Avrupa Ligi F Grubu | Galatasaray 1-1 Sturm Graz SK | 1 Ekim | Maç Sonucu - Sayfa 46 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Avrupa Ligi F Grubu | Galatasaray 1-1 Sturm Graz SK | 1 Ekim | Maç Sonucu

Cevap: Avrupa Ligi F Grubu | Galatasaray 1-1 Sturm Graz SK | 1 Ekim | Maç Sonucu

Ben şunu gözlemliyorum; kendisi sol kanat, Elano forvet arkası oynadığı maçlarda çok durgun ve moralsiz oluyor.Yani koşan, basan faul yaptıran adam geçen Arda'yı göremiyorum o maçlarda.Bir tuhaf oluyor.Zoraki oynuyor sanki, üretken olamıyor.Ara sıra bi çıkıyo meydana saman alevi gibi birden parlayıp geçiyor.O durunca takımda duruyor haliyle.

Cevap: Avrupa Ligi F Grubu | Galatasaray 1-1 Sturm Graz SK | 1 Ekim | Maç Sonucu

Katılıyorum.Çok fazla topla oynamak gerçekten hem ona hem de takıma zarar veriyor.Dün Sergen bu konuyu çok güzel yorumladı.Arda sorumluluk alayım derken kendisini yoruyor.Stoperlerin ayağından top alıp hem kendisini yorup hem de pas alışverişini engelleyeceğine topla üçüncü bölgede buluşması lazım.Yararlı olması gereken yer orası demişti.Sorumluluk almak iyidir.Ama fazla abartıyor,topla çok oynuyor.Aşması lazım artık bazı şeyleri.Rijkaard'a güveniyorum Arda konusunda.Halledecektir bu konuyu.

Bak bu arkadaşta Ardayı eleştirmiş ama nasıl eleştirmiş görünüz..

Arda'yı dün en çok ben eleştirdim kendine yazık ediyor dedim ama bunun gece hayatıyla filan alakası yok.Saha içinde aşırı özgüven sorunu yaşıyor.

Arkadaslar elestırmek yerıne futbolcumuzun takımızın arkasında olalım olacak bunlar kotu gunune gelebılır yenıledebılırdık hersey olabılır...

dün akşam takımımızda iyi oynayan bir tane dahi oyuncumuz yoktu bana göre. arda da benmi yanılıyorum bilmiyorum ama müthiş bir yorgunluk var. koşarken bile bakıyorum dk. daha 30-40 90. dk pili bitmiş oyuncu profili var. eskisi gibi değil. nerde yoruluyor bu adam anlamıyorum kendine bakmıyormu çok mu geziyor uykusunu mu almıyor bişeyler olduğu açık. böyle giderse hakikaten yazık edecek kendine. kewell ne yazıkki çok formsuz kendisini toparlaması lazım çünkü en güvendiğimiz adamlarımızdan biri kendisi. baros aynı baros zaten ne ilerleme ne gerileme. keita iyi götürüyo güzel hareketler yapıo ama son harekette yine çuvallıyor, duran yop organizasyonlarında tehlike yaratoduk her maç 2 maçtır o da yok malesef. takımda belirgin bir düşüş var sanki ve acil toparlanmamız gerek yoksa bu kadar iyi giderken üst üstte kayıplar moralmen çökertir takımı.

Açık konuşmak gerekirse son iki maçtır çok güzel futbol ouynuyoruz,fakat son vuruşlarda şansızlık ve form düşüklüğü yaşıyoruz,topu çok güzel ileri taşımamıza rağmen gol olabilecek asistleri ve gol vuruşlarında eksiklerimiz var.

Bir diğer konuda Gökhan Zan,ben şahsen Rijkaard ın Gökhanın yokluğunu hissettiğini düşünüyorum.

Rijkaard eylül ayındaki antremanlarda oyuncularına kondüsyon yüklemesi yağtığını belirtmişti,o yorgunluk dün akşamki maçta belirtilerini gösterdi,ama o yüklemeyide yapmazsa ilk yarıyı tamamlayamayız.

Bu hafta Ankaragücünü yendiğimiz takdirde herşey çok güzel olacak,ben takıma fazlasıyla güveniyorum herşey yolunda gidiyor herhangi bir sıkıntı yok.

Son olarak dünkü maçı yenseydik,bugün hiç kimse kalkıpta oyuncuları ve futbolu eleştirmeyip tamamen skora göre yorum ve analiz yapıyor olacaktı.

Hiç merak etmeyin,böyle maçlar olacaktır tabiki,bütün maçları kazanırsak ne anlamı kalır bu işin :) Önemli olan bu maçlardan ders çıkarmak ve bence bizim oyuncularımız bunu fazlasıyla yapacaklardır.

Bu arada ben Trabzon taraftarına çok sabırsız taraftar diyordum,fakat bizim içimizde daha çok sabırsız taraftar varmış:)

Eskişehir maçındaki anlamsız (sanki uzun boylu futbolcumuz çokmuş gibi) doldur-boşalttan vazgeçtiğimiz için ayrı bir sevindim,dünkü maçta.Sisteme saygılı olmamız çok güzeldi.Rıdvan'ın dediği gibi B planı yerine önce A planımızı beyinlerimize yerleştirmeyi herşeyden çok isterim.

Eskişehir maçındaki anlamsız (sanki uzun boylu futbolcumuz çokmuş gibi) doldur-boşalttan vazgeçtiğimiz için ayrı bir sevindim,dünkü maçta.Sisteme saygılı olmamız çok güzeldi.Rıdvan'ın dediği gibi B planı yerine önce A planımızı beyinlerimize yerleştirmeyi herşeyden çok isterim.

Ee az eleştirmedik maçtan sonra doldur boşalt olayını.:)

Hizli pas yapmayi ve mumkun oldukca dikine oynamayi ogrenmeliyiz.

MIlletin stoperi, yerden dikine ne bileyim kac metrelik pas atabiliyor, bizimkiler al gulum ver gulum yapiyor. Bunu da zorla yapiyorlar, en cok doldur bosalt yapmayi severler.

Ayrica Arda gereksiz yerlerde calim atmayi cok seviyor. Topu ayaginda cok tutuyor bazen. Oysa akilli ve hizli oynamayi tercih etse, hem kendisi icin hem Galatasaray icin daha iyi olur.

dün akşam takımımızda iyi oynayan bir tane dahi oyuncumuz yoktu bana göre. arda da benmi yanılıyorum bilmiyorum ama müthiş bir yorgunluk var. koşarken bile bakıyorum dk. daha 30-40 90. dk pili bitmiş oyuncu profili var. eskisi gibi değil. nerde yoruluyor bu adam anlamıyorum kendine bakmıyormu çok mu geziyor uykusunu mu almıyor bişeyler olduğu açık. böyle giderse hakikaten yazık edecek kendine. kewell ne yazıkki çok formsuz kendisini toparlaması lazım çünkü en güvendiğimiz adamlarımızdan biri kendisi. baros aynı baros zaten ne ilerleme ne gerileme. keita iyi götürüyo güzel hareketler yapıo ama son harekette yine çuvallıyor, duran yop organizasyonlarında tehlike yaratoduk her maç 2 maçtır o da yok malesef. takımda belirgin bir düşüş var sanki ve acil toparlanmamız gerek yoksa bu kadar iyi giderken üst üstte kayıplar moralmen çökertir takımı.

Nerde mi yoruluyor?

Hıncal'a göre Playstation oynuyor sabaha kadar.

Bizim sıkıntımız orta alanda...

İşin özü ortadaki ayhan-topal ve sarpın yoğun maç trafiğine bağlı olarak devamlılık sağlayamaması büyük sıkıntı yaratıyor takımda.Perşembenin geleceği zaten çarşambadan belliydi zira kasımpaşa ve eskişehir maçlarında ciddi kötü sinyaller gösterdi takım.

Orta alandaki zafiyetimiz bu üç oyuncunun oyun kurma anlamında ileri uçdaki oyunculara pozisyon zemini yaratamaması,orta göbekde top tutamaması ve çok pas hatası yapmaları otomatikman orta göbekde probleme neden oluyor.Birde ileri çıkışlarda ani top kaybı yaşayınca geri dönüşler çok ağır oluyor böylece rakip çok posziyona giriyor.Dünki graz maçıyda böyleydi,çoğu kez rakip takım 4e 2 yakaladı ama güçleri yoktu gol atmaya ve öylede oldu.Bizim takımda ise son vuruşlar kötüydü ama orta göbekden doğru dürüst posziyon yaratılamıyınca ileri uçdaki adamlar mecbur geriye dönüp top almaya uğraşdı ve çok efor sarfetti,birde bunun üstüne graz inanılmaz marke yapınca işimiz zora bindi.

Kısacası bizim öncellikle ayhana alternatif bir oyuncu bulmamız,daha doğrusu sezon arasında yada sonunda kesinlikle bir oyuncu almamız şart.Topal ve sarp aynı tipde oyuncular,topal genelde defansdan çıkmıyor,ileridende geri gelmesi ağır oluyor aynı şekilde sarpda geri dönüşleri ağır böylece orta alan çoğu zaman rakibe kalıyor,ileri uçdaki adamlarımızda posziyon üretmede zorlanıyor.

Bizim temelde genel sıkıntımız bu şuanda ciddi olarak..

Bahri okatan harbi okatmışın takıma.

Evet,düşüşteyiz..

Bunu dünki futbolumuzda gördük..Fakat bu bireysellikten kaynaklanmış bir düşüş değil,Takım halinde sahada uyum sağlayamama problemimiz.Takım halinde oynamıyoruz ve pas hatalarımız çok arttı..Bunun dışında bir kaç bireysekl sorun daya mevcut.Mesela Arda form düşüklüğünde,daha çok bireysel oynamaya başlamış.Ama bu sorun çözülecek diye düşünüyorum.Sabır gerek yalnızca biz taraftarlara..

Herkes eleştiriliyor ama bir tek Kewella laf yok çoğu yerde neden efendi yakışıklı diye mi tamam bende çok severim çok da iyi oyuncu ama herkes bir şey yaparken kaç haftadır hiçbir şey yapmayan Kewell hiçbir zaman eleştirilmeyip iyi de kötü de oynasa takımı için yırtınan oyuncular eleştiriliyor

İlk kazandığımız maçlarda da böyle oynuyorduk fakat erken gol bulduğumuz için devamı geliyordu. Arda'nın golü verilseydi daha farklı olurdu her şey.

Gitgide daha iyi oynamaya başladık herkes kendini geliştiriyor.Mehmet Topal bence iyi oynuyor kim ne derse desin.

Herkes eleştiriliyor ama bir tek Kewella laf yok çoğu yerde neden efendi yakışıklı diye mi tamam bende çok severim çok da iyi oyuncu ama herkes bir şey yaparken kaç haftadır hiçbir şey yapmayan Kewell hiçbir zaman eleştirilmeyip iyi de kötü de oynasa takımı için yırtınan oyuncular eleştiriliyor

Aynen ya. 1 senelik topçuyu kral yaptınız. Tamam iyi oyuncu, istekli, hırslı falan ama kötü oynadığında niye bişey diyemiyoruz ? Diğerlerini yerden yere vuruyoruzda neden kewell'a laf yok ? Kewell sayesinde çok büyük işler mi yaptık ? Kaç senedir Galatasaray'da ?

Bu arada biri 'elano nası milli takımda oynuyo? pas atamıyo' postuma 'yorumsuz:mad:' demiş.

Yanlışsam söyle aga.

Maçı İtalyan bir arkadaşımla izledim. (İnter taraftarıdır) Arda'yi hiç beğenmedi. "Neden topu aldığında basitçe pas vermek yerine karşı takımın hepsine çalım atmaya çalışıyor" dedi. Katılmamak elde değil.

Maçı İtalyan bir arkadaşımla izledim. (İnter taraftarıdır) Arda'yi hiç beğenmedi. "Neden topu aldığında basitçe pas vermek yerine karşı takımın hepsine çalım atmaya çalışıyor" dedi. Katılmamak elde değil.

ne anlar o :p

Üst Alt