Avrupa Ligi Play-Off | Galatasaray 5 - 0 FC Levadia Tallinn | Maç Sonu - Sayfa 71 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Avrupa Ligi Play-Off | Galatasaray 5 - 0 FC Levadia Tallinn | Maç Sonu

Cevap: Avrupa Ligi Play-Off | Galatasaray 5 - 0 FC Levadia Tallinn | Maç Sonu

:mad::mad::mad:Bu arada kaleciye 5 atmazsak hata ederdik zaten. Arda'a attığı o tekmeden sonra dua etsin sahaya inmedik

Takım ciddi harika olmaya başladı ;).Bir ara orta saha boşaldı hemen önlemini aldılar ;)Çok iyi paslaşmalar görüyorum ve çokta güzel oluyor :).Birde sonunda Sabri'ye gelen toplar bozulmasa çok güzel olacak ;).Ama takım çok iyi yolda tam yerleştiğimizde ve bu kondisyonla parçalarız.:);).

Ünlü Taktik Uzamanı Sergen vay efendim Rijkaard neden Talinn' e çok kombine takım dedi gene kırdı geçirdi milleti. Ulan adamların maçlarına bak lig' de nasıl oynuyor artı deplasmanda kapanıp organize kontraya çıkıyor ama fazla para aldığın için illa Rijkaard' ı eleştirecen ve daum' la bir tutacan. YAZIK !

Sergenin dengesiz yorumlarından biri işte çok görmüyorum.Dikkat çekmek adına böyle saçmasapan görüşler söylüyor ancak bazı taktik görüşleri doğru o yönden beğeniyorum sergeni.

Maça gelince yavaş yavaş takımın oturduğunu görmek çok sevindirici.ilk 20 dakikada çok kapalı oynayan rakibi açmayı başardık.Artık kapalı savunma eden takımları geçme konusundaki sıkıntımız sanırım yavaş yavaş geçiyor.Baros yine tutukdu ve bunun üstüne rakip sert oynayınca biraz bunladı.Taraftar gerçekten harikaydı ve barosu biraz olsun fişekledi,ikinci yarı daha iyi oynadı ve penaltı golü ile sezonu açdı.

Reijkard ve neeskens gerçekten tam bir profosyonel teknik direktörler.Takımı yönetmek neymiş şimdi bunu daha iyi görmeye başladık.Kalli diyip disiplin abidesi gördüğümüz o dönemleri göz önüme getiriyorumda hakikatten çok abartmışız o olayları.Takımdaki dengeyi ve giren çıkan oyuncuları görüyorum gerçekten bir uyum durumu söz konusu.Sakat oyunculara bakıyorum ve geçen sezon ile kıyaslama ediyorum serkan çalık ve linderoth harici tüm oyuncular hazır,geçen sezon revirlik bir görüntümüz vardı oysaki buda hazırlık döneminin ne denli sağlıklı ve doğru geçtiğini gösteriyor.Reijkard ve neeskens bu takıma gelirken yeni bir taktik ve strateji üretirken bir yandanda revire dönen takımı iyileştirerek çok büyük iş yaptılar.Elbetteki doktor değiller ama sakat oyuncuların iyileşme programları idmanları ve takımdaki hazır olamayan oyunculara özel program uygulamaları işte bunun en büyük kanıtı.Takım kondüsyon olarak iyi zira son dakkaya kadar gol atmaya çalışdı ve oyununu oynadı.

Artık kewell da doğru bir şekilde kullanılıp fazla zorlanmadan oyuna dahil ediliyor,maç boyunca o kadar çok taktiksel doğrular yapıldıki bize ve herkeze futbol dersi verdi teknik ekip.

Keita ise tam bir resital sundu.İlk geldiğindde itiraf etmeliyimki yadırgamışdım kendisini zira gece hayatı ile alakalı fransada pekde parlak şeyler konuşulmuyordu ve bu yüzden fiyatının düşdüğü söylentileri vardı bende bu yüzden ikinci lincolnmü aldık diye serzeniş etmişdim ama görüyorumki keita oyunuyla,karakteriyle gerçekten beni çok yanılttı ve kalitesini gösterdi.Şİmdi haldun üstünelin ne denli doğru transferler yaptığını görmüş olduk.Zaten maç sonu yüzündeki gülümseme herşeyin özeti gibiydi.

Elano içinse henüz çok erken konuşmak için,biraz daha alışması gerek zira 20 dakikalık dilimde kaliteli olduğunu gördük ama oyuna alışamadığı için geri planda kaldı,2 frikik kullanışı başarısızdı ama dediğim gibi zaman gerek elanoya.

Arda yine kendi oyununu oynarak kaptanlık olayına biraz daha ısınmaya başladı.Liderlik vasıflarını artık daha iyi hissettiriyor zira takımı iyi organize ederek atakları etkili oldu.

Takım bence şuana kadar zayıf rakiplerle karşılaşmış olmasına rağmen iyi bir yolda devam ediyor.Herşeyden önce kendilerine güven geldi ve artık ali sami yende oynamanın avantajını çok iyi kullanmaya başladılar.Takımdaki arkadaşlık en üst seviyede zira keita ve sarp gibi oyuncular sanki yıllarıdr top oynuyormuş gibiler.Bu geçiş döneminde alışma süreci içerisinde zayıf rakiplerle oynamak bence bir avantaj,hem taktiğin hemde oyuncuların alışması bakımından önemli.Zor maçlarda bence o kadarda yoğun baskı altında olmaycağız zira takımdaki oyuncuların birbirine alışma dönemi bitecek böylece daha rahat ve kendini bilerek oyunlarını oynayacaklar.

Artık 2.maç sadece turistik bir gezi olacak.Onlarda çok büyük hezimet yaşadı,artık o kadar bunaldılarki hata yapmaya başladılar ve en sonunda son golü kendi kalelerine atmak durumunda kaldılar.İkinci maçdada reijkardın büyük bir rotasyon ile kadroyu kurup sahaya çıkacağını ve ilk maç kadar etkili bir oyunla galip gelerek gruplara gideceğimizi düşünüyorum.

Ailem bile kadromuzu beğendi.Annem gelene gidene 5 atmaktan utanmıyor musunuz dedi.:DAman nazar değmesin.Fener şimdiden hazırlıklara başlasın.Sonra karşımıza çıkıp yoruldum demesin.:D

valla ne desem nerden başlasam bilmiyorum aslında maçla ilgili söylenecek çok şey var ama tekrarlamaya gerek yok takım her maç üstüne biraz daha koyuyor.zaten toplama oynama oranlarına bakıldıgında bile bu maçla ilgili herşeyi anlatıyor bize.keita yine mükemmeldi arda 2.yarı çok etkiliydi.aydın vasat gibi görünsede yine de çok kötüydü diyemeyiz attıgı sut gol olsaydı süper olcakdı.baros yine çok çalıştı onun da biraz zamana ihtiyacı var.elano fizik olarak tam hazır olmasada yine de kalitesi ortada bi iki maç sonra o da istenilen seviye ye gelecekdir.

Elano'da tam olarak takıma girdikten sonra kimse bizi tutamaz.

Arda'nın her golü atanın sırtına binmesi bitiriyor beni. Kendi kalesine atan rakip oyuncunun sırtına da binicek diye bekledim ama yapmadı :eek:

Keita ile Nonda arasinda bir sevgi bagi olusmus bence

Eger Nonda Sercan icin takasta kullanilip gonderilirse bu Keita"nin performansini etkileyebilir

Bu arada Rjikaard'ın Elano'yu neden oynatmamasını herkes görmüştür, fizik olarak yetersiz. Tam olarak verim alabilmek için 1-2 hafta daha beklememiz gerekiyor. :) Ona rağmen girdiği dakikalarda etkili göründü.

fanatik fb li arkadaşımın aveanın gole kontör kampanyası için gs üyeliği açması durumu özetliyor::D

Üst Alt