum? Galatasaray'ın geçen yıl yaşadığı dirilik ve kondisyon sorununa... Bilirsiniz 60'a kadar iyi bir tempo yapan ama sonra oyundan düşen bir takımdık. Dün en büyük farklılık buydu. Dakika 90 iken bile o nemli ve cehennem sıcağında yorgunluktan ölmek gerekirken bile takımımız diriydi. Rijkaard belli ki takımı cidden çok iyi çalıştırıyor.

İlk yarı daha çok kontrollü oyunu tercih ettik ve fazla riske girmek istemedik. Savunma kurgusu hatasından golü de yedik. Ama ikinci yarı görüntü tamamen farklıydı. Ayağa seri paslarla rakibi oyundan düşürmekle kalmadık, bir çok atak organizasyonuna girdik. Geçmiş maçlarda en büyük sıkıntımız buydu. Şu anlaşıldı ki bu takım ilk önce farklı sorunlarını hallediyor ve atak organizasyonlarını da sonraya bırakmış. Yavaş yavaş üstüne koymaya devam ediyor. Misal Fenerbahçe şu an için yüksek ateşte ısıtılan bir yemek gibi. Bir an önce olaya girişmek, ligde şampiyon olmak istiyorlar. 3 yıllık şampiyonluk sözü var. Bu yüzden sezon boyu oynayacak asıl adamları daha ilk hazırlık maçında hemen sahaya sürerek hızlı bir ateş ile pişiyorlar. Galatasaray ise tam tersi, hazmede hazmede, alçak ateşte ısıtılan bir yemek gibi. En güzel yemekler de alçak ateşte, yavaş yavaş pişirilen yemeklerdir.

Dünkü Galatasaray hala tam olarak hazır bir Galatasaray değildi ama diri bir takım karşısında, o nem ve sıcak altında ikinci yarı harika bir oyun çıkarmaları, geçen yılki en büyük sorunlarını yenmeleri, yıllardır başımızı ağrıtan duran top organizasyonlarında artık bizi heyecanlandırmaları ve 3 Avrupa Ligi maçında atılan 7 golün 4'ünün duran toplardan olması dikkate değer bir istatistik. Bu istatistik içinde Arda'ya özel bir paragraf açmak lazım. Arda aslında bildiğimiz Arda değil bence. Geçen yıla göre daha farklı bir Arda söz konusu. Bu her açıdan belli oluyor. Öncelikle Arda resmen takımın beyni ve lideri olmuş durumda. Geçen yıla göre daha farklı oynuyor. Galatasaray'ın attığı 7 golün 5'inin asistini yapması ise bu yıl Arda'nın Rijkaard elinde nasıl dönüşüme uğradığına işaret ediyor. Evet, Arda her zaman pozitif oynuyordu ama tüm bir sezona bakınca yaptığı asist sayısı 8-9'u geçmiyordu. Pozitif işler yapsa bile bazen sonuca yönelik istatistiklerde geride kalabiliyordu. Ama Rijkaard ile birlikte dönüşen Arda artık sonuca yönelik bir oyuncu haline getiriliyor. Şimdiden 3 maçta atılan 7 golün 5'ini hazırlayan adam olmak bunun ışıklarını saçıyor.

Gelelim Kewell'a. Bu yılki Kewell daha farklı olacak. O da sahanın aslında gizli bir lideri. Rijkaard'ın en güvendiği adamlardan biri olacak belli ki. Sahada yer aldığı sürece çok verimli oynadı, pozitif işler yaptı ve bir çok gol pozisyonunda imzası vardı. Sık sık kaleyi yokladı. Kapanan takımlara karşı oyun kurmak zordur ama Galatasaray ikinci yarı kapanan takım falan dinlemedi. Yetenekli oyuncularıyla kilidi açmayı bildi.

Keita ise tam anlamıyla hazır değil. Her halinden belli oluyor. Franco'yu ise beğendim. Daha ilk maçı olmasına rağmen duruşuyla bile güven veriyordu. Güzel kurtarışlar da yaptı. Bu takıma Elano ve Keita'nın gerçek anlamıyla monte olmasıyla ve zamanla tam bir takım halini almamızla birlikte rakibini pas manyağı yapan, başını döndüren, sürekli topun yerinin değiştiği organizasyonlar yapan, bir çok pozisyona giren bir takım izleyeceğiz. Bunun ışıklarını şu anki mevcutlarla verdi bu kadro. Tam olarak fit olacak Baros, Arda, Kewell, Keita ve Elano ile neler yapabileceğimizi az çok aklınızda tartabilirsiniz.

Geleceğimizi iyi görüyorum. Kısık ateşte pişmeye devam ediyoruz. Dünkü halimiz bana göre hala ölü halimiz. Ölü halimiz bu kadar. Canlı halimizi bir kaç ay daha bekleyeceğim. Çünkü kısık ateş meselesi. Yemek hemen pişerse lezzetli olmaz pek.

Maçın özetini izledim de Sabri'nin yenilen golde daha erken uyanması ve topu çıkarması gerektiğini düşünüyorum. Yanlış mıyım? :confused:

Erken uyandı ama çıkaramadı çabalamasına rağmen, asıl hata Sarpın kendisinin de söylediği gibi. Tabi herşeyin sorumlusu Sabriyi gören zihniyet farklı düşünebilir. Yanlış anlama renktaş seni bunun içine katmıyorum, ama Sabrinin attığı gol defolup git diyenlere kapak olsun:D Üzüldüğüm nokta, artık Sabride bu beğenilmemek ve günah keçisi ilan edilme olayından bıkmış olmalıki, eskiden bir golde 7 yaşındaki çocuğun sevinci gibi gizleri parlardı, göremedim öyle.

Yalniz o arkadasa bir forma lazim, Gsstore'dan almali. Marshall boya'da ne :D kac yil önceki forma :D

Eee tabi gurbette GS Store olmayınca böyle gelmeleride normal.Dalga geçeceğinizine gurur duyun, oraya sırf destek için geldik, malesef sizin gibi formalarımız yok kusura bakmayın.

Erhan yani o fenerliyi zaten geçin gıcığın teki bu yüzden formayı giydi ama o da sonuna kadar destek verdi.

Orada sonuna kadar destekledik, bazılarımızın maç başlamadan sesi kısıldı.

Bununla gurur duyacağınıza dalga geçmek daha güzel geliyor, teşekkürler çok güzel destek oluyorsunuz gurbetçilere.

Onların hemen önünde olan başka bir gurbetçi taraftardan..

Çok güzel maç oldu. Sistem as kadroyla nasıl işliyor bunu rahatlıkla görebiliyoruz .

Ali Sami YEN'de de aynı kadroya keita falan da girerse 6-7 e gider maç

Eee tabi gurbette GS Store olmayınca böyle gelmeleride normal.Dalga geçeceğinizine gurur duyun, oraya sırf destek için geldik, malesef sizin gibi formalarımız yok kusura bakmayın.

Erhan yani o fenerliyi zaten geçin gıcığın teki bu yüzden formayı giydi ama o da sonuna kadar destek verdi.

Orada sonuna kadar destekledik, bazılarımızın maç başlamadan sesi kısıldı.

Bununla gurur duyacağınıza dalga geçmek daha güzel geliyor, teşekkürler çok güzel destek oluyorsunuz gurbetçilere.

Onların hemen önünde olan başka bir gurbetçi taraftardan..

Hocam alıntı yaptığınız kişi sadece şaka yapmak istemiş sizde biraz alınmışsınız...

Büyütülecek birşey yok...Eğer kırıldıysanız onun adına ben özür dilerim..

Gurbetçiler bizim gözbebeğimiz zaten....

Çok güzel maç oldu. Sistem as kadroyla nasıl işliyor bunu rahatlıkla görebiliyoruz .

Ali Sami YEN'de de aynı kadroya keita falan da girerse 6-7 e gider maç

daha As kadro diyemeyiz.

M. sarp - M.Topal (Linderoth)

Ayhan - Elano

Aydın - Keita

girince tam AS 11 olucaz. o zaman sanırım hiçbir maçı 3 gol atmadan bitimeyiz :)

Üst Alt