Avrupa Ligi Play-Off | Galatasaray 5 - 0 FC Levadia Tallinn | Maç Sonu - Sayfa 72 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Avrupa Ligi Play-Off | Galatasaray 5 - 0 FC Levadia Tallinn | Maç Sonu

Cevap: Avrupa Ligi Play-Off | Galatasaray 5 - 0 FC Levadia Tallinn | Maç Sonu

arkadaşlar o nasıl oluo kaç kntr gidio gol başı kaç kntr gelio deplasman maçı için yapıyım :D

yahu kazandığımız maçlardan sonra burdaki yorumları okumak çok eğlenceli, anlık yorumlar, tepkiler çok süper :)

Hayırlısıyla bu turuda geçtik uefa avrupa ligi gruplarında takımımıza basarılar dilerim :)

keita sag kanadı otobana cevirdi yine... Nasıl bir oyuncusun sen yaf. :)

keitayı sadece hucumda degil defansa yardım edişide cok iyiydi. hiç bu kadar geri dönüp defansa yardım eden sag acık görmedim.

Dün benim için mükemmel bir gündü.

Hem takımımızın muhtesem oyununu izledim ve hem de baba olacağımı ögrendim. Anlayacagınız tamamen bulutların üzerinde uçuyordum dün akşam :D:D:D:D

:mad::mad::mad:Bu arada kaleciye 5 atmazsak hata ederdik zaten. Arda'a attığı o tekmeden sonra dua etsin sahaya inmedik

Hocam kusura bakmada bu maçta olurmu ne inmesiymiş, Volkan Lincoln'ü tekmeleyip kovaladığında inmeliydi o taraftar sahaya. Orada inseydi belki üç maç kapanırdık ama Volkan kışkırttığı için direkt suçlu biz gösterilmezdik. Sonucundada titreyen maymuna dönerdi ertesi maç hepsi.

Ama ne oldu adamlar (f7 topçuları) korkusuzca her maç akıllarına geleni yapıyorlar Sami Yen'de biz ise Kadıköyde sudan çıkmış balık gibiyiz her maç heyecelanmalar streslenmeler falan. Sen o Volkan olayında sahaya inmezsen adamları donuna o vakit sıçırtmazsan, Lugano sonraki maçta kafada atar, Semih efendi tokat ta atar, Volkan efendi bize hareketde çeker. Adamlar için Sami Yen artık hiçte stresli bir yer değil kendimizi kandırmayalım, kasılmadan top oynuyo canların istediklerini yapıyorlar.

Hadi bizim oyunculardan bir tanesi Kadıköyde bir hareket çeksin f7 taraftarına bak bakalım neoluyor. Kaç kişi iniyor aşağıya ve bak nasıl iş bizim o hareket çeken oyuncumuzun üstüne yıkılıyor.

Yani hocam o iş çoktan geçti artık masala döndü o laflar. Merak etme öyle bir korku yok artık f7 lilerde maalesef.

Bu maçta ise eğer öyle birşey olsaydı, hem çok saçma hemde bizim için çok kötü olurdu, yani hiç luzumu yoktu yediği 5 gol yetmiştir o hıyara...

Maça gelirsek evet herşey çok güzeldi bu güzel günleri bize yaşatan herkese teşekkür eder ve başarılar dilerim. Yıllar sonra içimiz ilk kez bu kadar rahat, en azından benimkisi öyle. Fakat birşeyi söylemeden geçemicem Kaptan'ın ayağında çok top tutmaması lazım. Sürekli topla koşarak enine sahayı katediyor fakat bu durum rakibin yer tutmasını sağlıyor. Biraz daha seri karar verip topu koştursa çok daha iyi olacak. Birazda basit düşünmesi lazım. Umarım birileri ona bunu söyler. Yoksa Arda'nın yeteneğine laf edebilecek kimse yok.

Keitamania

Keita transferi gerçekleştiğinde gazetenin istediği tanıtım yazısının başlığına “Daha atletik bir Yattara” başlığını atmıştım. Yanılmışım. 25 yaşındaki Fildişili oyuncu bu tanımlamanın, benzetmenin çok ötesinde bir performans, fizik güç ve yaratıcılıkla oynuyor. Aynı zamanda takım savunmasının en önemli parçalarından biri olduğunun da farkında.

Lyon sonrası yeniden daha güçlü olarak dünya sahnesine dönmek için elinden geleni yapıyor. Kuşkusuz çok erken... Ancak şu da açık. Galatasaray’ın ondan sağladığı yarar bir kenara eğer takım Avrupa’da bahara kadar giderse, Keita yeniden çok yüksek teklifler alacaktır.

Biliyorum dünkü maçı değerlendirirken sadece bir oyuncuyu başlığa taşımak çok hak değil. Ancak onun kariyerinin bu önemli dönemecinde böylesinde bir ayağa kalkışa imza atışı da çok önemli.

Evet, tıpkı Arda’dan Aydın’a, Sarp’tan Ayhan’a birçok oyuncu gibi...

Bu maçtan sonra da ‘rakip çok zayıftı’ fikriyle çoğu yerde rastlaşacağımıza eminim. Ancak böyle rakiplere karşı dahi yine “rahat, iştahlı, kontrollü, disiplinli ve keyifli” olabilmeleri de çok önemli değil mi? Bir tek pozisyon dahi vermeden, 10’u aşkın net pozisyona girmiş ve 5 gol bulmuş olmak.

Galatasaray savunmasıyla ilgili şüphelerin tek sebebi onların bir türlü test edilemiyor oluşundan. Bu rakiplerin güçsüzlüğünden mi? Yoksa takım savunmasının geri hatta bir şey bırakmıyor oluşundan mı?

Ve takımın görece en kötüsü Baros. Çünkü bu kadar rakip ceza sahasında olan bir takımın santrforu 5 gol atabilir.

Rölantide bile gol bulan, kapalı savunmaya karşı gol bulan, kornerden net pozisyonlar bulan, serbest vuruştan uzaktan, kaleciden seken toptan... Her maçta her şeyi deneyip her yolla gol bulabilen bir takım. Daha önemli bir takımla karşılaşmamış olabiliriler. Ancak öte yandan sadece 2 aydır birlikteler.

Ve en önemlisi çok güçlü fizikli bir rakibi yorulmadan yormayı bildiler.

Tek ve küçük bir eleştirim var sadece. Takımlar yan top yaparlar. Ama özellikle Arda, Ayhan görülen takıma da sirayet eden bir hatanın altını çizmek lazım. Pasla oyunu hızlandırmanın daha kolay etkili olduğu anlarda gereksiz, yorucu ve rakibin yerleşmesine yardımcı olan enine driplingler göze çarpan tek falso. Bu kolay tamir edilir ve bu oyuncuları dünya çapında yapar.

Mehmet Demirkol

Keitamania

Keita transferi gerçekleştiğinde gazetenin istediği tanıtım yazısının başlığına “Daha atletik bir Yattara” başlığını atmıştım. Yanılmışım. 25 yaşındaki Fildişili oyuncu bu tanımlamanın, benzetmenin çok ötesinde bir performans, fizik güç ve yaratıcılıkla oynuyor. Aynı zamanda takım savunmasının en önemli parçalarından biri olduğunun da farkında.

Lyon sonrası yeniden daha güçlü olarak dünya sahnesine dönmek için elinden geleni yapıyor. Kuşkusuz çok erken... Ancak şu da açık. Galatasaray’ın ondan sağladığı yarar bir kenara eğer takım Avrupa’da bahara kadar giderse, Keita yeniden çok yüksek teklifler alacaktır.

Biliyorum dünkü maçı değerlendirirken sadece bir oyuncuyu başlığa taşımak çok hak değil. Ancak onun kariyerinin bu önemli dönemecinde böylesinde bir ayağa kalkışa imza atışı da çok önemli.

Evet, tıpkı Arda’dan Aydın’a, Sarp’tan Ayhan’a birçok oyuncu gibi...

Bu maçtan sonra da ‘rakip çok zayıftı’ fikriyle çoğu yerde rastlaşacağımıza eminim. Ancak böyle rakiplere karşı dahi yine “rahat, iştahlı, kontrollü, disiplinli ve keyifli” olabilmeleri de çok önemli değil mi? Bir tek pozisyon dahi vermeden, 10’u aşkın net pozisyona girmiş ve 5 gol bulmuş olmak.

Galatasaray savunmasıyla ilgili şüphelerin tek sebebi onların bir türlü test edilemiyor oluşundan. Bu rakiplerin güçsüzlüğünden mi? Yoksa takım savunmasının geri hatta bir şey bırakmıyor oluşundan mı?

Ve takımın görece en kötüsü Baros. Çünkü bu kadar rakip ceza sahasında olan bir takımın santrforu 5 gol atabilir.

Rölantide bile gol bulan, kapalı savunmaya karşı gol bulan, kornerden net pozisyonlar bulan, serbest vuruştan uzaktan, kaleciden seken toptan... Her maçta her şeyi deneyip her yolla gol bulabilen bir takım. Daha önemli bir takımla karşılaşmamış olabiliriler. Ancak öte yandan sadece 2 aydır birlikteler.

Ve en önemlisi çok güçlü fizikli bir rakibi yorulmadan yormayı bildiler.

Tek ve küçük bir eleştirim var sadece. Takımlar yan top yaparlar. Ama özellikle Arda, Ayhan görülen takıma da sirayet eden bir hatanın altını çizmek lazım. Pasla oyunu hızlandırmanın daha kolay etkili olduğu anlarda gereksiz, yorucu ve rakibin yerleşmesine yardımcı olan enine driplingler göze çarpan tek falso. Bu kolay tamir edilir ve bu oyuncuları dünya çapında yapar.

Mehmet Demirkol

Fransa´dan gelen her futbolcu bize cok faydali oluyor..Gelecekteki transferlerde bu gözardi edilmemeli..Ribery,Baros,Keita.........

Takım olma yolunda hızla ilerlediğimizin göstergesi olan bir maçıda 5-0 gibi açık bir farkla geride bıraktık. Allah kaza bela vermez ve sakatlıklar yaşanmaz ise, bizi çok daha güzel günler ve skorlar bekliyor diye tahmin ediyorum. Özellikle altını çizerek söylemek gerekirse teknik ekibimiz her maçta olduğu gibi bu maçta da, Futbol Mühendislik örneğinin en güzelini göstermiştir ve tüm teknik adamlara ders/eğitim vermiştir..

Üst Alt